טיול לויאטנם, קמבודיה ולאוס - 19 יום - בעקבות עמים ותרבויות לאורך נהר המקונג

טיול לויאטנם, קמבודיה ולאוס - 19 יום - בעקבות עמים ותרבויות לאורך נהר המקונג

המזרח הרחוק
19 ימים
16 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב – בנגקוק – לואנג פראבנג

המראה מתל אביב לבנגקוק ומשם טיסת המשך ללואנג פראבנג, הבירה המלכותית לשעבר.

בהתאם לשעות הנחיתה, נצא לשוטט בשוק הלילה הססגוני של העיר העתיקה שאליו מגיעות נשות קבוצות אתניות שונות ומציעות בדים ואריגים אתניים ומוצרים שונים.
לינה בלואנג פראבנג

ימים 3-4 | לואנג פראבנג

היומיים הקרובים יוקדשו ללואנג פראבנג וסביבתה. נסייר בחלק העתיק של העיירה הנמצא על חצי אי תחום בין שני נהרות: המקונג (Mekong) והקאן (Khan). במהלך הסיור נלמד על מאפייני האמנות, האדריכלות ושימושי הקרקע הייחודיים של העיר שבעטיין החליטו נציגי אונסק"ו להעניק לה בשנת 1995 את התואר: "אתר מורשת עולם". נבקר בארמון המלך, המבנה הקולוניאלי המרשים ביותר בעיר, המשמש כיום כמוזיאון התקופה המלכותית. נמשיך למנזר ולמקדש סיינג טונג, הנחשב למתחם הדתי העתיק והמרשים ביותר בלאוס כולה. במקדש זה נלמד על תפיסת העולם וסיפורי המיתולוגיה הלאוטית כפי שהם מופיעים על קירות המקדש והתופים הקדושים. נשוט לגדה הנגדית של המקונג כדי לבצע טיול רגלי ביער עבות שבו שוכנים מנזרי יער. נלמד על תפקודם וחשיבותם של מנזרים אלה בחברה ובתרבות הבודהיסטית. נתצפת על האזור מגבעת פו-סי (Phu-Si) החולשת על העיר ותוואי נהר המקונג. נשתתף בטקס המכונה "באסי" (Basi) – הטקס המרכזי בתרבות הלאוטית שבו נקשרים סביב פרקי היד "חוטי הנשמה".

באחד הימים נצא עם אור ראשון לאחת הסמטאות של החלק העתיק של העיר כדי לחזות בטקס הגשת מנחת האורז למאות נזירים, הצועדים בדממה בסמטאות העיר. לאחר מכן נבקר בשוק הבוקר האקזוטי שבו ניתן למצוא מחצילים ועשבי תיבול ועד כנפי עטלף מסוכרות.
לינה בלואנג פראבנג

יום 5 | לואנג פראבנג - האנוי

נקדיש את שעות הבוקר להשלמת סיורים בחלק ההיסטורי של לואנג פראבנג. נבקר ב"אזור הלח" של העיר, המכיל 183 בריכות מים שיוצרות חגורה ירוקה סביב העיר העתיקה. נמריא להאנוי בירת ויטנאם.

האנוי – היא בירתה הקלאסית של ויטנאם, עיר יפהפייה ועשירה בבניינים רומנטיים מן התקופה הצרפתית.

כבעבר הרחוק גם היום, האנוי היא המרכז הפוליטי של וייטנאם. העיר משובצת גנים ומקדשים עתיקים, אגמים, שכונות של בעלי מלאכות, שווקי עתיקות, שדרות מטופחות, קריית ממשלה, מוזיאונים, בתי קפה ומסעדות מסורתיות ומודרניות.
לינה בהאנוי

יום 6 | האנוי

נטייל בעיר היפהפייה ועשירה בבניינים רומנטיים מן התקופה הצרפתית, במאוזוליאום של הו צ'י מין, פגודת העמוד האחד, מקדש הספרות, שוק הפרחים ואגם החרב.
לינה בהאנוי

ימים 7-8 | סאפא והאזור

נסיעה בכביש החדש לסאפא. נבקר בכפרי שבטי ההרים, נטייל בין השדות וננסה להכיר את מנהגי המקומיים. ברכסי ההרים שמצפון לדלתת הנהר האדום, בואכה גבול סין ולאוס, מתגוררים כשבעים עמים ושבטים הרריים, המקיימים עד היום את אורחות חייהם ברוח המסורות השונות. בני כל עם ושבט לבושים בבגדים צבעוניים המיוחדים להם. לבד מעושר אנושי, הנוף שבו חיים עמי ההרים של ויטנאם הוא דרמטי ומיוחד: עמקים צרים, טרסות חקלאיות שהוכשרו על מדרונות תלולים, מעברי הרים מפותלים, נהרות צלולים ויערות מעורבים של במבו עם עצי מחט.

ב-2 הלילות הבאים נלון בסאפא, השוכנת בגובה 1500 מטר, ומוקפת הרים בגבהים של עד 3000 מטר וכפרים רבים.

מהעיר נצא לסיורים באזור ולמפגשים עם השבטים המקומיים. באחד הימים נבקר בשוק הגדול בבק-הא, בו אפשר לראות את בני השבטים השונים המגיעים באלפיהם, כל אחד עם תלבושתו המיוחדת.*בימים אלו ניתן לשלב הליכה רגלית (תלוי מזג אוויר). 

לינה בסאפא

יום 9 | סאפא - האנוי

נסיעה דרומה מסאפא בדרכינו להאנוי .

ניסע בריקשות לסיור של שעה אל שוק שכונות בעלי המלאכה והרובע העתיק.

לינה בהאנוי

יום 10 | האנוי - שייט בהאלונג

נצא בנסיעה דרך נופים כפריים ולאורך דלתת הנהר האדום, לאתר הנוף המפורסם ביותר בויטנאם – מפרץ האלונג (Halong) שפירוש שמו הוא "המקום שבו ירד הדרקון אל הים". לאחר ההגעה נצא לשייט מרהיב, בין צוקי הסלע המגיחים מהמים ונשוט למערת הנטיפים שבאזור.
לינה בספינה.

יום 11 | האנוי - קאנטו

נתעורר לבוקר קסום במפרץ האלונג ולאחריו נסיעה להאנוי ומשם נטוס לקאנטו. ניסע בין כפרים ושדות אורז מוצפים אל הדלתה של הנהר האדיר,דלתת המקונג, הנקראת בויטנאם תשעת זנבותיו של הדרקון. בדלתא נחשף לחיים על המים, לגידולים טרופיים, לתעלות הטובלות בירוק עז שיזכירו לכולנו סרטים ממלחמת ויטנאם.
לינה בקאנטו

יום 12 | קאנטו – הו צ'י מין

בבוקר מוקדם נצא לשוק הצף של קאי רנג. לאחר הביקור בשוק נחזור לארוחת בוקר מפנקת במלון ונתחיל את דרכינו לכיוון סייגון. בדרכינו נשוט בתעלות, נבקר בסדנאות משפחתיות להכנת ממתקים מקומיים ונראה גידולים טרופיים שונים.

נמשיך בנסיעה על האוטוסטרדה החדשה שמחברת את הדלתא עם סייגון, עיר המסחר של ויטנאם.

הגעה בשעות אחר הצהריים המאוחרות.
לינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 13 | הו צ'י מין

סייגון הייתה בירת דרום ויטנאם עד 1975. כאשר צבאות הצפון ניצחו את צבאות הדרום ואיחדו את המדינה, שמה של העיר שוּנה להו-צ'י-מין סיטי, על שם מנהיג המהפכה. כיום היא אחת הערים המאוכלסות ביותר בעולם. הו-צ'י-מין סיטי היא הצומת ההיסטורי, הכלכלי והאנושי של הדלתה וסביבותיה. עושרה הקולוניאלי ועברה הסוער קמו לתחייה, כשממשלת ויטנאם התירה לה לחזור לכלכלה חופשית ולקיים קשר פתוח עם המערב.

יש בה תערובת של מרכזי עסקים ובילוי בסגנון המערבי המשוחרר, לצד שווקים מזרחיים מסורתיים עמוסי ריחות, צבעים, קולות והמוני אדם. נצא לביקור במוזיאון לזכר מלחמת ויטנאם, נבקר ברובע הסיני, אזור מסחר הומה אדם ומדהים בצבעוניותו, וברובע הקולוניאלי של העיר בהם קתדרלת נוטר דם ובית האופרה.

לינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 14 | מחילות קו-צ'י - מקדש קאו-דאי - חציית הגבול לפנום פן

ניסע לביקור במחילות קו-צ'י, ששימשו את הווייטקונג במלחמת ויטנאם. נמשיך לביקור במקדש הגדול טאי-נין, המקדש המרכזי של כת הקאו-דאי הייחודית לויטנאם, שהתפתחה במהלך שנות השלטון הקולוניאלי.

ניסע כשעה עד לגבול בין ויטנאם לקמבודיה. לאחר מעבר הגבול נתוודע לשוני הגדול בין שתי המדינות אל מול השגשוג הכלכלי של ויטנאם – קמבודיה בשעון הקדמה עצרה מלכת.

ניסע בין שדות האורז, נחצה את המקונג במעבורת ולאחר נסיעה של כשלוש שעות נגיע לפנום פן (Phnom-Pen) בירתה של קמבודיה.
לינה בפנום פן

יום 15 | פנום פן – סיאם ריפ

נצא לסיור בבירה המתחדשת של הממלכה הקמבודית, על מפגש הנהרות הגדולים – מקונג, טונלה ובאסאק. כבכל קמבודיה, גם כאן ניכרים אותות מלחמת האזרחים הארוכה שהרסה את קמבודיה, בעיקר מבפנים. ארמון המלך, מקדש הכסף המפואר, המוזיאון הלאומי על אוספיו הנפלאים והרובע הקולוניאלי הצרפתי הישן – כל אלה הם כסות נוצצת לאמת העצובה, החיה ברחובותיה הצדדיים של העיר.

נמריא בטיסת צהריים לסיאם ריפ (Siem-Reap), הסמוכה לעיר המקדשים אנגקור.

מה שנותר מאימפריית הקמר (Khmer) הוא ארץ עצובה ושסועה ממלחמות. את זוועות הדמים, שעברה קמבודיה בדור האחרון משקמים היום, ובפני העולם נפתחו אפשרויות לביקור בבירות הקמר – פנום-פן ואנגקור-תוֹם (Angkor-Thom). אנגקור תום ניטשה לפני כ-750 שנה, אחרי מאות שנים של פאר. משנטשו מלכי הקמר את עירם, הם הותירו בה חומות ושערים מפוסלים בדמויות אדם, מקדשי ענק, שהנודע בהם הוא אנגקור ואט, ובמות מונומנטליות, מגולפות. העיר נבלעה במעבה הג'ונגל ומאז הגיעו אליה לראשונה האירופים, לא חדלה מלהצית את דמיונו של העולם המערבי. היום נבקר בכמה ממקדשיה ונעמוד נדהמים מול העושר האנושי, הלפות בכבלי עוצמתו של הג'ונגל.
לינה בסיאם ריפ

ימים 16-17 | מקדשי אנגקור

יומיים באתר מקדשי אנגקור, המופיע ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. נבקר בשער העיר, במקדש בא-יון, בטרסת הפילים, בטה-פרום, במקדש הגדול ביותר – אנגקור ואט ועוד.

לא רחוק מאנגקור משתרע אגם טונלה (Tonle-Sap) שמתכווץ או מתרחב בהתאם לעונת השנה, ועל גדתו ובלבו בנויים כפרים צפים וכפרי כלונסאות. נצפה באורח חייהם של אנשי האגם ונשוט בין תעלות הנהר המוליכות אליו, כתמונות הלקוחות מתוך ספרי הרפתקאות.

בערב נצא לארוחת ערב עם מופע ריקודים מסורתי.
לינה בסיאם ריפ

ימים 18-19 | סיאם ריפ – בנגקוק – ת"א

החדרים יעמדו לרשות הקבוצה לעזיבה מאוחרת.

בשעות אחר הצהריים נצא בטיסה לבנגקוק וממנה המשך טיסה לתל אביב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע לא מתוכננים תאריכים למסלול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,400.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: עם חברת אל על .
 • טיסה מלאוס להאנוי.
 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית הטיול (כולל טיסה מפנום פן לסיאם ריפ).
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה או הטובים בנמצא.
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, רכבות, שיט וטיסות פנים, כמפורט בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מים מינרלים באוטובוס לכל אורך הטיול.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרות כניסה: דרושות אשרות לויאטנם, קמבודיה וללאוס –  $132 שייגבו בארץ.
  לויאטנם $65 (אנו מנפיקים את הויזה מול הספק), לקמבודיה $37 (מבוצע בגבול), ללאוס – $30 (מבוצע בגבול).לצורך קבלת הויזות יש להצטייד ב 4 תמונות פספורט.
 • ביטוח בריאות ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מידע שימושי למטייל בקמבודיה
מידע שימושי למטייל בקמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בקמבודיה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קמבודיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לקמבודיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על קמבודיה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בויאטנם
מידע שימושי למטייל בויאטנם

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בויאטנם אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בויאטנם
אתרים נבחרים בויאטנם

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בויאטנם? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בויאטנם, מהאנוי, עיר הבירה היפהפיה של ויאטנם ועד מחוז סאפה הצפוני, בו מתגוררים כשבעים עמים ושבטים הרריים, המקיימים עד היום את אורחות חייהם ברוח המסורות השונות.
קרא עוד
אתרים נבחרים בקמבודיה
אתרים נבחרים בקמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בקמבודיה? לפניכם מידע על מקדשי אנגקור המופלאים, הבנויים בליבו של הג'ונגל, ועל בירת קמבודיה, פנום פן.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם

לויאטנם היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ויאטנם.
קרא עוד