טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית 03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אתיופיה

עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אתיופיה

החברה הגיאוגרפיתספרית הכתבות שלנוכתבות על אתיופיהעשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אתיופיה
מאת החברה הגיאוגרפית

התרבות המיוחדת, הכנסיות המרשימות, המטבח המסורתי ולליבלה, פלא השמיני של העולם העתיק. אלה רק חלק מהסיבות שבזכותן כדאי לצאת לטיול לאתיופיה. אז מהו סוד הקסם של אתיופיה?

1. התרבות האתיופית

העובדה הבולטת ביותר היא שיותר מ-80 קבוצות אתניות שונות מרכיבות את תרבותה של אתיופיה. מספר דומה של לשונות מדוברות ברחבי המדינה ויוצרות פאזל ענק של מנהגים ומסורות. המסורת הנוצרית והמיתוס על מיקומו של ארון הקודש המקראי באתיופיה מלווים כל ביקור במדינה.

2. צאפייני האדירכלות האתיופית

הכנסיות המרשימות בלליבלה שנבנו כבר במאה ה-12 בולטות במיוחד בכל דיון על האדריכלות במדינה. כנסיות אלה מבודדות למעשה ושונות מאוד מן המבנים האחרים באתיופיה. בשנים האחרונות בולטת השפעה אירופית, ובייחוד איטלקית על האדריכלות בערים הגדולות.

3. המטבח האתיופי

המטבח האתיופי מורכב בעיקר ממנות חריפות של ירקות ובשר שמבושלים יחדיו בקדירות. תבשילים אלה מכילים כמויות גדולות של בצל. המאכל המוכר ביותר הוא האנג’רה, מאפה בצק דומה ללחם או פיתה שעושים על כלי מתכת גדול ולוהט. מאכלים אתיופיים מסורתיים אינם כוללים בשר חזיר. מנות רבות הן צמחוניות.

4. מה שותים באתיופיה?

קפה נחשב באתיופיה למשקה לאומי. במדינה בה טוענים לשימוש האנושי הראשון בפולי קפה מצמידים את המשקה השחור והריחני כמעט לכל ארוחה או מפגש חברתי. הגשת הקפה מלווה בטקס מיוחד.

5. ספורט: רצים למרחקים ארוכים

ההצלחה הגדולה ביותר של הספורטאים האתיופים היא בריצות למרחקים ארוכים. רק נציגי קניה מתחרים ברוב התחרויות באיכות הגבוהה ובתוצאות המצוינות של הנציגים האתיופים. הכדורגל פופולרי מאוד במדינה, למרות שהנבחרת הלאומית לא זוכה להצלחה.

6. חוויה מיוחדת: ביקור בלליבלה

לליבלה נחשבת בעיני רבים לפלא השמיני של העולם העתיק. הכנסיות החפורות בסלע, בלעות הצורה והעיצוב המיוחדים מצדיקות בעיני רבים את הביקור במדינה.

7. מונומנט: כנסיית השילוש הקדוש על הר האור

כנסיית “דברה בירהאן סילאסי” – “השילוש הקדוש על הר האור” נחשבת מבין כל כנסיות גונדר, המפוארות והמעוטרות, כראויה לציון מיוחד. ציורי הקיר של הכנסייה הקטנה הזו הם יצירת מופת של האמנות הדתית האתיופית – מלאכים על התקרה, סיפורי התנ”ך וחיי ישו על הקירות.

8. מסורת: גלימות ושמלות

הלבוש האתיופי המסורתי עשוי מכותנה. בדרך כלל הגלימות ושמלות הלבנות הן תוצרים של אריגה ביתית. לבוש האישה מורכב משלושה פריטים: “קמיס”(שמלה מעין גלימה) “מקנט”(אבנט), ו”נטלה” או “אגדמיה” (מעטפת לכתפיים). בקצוות של הגלימות פסים צבעוניים לקישוט. המאפיין הבולט בגלימות אלה הוא עבודת הרקמה. בעוד שהאישה אחראית להכנת הכותנה ועבודת הרקמה הגבר אחראי על אריגת הבגד.

9. שמורת טבע: מפלי הנילוס הכחול

מפלי הנילוס הכחול, במרחק כ-40 קילומטרים מאגם טאנה, הם המראה המרהיב ביותר לכל אורכו של הנילוס. רוחבם של המפלים בעונה הגשומה כמעט חצי קילומטר, ומדרגת המפל מתנשאת לגובה כ-55 מטרים מעל נקיק צר.

10. רק באתיופיה!

השוק הפתוח באדיס אבבה נחשב לגדול מסוגו באפריקה. כל חובבי הקניות ואוהבי השווקים הצבעוניים ירוו כאן נחת. רוב דוכני השוק מוקדשים אמנם לאוכל אבל יש בו גם בגדים, רהיטים, ספרים ועוד מוצרים שונים.

הידעתם? עוד כמה עובדות מעניינות על אתיופיה

  • כמה מן הממצאים החשובים ביותר לתולדות האנושות נמצאו באתיופיה. הממצא המפורסם ביותר הוא שלד של צעירה שזכתה לכינוי “לוסי” וחיה לפני 3.2 מיליון שנה. אתיופיה נחשבת לערש המין האנושי כפי שאנו מכירים אותו כיום, מכאן יצאו בני האדם ונדדו לרחבי העולם.
  • בדרום מערב אתיופיה יש מקום שנקרא קפה (Kaffa). רוב המומחים סבורים שממקום זה יצאו פולי הקפה הראשונים שמוכרים לאנושות והתפשטו ברחבי העולם. זה גם, קרוב לוודאי, מקורה של המלה “קפה”, בה נעשה כיום שימוש ברוב השפות. אתיופיה כולה נחשבת מולדת הקפה, שתיית המשקה היא טקס אירוח מקובל וחשוב במדינה.

מתכננים טיול באתיופיה?

החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים לאתיופיה ובניית טיולים פרטיים לאתיופיה לנוסע העצמאי, ע”י המומחים שלנו לאפריקה.

למידע נוסף התקשרו 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב