טיול לויאטנם וקמבודיה - 17 יום - קיסרות הדרקון הקטן וקיסרות מסתורית בג'ונגל

טיול לויאטנם וקמבודיה - 17 יום - קיסרות הדרקון הקטן וקיסרות מסתורית בג'ונגל

המזרח הרחוק
17 ימים
14 לילות

ערים קולוניאליות, טרסות אורז, שבטי הרים שמשמרים אורח חיים מסורתי, מפרצים קסומים, מקדשים עתיקים שנחבאים בג'ונגל, מטבח מקומי משובח – ויאטנם וקמבודיה הן שתיים מהמדינות המיוחדות והמרתקות בדרום-מזרח אסיה. עם זאת, שתי המדינות השכנות שונות מאוד זו מזו, ובעוד שוויאטנם נמצאת בשנים האחרונות בתהליך של שגשוג ופיתוח מואץ, קמבודיה נותרה כפי שהיתה לפני שנים רבות, והטיול בה מאפשר הצצה לדרום-מזרח אסיה של פעם.

הטיול נפתח בהאנוי, בירת ויאטנם, עם העיר העתיקה התוססת, הרבעים המעוצבים בסגנון צרפתי, זכר לימי הקולוניאליזם, הגנים, המקדשים וגם הסצנה הקולינרית שהיא מהטובות בעולם. בהמשך מטיילים צפונה, אל סאפא ההררית, שבסביבתם חיים עשרות שבטים המקיימים אורח חיים מסורתי, והנופים באזור עוצרי נשימה ממש: עם מעברי הרים דרמטיים, נהרות, יערות וטרסות אורז. אחד משיאי הטיול הוא השייט במפרץ האלונג, אתר מורשת עולמית ומראות מהפנטים של סלעי אבן גיר בשלל צורות וגדלים המתנשאים מהמים. מכאן ממשיכים לעיר העתיקה הוי אן, לגשר הידיים המפורסם, להו צ'י מין סיטי הסואנת ולדלתא של נהר המקונג. מעבר לגבול, בקמבודיה מבקרים בפנום פן על ארמונותיה ומקדשיה, באנגקור, שם במעבה הג'ונגל נמצאים שרידיהם של יותר מאלף מקדשים עתיקים, ובאגם טונלה, שבלבו הוקמו כפרים צפים.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - האנוי

המראה משדה התעופה בתל אביב דרך יעד ביניים ונחיתה למחרת בהאנוי. העברה לבית המלון. לינה בהאנוי

יום 3 | האנוי

האנוי היא בירתה הקלאסית של ויטנאם, עיר יפהפייה ועשירה בבניינים רומנטיים מן התקופה הצרפתית. כמו פרח הלוטוס, האנוי נבטה מתוך הבוץ של מלחמת ואטנם ושיקמה את רובעיה ההרוסים עד לפריחה הנפלאה של ימינו.

כבעבר הרחוק גם היום, האנוי היא המרכז הפוליטי של ויטנאם. העיר משובצת גנים ומקדשים עתיקים, אגמים, שכונות של בעלי מלאכות, שווקי עתיקות, שדרות מטופחות, קריית ממשלה, מוזיאונים, בתי קפה ומסעדות מסורתיות ומודרניות.  נטייל בעיר, במאוזוליאום של הו צ'י מין .במקדש הספרות נכיר את תרבותה של ממלכת ויאטנם העתיקה, המבוססת על תורתו של קונפוציוס ומודל הקיסרות הסינית. נלך לאורכו של אגם החרב, בו לפי האגדה השליט של ויאטנם נאלץ להחזיר את חרבו לצב המקודש. נצא לסיור קולינרי מתוק בסמטאות העיר. לינה בהאנוי .

ימים 4-5 | סאפא והאזור

נסיעה בכביש החדש לסאפא. נבקר בכפרי שבטי ההרים, נטייל בין השדות וננסה להכיר את מנהגי המקומיים. ברכסי ההרים שמצפון לדלתת הנהר האדום, בואכה גבול סין ולאוס, מתגוררים כשבעים עמים ושבטים הרריים, המקיימים עד היום את אורחות חייהם ברוח המסורות השונות. בני כל עם ושבט לבושים בבגדים צבעוניים המיוחדים להם. לבד מעושר אנושי, הנוף שבו חיים עמי ההרים של וייטנאם הוא דרמטי ומיוחד: עמקים צרים, טרסות חקלאיות שהוכשרו על מדרונות תלולים, מעברי הרים מפותלים, נהרות צלולים ויערות מעורבים של במבוק עם עצי מחט.

ב- 2 הלילות הבאים נלון בסאפא, השוכנת בגובה 1500 מטר, ומוקפת הרים בגבהים של עד 3000 מטר וכפרים רבים. מהעיר נצא לסיורים באזור ולמפגשים עם השבטים המקומיים. נבקר בשוק המקומי ונשוטט בכפרים והחלקות החקלאיות.

*בימים אלו ניתן לשלב הליכה רגלית (תלוי מזג אוויר) לינה בסאפא

יום 6 | סאפא - האנוי

במהלך היום נמשיך את סיורנו באזור ולקראת הצהרים נמשיך בנסיעה דרומה מסאפא בדרכינו להאנוי.

עם ההגעה נשלים את סיורנו בעיר, ניסע בריקשות לסיור של שעה אל שוק שכונות בעלי המלאכה והרובע העתיק.

לינה בהאנוי

יום 7 | האנוי - האלונג

נצא בנסיעה דרך נופים כפריים ולאורך דלתת הנהר האדום, לאתר הנוף המפורסם ביותר בויטנאם – מפרץ האלונג (Halong) שפירוש שמו הוא "המקום שבו ירד הדרקון אל הים". האלונג הוא אזור עצום העשוי סלע גיר שעבר תהליך בלייה והמסה הנקרא "קרסט". יחד עם הכרסום של מי הים מלמטה, נוצר נוף ייחודי של חרוטי סלע עצומים (עד גובה 200 מטרים!) המגיחים מן הים. לאחר ההגעה נצא לשיט מרהיב, בין צוקי הסלע המגיחים מהמים ונשוט למערת הנטיפים שבאזור. לינה בספינה

ימים 8-9 | טיסה לדאנאנג - הוי אן - גשר הידיים בדאנאנג

נתעורר לבוקר קסום במפרץ האלונג ולאחריו נסיעה להאנוי ומשם טיסה למרכז ויטנאם, ששימש כליבה הפוליטי של המדינה במאה ה-19 וכעמדת מפתח בימי מלחמות המאה ה- 20. במרכז ויטנאם  נמתחת רצועת החוף הצרה של ויטנאם, ולאורכה נפגשים מי הטורקיז של ים סין וחולות הזהב של ויטנאם. המפגש הזה נקטע מדי פעם ביער עצי קוקוס, בביצה, בשפך נהר או בצוק תלול הגולש למים ויוצר מפרצים עמוקים שכפרי דייגים מקשטים אותם.
הוי אן היא עיר נמל עתיקה שקפאה בזמן. עם שוק תוסס וסמטאות ציוריות ולא פחות חשוב – מטבח מקומי מיוחד וסצנת בתי קפה תוססת.
ביום למחרת נבקר בגשר הידיים המפורסם. מזה עשרות שנים הפכו גשרים בעולם לפרויקטים ארכיטקטוניים ומיזמי עיצוב. כך גם הגשר המדובר ביותר בויטנאם שנפתח ב 2018. חבוי ביערות בה-נא בגובה של 1400מ' מעל פני הים, מעל הנופים הכפריים שמחוץ לדאנאנג ניצב הפרויקט הייחודי של גשר הזהב או גשר הידיים האוחזות בו בפיתול אלגנטי.
נגיע לאזור ברכבל שיביא אותנו מעל הנופים המוריקים באזור בו הוקם לראשונה בשנת 1919 כפר צרפתי בעת הקולוניאלית.

לינה בהוי אן

יום 10 | טיסה לסייגון

נטוס לסייגון, היא הו צ'י מין סיטי, עיר המסחר של ויטנאם.

הגעה בשעות אחר הצהריים המאוחרות , העברה לבית המלון להתארגנות ויציאה להיכרות עם עיר סואנת זו.
לינה בהו צ'י מין סיטי.

ימים 11-12 | הו צ'י מין

סייגון הייתה בירת דרום וייטנאם עד 1975, כאשר צבאות הצפון ניצחו את צבאות הדרום ואיחדו את המדינה. שמה של העיר שוּנה להו-צ'י-מין סיטי, על שם מנהיג המהפכה. כיום היא אחת הערים המאוכלסות ביותר בעולם . הו-צ'י-מין סיטי היא הצומת ההיסטורי, הכלכלי והאנושי של הדלתה וסביבותיה. עושרה הקולוניאלי ועברה הסוער קמו לתחייה, כשממשלת וייטנאם התירה לה לחזור לכלכלה חופשית ולקיים קשר פתוח עם המערב.

יש בה תערובת של מרכזי עסקים ובילוי, בסגנון המערבי המשוחרר, לצד שווקים מזרחיים מסורתיים, עמוסי ריחות, צבעים, קולות והמוני אדם. נצא לביקור במוזיאון לזכר מלחמת ויטנאם, נבקר ברובע הסיני – איזור מסחר הומה אדם ומדהים בצבעוניותו , וברובע הקולוניאלי של העיר בהם קתדרלת נוטרדם ובית האופרה.

ביום השני ניסע דרומה לעבר הדלתא של המקונג, הנהר החשוב ביותר באסיה, ונראה את החיים על המים.

לינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 13 | מחילות קו-צ'י - מקדש קאו-דאי - חציית הגבול לפנום פן

ניסע לביקור במחילות קו-צ'י, ששימשו את הווייטקונג במלחמת ויטנאם. נמשיך לביקור במקדש הגדול טאי-נין – המקדש המרכזי של כת הקאו-דאי, הייחודית לויטנאם, שהתפתחה במהלך שנות השלטון הקולוניאלי.

נסיעה של כשעה עד לגבול בין ויטנאם לקמבודיה. לאחר מעבר הגבול נתוודע לשוני הגדול בין שתי המדינות אל מול השגשוג הכלכלי של ויטנאם – קמבודיה בשעון הקדמה עצרה מלכת.

ניסע בין שדות האורז, נחצה את המקונג וניסע לפנום פן (Phnom-Pen) בירתה של קמבודיה. לינה בפנום פן

יום 14 | פנום פן - סיאם ריפ

נצא לסיור בבירה המתחדשת של הממלכה הקמבודית ,על מפגש הנהרות הגדולים – מקונג, טונלה ובאסאק. כבכל קמבודיה, גם כאן ניכרים אותות מלחמת האזרחים הארוכה שהרסה את קמבודיה, בעיקר מבפנים. ארמון המלך, מקדש הכסף המפואר, המוזיאון הלאומי על אוספיו הנפלאים והרובע הקולוניאלי הצרפתי הישן – כל אלה הם כסות נוצצת לאמת העצובה, החיה ברחובותיה הצדדיים של העיר.

נמריא בטיסת צהריים  לסיאם ריפ (Siem-Reap), הסמוכה לעיר המקדשים אנגקור.

מה שנותר מאימפריית הקמר (Khmer) הוא ארץ עצובה ושסועה ממלחמות. את זוועות הדמים, שעברה קמבודיה בדור האחרון, משקמים היום, ובפני העולם נפתחו אפשרויות לביקור בבירות הקמר – פנום-פן ואנגקור-תוֹם (Angkor-Thom). אנגקור תום ניטשה לפני כ-750 שנה, אחרי מאות שנים של פאר. משנטשו מלכי הקמר את עירם, הם הותירו בה חומות ושערים מפוסלים בדמויות אדם, מקדשי ענק, שהנודע בהם הוא אנגקור ואט, ובמות מונומנטליות, מגולפות. העיר נבלעה במעבה הג'ונגל, ומאז הגיעו אליה לראשונה האירופים לא חדלה מלהצית את דמיונו של העולם המערבי. היום נבקר בכמה ממקדשיה ולעמוד נדהמים מול העושר האנושי, הלפות בכבלי עוצמתו של הג'ונגל.

לינה בסיאם ריפ.

יום 15 | מקדשי אנגקור

נבקר  באתר מקדשי אנגקור מופיע ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. נבקר בשער העיר, במקדש בא-יון, בטרסת הפילים, בטה-פרום, במקדש הגדול ביותר – אנגקור ואט ועוד ככל שיספיק הזמן. בערב נצא לארוחת ערב עם מופע ריקודים מסורתי.

לינה בסיאם ריפ

ימים 16-17 | סיאם ריפ - ת"א

לא רחוק מאנגקור משתרע אגם טונלה (Tonle-Sap) שמתכווץ ומתרחב בהתאם לעונת השנה. על גדתו ובלבו בנויים כפרים צפים וכפרי כלונסאות. נצפה באורח חייהם הייחודי של אנשי האגם ונשוט בנהר המרכזי לגדותיו יערות המתכסים במים חליפות. השייט כאילו לקוח מספרי הרפתקאות.

בשעות אחר הצהרי נצא בטיסה דרך יעד ביניים לתל אביב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
04/10/1920/10/19גל אזולאי$4,365$115$4,480מלאכולל יום כיפור | טיסות בקתאי פסיפיק
11/10/1927/10/19דוד גלילי$4,365$115$4,480יציאה מובטחתבסוכות | טיסות בקתאי פסיפיק
17/11/1902/12/19מונטי רוסמן-קים$4,275$115$4,390מלאבטיסות קתאי פסיפיק
22/11/1908/12/19דוד גלילי$4,275$115$4,390בטיסות קתאי פסיפיק
19/12/1904/01/20עילי גולן$4,425$115$4,540בחנוכה | בטיסות קתאי פסיפיק | בשנה האזרחית החדשה
14/01/2030/01/20גל אזולאי$4,275$115$4,390במהלך חגיגות הלונאר - זיקוקים, מיצגים ואווירת חג |  בטיסות קתאי פסיפיק
29/01/2013/02/20מונטי רוסמן-קים$4,275$115$4,390בטיסות קתאי פסיפיק
05/02/2020/02/20עילי גולן$4,275$115$4,390מלאבטיסות קתאי פסיפיק
14/02/2001/03/20גל אזולאי$4,275$115$4,390בטיסות קתאי פסיפיק
06/03/2019/03/20גל אזולאי$4,275$115$4,390בטיסות קתאי פסיפיק
02/04/2017/04/20גל אזולאיבחופשת המורים I כולל ליל הסדר I בטיול זה לילה אחד פחות
10/04/2026/04/20עילי גולןבטיסות קתאי פסיפיק
גל אזולאי
בוגר קורס מדריכים של החברה הגיאוגרפית, אוהב אנשים וטבע, חובב מפות וגורדי שחקים. בעל תואר ראשון בניהול ולוגיסטיקה ובמסגרת תואר שני בלימודי סביבה וקיימות עירוניים - חוקר את הקשר שבין העיר לתושביה בעולם המודרני. טייל למעלה משנה במדינות המזרח הרחוק ודרום מזרח אסיה. אוהב את ערי...
דוד גלילי
בעשור האחרון מדריך טיולים רבים ומגוונים בסין, בטאיוואן ובויאטנם וקמבודיה. למד באוניברסיטת בייג'ינג לימודי השפה הסינית ובאקדמיה לקולנוע. חי בסין למעלה מ- 17 שנה. דובר, קורא וכותב את השפה. נשוי לסינית ומאוהב במדינה, באנשים ובתרבות האסיאתית.
מונטי רוסמן-קים
מדריכת טיולים באסיה ומורת דרך מוסמכת בישראל. בוגרת בצלאל בהצטיינות במגמת וידיאו-ארט וצילום. חוקרת תרבויות שבטיות עם דגש על קוריאה הדרומית, ויטנאם וקמבודיה. מומחית בתרבות הקוריאנית המסורתית ועורכת טיולים רבים באזורים הכפריים הפחות מתוירים של קוריאה הדרומית. מטפלת בדיקור...
עילי גולן
אוהב לגלות מקומות חדשים ולספר את הסיפור שלהם לאחרים. משלב את אהבת הטיולים והרצון לספר סיפור בלימודי תואר דו חוגי - מזרח אסיה יחד עם קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. התשוקה לטייל לקחה אותו ברחבי המזרח, הודו וסין והאוקיינוס הפסיפי. למד לאהוב את השילוב של טבע, מסעות והדרכה...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


  • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
  • תוספת לחדר יחיד: $990
  • המחיר למינימום 20 מטיילים.
  • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע,טיסות,מע"מ ותשר.
  • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
  • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
  • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

  • טיסות בינלאומיות להאנוי וחזרה מסיאם ריפ.
  • טיסות פנים: בהתאם למסלול – טיסה בין פנום פן לסיאם ריפ.
  • לינה: 14 לילות בבתי מלון מדרגה ראשונה, 4/5 כוכבים, מתוכם לינה בספינה בהאלונג ביי על בסיס פנסיון מלא.
  • כלכלה:
    • חצי פנסיון לאורך כל תקופת הטיול במסעדות שנבחרו בקפידה.
    • שייט להאלונג ביי על בסיס פנסיון מלא.
  • תחבורה: שייט ואוטובוס ממוזג בהעברות ובטיולים (מיניבוסים באזור סאפה וקמבודיה).
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
  • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
  • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
  • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
  • פגישת תדרוך בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

  • דרושות אשרות כניסה לויאטנם ולקמבודיה, לתשלום מראש בארץ:
    $45 עבור אשרה לויטנאם + $35 עבור אשרה לקמבודיה (לצורך קבלת הויזה יש להצטייד בשתי תמונות פספורט).
  • ביטוח בריאות ומטען.
  • הוצאות אישיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

  • לתשומת לבכם: דרושים לפחות שלושה עמודים ריקים לחלוטין בדרכון.
  • ראש השנה הויאטנמי (חג הטט) נערך בשנת 2019 בין התאריכים 4 עד 11 בפברואר (ולעתים יום לפני/אחרי)
    בחלק מהאתרים ייתכנו עומסים, חלקם יהיו סגורים ובחלקם יחולו פסטיבלים ומופעי רחוב מרהיבים.

 

למידע נוסף על ויאטנם: אתרים נבחרים בויאטנם

למידע נוסף על ויאטנם: עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם

למידע שימושי למטייל בויאטנם לחצו כאן

הדפסה
אתרים נבחרים בקמבודיה
אתרים נבחרים בקמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בקמבודיה? לפניכם מידע על מקדשי אנגקור המופלאים, הבנויים בליבו של הג'ונגל, ועל בירת קמבודיה, פנום פן.
קרא עוד
אתרים נבחרים בויאטנם
אתרים נבחרים בויאטנם

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בויאטנם? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בויאטנם, מהאנוי, עיר הבירה היפהפיה של ויאטנם ועד מחוז סאפה הצפוני, בו מתגוררים כשבעים עמים ושבטים הרריים, המקיימים עד היום את אורחות חייהם ברוח המסורות השונות.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם

לויאטנם היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קמבודיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לקמבודיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קמבודיה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בקמבודיה
מידע שימושי למטייל בקמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקמבודיה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בויאטנם
מידע שימושי למטייל בויאטנם

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בויאטנם אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד