טיול למקסיקו וגואטמלה - 19 יום - כולל ביקור בשמורת הפרפרים מריפוסה והפייאסטות גואדלופה וסנטו תומאס

טיול למקסיקו וגואטמלה - 19 יום - כולל ביקור בשמורת הפרפרים מריפוסה והפייאסטות גואדלופה וסנטו תומאס

מרכז אמריקה
19 ימים
15 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים - הגעה אל מקסיקו

נצא בטיסה (דרך יעד ביניים) למקסיקו סיטי הנחשבת לאחת הערים היפות במרכז אמריקה ומהווה מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי חשוב.  ננחת ביום 2 בשעות הבוקר המוקדמות, וניסע למלון לארוחת בוקר והתרעננות (לא נקבל את החדרים בשלב זה). לאחר מכן, נצא לסיור בעיר, בין השאר נבקר בכיכר המרכזית, מה שנקרא 'הסוקאלו, זוהי  אחת הכיכרות הגדולות בעולם, המשמשת עד היום לב האזור העתיק של העיר. נראה את הקתדרלה ושרידי הבירה האצטקית ונבקר בארמון הנשיאות, שם נראה את המוראלים (ציורי קיר) המפורסמים של דייגו ריברה.  לקראת ערב, נגיע אל תעלות סוצ'ימילקו כדי לשוט בחברת המקסיקנים והמריאצ'יס המנגנים והתחיל להרגיש את הקסם של מקסיקו.

לינה במקסיקו סיטי

יום 3 | מקסיקו סיטי - חגיגות הבתולה מגואדלופה

היום נצא לביקור בבזיליקה של הבתולה מגואדלופה ונצטרף לאחת הפייסטות הגדולות באמריקה התיכונה – החגיגות של הבתולה מגואדלופה. על פי האמונה, הבתולה מגואדלופה התגלתה כאן בתאריך זה וזהו האירוע הפולקלוריסטי החשוב ביותר של מקסיקו. תאריך ההתגלות הוא חג לאומי ומאות אלפי מאמינים מגיעים למקום בליווי תזמורת וריקודים ומבקשים את עזרתה. משם נמשיך בנסיעה צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיהואקן(Teotihuacan) . כאן התקיימה התרבות העירונית החשובה והעתיקה ביותר של רמת מקסיקו. נבקר  ב"פירמידת השמש", ב"פירמידות הירח", במקדש של האל קצאלקואטל- נחש הנוצות, ובעוד מבנים מונומנטליים שהיוו את מרכזה של התרבות ששגשגה במרכז מקסיקו עד המאה השביעית לספירה.

לינה במקסיקו סיטי

יום 4 | שמורת הפרפרים מריפוסה

היום נבקר בשמורת הטבע הביוספרית מריפוסה מונארקה, זהו אתר נדיר ביופיו על הגבול בין מדינת מקסיקו למדינת מיצ'ואקן. האתר מהווה את יעד הנדידה הסופי של פרפרי המונרך במסעם דרומה מצפון אמריקה בעונת החורף הקרה. ניתן לראות באתר מאות אלפי פרפרים, אשר מתעוררים עם מגע השמש בבוקר. זוהי אחת הפנינות שיש למקסיקו להציע. בשעות הערב המאוחרות נחזור למלון במקסיקו סיטי.

לינה במקסיקו סיטי

יום 5 | מקסיקו סיטי

היום נשלים את הסיורים בעיר, נבקר במוזיאון האנתרופולוגי המציג ממצאים ארכיאולוגים ואנתרופולוגים חשובים מהמורשת הפרה קולומביאנית  ומהווה את אחד המוזיאונים החשובים והמרשימים בעולם.. נבקר בחורשת צ'פולטפק ("גבעת החרגול"), שם נמצא הפארק העתיק ביותר באמריקה הלטינית היושב בליבה של מקסיקו סיטי ובו שטחים רחבים והרבה שלווה.

משם נמשיך אל השכונה הציורית סן אנחל, ואל שכונת קויאקן שם נבקר בביתה של הציירת פרידה קאלו הנקרא "הבית הכחול" (זהו בית הוריה שצבוע בכחול ומכאן שמו). נראה את יצירותיה ונלמד על חייה הסוערים.

לינה במקסיקו סיטי

יום 6 | מקסיקו סיטי - טוקסלה גוטיירז - קניון סומידרו - סן קריסטובל

הבוקר  ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה אל טוקסלה גוטיירז. משם ניסע לשייט בקניון סומידרו (Sumidero Canyon) שקירותיו מתנשאים למעלה מ-1,000 מטרים. הקניון הוא בקע עצום המהווה תופעה גיאולוגית מדהימה. האפיק מתחתר בפיתולים בין קירות תלולים שגובהם קילומטר אשר מכוסים בעצים ובצמחיה עבותה, שביניהם נשפכים מפלים אל האפיק. הרבה עופות מים, נשרים ואפילו קופים שוכנים על מצוקי הקניון.

לאחר השייט ניסע אל המלון שבסן קריסטובל.

לינה בסן קריסטובל

יום 7 | העיירה סן קריסטובל וצ'אמולה

בבוקר נצא לסיור בסן קריסטובל. נטייל בכיכר ונבקר בשוק המקומי, שאליו מתכנסים אינדיאנים מכל כפרי הסביבה. בצהרים נמשיך לביקור בכנסייה של צ'מולה (Chamula), שבה מקיימים הכפריים פולחנים אינדיאניים באצטלה של טקסים נוצריים. בסוף הטיול נחזור לסן קריסטובל.

לינה בסן קריסטובל

יום 8 | סן קריסטובל - אגווה אסול - פלנקה

הבוקר ניסע לביקור במפלים היפהפיים "אגווה אסול", ומשם נמשיך אל פלנקה- עיר קדומה מתקופת המאיה, אשר נמצאת במדינת צ'יאפס שבמקסיקו. פלנקה מפורסמת בהשתמרות יוצאת הדופן שלה. העיר ננטשה מסיבה לא ברורה שנים רבות לפני הגעת הכובשים הספרדיים אל חופי אמריקה, ו"התגלתה מחדש" במאה ה-16. נבקר באתר המאיה פלנקה מהתקופה הקלאסית, בו שרידי ארמון ומבני קבורה מהמאות ה 5-9 לספירה. נסייר בין הפירמידות והשרידים השוכנים במעמקי הג'ונגל של מקסיקו.

לינה בפלנקה

יום 9 | פלנקה - מעבר הגבול אל גואטמלה - פלורס

בבוקר ניסע מפלנקה לעבר גואטמלה. נחצה את הגבול בין מקסיקו ולגואטמלה בלב הג'ונגל, ניסע סביב אגם פטן- איצה ונגיע לפלורס שם נלון בלודג' על שפת האגם.

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 10 | אתר העתיקות טיקאל - שמורת Ixpanpajul

הבוקר ניסע לביקור באתר המאיה טיקאל המכיל חמש פירמידות ענק המתנוססות מעל צמרות היער הטרופי עד לגובה של 90 מטר מעל הקרקע. את הפירמידות מקיפים מאות מבנים נוספים רבים. האתר עצמו ממוקם במעבה הג`ונגל של פארק לאומי, העצים המקיפים את המבנים מהווים בית גידול למאות מינים ובכללם טוקונים ותוכים, מיני זוחלים ויונקים רבים. זהו אתר המאיה המרשים והחשוב ביותר בעולם, נסיים את היום בביקור בשמורת הטבע  Ixpanpajul

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 11 | פלורס - גואטמלה סיטי - צ'יצ'יקסטננגו

הבוקר ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה אל גואטמלה סיטי ונמשיך בנסיעה אל צ'יצ'יקסטננגו- הכפר הצבעוני המפורסם בשוק עבודות היד הגדול ביותר במרכז אמריקה. אחר הצהריים נצא לסיור בכפר ובסביבה, נבקר בבית הקברות המיוחד ובכנסיית סנטו-תומס שיש בה שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית.

לינה בצ'יצ'יקסטננגו

יום 12 | השוק של צ'יצ'יקסטננגו - חגיגות סנטו תומאס - אגם אטיטלן

היום נבקר בשוק של צ'יצ'יקסטננגו  השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה , אשר היום גם נחגגות בו חגיגות סנטו תומאס, המתקיימות לכבוד הפטרון של העיר. אל החגיגות מגיעים מכל הערים הסמוכות לריקודים, תחפושות, הצגות רחוב ואירועים משמחים נוספים. לקראת סוף היום ניסע אל אגם אטיטלן. האגם הוא ללא ספק מהיפים ביותר ביבשת אמריקה. צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש. לחופיו פזורים כפרי אינדיאנים שפרנסתם מבוססת על חקלאות.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 13 | כפרים סביב אגם אטיטלן

הבוקר נצא בשיט על האגם אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן. נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. בכפר ישנו פולחן מעניין לפסל עץ של מכשף המכונה מאשימון, אל השמאנים, אליו עולים לרגל מכל רחבי האזור לבקש עזרה וברכה ולערוך טקסי טראנס. משם נמשיך לכפר סן חואן לראות את אורחות החיים המקומיים. נבקר גם בקואופרטיב של נשים אורגות. ההתקבצות לאריגה נתנה לנשים אפשרות להתמודד עם העולם הכלכלי המודרני, קבוצות נשים בכל גואטמלה מקיימות כפרים שלמות בהתארגנות לקואופרטיבים והשתתפות פעילה בסחר ישיר וצודק.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 14 | אגם אטיטלן - אל הכפרים סביב אנטיגואה - אנטיגואה

היום ניסע לביקור בעיירות / כפרים הסובבים את אנטיגואה, נבקר בזמורה ובסן אנטוניו אגואס קליינטס- שבהן יש קואופרטיב של נשים אורגות, נראה את הנשים במלאכתן ואת השווקים המקומיים הקטנים של דברי האריגה. נמשיך אל סן חואן אל ביספו- שם נראה את הכנסייה הקתולית הראשונה שהוקמה בגואטמלה,  נוכל  להתרשם מאורח החיים המקומי וליהנות מהטיול באזור. בהמשך היום נגיע אל אנטיגואה – זוהי אחת העיירות הקולוניאליות המקסימות ביותר באמריקה הלטינית.  נסע לסיור ראשוני ונתחיל לחוש את העיר.

לינה באנטיגואה

יום 15 | אנטיגואה

היום נהנה מיום טיול מקסים בעיר, אנטיגואה הייתה בירתה של גואטמלה, עד שנהרסה ברעידת אדמה ב1773. היא ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000  מ' מעל פני הים. נהנה מסיורים בעיר, נטייל בסמטאות, נבקר בכנסיות ובמנזרים וניכנס לחצרות ולמבואות ברחבי העיר, נעפיל לגבעת הצלב לתצפית על העיר ונראה את הרי הגעש המקיפים אותה. בהמשך היום ניסע לביקור בחוות הקפה קאסה קוחום, נראה את תהליך הכנת הקפה, נבקר גם במוזיאון לכלי נגינה ייחודים הנמצא במקום.

לינה באנטיגואה

יום 16 | הר הגעש פאקייה וסיבוב פרידה מהעיר

הבוקר נעפיל רכובים על סוסים אל הר הגעש פקאייה. ההר מתנשא לגובהה של 2,552 מטרים מעל פני הים, והוא חלק מהקשת הגעשית של אמריקה המרכזית. זהו אחד ההרים הפעילים במרכז אמריקה וקרבתו לאנטיגואה הפכה אותו למקום מבוקש ואטרקטיבי מבחינה תיירותית. נראה את תצורות הנוף השונות והמרהיבות שהשאירה הלבה מההתפרצות האחרונה.

סיום הטיול יהיה באנטיגואה, סיבוב אחרון ופרידה..

לינה באנטיגואה

ימים 17-19 | אנטיגואה - גואטמלה סיטי - טיסה בינ"ל - תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה בגואטמלה סיטי ונצא אל טיסתנו הבינ"ל. הגעה משוערת אל תל אביב תהיה ביום ה- 19 לפנות בוקר.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,090.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים באירופה.
 • טיסות פנימיות במסלול: מקסיקו סיטי- טוקסלה גוטיירז / פלורס – גואטמלה סיטי.
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה, באזורים הכפריים המלונות הם הטובים שיש, על בסיס ארוחת בוקר. 
 • חצי פנסיון לאורך כל הדרך (צהריים או ערב) ועוד ארוחת צהריים נוספת בגואטמלה.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, סירות.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (ארוחות נוספות, טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מידע שימושי למטייל במקסיקו
מידע שימושי למטייל במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל במקסיקו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי

מאת החברה הגיאוגרפית

הערים הקולוניאליות של מקסיקו מעטרות את המדינה כמו שרשרת פנינים. כל עיר נושאת אופי משל עצמה, אבל מחוברת אל האחרות בעוצמה של ההיסטוריה, ביופי של האדריכלות ובפריחה של התרבות. ביחד הן מספרות סיפור מרתק על שילוב עמוק בין תרבויות ועמים.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למקסיקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד
אתרים נבחרים במקסיקו
אתרים נבחרים במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במקסיקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותרבמקסיקו, מחצי האי יוקטן על חופיו הקאריביים ואתרי המאיה העתיקים ועד אל קניון הנחושת, מחטיבות הנוף היפות ביותר של מקסיקו.
קרא עוד