טיול לארגנטינה, צ'ילה וברזיל - 19 יום - נופי בראשית בקצה העולם כולל מצעד המנצחות

טיול לארגנטינה, צ'ילה וברזיל - 19 יום - נופי בראשית בקצה העולם כולל מצעד המנצחות

דרום אמריקה
19 ימים
16 לילות

נהוג להגיד על מקומות מרוחקים שהם "קצה העולם", ולרוב זאת הגזמה, אבל לפעמים זה בדיוק המצב. כך, למשל, בטיול בדרום פטגוניה, בין נופי בראשית בחלקה הדרומי ביותר של יבשת אמריקה. הנופים המפעימים של פטגוניה מצטרפים לערים דרום אמריקאיות נהדרות, לקצב, למוסיקה, לשמחת החיים, לחופים היפים ולשיא השיאים של הקרנבל הכי מפורסם בעולם – מצעד המנצחות בריו.

הטיול נפתח בבואנוס איירס, בירתה האלגנטית של ארגנטינה, המכונה "פריז של דרום אמריקה" (כשתגיעו לשם, תבינו). מכאן ממשיכים לעיירת השוקולד ברילוצ'ה באזור האגמים הארגנטינאי, שנופיו כמו לקוחים מגלויה, אבל הם מציאותיים לגמרי: הרים מושלגים, יערות ואגמי תכלת. בין השאר, נטייל ברגל באזור הטרונדור, "ההר הרועם", ונצפה באגמים ובקרחון השחור. מכאן נחצה את הגבול לאזור האגמים בצ'ילה, גם שם הנוף יגרום ללב להחסיר פעימה. נמשיך לפונטה ארנס, העיר הדרומית ביותר בצ'ילה ואחד המרכזים האורבניים הבודדים במרחבי הפרא של פטגוניה. את הטבע הפטגוני המופלא נפגוש במלוא עוצמתו בשמורת הפיינה, בפיורד התקווה הטובה שבו נשוט אל קרחון סרנו ובפארק הקרחונים האדיר. מכאן, במעבר נופי חד, נחזור צפונה אל מפלי האיגוואסו השוצפים, שצמחייה טרופית עבותה מקיפה אותם, ונקנח בריו דה ז'נירו התוססת, שאליה נגיע בדיוק בזמן כדי לחגוג עם ההמונים במצעד המנצחות, החותם את הקרנבל.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב – יעד ביניים באירופה – בואנוס איירס

נצא בטיסה דרך אירופה שלאחריה נחצה את האוקינוס האטלנטי אל עבר בירת ארגנטינה המכונה גם "פריז של דרום אמריקה". עם ההגעה בשעת בוקר של יום מספר 2, נצא לסיור לעבר ליבה ההיסטורי של העיר – כיכר מאי, משכנו של ה"קאסה רוסדה", הארמון הנשיאותי בעל החזות הוורודה שהוקם בסוף המאה ה-19. בלב הכיכר מתנשא המונומנט לכבוד ה- 25 במאי 1810, היום בו פרצה מלחמת העצמאות הארגנטינאית. ממול הכיכר ניצבת קתדרלה מרשימה בסגנון נאו קלאסי ובה פינת הנצחה ליהדות ארגנטינה. מהכיכר נמשיך לעבר העורק הראשי של בואנוס איירס, שדרת ה- 9 ביולי, הנחשבת לשדרה הרחבה בעולם משם נמשיך לעבר בית הקברות המפואר בשכונת ריקולטה, בו נמצאת אחוזת הקבר של אוויטה פרון.

לינה בבואנוס איירס

יום 3 | בואנוס איירס - ברילוצ'ה

לאחר ארוחת בוקר נצא בטיסה מעל המישורים הארגנטינאים לעבר שער הכניסה הצפון מערבי של פטגוניה הארגנטינאית, אזור שלעתים נדמה שהוא חלק מאגדה קסומה. הרים מושלגים, יערות אין סופיים ואגמים תכולים, שהמפורסם בהם הוא אגם נאול וואפי שלגדותיו שוכנת עיירת השוקולד המיתולוגית – ברילוצ'ה. עם ההגעה נצא ל"סיבוב הקטן" של ברילוצ'ה, מסלול מקסים המתפתל לאורך אגם נאוול ואפי העצום. בדרך נעלה אל הר קמפנריו, משם נקבל הצצה פנורמית עוצרת נשימה לנוף האגדי של אגמי פטגוניה.
לינה בברילוצ'ה

יום 4 | פארק הטרונדור

הבוקר נצא אל עבר "ההר הרועם", הטרנודור, אשר מתנשא לגובה של 3,554 מטר ומביט בגאון מעל אזור האגמים של הפארק הלאומי נאוול ואפי. מקום נהדר לטיולי הליכה קצרים אשר מספקים נקודות תצפית מרהיבות לעבר אגם מסקארדי, אשר יובילו אותנו לבסיס ההר שם נצפה בקרחון השחור המרהיב, עדות חיה לפעילות הוולקנית שהתרחשה באזור בעבר הרחוק. (ביום זה מסלול הטיול עשוי להשתנות עפ"י החלטת המדריך בשטח ומזג האוויר).

לינה בברילוצ'ה

יום 5 | ברילוצ'ה - חציית האגמים לצ'ילה - פוארטו ואראס

נפרד מעיירת השוקולד ונעלה על הסירה שתיקח אותנו בין המפרצים המרהיבים של אגם נאוול ואפי. נחצה את הרי האנדים של פטגוניה בין יערות, ביניהם חבויים אגמים ולגונות בשלל גווני הכחול, טורקיז וירוק. נעבור את הגבול בין ארגנטינה לצ'ילה בפאוז'ה ומשם נשוט לפטרואה, אשר על שפת אגם "כל הקדושים". במידה ויותיר לנו הזמן נבקר במפלי פטרואה שעליהם כמו מתוך גלויה משקיף הר הגעש אוסרנו הציורי. נמשיך לפוארטו ואראס ,עיירה פסטורלית ויפה הממוקמת בסמוך לאגם ינקיוואה.

לינה בפוארטו ואראס

יום 6 | פוארטו ואראס - פוארטו מונט – פונטה ארנס

הבוקר נהנה עוד קצת מניחוח הקסם של אזור האגמים הצ'יליאני כשנטפס על בסיס הר הגעש אוסורנו (מותנה במזג האוויר) ממנו נשקפים נופיה המרהיבים של פטגוניה. לאחר הביקור נמשיך אל שדה התעופה בפוארטו מונט, ונטוס אל פונטה ארנס, העיר הדרומית ביותר בצ'ילה ואחד האזורים האורבניים היחידים בפרא של דרום פטגוניה. עם ההגעה ניסע אל המלון.

לינה בפונטה ארנס

יום 7 | פוארטו ארנס - שייט לאי מגדלה - פוארטו נטאלס

השכם בבוקר נצא לשייט אל האי מגדלנה (השייט אינו פרטי. קיום השייט מותנה בתנאי מזג האוויר). זהו אי השוכן במצרי מגלן שתושביו היחידים בעונה זו הם עשרות אלפי פינגווינים. נגיע אל האי ונרד מהספינה להסתובב עד כדי מרחק נגיעה בין המוני הפינגווינים המקננים בתקופה זו. בתום השייט נתחיל בנסיעה בערבות פטגוניה אל עבר פוארטו נטאלס.

לינה על גדות הפיורד 'אולטימה אספרנזה' במלון ייחודי

יום 8 | שייט על פיורד התקווה האחרונה והקרחונים סרנו ובלמסדה

בבוקר ניסע אל המזח הקטן שנמצא בקרבת המלון ונצא בשייט (לא פרטי) על פיורד "התקווה האחרונה" אל עבר קרחון "סרנו" הנמצא בחלקו הדרומי של הפארק הלאומי "טורס דל פיינה". בדרך נוכל לצפות בכלבי וקומורנים ונהנה מנוף הפארק הנשקף מרחוק. עם ההגעה נצא להליכה בין העצים כשלפתע יתגלו לפנינו הקרחון המרשים. בדרכנו חזרה נעצור בחווה מקומית לארוחת צהרים ולאחריה נשוב חזרה לפוארטו נטאלס.
לינה על גדות הפיורד 'אולטימה אספרנזה' במלון ייחודי

יום 9 | שמורת מגדלי הפיינה

היום נצא ליום טיול מלא בפארק המפורסם של פטגוניה, הפארק הלאומי "טורס דל פיינה" (Torres Del Paine). נטייל בן שבילי הפארק ונראה את מגדלי הגרניט האדירים, המכוסים ב"כובעים" של סלעים מטמורפיים ומזדקרים מעל סביבה עתירת קרחונים, יערות עד ואגמים תכולים כשמו של המקום – Paine – כחול. בערב נחזור לבית המלון.

