סמינר מטייל באיטליה - 8 ימים - מרומא, דרך נפולי לסורנטו

סמינר מטייל באיטליה - 8 ימים - מרומא, דרך נפולי לסורנטו

אירופה ואגן הים התיכון
8 ימים
7 לילות

reut_logo_kishrey_tarbu_17.12.14t  בשיתוף עם 'רעות קשרי תרבות'

טיול לרומא, עיר הנצח, במסע מרתק במנהרת הזמן אל ימי האימפריה הרומית עם פרופ' משה פישר, ואל מעדני התרבות והאמנות בוותיקן וברחבי העיר עם ד"ר דורון לוריא. בהמשך מצפה לנו חוויה ים תיכונית בלתי נשכחת עם רמי סימסולו בטיול לדרום הקסום של חבל קמפניה. נטייל בין נפולי, פומפאי, סורנטו, אמלפי והאי קפרי.
שילוב מרתק של ארכיאולוגיה, אמנות, קולינריה איטלקית ומוסיקה. וכל זאת באווירה המיוחדת של דרום איטליה.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - רומא

נמריא מנמל התעופה בן גוריון בטיסת בוקר. עם הגיענו נצא לסיור אוריינטציה והכרות ראשונית עם העיר. נטייל רגלית בין כיכרותיה היפיפיות של העיר שכל אחת מהן היא יצירת אומנות באוויר הפתוח וללא כתלים של מוזיאון.

לינה ברומא

יום 2 | רומא האימפריאלית

את הבוקר יפתח ד"ר דורון לוריא בביקור בכנסיית סן פייטרו אין וינקולי ("פטרוס בכבלים") מתקופת הרנסנס שם נצפה בפסל משה של הפסל הגאון, מיכאלאנג'לו.

נמשיך אל ליבה של בירת האימפריה הרומית. עם פרופ' משה פישר נבקר בקולוסאום- הזירה המונומנטלית שסיפקה את השעשועים של הסיסמא "לחם ושעשועים" להמונים. נמשיך אל "הפורום רומנום הגדול" הסמוך, על קשתות הניצחון ביניהן הקשת המרגשת שנבנתה עבור טיטוס בתהלוכת הניצחון שלו על "המרד הגדול" ביהודה. נחלוף בינות המקדשים , בתי הציבור , הפסלים והאנדרטאות למרגלות שתיים משבע הגבעות של רומא העתיקה.

נצעד ב"דרך הפורומים האימפריאלים" ("ויה דיי פורי אימפריאלי") שנסללה בפקודתו של הרודן מוסוליני, המחברת בין פיאצה וונציה לקולוסאום. נמשיך אל האזור שהיה הגטו היהודי ( מאז המאה ה-16 ועד כיבושי נפוליאון בתחילת המאה ה-19). בדרכנו לשם נחלוף על פני פורום בואריום, על שני מקדשיו ששמורים עד הגג (של פורטונה ושל ונוס) ונצפה על "הבוקה דה-לה וריטה". נבקר בבית הכנסת הגדול ובמוזיאון המרגש הצמוד לו. נראה את מזרקת הדגים של ברניני ונמשיך אל המוזיאון הארכיאולוגי המרשים בפאלאצו אלטֶמפּס שם נראה אחדות מיצירות המופת של הפיסול הקלאסי וההלניסטי מאוסף לודוביסי, כגון "כס לודוביסי", פסלו של ארס "לודוביסי", ובעיקר הקבוצה של "גאלאטי מתאבד". יצירות אלה נתגלו בעת בנייתה של וילה לודוביסי על שרידיהם של וילות מהאצולה של רומא האימפריאלית הקדומה.

זמן חופשי לארוחת ערב עצמאית במרכז העיר.

לינה ברומא

יום 3 | רומא האפיפיורית

נפתח את היום עם דר' דורון לוריא ב"מתאבן" בדמות יצירתו המרהיבה של ברניני "פייטן השיש"- "האקסטזה של תרזה", המוצב בכנסיית סנטה מריה דלה ויטוריה. נמשיך למדינת הוותיקן הזעירה ( 44 דונם) בליבה של רומא בירת איטליה העצמאית. נתחיל את הביקור במוזיאון הוותיקן. היקף המוצגים העצום, המגוון שלהם והימצאותם של יצירות מופת שאין שני להן כגון: הקבוצה הפיסולית ההלנסטית "לאוקון ובניו", אוסף עתיקות אטרוסקיות, ציורי תקרה והקיר המזרחי של הקפלה הסיסטינית של הצייר מיכאלאנג'לו, הופכים את הביקור במקום לחוויה בלתי נשכחת.

חלקו השני של הביקור בוותיקן יתמקד בבזיליקה הענקית המוקדשת לפטרוס הקדוש. נשמע הסברים על הפסלים הרבים המוצבים בה , בעיקר אלה פרי יצירתם של מיכאנג'לו וברניני.

בתום סיור מקיף בוותיקן נמשיך אל "אֵרה פָאקיס"- מזבח השלום שהוקם ביוזמתו של הקיסר הראשון אוגוסטוס כסמל לתפקידה של רומא להשכנת השלום.

נשוב למלוננו להתארגנות קצרה.

פעילות ערב: נצא לארוחת ערב משותפת בעיר העתיקה לקול שירת אופרה מהאריות האיטלקיות המפורסמות והאהובות.

לינה ברומא

יום 4 | גלריית "וילה בורגזה" - הפנתיאון - הקטקומבות

את הבוקר נפתח בפיאצה דל פופולו, לצפות בציוריו של קאראוואג'ו בכנסיית סנטה מריה דל פופולו. משם נמשיך אל גלריית בורגזה הסמוכה, שם נצפה , בהנחייתו של ד"ר לוריא, ביצירות מופת רבות , בהן "חטיפתה של פרספונה" ו"אפולו ודפנה" ועוד יצירות חשובות ויפות. נמשיך אל מקדש כל האלים, הפנתיאון וסביבתו הקרובה.

לאחר הפסקת הצהריים ניסע אל תחילתה של הראשונה מבין "כל הדרכים המובילות לרומא" היא "ויה אפיה אנטיקה" ואל הקטקומבות שבסמוך לה.

נשוב למלון להתארגנות.

פעילות ערב: נצא יחדיו לרובע טרסטברה (שמעבר לנהר הטיבר), רובע הבילויים התוסס של העיר לארוחת ערב משותפת.

לינה ברומא

יום 5 | הדרום הקסום של חבל קמפאניה - נאפולי

נצא דרומה על אוטוסטרדת השמש עד פאתי נאפולי. תחילה נבקר יחד עם פרופ' משה פישר באתר הארכיאולוגי המדהים של העיר פומפיי, שחרבה באסון וולקאני בשנת 79 לספירה והזמן כמו עמד בה מלכת והיא בדיוק כמו לפני כמעט 2,000 שנה וכול זאת ב"אשמת" הר הגעש הסמוך – הווזוב. נשלים את הביקור בפומפיי בביקור במוזיאון הארכיאולוגי של נאפולי , המציג מוצגים שהתגלו בחפירות הארכיאולוגיות בפומפיי ויצירות מופת קלאסיות מאוסף פרנזה.

עם השלמת הביקור ניסע למלוננו שבמרכז העיר.

פעילות ערב: נצא לסיור רגלי בכמה ממוקדי העניין המרכזיים בבירת הדרום של איטליה. זמן חופשי לארוחת ערב.

לינה בנאפולי

יום 6 | נאפולי - קו החוף האמלפיטני

את היום הזה נקדיש לאחד האזורים היפים בעולם, קו החוף האמלפיטני. נצא מוקדם בבוקר מנפולי וניסע לאורך הצוקים התלויים מעל מי המפרץ בדרך פתלתלה, עד לתצפית על העיירה הציורית פוזיטנו. אח"כ נרד רגלית עד לשפת ימה של העיירה ונלגום קפה איטלקי משובח באחד מבתי הקפה על קו המים.

ניסע אל עיירת הדייגים המקסימה אמלפי. נטייל בכיכר המרכזית, נצפה על הדאומו הניצב בראש גרם מדרגות גבוה ומרשים ונלמד על עוצמתה הימית החשובה של אמלפי.

אחרי הפסקת הצהריים נמשיך אל מרומי המצוק אל "כפר המוסיקה", ראוולו. נבקר בוילה צ'ימברונה על גניה היפים והנוף המדהים הנשקף ממרפסת הוילה.

ניסע חזרה לסורנטו בדרך הררית עד למלוננו בסורנטו היפה היושבת על מצוק געשי מעל מי מפרץ נאפולי.

זמן חופשי לארוחת ערב.

לינה בסורנטו

יום 7 | האי קפרי - סורנטו (פוזיטנו, אמלפי, ראוולו)

יום זה יוקדש לביקור באתרי אי החלומות. נצא בשיט ברחפת מנמל סורנטו אל האי קפרי. עם הגיענו ובמידה וגובה הגלים יאפשר זאת, נשוט בסירות משוטים אל המערה הכחולה . ניסע אל העיירה אנאקפרי , שם נעלה ברכבל אל ראשו של "הר השמש". תצפית נפלאה על האי, על מפרץ נאפולי והר הווזוב.

נרד במיניבוסים המקומיים אל העיירה קפרי. נצעד אל גני אוגוסטוס ומהם נצפה על הוילה של טיבריוס ( וילה יוביס) ונספר על עלילות הקיסר השני בסופי השבוע שלו באי קפרי.

לעת ערב נפליג חזרה ברחפת מהירה אל סורנטו. בהגיענו נשוטט בין סימטאות החלק העתיק של סורנטו, בירת הלימונצ'לו ומשם נמשיך למלונו. 

פעילות ערב: ארוחת ערב משותפת וחגיגית לסיום הטיול במסעדה מקומית.

לינה בסורנטו

יום 8 | סורנטו - קאזרטה - מונטה קאסינו - קסטלי רומאני - תל אביב

בבוקר יומו האחרון של הטיול נצא מסורנטו צפונה ונעצור מצפון לנאפולי בעיר קזרטה. נבקר בארמון הענק שבנו המלכים הספרדים בעיר ובגני הענק היפיפיים , מעין ארמון וורסאיי של איטליה הדרומית. משם נמשיך צפונה אל העיירה קסינו ונטפס אל מונטה קסינו. בראשו המנזר האימתני שנבנה לראשונה במאה החמישית. נתאר את הקרב העקוב מדם שהתרחש במקום במלחמת העולם השניה , בין הצבא הגרמני שניסה לבלום את כוחות ארה"ב ובריטניה הנעים מסיציליה לשחרר את אירופה מציפורני הכיבוש הנאצי.

אחה"צ נגיע אל הגבעות הגעשיות שמדרום מזרח לרומא, אזור "קסטלי רומאני". נבקר בשתי עיירות שהתפתחו סביב טירות קיט לקיץ שנבנו במקום , על ידי עשירי רומא החל מן המאה ה-16. נבקר בעיירה קסטל גנדולפו באיזור הטירות. בהמשך נבקר בעיירה נֵמִי שיושבת על שפתו של אגם שהינו פיו מלא המים של הר געש כבוי .

לאחר הביקור ב"קסטלי רומאני" ניסע לנמל התעופה רומא לטיסת הלילה חזרה ארצה. 

הגעה לתל אביב צפויה ביום ה-9 לפנות בוקר.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €500.
 • הטיול מותנה במינימום 20 משתתפים.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות במחלקת תיירים כולל מיסי נמל ודלק.
 • בתי מלון ברמת תיירות ראשונה.
 • ארוחות בוקר לכל אורך הטיול.
 • 3 ארוחות ערב כולל משקאות קלים ו/או יין.
 • אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • שייט אל האי קפרי.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים ישראלים מקצועיים לאורך כל המסלול.
 • מדריכים מקומיים באתרים היסטוריים.
 • מערכת שמע בזמן הטיולים והסיורים.
 • מיסים עירוניים.
 • מים מינרליים.
 • תשר לנותני השירותים.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצוינים בתוכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה