טיול לגואטמלה ומקסיקו - 19 יום - מתרבות המאיה אל התרבות האצטקית, כולל חצי האי יוקטן
צילום: גדי קבלו

טיול לגואטמלה ומקסיקו - 19 יום - מתרבות המאיה אל התרבות האצטקית, כולל חצי האי יוקטן

מרכז אמריקה
19 ימים
17 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - יעד ביניים באירופה - מקסיקו סיטי

בשעות הבוקר המוקדמות נטוס מת"א דרך אירופה אל מקסיקו סיטי. זהו המרכז הפוליטי, הכלכלי והתרבותי החשוב ביותר במרכז אמריקה. עם ההגעה בשעות הערב ניסע למלון ללינה

לינה במקסיקו סיטי

יום 2 | מקסיקו סיטי

היום נצא לסיור הראשון שלנו בעיר. נבקר בין השאר במרכז ההיסטורי של העיר, בכיכר המרכזית (הסוקאלו)- אחת הכיכרות הגדולות בעולם, המשמשת עד היום לב האזור העתיק של העיר, בארמון הנשיאות שם נראה את ציורי הקיר המרהיבים של דייגו ריברה, ובקתדרלה המטרופוליטנית. בתום הביקור במרכז העירוני נמשיך אל תעלות סוצ'ימילקו כדי לשוט בחברת המקסיקנים והמריאצ'יס המנגנים.

לינה במקסיקו סיטי

יום 3 | גואדלופה וטאוטיהואקן

בבוקר נצא לביקור בבסיליקה של הבתולה מגואדלופה, הנחשב לאתר העלייה לרגל החשוב ביותר באמריקה הלטינית. משם נמשיך בנסיעה מהעיר צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיהואקן(Teotihuacan) . כאן התקיימה התרבות העירונית החשובה והעתיקה ביותר של רמת מקסיקו. נבקר ב"פירמידת השמש", ב"פירמידות הירח", במקדש של האל קצאלקואטל, נחש הנוצות  ובעוד מבנים מונומנטליים שהיוו את מרכזה של התרבות ששגשגה במרכז מקסיקו עד המאה השביעית לספירה.

לינה במקסיקו סיטי

יום 4 | מקסיקו סיטי

היום נבקר במוזיאון האנתרופולוגי של מקסיקו, שהוא אחד מהמוזיאונים המרשימים בעולם, המציג את ממצאי התרבויות הקדומות ,הפולקלור האינדיאני של מקסיקו, ותולדות האנושות בכלל. לאחר מכן נמשיך לסיור בשכונת קויואקן, זוהי שכונה עתיקה שבראשית הייתה מקום מושבם של שבטים אינדיאנים. נמשיך לביקור במוזיאון של הציירת פרידה קאלו , (מה שנקרא "הבית הכחול").

לינה במקסיקו סיטי

יום 5 | מקסיקו סיטי - טוקסלה גוטיירז - קניון סומידרו - סן קריסטובל

הבוקר  ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה אל טוקסלה גוטיירז. משם ניסע לשייט בקניון סומידרו  (Sumidero Canyon) האימתני שקירותיו מתנשאים למעלה מ-1,000 מטרים. הקניון הוא בקע עצום המהווה תופעה גיאולוגית מדהימה. האפיק מתחתר בפיתולים בין קירות תלולים שגובהם קילומטר אשר מכוסים בעצים ובצמחיה עבותה, שביניהם נשפכים מפלים אל האפיק. הרבה עופות מים, נשרים ואפילו קופים שוכנים על מצוקי הקניון. לאחר השייט ניסע אל המלון שבסן קריסטובל.

לינה בסן קריסטובל

יום 6 | העיירה סן קריסטובל וצ'אמולה

בבוקר נצא לסיור בסן קריסטובל הציורית. נטייל בכיכר ונבקר בשוק המקומי, שאליו מתכנסים אינדיאנים מכל כפרי הסביבה. בצהרים נמשיך לביקור בכפר אינדיאני מיוחד בשם צ'מולה (Chamula). נבקר בין הסמטאות של הכפר ונבקר גם בכנסייה היוחדת שבה מקיימים הכפריים פולחנים אינדיאניים באצטלה של טקסים נוצריים. בסוף הטיול נחזור לסן קריסטובל.

לינה בסן קריסטובל

יום 7 | מפלי צ'יפלון - מעבר הגבול אל גואטמלה - וואוואטננגו

הבוקר נצא בדרכנו דרומה לעבר גואטמלה. בדרך נבקר במפלי צ'פלון (Chiflon), מהמרשימים במפלי מקסיקו. אחרי הביקור נמשיך אל מעבר הגבול (הנקרא לה מסייה), ונחצה את הגבול אל גואטמלה. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל העיירה וואוואטננגו השוכנת ברכס ההרים הצפוני של גואטמלה – הקוצ'ומטאנס. עם הגעתנו ניסע אל המלון ללינה.

לינה בוואוואטננגו

יום 8 | וואוואטננגו – אגם אטיטלן

מוקדם בבוקר ניסע אל אגם אטיטלן, האגם הוא ללא ספק מהיפים ביותר באגמי יבשת אמריקה, צבעו כחול עמוק והוא מוקף ב-3 הרי געש.לביקור בכפרים הפזורים על חופיו של האגם.

עם ההגעה נצא בשיט על האגם אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן, נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. בכפר ישנו פולחן מעניין לפסל עץ של מכשף המכונה מאשימון, אל השמאנים, אליו עולים לרגל מכל רחבי האזור לבקש עזרה וברכה ולערוך טקסי טראנס. משם נמשיך בשייט לסן פדרו לה לגונה, כפר הקרוי על שם הר הגעש שלמרגלותיו הוא יושב והיה פופולארי בשנות ה-60 וה-70 בקרב 'ההיפיס' שהתיישבו בו (הביקור בסן פדרו תלוי בשעת תחילת השייט).

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 9 | השוק של צ'יצ'יקסטננגו – אגם אטיטלן

הבוקר ניסע לבקר בשוק יום א' המרהיב של צ'יצ'יקסטננגו. השוק הוא הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה. נבקר בכנסיית סנטו-תומס שיש בה שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית ונראה את הבאים ליום השוק, עורכים את טקסיהם הפרטיים. נסתובב בין הסמטאות שם מוכרים מכל הבא ליד- ירקות, פירות, מסכות פולחן, פרחים, בגדים ומה לא – חגיגה משכרת של צבעים וריחות. נמשיך לביקור גם בבית הקברות המיוחד של העיירה ובגבעת פסקואל אבאח שם נהגו להקריב קורבנות לאלים.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 10 | אגם אטיטלן - אנטיגואה

בבוקר ניסע אל אנטיגואה – אחת העיירות הקולוניאליות המקסימות והמיוחדות ביותר באמריקה הלטינית, אשר המטייל שם מרגיש כאילו הזמן קפא במאה ה-16.  עם ההגעה נהנה מיום טיול מקסים בעיר, אנטיגואה הייתה בירתה של גואטמלה, עד שנהרסה ברעידת אדמה ב1773. היא ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000  מ' מעל פני הים. נהנה מסיורים בעיר, נטייל בסמטאות, נבקר בכנסיות ובמנזרים וניכנס לחצרות ולמבואות ברחבי העיר, נעפיל לגבעת הצלב לתצפית על העיר ונראה את הרי הגעש המקיפים אותה. בהמשך היום ניסע לביקור בחוות הקפה קאסה קוחום, נראה את תהליך הכנת הקפה, נבקר גם במוזיאון לכלי נגינה ייחודים הנמצא במקום.

לינה באנטיגואה

יום 11 | הר הגעש פאקייה

הבוקר נצא לטיול רגלי אל הר הגעש פקאייה (למתקשים ניתן לעלות חלק מהדרך רכובים על סוסים). ההר מתנשא לגובה של 2,552 מטרים מעל פני הים, והוא חלק מהקשת הגעשית של אמריקה המרכזית. זהו אחד ההרים הפעילים במרכז אמריקה וקרבתו לאנטיגואה הפכה אותו למקום מבוקש ואטרקטיבי מבחינה תיירותית. במהלך הטיפוס נראה את תצורות הנוף השונות שהשאירה הלבה מההתפרצות האחרונה.

לינה באנטיגואה

יום 12 | אתר המאיה טיקאל

בבוקר ניסע  אל שדה התעופה בגואטמלה סיטי ונטוס צפונה אל הגו'נגלים של גואטמלה. עם ההגעה נצא לסיור באתר המאיה טיקאל- זהו אחד מהאתרים המרשימים ביותר. פירמידות ענק המתנשאות מעל צמרות הג'ונגל של פטן. נסייר בין הפירמידות והמקדשים השונים ונראה את עבודות השחזור הנערכות כרגע באזורים שהולכים ונחשפים באתר עצום הממדים. לאחר מכן, נצא לשייט על אגם פטן איצ'ה לראות את השקיעה ולאחריה נלך לטייל באי פלורס הקסום שם גם נאכל את ארוחת הערב.

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 13 | פלורס - מעבר הגבול אל מקסיקו - פלנקה

בבוקר ניסע מפלורס למעבר הגבול בין מקסיקו לגואטמלה המוקף ביערות ג'ונגל ונחזור אל מקסיקו. משם נמשיך בנסיעה לעבר עיירת הג'ונגל הקטנה פלנקה.

לינה בפלנקה

יום 14 | אתר המאיה בפלנקה - וייה הרמוסה - מרידה

מוקדם בבוקר נצא ונבקר באתר המאיה פלנקה מהתקופה הקלאסית, בו שרידי ארמון ומבני קבורה מהמאות ה 5-9 לספירה. נסייר בין הפירמידות והשרידים המרשימים השוכנים במעמקי הג'ונגל של מקסיקו. אחרי הביקור באתר ניסע אל שדה התעופה בוייה הרמוסה ונטוס אל מרידה בירת מדינת יוקאטן, עם ההגעה, ניסע אל המלון.

לינה במרידה

יום 15 | מרידה

בבוקר נצא לביקור בשמורת הטבע הנפלאה סלסטון, מקום קסום שישבה את לבם של כל חובבי הטבע, ובמיוחד חובבי הציפורים, משום שניתן לצפות בשמורה ביותר מ-200 זנים שונים של ציפורים, ובעיקר את הפלמינגו. במקום נצא לשייט מקסים בלגונות. אח"כ נחזור למרידה ונצא לסיור בעיר היפה בעלת המראה הקולוניאלי הכה אופייני לאזור, בתים נמוכים וצבעוניים, אך גם שדרות רחבות ובנייני עץ 'יקים' בסגנון אירופאי.

לינה במרידה

יום 16 | צ'יצ'ן איצה והסנוטה הקדושה - קנקון

היום בבוקר ניסע לבקר בצ'יצ'ן איצה – אתר העתיקות המפורסם ביותר בחצי האי יוקטאן ואחד היפים במקסיקו. זוהי עיר שנבנתה על ידי בני המאיה והייתה למרכז פעילות ותרבות חשוב מאד במפרץ מקסיקו. באתר מבנים רבים הבנויות בסגנונות ארכיאולוגים שונים, הבולטת והיפה מכולם היא el castillo המכונה גם פירמידת קוקולקאן, אשר נבחרה בשנת 2007 לאחד משבעת פלאי עולם החדשים. משם נמשיך אל 'הסנוטה הקדושה'- בור מים קדוש, אשר היווה חלק ממערכת הבולענים בחצי האי יוקטאן אשר היו קדושים לבני המאיה, ונהגו להשליך חפצים יקרי ערך ולהקריב קורבנות אדם. בסוף היום, ניסע אל המלון בקנקון.

לינה בקנקון

יום 17 | ריו סקרטו

בבוקר נצא לביקור ייחודי במערות- rio secreto ("הנהר הסודי")- מבוך נהרות תת קרקעי בעל אלפי מעברים, שנוצר מתהליכים בני מיליוני שנים. הנטיפים שבו מספקים מראה ייחודי לכל מקום אליו נפנה את מבטינו. ההליכה היא בתוך המים עם חליפות מיוחדות. חוויה יוצאת דופן. לאחר מכן נחזור אל המלון ונהנה מהחופים המדהימים שיש למקום להציע.

בערב נצא לערב בלתי נשכח לאחד המופעים המיוחדים של האזור במועדון ה- Coco Bongo .

לינה בקנקון

ימים 18-19 | קנקון – טיסה בינלאומית לאירופה – ת"א

בבוקר יום 18 נהנה מכמה שעות אחרונות של זמן חופשי בקנקון. עפ"י שעת הטיסה ניסע אל שדה התעופה לטיסתנו חזרה לאירופה (דרך מקסיקו סיטי) ומשם לת"א. הגעה לארץ צפויה בשעות הערב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת לאדם בחדר יחיד: $1,280
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות כמפורט בתוכנית (דרך אירופה).
 • 4 טיסות פנימיות במסלול מקסיקו סיטי – טוקסלה / גואטמלה סיטי – פלורס / וייה הרמוסה – מרידה / קנקון – מקסיקו סיטי.
 • בתי מלון בדרגה ראשונה (באזורים הכפריים הטוב בנמצא).
 • חצי פנסיון (בוקר+ערב) לאורך כל הטיול ועוד 3 ארוחות צהריים נוספות (2 מהם במלון בקנקון).
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית – נעם סגן כהן.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (ארוחות נוספות, טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצויינים בתוכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד
אתרים נבחרים במקסיקו
אתרים נבחרים במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במקסיקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותרבמקסיקו, מחצי האי יוקטן על חופיו הקאריביים ואתרי המאיה העתיקים ועד אל קניון הנחושת, מחטיבות הנוף היפות ביותר של מקסיקו.
קרא עוד
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי

מאת החברה הגיאוגרפית

הערים הקולוניאליות של מקסיקו מעטרות את המדינה כמו שרשרת פנינים. כל עיר נושאת אופי משל עצמה, אבל מחוברת אל האחרות בעוצמה של ההיסטוריה, ביופי של האדריכלות ובפריחה של התרבות. ביחד הן מספרות סיפור מרתק על שילוב עמוק בין תרבויות ועמים.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למקסיקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל במקסיקו
מידע שימושי למטייל במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל במקסיקו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד