טיול למקסיקו וגואטמלה - 17 יום - מתרבות המאיה אל התרבות האצטקית
צילום: גדי קבלו

טיול למקסיקו וגואטמלה - 17 יום - מתרבות המאיה אל התרבות האצטקית

מרכז אמריקה
17 ימים
15 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים באירופה

נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה אל מקסיקו סיטי הנחשבת לאחת הערים היפות במרכז אמריקה ומהווה מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי חשוב.

יום 2 | מקסיקו סיטי

עם ההגעה בשעות הבוקר נצא לסיור בעיר, נהלך בשדרת הרפורמה (Paseo de la Reforma), שנבנתה בשנות ה-60 של המאה ה-19, במודל  של שדרת השאנז אליזה בפריז. השדרה נחשבת לשדרה הראשית של העיר, ומהווה אחד ממוקדי הפעילות העסקית והכלכלית של העיר. נמשיך אל המרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי שהוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ונהנה לראות את הבנייה הקולוניאלית. בלב האזור היסטורי נראה את הזוקאלו (Zócalo) , זוהי כיכר העיר הענקית ונבקר בארמון הלאומי  (Palacio Nacional) שנבנה על חורבותיו של ארמון מוקטסומה. הארמון נבנה מחדש בשנת 1692 בסגנון בארוק קולוניאלי. קירות הארמון מכוסים במוראלים שצייר דייגו ריברה (Diego Rivera)  ובהם הוא מציג את האתוס המקסיקני.

לינה במקסיקו סיטי

יום 3 | מקסיקו סיטי - טאוטיהואקן וכנסיית הבתולה מגואדלופה

היום ניסע צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיהואקן (Teotihuacan) נבקר בפירמידת השמש והירח המפורסמות, אתר חובה למי שמבקר במקסיקו. מאות אלפי בני אדם, מתאספים, למרגלות פירמידת השמש, לבושים בגלימות לבנות, תוקעים בקונכיות, מעלים קטורת, מטפסים לראש הפירמידה ומקבלים בקריאות רמות את זריחת השמש. משם נמשיך אל כנסיית הבתולה מגואדלופה, זהו אתר העלייה לרגל החשוב ביותר במקסיקו ובאמריקה התיכונה. מספרים שכאן קרה הנס החשוב ביותר :בדצמבר 1531 התגלתה הבתולה שלוש פעמים לנגד עיניו של האינדיאני חואן דייגו והטביעה את מראה פניה על גלימתו.

לינה במקסיקו סיטי

יום 4 | מקסיקו סיטי - טוקסלה גוטיירז - קניון סומידרו - סן קריסטובל

הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה אל טוקסלה גוטיירז. משם ניסע לשייט בקניון סומידרו  (Sumidero Canyon) האימתני שקירותיו מתנשאים למעלה מ-1,000 מטרים. הקניון הוא בקע עצום המהווה תופעה גיאולוגית מדהימה. האפיק מתחתר בפיתולים בין קירות תלולים שגובהם קילומטר אשר מכוסים בעצים ובצמחיה עבותה, שביניהם נשפכים מפלים אל האפיק. הרבה עופות מים, נשרים ואפילו קופים שוכנים על מצוקי הקניון. לאחר השייט ניסע אל המלון שבסן קריסטובל.

לינה בסן קריסטובל

יום 5 | העיירה סן קריסטובל וצ'אמולה

הבוקר נצא לסיור בעיר, נבקר בין השאר בכנסיית סנטו דומינגו ובשוק הפתוח והצבעוני של סן קריסטובל, נראה עבודות יד, אריגה ורקמה – מהיפות שיש במקסיקו. נמשיך אל הכפר סאן חואן צ'מולה –  חזרה לאחור בזמן והצצה אל חייהם של אנשים שמבחינות רבות ממשיכים את מסורת המאיה.  משם נמשיך אל סינקאנטאן  כפר ציורי המשמר גם הוא מסורות קדומות בסוף הטיול נחזור לסן קריסטובל.

לינה בסן קריסטובל

יום 6 | מפלי צ'יפלון - מעבר גבול אל גואטמלה - קצלטננגו

היום ניסע לטיול טבע אל מפלי צ'יפלון, נראה את המפלים השוצפים, המפל צונח מגובה של 120 מטרים ויוצר מפלונים ואגמים קטנים.  בהמשך היום ניסע אל מעבר הגבול עם גואטמלה, נחצה את מעבר הגבול ונגיע אל קצלטננגו. זוהי עיר המכונה גם קסלה (Xela), העיר השנייה בגודלה בגוואטמלה  אחרי גואטמלה סיטי היא יושבת על שוליו של הר הגעש סנטה מריה, בגובה של כ- 2334 מטר מעל פני הים.

לינה בקצלטננגו

יום 7 | השוק של קצלטננגו - ביקור בכפרים זוניל אלמולונגה - אל אגם אטיטלן

הבוקר נבקר בשוק המקומי של קצלטננגו שמתקיים מדי יום ו' , זהו שוק אותנטי להפליא, בו כמעט ואין לראות עבודות יד והוא זכה לפרסם הודות לבעלי החיים הנמכרים בו.  נמשיך אל זוניל (Zunil) כפר ססגוני הסמוך לקצלטננגו,  ניתן לראות בו את המקומיות מכבסות את בגדיהם הרקומים בנהר ומשם אל אלמולונגה (Almolonga) – עיירה קטנה במרחק של ארבעה קילומטרים מקצלטננגו,  שם גם נוכל לחוות את אורח חייהם של המקומיים. לאחר הביקורים נצא בנסיעה עד לאגם אטיטלן. האגם הוא ללא ספק מהיפים ביותר ביבשת אמריקה. צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש. לחופיו פזורים כפרי אינדיאנים שפרנסתם מבוססת על חקלאות.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 8 | כפרים סביב אגם אטיטלן

הבוקר נצא בשיט על האגם אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן. נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. נמשיך לכפר סן פדרו  לביקור ומשם אל סן חואן שם נטייל בסמטאות הציוריות ונראה את אורחות החיים המקומיים. נבקר גם בקואופרטיב של נשים אורגות. ההתקבצות לאריגה נתנה לנשים אפשרות להתמודד עם העולם הכלכלי המודרני, קבוצות נשים בכל גואטמלה מקיימות כפרים שלמות בהתארגנות לקואופרטיבים והשתתפות פעילה בסחר ישיר וצודק.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 9 | השוק של צ'יצ'יקסטננגו - אל אנטיגואה

היום נבקר בשוק של צ'יצ'יקסטננגו השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה, אשר מוכרים בו מכל הבא ליד- פירות, בגדים, פרחים, מסכות פולחן, סירים ומה לא… נשוטט בין הסמטאות ונחוש ונריח שוק אינדיאני אמיתי.  נבקר גם בכנסיית סנטו-תומס שיש בה שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית. לאחר הביקורים נצא לכיוון  אנטיגואה – זוהי אחת העיירות הקולוניאליות המקסימות והמיוחדות ביותר באמריקה הלטינית, היא ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000  מ' מעל פני הים.

לינה באנטיגואה

יום 10 | הר הגעש פאקייה

הבוקר נצא לטיול רגלי אל הר הגעש פקאייה (למתקשים ניתן לעלות חלק מהדרך רכובים על סוסים). ההר מתנשא לגובה של 2,552 מטרים מעל פני הים, והוא חלק מהקשת הגעשית של אמריקה המרכזית. זהו אחד ההרים הפעילים במרכז אמריקה וקרבתו לאנטיגואה הפכה אותו למקום מבוקש ואטרקטיבי מבחינה תיירותית. במהלך הטיפוס נראה את תצורות הנוף השונות שהשאירה הלבה מההתפרצות האחרונה.

לינה באנטיגואה

יום 11 | אנטיגואה - שדה התעופה בגואטמלה סיטי - אל פלורס

היום נהנה מטיול מקסים בעיר, נהנה מסיורים,נטייל בסמטאות, נבקר בכנסיות ובמנזרים וניכנס לחצרות ולמבואות ברחבי העיר, נעפיל לגבעת הצלב לתצפית על העיר ונראה את הרי הגעש המקיפים אותה. בהמשך היום ניסע לביקור בחוות הקפה קאסה קוחום, נראה את תהליך הכנת הקפה, נבקר גם במוזיאון לכלי נגינה ייחודים הנמצא במקום. בהמשך היום, ניסע אל שדה התעופה בגואטמלה ונטוס אל פלורס, שם נלון בלודג' על שפת האגם.

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 12 | אתר העתיקות טיקאל

הבוקר ניסע לביקור באתר טיקאל, אולי האתר המרשים והחשוב ביותר שהשאירה תרבות המאיה מאחוריה. האתר המכיל חמש פירמידות ענק המתנוססות מעל צמרות היער הטרופי עד לגובה של 90 מטר מעל הקרקע. את הפירמידות מקיפים מאות מבנים נוספים רבים. האתר עצמו ממוקם במעבה הג`ונגל של פארק לאומי, העצים המקיפים את המבנים מהווים בית גידול למאות מינים ובכללם טוקונים ותוכים, מיני זוחלים ויונקים רבים.

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 13 | פלורס - מעבר הגבול חזרה אל מקסיקו - נסיעה עד פלנקה

היום ניפרד מגואטמלה. ניסע אל מעבר הגבול עם מקסיקו ונצא בנסיעה עד לפלנקה עיר קדומה מתקופת המאיה, אשר נמצאת במדינת צ'יאפס שבמקסיקו.

לינה בפלנקה

יום 14 | אתר המאיה פלנקה – שדה התעופה בוייה הרמוסה – אל מקסיקו סיטי

פלנקה מפורסמת בהשתמרות יוצאת הדופן שלה. העיר ננטשה מסיבה לא ברורה שנים רבות לפני הגעת הכובשים הספרדיים אל חופי אמריקה, ו"התגלתה מחדש" במאה ה-16. נבקר באתר המאיה פלנקה מהתקופה הקלאסית, בו שרידי ארמון ומבני קבורה מהמאות ה 5-9 לספירה. נסייר בין הפירמידות והשרידים השוכנים במעמקי הג'ונגל של מקסיקו. לאחר הביקורים ניסע אל שדה התעופה הקטן בוייה הרמוסה ונצא בטיסה חזרה אל מקסיקו סיטי.

לינה במקסיקו סיטי

יום 15 | יום אחרון במקסיקו סיטי.....

היום נבקר במוזיאון האנתרופולוגי של מקסיקו,   אחד מהמוזיאונים המרשימים בעולם, המציג את ממצאי התרבויות הקדומות ,הפולקלור האינדיאני של מקסיקו, ותולדות האנושות בכלל. לאחר מכן נמשיך לסיור בשכונת קויואקן, זוהי שכונה עתיקה שבראשית הייתה מקום מושבם של שבטים אינדיאנים. נמשיך לביקור במוזיאון של הציירת פרידה קאלו , (מה שנקרא "הבית הכחול").  נראה את יצירותיה ונלמד על חייה הסוערים.

אחה"צ, נגיע אל תעלות סוצ'ימילקו כדי לשוט בחברת המקסיקנים והמריאצ'יס המנגנים והתחיל להרגיש את הקסם של מקסיקו.

לינה במקסיקו סיטי

ימים 16-17 | מקסיקו סיטי - טיסה בינ"ל דרך יעד ביניים - תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה במקסיקו סיטי ונצא אל טיסתנו הבינ"ל. הגעה משוערת אל תל אביב תהיה ביום ה- 17.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת לאדם בחדר יחיד: $990
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • טיסות פנימיות במסלול: מקסיקו סיטי – טוקסלה גוטיירז // גואטמלה סיטי – פלורס // וייה הרמוסה- מקסיקו סיטי.
 • לינה בבתי מלון כמפורט בתוכנית (או דומים להם ברמתם), על בסיס ארוחת בוקר.
 • חצי פנסיון לאורך כל המסלול (ארוחת בוקר וערב) + 1 ארוחת צהריים נוספת.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, סירות.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים :כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל על פי התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (ארוחות נוספות, טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • נא להתעדכן בלשכת הבריאות/מרפאת מטיילים לגבי חיסונים הנדרשים למדינות הרלוונטיות.
הדפסה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למקסיקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו.
קרא עוד
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי

מאת החברה הגיאוגרפית

הערים הקולוניאליות של מקסיקו מעטרות את המדינה כמו שרשרת פנינים. כל עיר נושאת אופי משל עצמה, אבל מחוברת אל האחרות בעוצמה של ההיסטוריה, ביופי של האדריכלות ובפריחה של התרבות. ביחד הן מספרות סיפור מרתק על שילוב עמוק בין תרבויות ועמים.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד
אתרים נבחרים במקסיקו
אתרים נבחרים במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במקסיקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותרבמקסיקו, מחצי האי יוקטן על חופיו הקאריביים ואתרי המאיה העתיקים ועד אל קניון הנחושת, מחטיבות הנוף היפות ביותר של מקסיקו.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל במקסיקו
מידע שימושי למטייל במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל במקסיקו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד