מידע שימושי למטייל בארגנטינה

מידע שימושי למטייל בארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

מה להביא לשדה התעופה?

דרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום יציאת הטיול
כרטיס טיסה
אנא וודאו שבידיכם ביטוח נסיעות לחו"ל
אם ברשותכם ציוד אופטי או אלקטרוני או רכוש אחר עליו אתם רוצים להצהיר אצל פקיד המכס, עליכם להקפיד לארוז אותו בנפרד בתיק יד ולקבל אישור מהפקיד על הוצאתו מהארץ. פקיד המכס נמצא באולם הנוסעים היוצאים, אחרי ביקורת הדרכונים.

אשרת כניסה לארגנטינה

אין צורך באשרות כניסה לארגנטינה.
אם טסים דרך ארה"ב יש צורך באשרה למדינה זו (גם אם לצורך מעבר בלבד).

מזג אוויר בארגנטינה

אפשר לחלק את ארגנטינה לארבעה אזורי אקלים: הפמפס במרכז-מזרח, השפלות בצפון-פנים המדינה בצפון מזרח, האנדים במערב ופטגוניה. בכל אחד מהאזורים משתנה מזג האוויר בהתאם לגובה.
בפמפס החורף ממוזג והקיץ חם ורטוב. בפנים המדינה חם במשך כל השנה אם כיל לעיתים גשום. במערב יבש והבצורת שכיחה בחודשי הקיץ. בפטגוניה שבדרום קר ויבש.
בואנוס איירס:
קיץ (דצמבר-פברואר): טמפרטורה ממוצעת 25 מעלות. 80 מ"מ גשם.
סתיו (מרס – מאי): טמפרטורה ממוצעת 16 מעלות. 60 מ"מ גשם.
חורף (יוני – אוגוסט): טמפרטורה ממוצעת 12 מעלות. 50 מ"מ גשם.
אביב (ספטמבר – נובמבר): טמפרטורה ממוצעת 24 מעלות. 100 מ"מ גשם.

ביגוד
במרכז המדינה – ביגוד המתאים למזג אוויר אירופי, בהתאם לעונת השנה. בצפון בגדים קלים ובדרום בגדים חמים, שמיועדים לחורף. מטריה ומעיל גשם מומלצים בכל האזורים.

מטבע

המטבע נקרא פסו (PESO) המחולק ל-100 סנטבוס (SENTAVOS).

חשמל

המתח החשמלי הוא 220 וולט, 50 הרץ (כמו בישראל).
כדאי להביא מתאם (אדפטור) בינלאומי לשקעים.

שעון ארגנטינה

בארגנטינה נהוג שעון ישראל פחות 5 שעות לפי שעון חורף. תאריכי שעון הקיץ לא זהים לאלה שבישראל, ובתקופות הביניים ייתכן שינוי של שעה בהפרש.

חיסונים

משרד הבריאות אוסר על חברות הנסיעות לתת הנחיות בנושא חיסונים ותרופות. יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות לבירור לגבי החיסונים הדרושים.

שגרירות ישראל בארגנטינה

Av. De mayo 701, piso 10
Buenos Aires
טלפון: 54-11-43382500 +
פקס: 54-11-43382555 +

תחבורה

במקומות רבים ברחבי ארגנטינה יש רק התייחסות מינימלית לחוקי התנועה ולתנאי השטח. המרחקים גדולים ולכן התחבורה היבשתית אינה זולה. ברחבי המדינה קייתמת רשת טובה של אוטובוסים למרחקים ארוכים ורובם נוחים וחדשים יחסית.

שתייה

כדאי להקפיד לשתות מים מינרלים בלבד (בבקבוקים סגורים), או מי סודה, הנפוצים מאוד.
הקפה בארגנטינה טוב מאוד והתה נפוץ גם הוא. למשתמשים בממתיק מלאכותי- כדאי להצטייד מראש.

קניות

בואנוס איירס היא כרך ענק ויש בה חנויות גדולות, חדישות, בכל התחומים. תחום האפנה והלבוש מפותח מאוד בארגנטינה. במכירות סוף העונה המחירים יורדים באופן משמעותי.
בגדי בוקרים ואביזרים ניתן למצוא בכל רחבי המדינה.

