מידע שימושי למטייל בויאטנם

מידע שימושי למטייל בויאטנם

מאת החברה הגיאוגרפית

מה להביא לשדה התעופה?

דרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות מיום יציאת הטיול.
כרטיס טיסה
אנא וודאו שבידיכם ביטוח נסיעות לחו"ל
אם ברשותכם ציוד אופטי או אלקטרוני או רכוש אחר עליו אתם רוצים להצהיר אצל פקיד המכס, עליכם להקפיד לארוז אותו בנפרד בתיק יד ולקבל אישור מהפקיד על הוצאתו מהארץ. פקיד המכס נמצא באולם הנוסעים היוצאים, אחרי ביקורת הדרכונים.

אשרת כניסה לויאטנם

נדרשת אשרת כניסה לווייטנאם. האשרה מאושרת מראש בישראל ומתקבלת בפועל עם הנחיתה בוייטנאם. יש לציין בדיוק את מקום הכניסה למדינה, ופרטי טיסת ההגעה. תשלום נוסף בעת הטבעת הויזה בפועל. יש צורך להגיש מראש צילומי דרכון.
תוקף האשרה מיום ההנפקה: לפי התאריכים המצויינים בטופס הבקשה עד חודש ימים.
משך השהייה: לפי התאריכים המצויינים בתוקף הבקשה.
מספר כניסות : אחת

מזג אוויר בויאטנם

העונה המומלצת לטיול בויאטנם: נובמבר עד מרץ-אפריל. בצפון עונת הגשמים במאי-אוגוסט, ובדרום היא נמשכת עד נובמבר. בדרום חמים ונעים כל השנה, ובצפון ניתן להבחין בשתי עונות.
האנוי:
דצמבר-פברואר: טמפרטורה ממוצעת 16 מעלות. 10 מ"מ גשם.
מרס – מאי: טמפרטורה ממוצעת 22 מעלות. 75 מ"מ גשם.
יוני – אוגוסט: טמפרטורה ממוצעת 27 מעלות. 320 מ"מ גשם.
ספטמבר – נובמבר: טמפרטורה ממוצעת 26 מעלות. 100 מ"מ גשם.

ביגוד
בגדים קלים כל השנה, וחמים לערבים ברמות, ולחורף בצפון.

מטבע

המטבע נקרא דונג (DONG).

חשמל

המתח החשמלי הוא 220 וולט, 50 הרץ.
כדאי להביא מתאם (אדפטור) בינלאומי לשקעים (שקע משולש).

שעון ויאטנם

שעון ישראל פלוס חמש שעות.

חיסונים

משרד הבריאות אוסר על חברות הנסיעות לתת הנחיות בנושא חיסונים ותרופות. יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות לבירור לגבי החיסונים הדרושים.

שגרירות ישראל בויאטנם

Nguyen Thai Hoc 68
Hanoi
טלפון: 84-4-38433140 +
פקס: 84-4-38435760 +

תחבורה

בווייטנאם רשת אוטובוסים ענפה, אך הדרכים גרועות, צרות ומלאות מהמורות. הנהגים נוסעים במהירות מופרזת, התאונות מרובות ושרותי הצלה למעשה אינם בנמצא. לרכבת קווים לאורך החוף בין סייגון להאנוי, ולהאיפונג וערי הצפון. הרכבות לעתים איטיות יותר מהאוטובוסים, הן נוחות יותר, אך לוח הזמנים שלהן לא תמיד מתאים לצרכים. ברכבת לילה לסאפא יש להצטייד במגבת ותיק ללילה ובו בגדים חמים לצפון.

שתייה

כדאי להקפיד לשתות מים מינרלים בלבד (בבקבוקים סגורים), או מים שטוהרו בבתי מלון ובמסעדות. הקפה טוב, חזק ומתוק ולעתים צריך לדללו עם מים חמים. כדאי להתרחק מקפה נמס, ולבקש קפה וייטנאמי טרי. התה לעומת זאת מאכזב. בצפון, שם מגדלים תה, הוא טוב יותר, אך חזק יותר. הוייטנאמים נוהגים להוסיף לתה מעט חלב.

קניות

בוייטנאם מוכרים הרבה עבודות יד מצופות לכה, עבודות קרמיקה, עבודות רקמה, כרטיסי ברכה משולבים בתדפיסי משי, מחצלות, שטיחים ותכשיטים, והרבה "מזכרות מלחמה" משוחזרות.

תקשורת

קידומת הטלפון של ווייטנאם: 84.

ביטחון אישי

יש להישמר מגניבות שהופכות מתוחכמות (מעל אופנועים בנסיעה, שימוש בילדים כהסחה וכו', בעיקר בתאילנד ובוייטנאם), ובעיקר מכייסים במקומות צפופים. את מירב חפצי הערך והכספים כדאי להפקיד בכספת המלון. בכל מקרה מומלץ לא להסתובב בערבים לבד, או להסתייע במוניות.

טיול לויאטנם עם החברה הגיאוגרפית

אם אתם מתכננים טיול לויאטנם, אנו מציעים מספר דרכים לטייל בה:

טיול מאורגן לויאטנם: החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים לויאטנם המפגישים אותנו עם המדינה היפה ביותר בדרום-מזרח אסיה: המראות, הריחות, הטעמים והאנשים יוצרים פסיפס חושני מיוחד במינו. הטיולים המאורגנים שלנו יוצאים בקבוצות קטנות, עם מדריכים מומחים ליעד.

טיול פרטי בויאטנם: אם אתם אוהבים לטייל לבד, עם בן זוג או בקבוצה קטנה של חברים או משפחה, המומחים שלנו למזרח הרחוק יבנו עבורכם טיול פרטי לויאטנם, ע"פ תחומי העניין שלכם ובמועדים הנוחים לכם.

למידע נוסף על טיולים לויאטנם התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות