אתרים נבחרים בקמבודיה

אתרים נבחרים בקמבודיה

מאת החברה הגיאוגרפית

אנגקור – מקדשים בג'ונגל

מה שנותר מאימפריית הקמר (Khmer) הוא ארץ עצובה ושסועה ממלחמות. את זוועות הדמים, שעברה קמבודיה בדור האחרון, משקמים היום, ובפני העולם נפתחו אפשרויות לביקור בבירות הקמר – פנום-פן (Phnom Penh) ואנגקור תום (Angkor Tom ).
אנגקור תום ניטשה לפני כ-750 שנה, אחרי מאות שנים של פאר. כשנטשו מלכי הקמר את עירם, הם הותירו בה חומות ושערים מפוסלים בדמויות אדם, מקדשי ענק, שהנודע בהם הוא אנגקור ואט (Angkor Wat) ובמות מונומנטליות, מגולפות. העיר נבלעה במעבה הג'ונגל, ומאז הגיעו אליה לראשונה האירופים לא חדלה מלהצית את דמיונו של העולם המערבי. היום אפשר לבקר בכמה ממקדשיה ולעמוד נדהמים מול העושר האנושי, הלפות בכבלי עוצמתו של הג'ונגל. לא רחוק מאנגקור משתרע אגם טונלה (Tonle Sap) שמתכווץ או מתרחב בהתאם לעונת השנה. על גדתו ובלבו בנויים כפרים צפים וכפרי כלונסאות. חייהם של אנשי האגם ותעלות הנהר המוליכות אליו הם תמונות הלקוחות מתוך ספרי הרפתקאות ומסעות.

פנום פן 

העיר פנום פן (Phnom Penh), בירתה של קמבודיה, שוכנת על מפגש הנהרות הגדולים – מקונג, טונלה ובאסאק. כמו במקומות רבים אחרים בקמבודיה, גם כאן ניכרים אותות מלחמת האזרחים הארוכה שהרסה את המדינה. ארמון המלך המצועצע, מקדש הכסף המפואר, המוזיאון הלאומי על אוספיו הנפלאים והרובע הקולוניאלי הצרפתי הישן – כל אלה הם כסות נוצצת לאמת העצובה, החיה ברחובותיה הצדדיים של העיר.

חולמים על טיול בקמבודיה? 

החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים בקמבודיה ובניית טיולים פרטיים לקמבודיה לנוסע העצמאי, ע"י המומחים שלנו למזרח הרחוק. 
למידע נוסף התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות