טיול למקסיקו וגואטמלה - 15 יום - מתרבות המאיה אל התרבות האצטקית
צילום: אייל ירון

טיול למקסיקו וגואטמלה - 15 יום - מתרבות המאיה אל התרבות האצטקית

מרכז אמריקה
15 ימים
13 לילות

בני המאיה האמינו כי העולם מורכב משלושה חלקים נפרדים: שמיים, אדמה והעולם התחתון. היו להם אלים שונים, בהם אל השמש, אל הסערה, אל המוות ואחרים, שהיו אחראים על צדדים שונים של חיי היום-יום. אבל זה כאין וכאפס לעומת האצטקים, שלכל מטרה היו להם אלים רבים: אלי אש, אלי מים, אלי אדמה, אלי פריון ורבים נוספים. במהלך טיול למקסיקו וגואטמלה פוגשים צדדים שונים ומרתקים של תרבות המאיה והתרבות האצטקית, ואל אלה מצטרפים הנופים היפים, השווקים הססגוניים והטבע השופע.

הטיול נפתח במקסיקו וכולל ביקורים במקסיקו סיטי, בעתיקות טאוטיהואקן, עם פירמידות השמש והירח המפורסמות, בקניון סומידרו המרשים, בסן קריסטובל הצבעונית, במפלי אגווה אסול היפהפיים, באתר המאיה פלנקה ועוד. משם חוצים את הגבול לגואטמלה ומטיילים בטיקאל, אחד מאתרי המאיה החשובים והמרשימים ביותר, באגם אטיטלן, באנטיגואה, בירתה העתיקה של גואטמלה, ובגואטמלה סיטי, הבירה הנוכחית. לא נפסח על השוק של צ'יצ'יקסטננגו, הגדול והצבעוני בשווקי מרכז אמריקה ועל הר הגעש פקאייה, שאל פסגתו נגיע ברכיבה על סוסים.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים באירופה - הגעה אל מקסיקו

נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה אל מקסיקו סיטי, הנחשבת לאחת הערים היפות במרכז אמריקה ומהווה מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי. עם ההגעה העברה למלון במרכז העיר.
לינה במקסיקו סיטי.

יום 2 | מקסיקו סיטי

הבוקר נצא לסיור בעיר. נהלך בשדרת הרפורמה (Paseo de la Reforma), שנבנתה בשנות ה-60 של המאה ה-19, במודל  של שדרת השאנז אליזה בפריז. השדרה נחשבת לשדרה הראשית של העיר, ומהווה אחד ממוקדי הפעילות העסקית והכלכלית של העיר. נמשיך אל המרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי שהוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ונהנה לראות את הבנייה הקולוניאלית. בלב האזור היסטורי נראה את הזוקאלו (Zócalo), כיכר העיר הענקית, ונבקר בארמון הלאומי (Palacio Nacional) שנבנה על חורבותיו של ארמון מוקטסומה. הארמון נבנה מחדש בשנת 1692 בסגנון בארוק קולוניאלי. קירות הארמון מכוסים במוראלים שצייר דייגו ריברה (Diego Rivera) ובהם הוא מציג את האתוס המקסיקני. אחר הצהרים נבקר במוזיאון האנתרופולוגי של מקסיקו, שהוא אחד מהמוזיאונים המרשימים בעולם, המוקדש כולו לאמנות פרה קולומביאנית. המוזיאון מכיל 23 אולמות ובלב המוזיאון נראה פטיו ענק, שתקרתו, ששטחה 4200 מ"ר, נישאת על עמוד אחד.
לינה במקסיקו סיטי.

יום 3 | מקסיקו סיטי

הבוקר נמשיך את סיורנו בעיר. נבקר בשכונת קויואקן, מהיפות והמעניינות בעיר. נמשיך אל ביתה של הציירת פרידה קאלו הנקרא "הבית הכחול", נראה את יצירותיה ונלמד על חייה הסוערים. אחר הצהרים ניסע אל תעלות סוצ'ימילקו, נצא לשייט בחברת מקומיים ונהנה מנגינתם של המריאצ'יס.
לינה במקסיקו סיטי.

יום 4 | עתיקות טאוטיהואקן וכנסיית הבתולה מגואדלופה

היום ניסע צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיהואקן (Teotihuacan). נבקר בפירמידת השמש והירח המפורסמות, אתר חובה למי שמבקר במקסיקו. מאות אלפי בני אדם מתאספים למרגלות פירמידת השמש, לבושים בגלימות לבנות, תוקעים בקונכיות, מעלים קטורת, מטפסים לראש הפירמידה ומקבלים בקריאות רמות את זריחת השמש. משם נמשיך אל כנסיית הבתולה מגואדלופה, אתר העלייה לרגל החשוב ביותר במקסיקו ובאמריקה התיכונה. מספרים שכאן קרה הנס החשוב ביותר: בדצמבר 1531 התגלתה הבתולה שלוש פעמים לנגד עיניו של האינדיאני חואן דייגו, והטביעה את מראה פניה על גלימתו.
לינה במקסיקו סיטי.

יום 5 | מקסיקו סיטי - טוקסלה גוטיירז - קניון סומידרו - סן קריסטובל

הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה אל טוקסלה גוטיירז. משם ניסע לשייט בקניון סומידרו (Sumidero Canyon) האימתני, שקירותיו מתנשאים לגובה של למעלה מ-1,000 מטרים. הקניון הוא בקע עצום המהווה תופעה גיאולוגית מדהימה. האפיק מתחתר בפיתולים בין קירות תלולים שגובהם קילומטר, אשר מכוסים בעצים ובצמחיה עבותה, וביניהם נשפכים מפלים אל האפיק. הרבה עופות מים, נשרים ואפילו קופים שוכנים על מצוקי הקניון. לאחר השייט ניסע אל המלון שבסן קריסטובל.
לינה בסן קריסטובל.

יום 6 | העיירה סן קריסטובל וצ'אמולה

הבוקר נצא לסיור בעיר. נבקר בין השאר בכנסיית סנטו דומינגו ובשוק הפתוח והצבעוני של סן קריסטובל, נראה עבודות יד, אריגה ורקמה – מהיפות שיש במקסיקו. נמשיך אל הכפר סאן חואן צ'מולה – חזרה לאחור בזמן והצצה אל חייהם של אנשים שמבחינות רבות ממשיכים את מסורת המאיה. נראה ונחווה את השוק המקומי של העיירה ונבקר בכנסייה המקומית. משם נמשיך אל סינקאנטאן, כפר ציורי המשמר גם הוא מסורות קדומות. בסוף הטיול נחזור לסן קריסטובל.
לינה בסן קריסטובל.

יום 7 | סן קריסטובל - אגווה אסול - פלנקה

הבוקר נפרד מסן קריסטובל ונצא אל עבר פלנקה. במידה והזמן יותיר לנו נבקר בדרכנו במפלים היפהפיים "אגווה אסול". פלנקה היא עיר קדומה מתקופת המאיה, אשר נמצאת במדינת צ'יאפס שבמקסיקו. העיר מפורסמת בהשתמרות יוצאת הדופן שלה. היא ננטשה מסיבה לא ברורה שנים רבות לפני הגעת הכובשים הספרדיים אל חופי אמריקה, ו"התגלתה מחדש" במאה ה-16. נבקר באתר המאיה פלנקה מהתקופה הקלאסית, בו שרידי ארמון ומבני קבורה מהמאות ה 5-9 לספירה. נסייר בין הפירמידות והשרידים השוכנים במעמקי הג'ונגל של מקסיקו.
לינה בפלנקה.

יום 8 | פלנקה - מעבר הגבול אל גואטמלה - פלורס

בבוקר ניסע מפלנקה לעבר גואטמלה. נחצה את הגבול בין מקסיקו וגואטמלה בלב הג'ונגל, ניסע סביב אגם פטן-איצה ונגיע לפלורס, שם נלון בלודג' על שפת האגם.
לינה על גדות אגם פטן איצ'ה.

יום 9 | אתר העתיקות טיקאל

הבוקר ניסע לביקור באתר טיקאל, אולי האתר המרשים והחשוב ביותר שהשאירה תרבות המאיה מאחוריה. האתר המכיל חמש פירמידות ענק המתנוססות מעל צמרות היער הטרופי עד לגובה של 90 מטר מעל הקרקע. את הפירמידות מקיפים מאות מבנים נוספים רבים. האתר עצמו ממוקם במעבה הג`ונגל של פארק לאומי, העצים המקיפים את המבנים מהווים בית גידול למאות מינים ובכללם טוקונים ותוכים, מיני זוחלים ויונקים רבים. אחר הצהרים נצא לשייט על האגם לראות את השקיעה.

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 10 | פלורס - גואטמלה סיטי - אגם אטיטלן

בבוקר מוקדם ניסע לשדה התעופה ונטוס לגואטמלה סיטי. לאחר ההגעה  ניסע לאגם אטיטלן. האגם הוא ללא ספק מהיפים ביותר ביבשת אמריקה. צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש. לחופיו פזורים כפרי אינדיאנים שפרנסתם מבוססת על חקלאות. עם ההגעה נצא בשיט על האגם אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן. נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 11 | השוק של צ'יצ'יקסטננגו

היום נבקר בשוק של צ'יצ'יקסטננגו, השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה, אשר מוכרים בו מכל הבא ליד – פירות, בגדים, פרחים, מסכות פולחן, סירים ומה לא… נשוטט בין הסמטאות, נחוש ונריח שוק אינדיאני אמיתי. נבקר גם בכנסיית סנטו-תומס, שיש בה שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית. אחר הצהרים נשוב לאגם אטיטלן.
לינה על גדות אגם אטיטלן.

יום 12 | אנטיגואה

הבוקר ניסע אל אנטיגואה – עיירה קולוניאלית, מהמקסימות באמריקה הלטינית. עם ההגעה נצא לטיול טיול בעיר. אנטיגואה הייתה בירתה של גואטמלה, עד שנהרסה ברעידת אדמה ב-1773. העיר ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש, המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000 מ' מעל פני הים. נהנה מסיורים בעיר, נטייל בסמטאות, נבקר בכנסיות ובמנזרים וניכנס לחצרות ולמבואות. נעלה לגבעת הצלב לתצפית על העיר ונראה את הרי הגעש המקיפים אותה.
לינה באנטיגואה.

יום 13 | הר הגעש פקאייה

הבוקר נעפיל רכובים על סוסים אל הר הגעש פקאייה. ההר מתנשא לגובה של 2,552 מטרים מעל פני הים, והוא חלק מהקשת הגעשית של אמריקה המרכזית. זהו אחד ההרים הפעילים במרכז אמריקה וקרבתו לאנטיגואה הפכה אותו למקום מבוקש ואטרקטיבי מבחינה תיירותית. נטפס לעבר הפסגה רכובים על סוסים, ושם נוכל לראות את תצורות הנוף השונות והמרהיבות שהשאירה הלבה מההתפרצות האחרונה. אחר הצהרים ניסע לביקור בחוות הקפה קאסה קוחום ונראה את תהליך הכנת הקפה. נבקר גם במוזיאון לכלי נגינה ייחודים הנמצא במקום.
לינה באנטיגואה.

ימים 14-15 | אנטיגואה – גואטמלה סיטי – תל אביב

ביום 14 בבוקר נהנה משעות אחרונות של השלמת הסיורים בעיר. בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה בגואטמלה סיטי ונטוס חזרה לאירופה. הגעה משוערת אל תל אביב תהיה ביום 15 בשעת לילה.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
04/10/1918/10/19נעם סגן-כהן$5,159$121$5,280יציאה מובטחת
30/01/2013/01/20שרון קזצ'ינסקי$5,154$126$5,280
נעם סגן-כהן
מדריך טיולים ותיק למרכז ודרום אמריקה, למזרח אפריקה, לניו זילנד, לאיסלנד ולאנטארקטיקה. בוגר תואר ראשון בגיאוגרפיה (תחום התמחות – איכות הסביבה), ותואר שני בניהול משאבי טבע וסביבה. כותב ומרצה על מגוון נושאים הקשורים ליעדים בהם הוא מדריך, מגיאוגרפיה והיסטוריה, דרך טבע נוף...
שרון קזצ'ינסקי
בוגרת החוג ללימודים ספרדיים ולטינו אמריקניים. מדריכה מטיילים ישראלים באמריקה הלטינית ומורת דרך עבור לטינים בארץ הקודש. בת למשפחה ברזילאית, דוברת ספרדית ופורטוגזית, ובעלת רעב שעדיין לא מוצה בכל הקשור ליבשת הלטינית. במקביל עוסקת באופרציה למעלה מ-10 שנים, ייעוץ ותכנון טיולים...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת לאדם בחדר יחיד: $995
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתוכנית הטיול.
 • בתי מלון בדרגת תיירות טובה.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג ומרווח עפ"י גודל הקבוצה.
 • כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) לאורך כל הטיול, ארוחת צהרים בגואטמלה (הארוחות אינן כוללות שתייה).
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש במדינת היעד.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית ככלולים.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה לפני יציאת הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • ארוחות שאינן כלולות, שתייה בארוחות.
 • מס מעבר מקסיקו – גואטמלה: כ- $20 למטייל (תשלום במזומן במעבר).

 


לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי

מאת החברה הגיאוגרפית

הערים הקולוניאליות של מקסיקו מעטרות את המדינה כמו שרשרת פנינים. כל עיר נושאת אופי משל עצמה, אבל מחוברת אל האחרות בעוצמה של ההיסטוריה, ביופי של האדריכלות ובפריחה של התרבות. ביחד הן מספרות סיפור מרתק על שילוב עמוק בין תרבויות ועמים.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל במקסיקו
מידע שימושי למטייל במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל במקסיקו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים במקסיקו
אתרים נבחרים במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במקסיקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותרבמקסיקו, מחצי האי יוקטן על חופיו הקאריביים ואתרי המאיה העתיקים ועד אל קניון הנחושת, מחטיבות הנוף היפות ביותר של מקסיקו.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למקסיקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד