איי גלפגוס
צילום: אמיר גור

טיול לאקוודור ואיי גלפגוס - 15 יום - טבע פראי

דרום אמריקה
15 ימים
12 לילות

"הארכיפלג הוא עולם קטן בפני עצמו… בהתחשב במידתם הקטנה של האיים, אנו נדהמים אף יותר מכמות היצורים הקדמוניים המתגוררים בהם, בטווח שטח מוגבל"
צ'רלס דרווין בספרו "מסע הביגל"

ב-1835 הגיעה האנייה ביגל אל איי גלפגוס, הממוקמים באוקיינוס השקט באזור קו המשווה ממערב לאקוודור. על סיפונה היה חוקר טבע צעיר, צ'רלס דרווין. בעקבות תצפיות שערך על בעלי החיים באיים, שרבים מהם אנדמיים, ניסח דרווין את תורת האבולוציה. מאז ועד היום, ביקור באיי גלפגוס הוא משאת נפשם של חובבי הטבע, עם מפגשים קרובים עם בעלי חיים שאינם נרתעים מבני אדם, דוגמת צבי גלפגוס ענקיים, איגואנות ימיות ורבים אחרים. אקוודור היבשתית מציעה שלל חוויות מסוג אחר: יש בה יערות גשם סבוכים, הרי געש, מעיינות חמים ועיר בירה מרתקת.

הטיול נפתח בלב הג'ונגל באגן האמזונס, בלינה בלודג' ייחודי וחוויות כמו שייט בקאנו בנהר, טיולים רגליים במעבה היער ועם קצת מזל – מפגש עם בעלי החיים שבו. בהמשך מגיעים ללגונה קילוטואה המרהיבה, לכפר פוחילי, שבו מתקיים שוק ססגוני, ולמעיינות החמים של בניוס, מטיילים להר הגעש קוטופקסי, מבקרים בבירה קיטו ומסיימים את הטיול בשייט אל איי גלפגוס ומפגש עם עולם החי והצומח, שאין דומה לו בעולם.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים באירופה - קיטו

נצא בטיסה אל קיטו, בירת אקוודור (דרך יעד ביניים באירופה). העיר ממוקמת בצפון-מרכז המדינה, על אגן הניקוז של נהר הגואייאבמבה, ועל גדותיו המזרחיות של הר הגעש הכבוי פיצ'ינצ'ה. לאחר הנחיתה ניסע לבית המלון להתארגנות והתרעננות קצרה שלאחריה נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית.
לינה בקיטו.

ימים 2-4 | הג'ונגל האמזוני

בבוקר יום 2 ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל העיירה קוקה. משם נצא לעבר הלודג' אשר באגן האמזונס. נשוט בקאנו על נהר Napo ונגיע  אל הלודג' הבנוי במעבה יער הגשם. זהו לודג' אקולוגי מיוחד, המורכב מחדרים מחומרים טבעיים. מהחדר ניתן לשמוע את קולות היער ולראות את החיות. בימי השהייה שלנו נסייר ברגל ובקאנו בין השבילים של היער, נכיר  את הצמחייה ואת בעלי החיים של אגן האמזונס, נטעם את המאכלים האופייניים לאזור וגם נמצא זמן לשכב בערסל ולהקשיב לרחשי היער (ההדרכה בג'ונגל בקבוצות קטנות ע"י צוות המדריכים המקצועי של הלודג').
לינה בלודג' בג'ונגל.

יום 5 | הג'ונגל האמזוני - קיטו - קוטופקסי

הבוקר נסיים את ביקורנו בג'ונגל האמזוני ונטוס בחזרה לקיטו. משדה התעופה ניסע אל עבר מחוז קוטופקסי הנמצא דרומית לקיטו.
לינה בקוטופקסי.

יום 6 | לגונה קילוטואה והכפר פוחילי – בניוס

היום נבקר בלגונה קילוטואה, הנחשבת לפנינה של אקוודור. זוהי לגונה יפיפיה הממוקמת בתוך לוע של הר געש Zumbauha. מהחלק העליון של הלוע ישנו נוף מרהיב של הלגונה עצמה וכן של ההרים המושלכים קוטופקסי ואיליניזה הדרומי. משם נמשיך לביקור בכפר פוחילי. נבקר ביום השוק שהוא אירוע ססגוני וחגיגי, בו המקומיים מקדמים אותנו בתלבושותיהם העממיות. נסתובב בין דוכני פירות, ירקות, דברי אמנות, אריגים, ואף לאמות וכבשים. לאחר הביקור נמשיך אל בניוס, עיר קטנה וחמודה הנקראת בשמה המלא Baños de Agua Santa (מקלחת של מים קדושים). העיירה מפורסמת בראש ובראשנה בתור מקום נביעתם של מעיינות חמים, המהווים תוצר לוואי מבורך של הקרבה להר הגעש הפעיל Tungurahua, בגובה 5,023 מטרים.
לינה בבניוס.

יום 7 | בניוס

בניוס התברכה בנופים מדהימים המורכבים ממצוקים אדירי ממדים, מפלי ענק שוצפים והרבה הרבה ירוק. נהנה מיום טיול מקסים באזור, נלך לראות גם את  Pailon del Diablo, מפל ענק הנמצא 30 דקות מהעיר ונחשב לאחת מהאטרקציות של האזור.
לינה בבניוס.

יום 8 | בניוס - פארק לאומי קוטופקסי – קיטו

הבוקר נפרד מבניוס ונתחיל בנסיעה חזרה אל עבר קיטו. בדרכנו נבקר בפארק הלאומי קוטופקסי שבו ממוקם הר געש פעיל, השני בגובהו באקוודור. להר יש מבנה סימטרי של חרוט והוא מדהים ביופיו, ואחד מפירושי שמו הוא "מבול של אש" בקצ'ואה. נצא לטיולי הליכה קצרים ונעצור לנקודות תצפית מרהיבות. בסיום היום נחזור לקיטו ללינה.
לינה בקיטו.

יום 9 | קיטו

הבוקר נצא לטיול בעיר הקולוניאלית היפה. נטייל בכיכר העצמאות שסביבה נמצאים כמה מן המוסדות החשובים בעיר: הקתדרלה, ארמון הנשיאות, העיריה וארמון הארכיבישוף. נמשיך אל מנזר סן פרנסיסקו – מבנה ברוקי בעל חזית מרשימה במיוחד. נעלה גם על רכבל לגבעת הטלפריקו, משם נהנה מנוף מרהיב של העיר והרי האנדים המקיפים אותה (מותנה בתנאי מזג האוויר). נמשיך אל Mitad Del Mundo , מרכז העולם. אחר הצהרים נשוב לקיטו.
לינה בקיטו.

ימים 10-13 | שייט באיי גלפאגוס

מוקדם בבוקר ניסע אל שדה התעופה בקיטו ונטוס אל איי גלפאגוס, שם נעלה על הספינה Legend Cruise, עליה נבלה חמישה ימים וארבעה לילות בשייט בין האיים. במשך היום נרד בסירות קטנות לביקור בחלקים שונים של האיים, בהם נפגוש ונראה מינים מיוחדים של בעלי חיים, חלקם אנדמיים לאיי גלפאגוס ומהם פיתח דרווין את תורת המינים ואת תאוריית האבולוציה. על האנייה נאכל את כל הארוחות ונוכל גם ליהנות מפינות שיזוף, בר והרצאות בנושאי טבע.
לינה בגלפאגוס בספינה Legend Cruise  בתא מסוג Junior Suite.

ימים 14-15 | סיום השייט – טיסה חזרה אל קיטו –טיסה בינ"ל לאירופה – תל אביב

הבוקר נסיים את השייט ונטוס חזרה אל קיטו, משם נתחבר אל טיסתנו הבינ"ל. הגעה משוערת אל תל אביב בשעת ערב של יום 15.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
12/11/1926/11/19דן גזית$8,353$137$8,490
12/04/2026/04/20נעם סגן-כהן$8,554$136$8,690במועד זה סדר המסלול שונה ונבקר באוטובלו במקום קוטופקס
דן גזית
בוגר קורס מדריכי טיולים של החברה הגיאוגרפית, מדריך טיולים בדרום אמריקה ובספרד, בלשן בהשכלתו, מטייל בנשמתו, וסקרן בזמנו החופשי. דובר אנגלית, ספרדית, צרפתית ופורטוגזית, טייל ברחבי אמריקה הלטינית ובאירופה, וחצה את סיביר ומונגוליה ברכבת. אחרי 3 שנים של מגורים ועבודה בברצלונה...
נעם סגן-כהן
מדריך טיולים ותיק למרכז ודרום אמריקה, למזרח אפריקה, לניו זילנד, לאיסלנד ולאנטארקטיקה. בוגר תואר ראשון בגיאוגרפיה (תחום התמחות – איכות הסביבה), ותואר שני בניהול משאבי טבע וסביבה. כותב ומרצה על מגוון נושאים הקשורים ליעדים בהם הוא מדריך, מגיאוגרפיה והיסטוריה, דרך טבע נוף...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת ליחיד בחדר: $2,265
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתוכנית הטיול.
 • 6 לילות בתי מלון בדרגת תיירות טובה או הטוב בנמצא.
 • 3 לילות בלודג' ביערות הגשם של אקוודור ע"ב פנסיון מלא.
 • 4 לילות בגלפאגוס בספינת Legend  בתא מסוג Junior Suite ע"ב פנסיון מלא.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג ומרווח עפ"י גודל הקבוצה.
 • כלכלה: ארוחות בוקר בכל ימי הטיול, 4 ארוחות ערב, כלכלה מלאה בימי הג'ונגל והשייט בגלאפגוס *** ארוחות לא כוללות שתייה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש במדינת היעד.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית ככלולים.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה לפני יציאת הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • ארוחות שאינן כלולות, שתייה בארוחות.
 • מס כניסה לאיי גלפאגוס: $120 למטייל (תשלום במזומן בשדה התעופה).

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

שימו לב – תנאי ביטול לשייט בגלפגוס הם נפרדים מתנאי התשלום לשאר הטיול, על פי הפירוט הבא:

 • ביטול עד 121 ימים לפני ההפלגה: ללא עלות.
 • ביטול בין 120 ל-61 ימים לפני ההפלגה: $500 לאדם.
 • ביטול מ-60 ימים ועד למועד ההפלגה: 100% ממחיר השיט.

לפני הטיול לאקוודור מומלץ לקבל ייעוץ על אילו חיסונים משרד הבריאות/מרפאת מטיילים ממליצים לעשות.

הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אקוודור
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אקוודור

מאת החברה הגיאוגרפית

לאקוודור היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אקוודור.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל באקוודור
מידע שימושי למטייל באקוודור

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל באקוודור אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בדרום אמריקה - מדבר אטאקמה בצ'ילה
דרום אמריקה שאולי עוד לא ראיתם

דרום-אמריקה היא יבשת מדהימה והמבחר בה עצום – מדינות שונות, ערים, כפרים ומקומות שהטבע מתקיים בהם כמעט באין מפריע. אם אתם מתכננים לצאת לטיול בדרום אמריקה, היכנסו וקראו על היעדים שלא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד
אתרים נבחרים באקוודור
אתרים נבחרים באקוודור

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר באקוודור? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באקוודור, מהשוק הצבעוני של אוטבאלו ועד איי גלפגוס, ביתם של בעלי חיים רבים וייחודיים, ששימשו השראה לתורת האבולוציה של דרווין.
קרא עוד
חוויות מדרום אמריקה - טיול מאורגן לדרום אמריקה
חוויות מדרום אמריקה

דרום אמריקה היא מקום של ניגודים מחד והרמוניה אינסופית מאידך, מפסגותיו המושלגות של רכס האנדים ועד אל החופים הטרופיים של קולומביה וברזיל, ובין לבין – מדבריות מלח, קרחונים, פסלים עתיקים, ג'ונגלים מלאי מסתורין ותרבויות עתיקות.
קרא עוד
המדריך לאיי גלפגוס
המדריך לאיי גלפגוס

מאת החברה הגיאוגרפית

מתכננים טיול לגלפגוס? הכנו עבורכם מדריך מקוצר לאיים המרכזיים של הארכיפלג, בעלי החיים והחוויות שמחכות לכם בכל אחד מהם ומידע שימושי שכדאי לדעת לפני שמגיעים. כל מי שאוהב בעלי חיים ונופים פראיים, יזכה באיי גלפגוס לחוויה של פעם בחיים!
קרא עוד