לינה על גדות הפיורד 'אולטימה אספרנזה' במלון ייחודי

יום 10 | חזרה לארגנטינה - קלפטה

בבוקר נצא צפונה ונחצה את הגבול חזרה לארגנטינה. לאחר נסיעה במדבר הפטגוני האין סופי נגיע לקלאפטה (Calafate) בשעות אחה"צ ונהנה מנוף סוף העולם על גדות אגם ארחנטינו.

לינה בקלפטה

יום 11 | שיט קרחונים (שייט ציבורי מאורגן)

יום קרחוני לפנינו, נצא לעבר שדה הקרח העצום של דרום פטגוניה, נעלה על שייט (שייט ציבורי) שייקח אותנו מרחק נגיעה מהקרחונים. נצפה בקירות הקרח העצומים מתנשאים, נשברים וממלאים את אגם ארחנטינו באייסברג – גושי קרח צפים שהתנתקו מהקרחון. בתם השייט נחזור לקלפטה ולעת ערב נבקר בבר קרח ייחודי – חדר עשוי קרח, כולל הרצפה, בר, קירות, ספסלים ופסלים. נקבל כפפות ומעיל חם, ונהנה ממשקה אלכוהולי באווירה קרה ומשכרת…

לינה בקלפטה

יום 12 | קרחון פריטו מורנו – בואנוס איירס

בבוקר ניסע לבקר במפורסם שבקרחוני פטגוניה – פריטו מורנו, "הקרחון המתנפץ". קרחון עצום זה הממוקם בפארק הלאומי לוס גלסיירס, שתצורת הקרח שלו משתרעת על 250 קמ"ר (פי 5 משטחה של ת"א), זהו אחד מן הקרחונים היחידים בפטגוניה שאינו בנסיגה. נגיע למרפסות הקרובות ביותר בשביל לצפות "במופע" האדיר של הקרחון כשחלקים ממנו נשברים בקול רעם אדיר ומתנפצים אל מימי האגם. לאחר הסיור ניסע לשדה התעופה הסמוך לקלפטה ונטוס חזרה לבואנוס איירס.

עם ההגעה ניסע אל המלון.

לינה בבואנוס איירס

יום 13 | בואנוס איירס

היום נמשיך את סיורנו בעיר התוססת. נבקר בשכונת לה בוקה הצבעונית, הרחוב המפורסם ביותר הוא ה"קמיניטו", שם לפי המסורת נולד הטנגו. ברחוב נראה רקדנים חובבים המטופפים בעקביהם לצלילי הטנגו. בכל פינת רחוב יושבים נגני הבנדוניון, האקורדיון הארגנטיני המקורי, ומנעימים את זמנם של עוברי האורח בנעימות נוסטלגיות. נהלך במדרחוב פלורידה, נבקר באנדרטה לזכר מלחמת פוקלנד ובאתר השגרירות הישראלית הישנה. בערב נצא למופע טנגו מקומי כולל ארוחת ערב. (סדר הביקור בבואנוס איירס יתכן וישתנה בהתאם להחלטת המדריך בשטח).

לינה בבואנוס איירס

יום 14 | בואנוס איירס - שמורת מפלי האיגואסו, הצד הארגנטינאי

בבוקר ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל הפלא שנקרא מפלי האיגואסו אשר נמצאים במשולש הגבולות של ארגנטינה, ברזיל ופרגוואי. עם ההגעה, נצא לסיור בצד הארגנטינאי של המפלים. נסייר בשבילי השמורה, נחצה גשרים מתחת למפלים שוצפים ונראה את הצמחייה הטרופית העשירה ואין ספור פרפרים. נגיע גם לתצפית עוצרת נשימה על מפל 'גרון השטן', ליבם הפועם של מפלי האיגואסו. בסוף היום נחצה את הגבול לברזיל ללינה.

לינה בפוז דו איגואסו

יום 15 | מפלי האיגואסו, הצד הברזילאי - ריו דה ז'נירו

הבוקר ניסע לביקור בצד הברזילאי של מפלי האיגואסו, נטייל בשבילי השמורה ונהנה ממבט פנורמי של המפלים. בהמשך היום נצא לשייט קצר וסוער על גבי סירה שתיקח אותנו הכי קרוב שאפשר אל המפלים. בתום השייט נבקר בפארק הציפורים המיוחד הנמצא ליד השמורה. בסופו של יום מלאי חוויות ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל ריו דה ז'נירו.

לינה בריו דה ז'נירו בשכונת קופהקבנה על קו החוף

ימים 16-17 | ריו דה ז'נירו כולל מצעד המנצחות

ריו, המכונה גם כעיר היפה בתבל, ממוקמת באזור הדרום מזרחי של ברזיל על שפת האוקינוס האטלנטי. העיר הססגונית מפורסמת בזכות החופים, משחקי הכדורגל ורקדניות הקרנבל החטובות. את היומיים הקרובים נבלה בעיר התוססת. נבקר במרכז העירוני של ריו, בשדרות ריו ברנקו, נראה את מנזר סאו בנטו והקתדרלה של ריו .נמשיך אל הר הסוכר, שם נעפיל ברכבל ונגיע לכמה מנקודות התצפית המרהיבות ביותר שיש על העיר וכמובן שנעפיל אל אחד המונומנטים החשובים של העיר – פסל ישו שעל הר הקורקובדו.

בערב שבת נשתתף עם המוני החוגגים במצעד המנצחות המפורסם, הערב המסכם את הקרנבל של ריו, בו יצעדו 6 בתי הספר הטובים ביותר לסמבה בריו.

לינה בריו דה ז'נירו בשכונת קופהקבנה על קו החוף

ימים 18-19 | ריו דה ז'נירו - טיסה בינ"ל – ת"א

נתעורר מעט מאוחר היום לאחר ליל ההילולות, ונצא לטייל בחופים של קופהקובנה ואיפנמה ונצפה במופעי רחוב של קפוארה וכדורעף החופים המיוחד של הברזילאים. בשעות הצהריים המוקדמות (בהתאם לשעת הטיסה), ניסע אל שדה התעופה אל טיסתנו הבינ"ל. הגעה משוערת אל תל אביב, תהיה ביום ביום ה- 19 בשעות הצהריים המאוחרות.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
13/02/2002/03/20ערן ולגרין$8,861$119$8,980יציאה מובטחת
14/02/2003/03/20גבריאל "גאבו" נחנסון$8,861$119$8,980
27/02/2017/03/20ורד ארביב$8,822$158$8,980מסלול הפוך המתחיל בריו ומסתיים בבואנוס איירס
ערן ולגרין
טייל לראשונה באמריקה הלטינית בטיול תרמילאים של אחרי הצבא, שם החל הרומן עם היבשת המרהיבה הזו. טייל בנשמה, פיזיותרפיסט, מרצה במסגרות שונות ומדריך טיולים באמריקה הלטינית בטיולי החברה הגיאוגרפית.
גבריאל "גאבו" נחנסון
מדריך טיולים לדרום אמריקה, מקסיקו וקובה. ארגנטינאי שגדל כירושלמי. חי באמריקה הלטינית כשלוש וחצי שנים, במהלכן הפך ממוצ'ילר לאיש עסקים ולמדריך צלילה. אנתרופולוג קולינרי בנפשו, מתמצא בהיסטוריה, פוליטיקה ומוזיקה. מורה דרך מוסמך ומדריך תיירים בישראל.
ורד ארביב
החיבור שלה ליבשת הלטינית החל כאשר התגוררה שלוש שנים באורוגואי, במהלכן טיילה המון, למדה ספרדית וספגה את האהבה לנופים, לתרבות ולסגנון החיים הדרום אמריקאי. את אהבתה לטיולים ולבני אדם הפכה למקצוע אחרי שסיימה את קורס המדריכים של החברה הגיאוגרפית. בעלת התייחסות אופטימית ומלאת...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,645
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים המקומיים.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות: כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון בדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ועוד 10 ארוחות נוספות – צהרים או ערב (הארוחות אינן כוללות שתייה).
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירות השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, כביסה וכיו"ב).
 • ארוחות נוספות שאינן כלולות.
 • ביטוח רפואי ומטען (מומלץ להנפיק מיד עם ההרשמה לטיול).
 • משקל עודף בטיסות בינ"ל ופנים (בהתאם לחוקי חברת התעופה).

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מידע שימושי למטייל בברזיל
מידע שימושי למטייל בברזיל

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בברזיל אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מפלי האיגואסו בדרום אמריקה
מפלי האיגואסו בדרום אמריקה

כל מי שמטייל בדרום אמריקה לא יכול להתעלם מהם – מפלי האיגואסו המופלאים. מהו ייחודם? מה הופך אותם לאטרקטיביים ומתוירים כל כך? מה מאפיין את הצד הברזילאי ומה את הצד הארגנטינאי, ואיזו אגדה מלווה את סיפור היווצרותם? על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
הקרנבלים של דרום אמריקה
הקרנבלים של דרום אמריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

השתתפות בקרנבל דרום אמריקאי, שאינו דומה לשום מסיבה שאנחנו, המערביים, מכירים, היא מסוג החוויות שאסור לוותר עליהן. קשה לעקוב אחר כל האירועים, אבל הנה לפניכם כמה מן הקרנבלים הכי מלהיבים ביבשת.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצ'ילה
אתרים נבחרים בצ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצ'ילה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בצ'ילה, משמורת טורס דל פיינה בפטגוניה, שבליבה מתנשאים גושי ענק של סלעי גרניט ועד אל אזור האגמים, מהאזורים היפים בצ'ילה ובדרום אמריקה כולה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בדרום אמריקה - מדבר אטאקמה בצ'ילה
דרום אמריקה שאולי עוד לא ראיתם

דרום-אמריקה היא יבשת מדהימה והמבחר בה עצום – מדינות שונות, ערים, כפרים ומקומות שהטבע מתקיים בהם כמעט באין מפריע. אם אתם מתכננים לצאת לטיול בדרום אמריקה, היכנסו וקראו על היעדים שלא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ברזיל
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ברזיל

מאת החברה הגיאוגרפית

לברזיל היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ברזיל.
קרא עוד
טיולי חורף דרומית לקו המשווה
טיולי חורף דרומית לקו המשווה

כשבישראל שורר חורף, בחצי הכדור הדרומי הקיץ בשיאו. אם כך, זה הזמן לצאת לטיולים ליעדים הממוקמים בחלקו התחתון של קו המשווה. בכתבה שלפניכם כמה יעדים מעניינים שמומלץ לטייל בהם, במיוחד כשאצלנו קר וגשום.
קרא עוד
אתרים נבחרים בברזיל
אתרים נבחרים בברזיל

איפה כדאי לבקר בברזיל? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בברזיל, מריו דה ז'ניור התוססת ועד עולם החים המופלא של ביצות הפנטנל.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בצ'ילה
מידע שימושי למטייל בצ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בצ'ילה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בארגנטינה
אתרים נבחרים בארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בארגנטינה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בארגנטינה, מבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, המכונה 'פריז של אמריקה', ועד אל ארץ האש, בה נמצאת אושוואיה, העיר הדרומית ביותר בעולם.
קרא עוד
הפנטנל בברזיל
הפנטנל בברזיל

מאת החברה הגיאוגרפית

חובבי בעלי חיים נוטים לתאר את הפנטנל כגן עדן מושלם. ביום אחד של סיור בפנטנל אפשר לפגוש לצד דגי פירניה, נחשי אנקונדה, מאות מיני ציפורים, אלפי פרפרים, אינספור פרחים, קופים, תוכים, נחשים וזוחלים, שיוצרים תיאטרון מרהיב, גם את הקפיברה – המכרסם הגדול בעולם.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בארגנטינה
מידע שימושי למטייל בארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בארגנטינה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

לארגנטינה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בטורס דל פיינה
מידע שימושי למטייל בטורס דל פיינה

מאת החברה הגיאוגרפית

הכינוי של פארק טורס דל פיינה הוא "היהלום של צ'ילה". מעטים המקומות בעולם שיכולים להתחרות עם יופיו של הפארק המופלא הזה. פסגות צוקי גרניט שמתנשאות לגובה 2,800 מטרים, מרחבים אדירים ויותר ממאה מיני ציפורים צבעוניות, כל אלה הם רק חלק זעיר מן המקום הייחודי הזה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

לצ'ילה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה.
קרא עוד
עובדות מפתיעות על הקרנבל בברזיל
עובדות מפתיעות על הקרנבל בברזיל

חגיגות הקרנבל המפואר והזוהר בריו דה ז'נירו הן היהלום שבכתר עונת הקרנבלים בדרום אמריקה ובעולם כולו. קיבצנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על הקרנבל של ריו, וגם על קרנבלים נוספים ומעניינים ביבשת.
קרא עוד
בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה
בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה

מאת רענן בן בסט

בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה מיהם תושבי בואנוס איירס? מה מאפיין את רוח העיר שהם חיים בה? אם תשאלו אותם, הם יאמרו בגאווה שמדובר בעיר אירופאית לחלוטין שחיה תרבות בלי הפסקה. אם תביטו מבחוץ, ייתכן שתזהו מורכבות גדולה יותר. רענן בן בסט, מדריך ישראלי בעיר, ומאוריסיו דימנט, יליד בואנוס איירס, ישבו לשיחת פינג-פונג בין נקודות השקפה על החיים ועל האנשים בבואנוס איירס.
קרא עוד