עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מרוקו

עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מרוקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למרוקו היבטים שונים ומגוונים – האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול במרוקו.

1. תרבות

התרבות המרוקאית מורכבת מהשפעה צרפתית חזקה, עם רבדים תרבותיים שהגיעו מן הסהרה ומהרי האטלס. הג'לביה משמשת עדיין כתלבושת המסורתית לגברים ולנשים כאחד. באירועים חגיגיים יחבשו הגברים תרבוש אדום.

2. אדריכלות

דאר הוא השם שניתן במרוקו לרוב המבנים הפשוטים, חלקם החיצוני אינו מקושט כלל. לעיתים קרובות יופיעו בהם חלונות קטנים לאוורור ולתאורה ואילו הקירות העבים והגבוהים משמשים להגנה. פנים המבנה יזכה לטיפול מפורט הרבה יותר, לקישוטים ולעיטורים רבים. רוב הדאר יעשו שימוש בחצר פנימית קטנה.

3. האוכל

המנה המרוקאית שכולם מכירים היא כמובן הקוסקוס. מדובר במעדן ותיק שמוצאו ברברי. בשר בקר הוא הבשר שרבים אוכלים במרוקו, יחד עם זאת בשר כבש מוערך יותר ומוגש בארוחות חגיגיות, מחירו פשוט גבוה יותר. דגים ופירות ים נחשבים למנות שזוכות בשנים האחרונות לפופולריות רבה. מלבד אלה מקובל להגיש גם פסטלים, טג'ין וחרירה, מרק שמוגש כמנה בפני עצמה.
ניתן למצוא במרוקו ובמיוחד במרקש שפע של מסעדות ודוכני אוכל מעולים ברחובות.

4. משקה

המשקה הפופולרי ביותר הוא תה ירוק עם נענע. הכנת תה משובח נחשבת במרוקו לאמנות. התה המסורתי מוגש בקומקומים מיוחדים וכרוך בטקס חברתי שלם.

5. ספורט

כדורגל אמנם פופולרי מאוד אבל מי שהעניק למרוקו מוניטין עולמי הם האתלטים המצוינים שצמחו בה בעשור האחרון. ברוב המשחקים האולימפיים שנערכו בשנים האחרונות שלטו רצים מרוקנים בריצות הבינוניות ובחלק מן הריצות הארוכות. הישאם אל גארוז', שזכה בשתי מדליות זהב באתונה נחשב גיבור לאומי.

6. חוויה מיוחדת

התבוננות בשקיעה אדומה בלב הרי האטלס מעניקה למבקרים חוויה שקשה לשכוח. המרחבים, הצבעים והנוף המרשים ייחודיים לארץ זו.

7. מונומנט

מסגד חסן השני בקזבלנקה הוא המסגד הגדול ביותר שהוקם בעולם במהלך המאה העשרים. המסגד הענק הוא מופת של אדריכלות ושל שילוב בין מסורות עתיקות לטכנולוגיות בנייה ופיתוח חדשניות.

8. מסורת

במקומות רבים במרוקו, בייחוד מחוץ לערים הגדולות, משמרים בקפדנות את המסורות העתיקות. דברים אלה נכונים לגבי הלבוש בג'לביה מסורתית, לגבי האוכל והשתייה, לגבי מנהגי הנישואין, רובם בשידוך ולגבי מנהגי החגים.

9. שמורת טבע

שמורת עווד מאסה (Oued Massa) ליד אגדיר היא אחת השמורות המעניינות במרוקו. בשמורה אפשר לצפות בכמה ממיני העופות הנדירים ביותר באזור זה וביונקים רבים ומסקרנים.

10. רק במרוקו!

רק במרוקו ובדרום ספרד אפשר לטבול במהלך יום אחד בחופי הים התיכון ובחופי האוקיינוס האטלנטי. האופי של חופים אלה והמראה שלהם שונים. בשני החופים פועלים כיום אתרי נופש רבים.

הידעתם?

עוד כמה עובדות מעניינות על מרוקו

  • האוניברסיטה של פס הוקמה על פי העדויות כבר בשנת 859. עובדה זו מזכה אותה בתואר המכובד "האוניברסיטה הוותיקה ביותר בעולם".
  • המשמעות המלאה של שמה הערבי של מרוקו הוא הממלכה המערבית. עובדה זו מתייחסת קרוב לוודאי למיקומה של המדינה- בפינה הצפון מערבית של אפריקה.
  • בעבר אסרו על פי חוק למכור עץ תמר במרוקו. הסיבה לכך היתה התפיסה שעץ תמר אחד יכול לספק מזון ופרנסה למשפחה שלמה. מכירתו עלולה אם כן לפגוע בכל בני המשפחה.
  • מרוקו חברה בליגה הערבית, באיחוד מדינות המגרב, בארגון המדינות הפרנקופוניות, בארגון המדינות המוסלמיות, בארגון מדינות הים התיכון ובקבוצה 77. ריבוי זה עשוי להעיד על העבר המורכב של המדינה ועל הרבדים התרבותיים והפוליטיים הרבים שרוחשים בה.
  • ערבית היא השפה הרשמית במרוקו, אבל כרבע מן האוכלוסייה דובר בשפה הברברית. שפה זו שמוצאה מן הסהרה ומהרי האטלס משמרת את התרבות של השבטים שבמובנים רבים נטמעו באוכלוסייה.
  • רק כמחצית מאוכלוסיית מרוקו יודעת קרוא וכתוב. נתון זה מדהים עוד יותר כאשר מגלים ש-60 אחוז מן הגברים שולטים ברזי הקריאה אבל רק 40 אחוז מן הנשים יודעות לקרוא ולכתוב.

מה עושים במרוקו? לחצו כאן וקראו על האתרים המעניינים במרוקו

מתכננים טיול במרוקו?

החברה הגיאוגרפית מציעה טיול מאורגן למרוקו המשלב את עריה היפות ביותר של מרוקו עם טיול ג'יפים במדבר הסהרה ובהרי האטלס, ובניית טיולים למרוקו לנוסע העצמאי, ע"י המומחים שלנו לאפריקה.

למידע נוסף התקשרו 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.

 


צור קשר

כתבות מומלצות

דברים שחשוב לדעת לפני שנוסעים למרוקו
דברים שחשוב לדעת לפני שנוסעים למרוקו

מאת החברה הגיאוגרפית

נוסעים למרוקו? היכנסו וקיראו כל מה שחשוב לדעת החל מהטיסה, המטבע, מזג האוויר ועד לאוכל ולאתרים מומלצים.
קרא עוד
בת הקברות היהודי בפס - טיול שורשים במרוקו
טיול שורשים למרוקו

השילוב של חיבור לשורשים עם טיול חוויתי הופך לאטרקציה מבוקשת. נוסעים למרוקו? היכנסו למדריך שלנו לאתרי היהדות הבולטים במרוקו.
קרא עוד
אתרים נבחרים במרוקו
אתרים נבחרים במרוקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במרוקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר במרוקו, מרכס האטלס הגבוה ועד למראקש הרבגונית.
קרא עוד
אתרים מומלצים במרקש - טיולים מאורגנים למרוקו
אתרים מומלצים במרקש

מרקש היא עיר ממגנטת, שקל מאוד להישבות בקסמה. טיול במרקש לא יסתכם לעולם במראה עיניים פשוטו כמשמעו, כי מאחורי כל מרצפת וקיר, אם בכיכר העיר ואם ברובע היהודי, אם בארמונותיה ואם בגניה המרהיבים – נמצא סיפור מרתק.
קרא עוד
מסעדות מומלצות לקוסקוס במרקש - טיול מאורגן למרוקו
מסעדות הקוסקוס המומלצות במרקש

טיול למרוקו חייב לכלול גם טיול במרקש. וביקור במרקש חייב לכלול קוסקוס. הכנו לכם רשימה קצרה של כמה מהמקומות הטובים לאכול בהם קוסקוס, מלווה באזהרה קטנה – אחרי שתאכלו קוסקוס במרקש, לא תוכלו לאכול אותו יותר באף מקום אחר...
קרא עוד