תקשורת

קידומת הטלפון של ארגנטינה: 54.

בטחון אישי

ארגנטינה בטוחה יחסית למדינות אמריקה הדרומית. פשעים אלימים נדירים ואין בעיות ביטחון אישי, אך כדאי להישמר מגניבות, ובעיקר מכייסים במקומות צפופים. בכל מקרה מומלץ שלא לשוטט בשעות הערב לבד בערים הגדולות ולהסתייע במוניות.
כדאי לקחת צילומים של המסמכים החשובים (דרכון, כרטיס טיסה וכו') ולאחסנם בנפרד מהמסמכים עצמם. (תצלום נוסף כדאי להשאיר בבית), ולהצטייד בתמונת דרכון למקרה הצורך.

טיול לארגנטינה עם החברה הגיאוגרפית

אם אתם מתכננים טיול לארגנטינה, אנו מציעים מספר דרכים לטייל בה:

טיול מאורגן לארגנטינה: החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים לארגנטינה במסלולים המשלבים טבע ותרבות, ממרחבי פטגוניה והקרחונים האדירים, דרך סיורים מקיפים בבואנוס איירס ועד אל מפלי האיגואסו, על הגבול שבין ארגנטינה לברזיל. הטיולים המאורגנים שלנו יוצאים בקבוצות קטנות, עם מדריכים מומחים ליעד.
טיול פרטי בארגנטינה: אם אתם אוהבים לטייל לבד, עם בן זוג או בקבוצה קטנה של חברים או משפחה, המומחים שלנו לדרום אמריקה יבנו עבורכם טיול פרטי לארגנטינה, ע"פ תחומי העניין שלכם ובמועדים הנוחים לכם.

למידע נוסף על טיולים לארגנטינה התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות

טיולי חורף דרומית לקו המשווה
טיולי חורף דרומית לקו המשווה

כשבישראל שורר חורף, בחצי הכדור הדרומי הקיץ בשיאו. אם כך, זה הזמן לצאת לטיולים ליעדים הממוקמים בחלקו התחתון של קו המשווה. בכתבה שלפניכם כמה יעדים מעניינים שמומלץ לטייל בהם, במיוחד כשאצלנו קר וגשום.
קרא עוד
בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה
בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה

מאת רענן בן בסט

בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה מיהם תושבי בואנוס איירס? מה מאפיין את רוח העיר שהם חיים בה? אם תשאלו אותם, הם יאמרו בגאווה שמדובר בעיר אירופאית לחלוטין שחיה תרבות בלי הפסקה. אם תביטו מבחוץ, ייתכן שתזהו מורכבות גדולה יותר. רענן בן בסט, מדריך ישראלי בעיר, ומאוריסיו דימנט, יליד בואנוס איירס, ישבו לשיחת פינג-פונג בין נקודות השקפה על החיים ועל האנשים בבואנוס איירס.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

לארגנטינה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בדרום אמריקה - מדבר אטאקמה בצ'ילה
דרום אמריקה שאולי עוד לא ראיתם

דרום-אמריקה היא יבשת מדהימה והמבחר בה עצום – מדינות שונות, ערים, כפרים ומקומות שהטבע מתקיים בהם כמעט באין מפריע. אם אתם מתכננים לצאת לטיול בדרום אמריקה, היכנסו וקראו על היעדים שלא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד
אתרים נבחרים בארגנטינה
אתרים נבחרים בארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בארגנטינה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בארגנטינה, מבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, המכונה 'פריז של אמריקה', ועד אל ארץ האש, בה נמצאת אושוואיה, העיר הדרומית ביותר בעולם.
קרא עוד
מפלי האיגואסו בדרום אמריקה
מפלי האיגואסו בדרום אמריקה

כל מי שמטייל בדרום אמריקה לא יכול להתעלם מהם – מפלי האיגואסו המופלאים. מהו ייחודם? מה הופך אותם לאטרקטיביים ומתוירים כל כך? מה מאפיין את הצד הברזילאי ומה את הצד הארגנטינאי, ואיזו אגדה מלווה את סיפור היווצרותם? על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא בכתבה שלפניכם.
קרא עוד