אתרים נבחרים בקניה

אתרים נבחרים בקניה

מאת החברה הגיאוגרפית

אגם ויקטוריה

אגם ויקטוריה המשמש כמקור נהר הנילוס, הוא הגדול באגמי אפריקה ומימיו עתירי דגים.
האגם שונה מאגמים אחרים במזרח אפריקה, בכך שאינו שייך לבקע הסורי-אפריקני. לכן הוא רדוד לעומת אגם מלאווי או אגם טנגניקה, שהם צרים מאוד ועמוקים יותר. שלוש מדינות שוכנות לחופיו של אגם וקטוריה – קניה, אוגנדה וטנזניה.

אגמי השבר

שרשרת אגמים מרתקים שוכנת בעמק השבר הסורי-אפריקני, בלב נוף פראי ויפהפה, עשיר בלועות געשיים כבויים. הצפוני מבין אגמים אלה הוא אגם ברינגו (Baringo)במימיו חיה אוכלוסייה מגוונת של ציפורי מים. היפופוטמים רבים רובצים במימיו ועל גדות האגם. סביב אגם ברינגו מתנשאים תִלי ענק של טרמיטים, שגובהם 7-5 מטרים, ועל האיים שבלב האגם חיים בני שבט הנג'מפס (Ngemps) העוסקים בדיג בעזרת סירות קטנות. מצפון לאגם ברינגו וממערב לו משתרעים שטחי המחיה של השבטים הצבעוניים טורקנה (Turkana) ופוקוט(Pokot).
במרחק לא גדול שוכן אגם בוגוריה(Bogoria). באגם זה נובעים מעיינות מים רותחים, ומבעבעים בו גייזרים קטנים – "מג'י מוטו" בלשון המקום.
מדרום לשני האגמים האלה, ליד העיר נקורו (Nakuru) יש שמורת טבע קטנה, ובה אגם סודה, הוא אגם נקורו. להקות עצומות של חסידות, שקנאים ופלמינגו ורודים ויפהפיים משוטטות ברחבי האגם, ומעניקות לו את שמו – האגם הוורוד. בשולי האגם משוטטים עדרי באפאלו, זברות, אנטילופות מים, חזירי יבלות וקבוצות של בבונים. מן הסבך עשוי להופיע קרנף. הצומח המיוחד על המצוקים המקיפים את האגם – חלבלובים סבוכים. האגם הדרומי בשרשרת האגמים הוא אגם נייוואשה (Naivasha) – אגם מים מתוקים שייחודו בחצי-אי הנקרא – בשוגג – "אי הסהרון". מגיעים אל ה"אי" בשיט קצר, ובסיור רגלי אפשר לפגוש בו בעלי חיים רבים – ג'ירפות, זברות, אימפלות והיפופוטמים.

הר קניה

הר קניה הוא הגבוה בהרי המדינה (והשני בגובהו באפריקה). הוא ממוקם ברמה הגבוהה במרכז קניה ומתנשא לגובה 5,200 מטרים. הדרך אל הרמה עוברת באחד האזורים היפים והמפותחים של קניה, שטח המחיה של שבט קיקויו (Kikuyu) – שבט חקלאי, שנחשב לדומיננטי ביותר במדינה. הלודג' של הר קניה בנוי על כלונסאות עץ, בשולי קרחת יער במעלה ההר. ממרפסות הלודג' אפשר לצפות ב"במה של חיות היער": מקווה מים אליו מגיחות החיות מתוך מסתור היער האפלולי. במהלך סיור רגלי במורדותיו של הר קניה אפשר לראות קופי קולובוס וסייקס מקפצים בין ענפי העצים, וקבוצות פילים, באפאלו ואנטילופות מפלסות דרכן בסבך.

שמורות סמבורו ושבה

שמורת סמבורו (Samburu) ושמורת שבה (Shaba) הן שתי שמורות טבע שכנות, שאופיין מדברי למחצה. הנהר האדום הגדול חוצה אותן וסביבו חיים בעלי החיים המיוחדים לאזור היבש והחם הזה: ג'ירפה מרושתת, שכתמיה עדינים ופסיה דקים, זברה גריווי נדירה, שהפיג'מה שלה צפופה מאוד ופסיה דקים, וצבי ג'ירפי, הוא הגרנוק המעודן וארוך הצוואר, המסוגל לעמוד על שתי רגליו האחוריות כדי לאכול עלים מענפים גבוהים. בקרבת הנהר משוטטים עדרי פילים. עדרי באפאלו רוחצים בו, ובכל מקום נעים עדרי אימפלות וקבוצות של בבונים פעלתנים וכעסנים. לעתים נראה בשטח גם את בני שבט הסמבורו דקי הגוף, הנחשבים ליפים ביותר בקניה, ואת בנות השבט, שעוטות קישוטים צבעוניים.

שמורת מסאי מרה

שמורת מסאי (Masai Mara) היא אחת השמורות היפות והמרתקות ביותר במזרח אפריקה. במישורי הסוואנות הנרחבות של המרה, שהם חלק ממישורי סרנגטי (Serengeti) המשתרעים עמוק לתוך טנזניה, חיים ונודדים עדרי ענק של גנו, זברות, ג'ירפות ופילים. אורבים להם ומשחרים לטרף אריות, נמרים, צבועים, שועלים, צ'יטות ועוד. מסביב לשמורה פזורים כפרים רבים של בני שבט המסאי – הלוחמים הידועים של מזרח אפריקה.

חולמים על טיול בקניה?

החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים בקניה ובניית טיולים פרטיים לקניה לנוסע העצמאי, ע"י המומחים שלנו לאפריקה.
למידע נוסף התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות

לחיות עם השימפנזים - עשר עובדות מעניינות על ג'יין גודול
לחיות עם השימפנזים - עשר עובדות מעניינות על ג'יין גודול

מאת החברה הגיאוגרפית

ג'יין גודול היא המומחית הגדולה ביותר בעולם בכל הנוגע לשימפנזים. מעבר לתרומות הרבות שתורמת גודול למדע ולאיכות הסביבה, היא מנהלת חיים מרתקים ויוצאי דופן. הנה 10 עובדות מרתקות על ג'יין גודול.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קניה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קניה

מאת החברה הגיאוגרפית

לקניה היבטים שונים ומגוונים - עולם הטבע העשיר, האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת והמבנה הגיאוגרפי, הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קניה.
קרא עוד
המסע הגדול בעולם
המסע הגדול בעולם

מאת החברה הגיאוגרפית

הנדידה הגדולה היא המסע הפנטסטי ביותר בעולם. זהו חלומם של חובבי הטבע, בעלי החיים והמסעות. הצפייה בנדידה הגדולה היא מסוג החוויות שעושים פעם בחיים וזוכרים לתמיד. על מה כל המהומה? אתם מוזמנים לקרוא בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בקניה
מידע שימושי למטייל בקניה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקניה אודות מזג האויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד