טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית 03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על נפאל

עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על נפאל

החברה הגיאוגרפיתספרית הכתבות שלנוכתבות על נפאלעשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על נפאל
מאת החברה הגיאוגרפית

המקדשים וסיפורי המיתוסים והאגדות, הזריחה על הרי ההימלאיה והפארק הלאומי צ’יטוואן, אלה רק חלק מהסיבות שבזכותן כדאי לצאת לטיול בנפאל. אז מהו סוד הקסם של נפאל?

1. תרבות

ההשפעה הדתית החזקה היא הכוח המניע הראשי של התרבות בנפאל. עיקר הפעילות מרוכזת סביב המקדשים ובכל אחד מהם מספרים מיתוסים ואגדות מרתקים על האופן בו הוקמו ועל הניסים שהתחוללו בהם. אתרי העלייה לרגל, ומסלולי העלייה לרגל הם חלק בלתי נפרד מן התרבות הנפאלית.

2. אדריכלות

האדריכלות הנפאלית המעניינת ביותר היא למעשה אדריכלות של מקדשים ואתרי דת. קל לזהות בה שלושה סגנונות מרכזיים – אדריכלות הפגודה ובה גגות רבים בעלי שיפוע שנתמכים בעמודי עץ; אדריכלות הסטופה הבודהיסטית ואדריכלות השיקארה שבמרכזה מגדל דמוי פירמידה.

3. האוכל

אורז הוא המרכיב הבסיסי והעיקרי במטבח הנפאלי. דאל באט הוא קרוב לוודאי המנה המייצגת ביותר של מטבח זה. רוב המנות שמוגשות בנפאל פשוטות יחסית ומהירות להכנה. שימוש רב נעשה בתבלינים כזנגוויל (ג’ינג’ר), שום, פלפל ולעיתים גם חמאת יאק. חלק גדול מן המטבח הנפאלי מבוסס על מזון צמחוני, אם כי יש מנות בהן משולב בשר מבושל.

4. משקה

מלבד התה הנפוץ מאוד בכל מקום כדאי לשאול בנפאל על המשקה טונגבה. זהו יין שמיוצר בייצור ביתי ומעורב במים חמים. שותים אותו בעזרת קשית ומקפידים על כך שיוגש חם מאוד.

5. ספורט

תנאי הארץ בנפאל מכתיבים עיסוק רב בספורט אינדיוודואלי ובעיקר בספורט אתגרי. טיפוס הרים עשוי להחשב כספורט הפופולרי ביותר בנפאל, אם כי רבים עוסקים בו לפרנסתם כמלווי תיירים. ענפים אחרים הם קפיצות באנג’י, רכיבה על אופני הרים ושיט ראפטינג במורד נהרות.

6. חוויה מיוחדת

מראה הזריחה מעל הרי ההימלאיה הוא אחד מאותם מראות שנחרתים בזיכרון לתמיד. יש כמה מקומות שבהם המראה הזה יפה במיוחד וגם אלה שאינם אוהבים לראות זריחות, מוטב שישקיעו במקרה זה את המאמץ וישכימו לצאת מן המיטה.

7. מונומנט

פסל הבודהא המרהיב Swayambhunath Stupa שניצב ממערב לקטמנדו הוא אחת הדוגמאות המרשימות ביותר לאמנות הדתית הנהדרת של נפאל.

8. מסורת

הנישואים נחשבים מקודשים בנפאל ואמורים להימשך גם מעבר למוות. טקסי נישואין הם אירוע חשוב ביותר ורבים מהם נמשכים שלושה ימים. המבנה המשפחתי המסורתי חשוב במיוחד בנפאל ובמקרים רבים מתגוררת המשפחה המורחבת ביחד – עם ההורים והסבים.

9. שמורת טבע

הפארק הלאומי צ’יטוואן (Chitwan) נחשב כאחת השמורות המרתקות בנפאל, שטחו 973 קמ”ר והוא הוכרז כנכס עולמי של אונסק”ו. השמורה נמצאת בדרום החלק המרכזי של נפאל. צ’יטוואן מפורסמת בעיקר בזכות אוכלוסיית הקרנפים, הנמרים והתנינים שלה. מינים רבים בסכנת הכחדה חיים בשמורה זו.

10. רק בנפאל!

המראה המדהים, הייחודי, שאין כמותו בשום מקום אחר בעולם של רכס ההימלאיה, בייחוד בשעות הבוקר המוקדמות, כאשר התאורה טובה הוא סיבה טובה אחת להגיע לנפאל. שרשרת ההרים העצומה הזו, המכוסה בשלג, מזדקרת מעל העננים והערפילים, היא פלא טבע שאין שני לו.

 

הידעתם?

עוד כמה עובדות מעניינות על נפאל

  • שמונה מבין עשרת ההרים הגבוהים ביותר בעולם, מתנשאים בתחומה של נפאל. הר האוורסט, ששוכן על גבול נפאל וסין (טיבט), הוא הגבוה בעולם וגובהו 8,846 מטר. אדמונד הילארי הניוזילנדי וטנזינג שארפה הנפאלי, היו המטפסים הראשונים שעמדו בשנת 1953 על פסגת האוורסט.
  • בני השרפה, המתגוררים בעיקר במזרח נפאל, רכשו בחמישים השנים האחרונות מוניטין עולמי, כמלווים הטובים ביותר לקבוצות הצועדות בהרי ההימלאיה. משמעות השם שרפה היא “בני המזרח”, אם כי כיום אפשר למצוא אותם בכל רחבי המדינה.
  • האגדות על איש השלג, המכונה “יטי”, נפוצו כבר לפני יותר ממאה שנים. על פי אגדות אלה, אותן מספרים באזורי ההרים גם כיום, יטי משוטט באזורי ההרים המושלגים, ומותיר בשלג עקבות עצומים, שמעידים על ממדיו הלא אנושיים. משלחות מחקר רבות לא הצליחו לגלות עדויות מוצקות לקיומו של איש השלג.
  • מלון Everest View Hotel, ששוכן בגובה 3,962 מטר מעל פני הים, בסמוך למחנה הבסיס של האוורסט, נחשב למלון הגבוה ביותר בעולם.

מתכננים טיול בנפאל?

החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים לנפאל ובניית טיולים פרטיים לנפאל לנוסע העצמאי, ע”י המומחים שלנו למזרח הרחוק.

למידע נוסף התקשרו 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.

 

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב