טיול להודו - 15 יום - רג'סטאן, אמריצר ועמק הגנגס
צילום: דודו אדרי

טיול להודו - 15 יום - רג'סטאן, אמריצר ועמק הגנגס

המזרח הרחוק
15 ימים
13 לילות

טיול להודו הוא התנסות חזקה בכל מובן אפשרי. ביקור כזה הוא מפגש עם ערבוביה של צבעים, ריחות, צלילים וטעמים. אלה מציפים את המבקר בהתנסות חושנית, שבה מתערבבים היופי והכיעור למזיגה אחת. נטייל ברג'סטאן – ארץ המהרג'ות, בעמק הגנגס על אתריו המרכזיים – הטאג' מהאל, העיר הקדושה ורנאסי שעל גדות הגנגס ובערי המזרח.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - דלהי - אודייפור

המראה לדלהי – נחיתה למחרת והמשך טיסה לאודייפור המכונה גם העיר הלבנה, בשל הארמונות והמקדשים הלבנים הרבים סביב האגם הראשי בעיר.

הימים הראשונים של הטיול יהיו במדינת ראג'סטאן – ארץ המהאראג'ות המשופעת בארמונות ומקדשים מפוארים, המעוטרים בהדר וברומנטיקה המזכירה את סיפורי אלף לילה ולילה.

רבים רואים ברג'סטאן – "ארץ הנסיכים" – את התמצית של הודו כולה. יש בה אתרים מעוררי השראה, מצודות רמות, ארמונות מפוארים ומקומות, שנדמה שיצאו מתפאורה של סרט עתיר דמיון. אלה ניצבים ליד אגמים בוהקים ובלב מישורי ענק. בכל אחת מן הערים הגדולות ברג'סטאן הוסבו חלק מן הארמונות לשמש כבתי מלון ייחודיים, שמשמרים את המסורת האדריכלית העשירה של האזור ומעניקים לתיירים, גם אם אינם עשירים במיוחד, את התחושה הנעימה שללילה אחד הם מהרג'ות שזכו לכבוד מלכים.

רג'סטאן, הממוקמת בצפון-מערב הודו וגובלת בפקיסטן, היא המדינה השנייה בגודלה בהודו. היא משתרעת על שטח עצום – שווה בגודלו לזה של צרפת. רוב שטחה של רג'סטאן אמנם מדברי ויבש, אבל בעבר הייתה מעצמה כלכלית, בעיקר בזכות דרכי המסחר, שחצו אותה בדרכן לגוג'ראט. מלבד מצודות וארמונות אפשר לראות בה כיום נמרים בשמורות הטבע, מקדשי שייש מגולפים בהר אבו וגברים ונשים, שלבושים בכמה מן הבגדים והתלבושות הצבעוניים ביותר שתראו בימי חייכם.

יום 3 | אודייפור

נבקר בארמון באודאיפור ובמקדש בני המלוכה, נמשיך לשייט על האגם הגדול, ובהמשך נראה סדנת מיניאטורות ועוד מלאכות מסורתיות.

נסייר בשוק הירקות המקומי, בו עדיין מייצרים סלים ומחצלות בטכניקות עתיקות.

יום 4 | אודייפור – דאווגר

נצא בנסיעה צפונה, במהלכה נחצה את רכס הארוולי, נראה את הכפרים הצבעוניים ואת החקלאות המסורתית שמתבססת על איסוף מים למרגלות הרכס, ונצפה במחצבות השיש והאבן האופייניות לראג'סטאן. בדרך נבקר במקדשי ראנקפור (השייכים לזרם הדתי של הג'ייניזם) – מבנים מדהימים מימי הביניים שעוצבו משיש לבן ובהם כמות אדירה של פסלים, עיטורים ושלל קישוטים דתיים ונחשבים בין המקדשים היפים בצפון הודו.

נסייר בכפר מקומי באזור דווגאר, הרחק מעיני התיירים, ונחשף לאורחות חייהם.

יום 5 | פושקר

נצא בנסיעה לעיירה פושקאר – המקום בו ההינדואים מאמינים שהאנושות נוצרה ע"י האל ברהמא שהשליך פרח לוטוס לאדמה, ושם נקווה האגם סביבו בנויה העיירה, ולכן היא קדושה כל כך ומושכת עולי רגל רבים. נרד לאגם, נצפה בטקסי הפולחן השונים שנערכים בו ונבין היטב את החלוקה למעמדות בהינדואיזם. נראה את העולים לרגל ואת השילוב המיוחד ביניהם לבין התרמילאים הפוקדים את המקום ונצפה בשקיעה מהגבעה על פאתי המדבר.

ימים 6-7 | פושקאר – ג'איפור

נצא בנסיעה לג'איפור, עיר הבירה של ראג'סטאן, המכונה גם העיר הוורודה בשל הצבע בו נצבעה העיר העתיקה, כסמל להכנסת אורחים. נבקר במצודה נושנה שנשתמרה היטב, בארמון המהאראג'ה הרחב ובמצפה הכוכבים המיוחד שנבנה במקום. נכיר מקרוב את תעשיית טוויית השטיחים שנלמדה מן הפרסים, ונבקר באגם המרשים שנבנה במאה ה-18 ומשמש גם כיום כמאגר מים.

יום 8 | ג'איפור – אגרה

נסיעה דרך פאטיפור סיקרי לאגרה. אגרה שימשה כעיר הבירה של האימפריה המוגולית, ששלטה בשיאה על חלקים גדולים מהודו, פקיסטאן, אפגניסטן ופרס. תור הזהב של העיר היה במאה ה-17, אז נבנו בעיר מבני ציבור, ארמונות ואחוזות קבר מרהיבים ומפוארים ע"י מיטב האומנים. המבנה מפורסם מכולם הוא כמובן הטאג' מאהל. לינה באגרה

ימים 9-10 | דלהי- וראנסי

נסיעה לשדה התעופה ומשם בטיסה לוראנסי, העיר הקדושה והחשובה באתרי העלייה לרגל בהודו. וראנסי היא גם עירו של האל שיווה. על פי האמונה הנהר הוא אלה אשר בדרכה מהשמיים יורדת על ראשו של שיווה. מיליוני הודים מגיעים מדי שנה לנהר לטבול, להיטהר ואף למות.

ניסע לנהר ונצפה בטקסי נעילת היום – טקסי הארטי שמתבצעים ע"י כוהנים, המשתמשים באש כאמצעי תווך בין עולמנו לעולם האלים.

נמשיך לביקור בשוק המתעורר ובסמטאות העתיקות. אחר הצהריים נבקר במפעל לטווית משי, ונעמוד על חשיבות התעשייה הזו בוראנסי. בהמשך נצא לראות מופע מוסיקה מסורתית.

ימים 11-12 | וראנסי – טיסה לדלהי

נצא לשייט בנהר בשעת הזריחה, נשוטט בין הגתות וניחשף לעוצמה הדתית של העיר ולניגודיות המטורפת של הודו . נטוס  לדלהי

נבקר בעיר העתיקה על שווקיה הצבעוניים, באתר השריפה של גנדי ובאזור הפרלמנט. אחר הצהריים ניסע לביקור באחד המקדשים המרשימים ביותר בהודו.  לינה בדלהי

ימים 13-14 | דלהי - אמריצאר

המראה  לאמריצר, בירת פנג'אב. אמירצר היא העיר הקדושה ביותר לדת הסיקית המונה למעלה מ- 20 מיליון איש. אחר הצהריים ניסע לגבול הודו פקיסטאן בכדי לצפות בטקס הורדת הדגל שמתקיים בכל יום עם שקיעת החמה. הטקס מתרחש במקביל בשני צידי הגבול והוא משעשע וסוריאליסטי כאחד. בערב ניסע למלון.

יום 15 | אמריצר - דלהי - תל אביב

במרכזה של אמריצר שוכן "מקדש הזהב" שהוא המקום החשוב ביותר לסיקים ואליו מגיעים אלפי עולי רגל. בכל בוקר לפני הזריחה מתקיים טקס הכנסת הספר למקדש, שעות עלות השחר הן השעות המיוחדות ביותר. לאחר הטקס ניסע למלון לארוחת בוקר ומשם העברה לשדה התעופה לטיסה דרך דלהי לתל אביב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
05/03/1919/03/19טל קזאז$3,775$75$3,850טיסות ישירות באייר אינדיה | כולל פסטיבל הולי
10/10/1924/10/19סיון גוטמן$3,905$75$3,980טיסות ישירות באייר אינדיה
טל קזאז
מדריך טיולים לקובה, קוסטה ריקה, הודו ונפאל, ומורה דרך מוסמך לטיולים בארץ. השנים שבהן טייל וגר במקומות שונים בעולם, חשפו אותו לאהבה הגדולה שלו - לחוות ולחקור תרבויות, אנשים, טבע, היסטוריה, מוזיקה ושאר צבעים ססגוניים שמרכיבים ומגדירים את עולמנו. מאז ועד היום, דרך האקדמיה,...
סיון גוטמן
מדריכה טיולים בדרום ומזרח אסיה, בוגרת אוניברסיטת ת"א בתקשורת ובלימודי מזרח אסיה, ובעלת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת חיפה. מתעניינת בתרבויות רחוקות וקרובות ובקסמו של המפגש הבין-תרבותי ומחוברת מאוד לתרבויות ולמחשבת המזרח. נהנית לחוות מחדש את היעדים האהובים והמוכרים דרך...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,100.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות: טיסות בינלאומיות ישירות בחברת אייר אינדיה כמפורט בתכנית.
 • טיסות פנימיות בהתאם למסלול.
 • לינה: בבתי מלון בדרגת ארבעה וחמישה כוכבים.
 • כלכלה: שתי ארוחות ביום לאורך כל הטיול.
 • בקבוקי מים מינרלים ברכב במשך כל הטיול.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג ורכבים קטנים היכן שמצוין .
 • דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט בתכנית.
 • מופעים, טקסים, אירועים, סדנאות ,פולקלור ועוד.
 • תשר לנותני השירות בחו"ל .
 • מדריך מצוות החברה הגאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.
 • אוזניות שמע.

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת כניסה להודו, 445 ₪ – ויזה אלקטרונית במשרדינו.
 • ביטוח אישי וביטוח מטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

להודו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו.
קרא עוד
הפסטיבלים של הודו
הפסטיבלים של הודו

מדי שנה נחגגים בהודו עשרות פסטיבלים שונים - מחגים דתיים ועד ירידים ססגוניים בהם סוחרים בגמלים ובפילים. אם אתם מתכננים טיול להודו, ריכזנו עבורכם מידע על כמה מן הפסטיבלים המרכזיים והמעניינים ביותר של הודו.
קרא עוד
רג'סטאן - ארץ הנסיכים
רג'סטאן - ארץ הנסיכים

רבים רואים ברג'סטאן – "ארץ הנסיכים" - את התמצית של הודו כולה. יש בה אתרים מעוררי השראה, מצודות רמות, ארמונות מפוארים ומקומות, שנדמה שיצאו מתפאורה של סרט עתיר דמיון. אלה ניצבים ליד אגמים בוהקים ובלב מישורי ענק. איפה כדאי לבקר ברג'סטאן? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד
טיול מאורגן להודו - אתרים נבחרים בדרום הודו
אתרים נבחרים בדרום הודו

איפה כדאי לבקר בדרום הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בדרום הודו, מהעיר מומבאי המהווה את המרכז הכלכלי של הודו, דרך פונה, בה תוכלו למצוא את האשראם המפורסם של אושו, ועד כפרי הדייגים, הג'ונגלים הירוקים והחופים הלבנים של מדינת קראלה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בהודו
מידע שימושי למטייל בהודו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בהודו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו - טיול מאורגן להודו
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו

מתכננים טיול להודו? כדאי לשקול ביקור גם בצפון-מזרח המדינה, אזור שנמצא מחוץ למסלולי התיירות השחוקים, אבל למבקר בו צפויה חוויה מפתיעה ומרתקת - נופי ההימלאיה האדירים, תרבות טיבטית ססגונית והעץ הקדוש תחתיו הפך הנסיך סידהרתא גווטאמה לבודהה, לפני יותר מ - 2500 שנה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצפון ומרכז הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באזור הצפון והמרכז, מחבל לדאק והרי ההימלאיה שבצפון, עד חבל רג'סטאן המלכותי וארמונות המהרג'ה.
קרא עוד