טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול מאורגן לגאורגיה עם המומחים של החברה הגיאוגרפית

סמינר מטייל לגאורגיה - 10 ימים - "50 גוונים של גאורגיה" בפריחת האביב

אירופה ואגן הים התיכון
טיולים מאורגנים
10 ימים / 9 לילות

טיול אווירה לאורכה של גאורגיה ולאורך נופיה היפיפיים משולב במגוון נושאים כמו ההחלטות הגורליות שנתקבלו סביב השולחן הגיאורגי, על סטלין ושוורדנזה, שני ילידי גאורגיה שליוו את היסטוריה של בריה”מ מהקמתה ועד להתפרקותה, איזה יין שתה “אב כל העמים” ואיך בנו רכבת מיוחדת להובלתו מטביליסי למוסקבה, איך זה להיות עיתונאית בגרוזיה הסובייטית, על הנצרות הקדומה וכנסיות עתיקות ועל מאות שנים של התלבטות גאורגיה בין מזרח למערב, בין רוסיה לאיראן, על אנשי ההון המסתוריים בגאורגיה וברוסיה, על הרומנים בחצר המלכותית של המלך תמר במאה ה-12 ועד סיפורים אישיים מצחיקים, מרגשים, דרמטיים ופרדוקסליים מן המאה ה-21, ועוד.
זיכרונות וסיפורים אישיים של חברת הכנסת לשעבר, עיתונאית ופרשנית, נינו אבסדזה.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
 • לינה במלונות מדרגה ראשונה. בבטומי מלון מדרגת דלוקס (במסטיה מלון הטוב בנמצא)
 • ביקורים והרצאות עומק במוזיאונים מהמרתקים בגאורגיה במהלך הטיול
 • הרצאות על הבר ושיחות לילה בבתי קפה במהלך הטיול
 • יום טיול בג’יפים באושגולי בקווקז הגבוה
 • סדנת אמן קרמיקה
 • מופע פולקלור בטביליסי
 • קבוצה קטנה
סמינר מטייל לגאורגיה בפריחת האביב
מסלול הטיול
יום 1
ת"א - טביליסי

נצא בטיסת ערב ישירה מת”א לטביליסי (Tbilisi), בירת גאורגיה ומרכזה התרבותי והכלכלי. עם הנחיתה בטביליסי בלילה נעבור למלון במרכז העיר.

יום 2
טביליסי

היום נבקר באתרי העיר החשובים של טביליסי, בעיר העתיקה, בכנסיות החשובות ע”ש סיוני (“כנסיית ציון”) וכנסיית מטחי, בבית הכנסת וברובע היהודי ובשדרות ע”ש שוטה רוסטאוולי, המשורר הלאומי הגאורגי, שעלה כצליין לירושלים, התגורר בה וקבור במנזר עמק המצלבה, ושגם כתב את האפוס הלאומי “עוטה עור הנמר”. נמשיך אל הספרייה הלאומית של גאורגיה, בה כשלושה וחצי מיליון עותקים של ספרים נדירים בהוצאת הוותיקן, כתבי יד בשפה הגאורגית מירושלים וסיני, כל המהדורות של האפוס ”עוטה עור הנמר” שהוצאו לאור בעולם בשפות שונות ואוסף של כל קבצי העיתונות הסובייטית ברוסית ובגאורגית בין השנים 1921-1989. לאחר נצא אל המוזיאון האתנוגרפי הפתוח.
בערב נצא לתצפית מגבעה המשקיפה מלמעלה על העיר ונאכל ארוחת ערב במסעדה.
לינה בטביליסי.

יום 3
טביליסי - מצחטה - גורי - מערות אופליסציחה - טסחלטובו

בבוקר ניסע לביקור במצחטה (Mtskheta), הבירה העתיקה של גאורגיה. נבקר בכנסיית ג’ווארי (Jvari), נצפה על הנהר מטקווארי (Mktwari), נטייל בעיירה ונבקר גם בקתדרלת סווטי צחובלי (“העמוד החי”). משם נמשיך אל העיר גורי (Gori), עיר ילדותו של סטאלין. נבקר במוזיאון סטלין המוקדש לאחד האנשים החשובים ובעלי- ההשפעה במאה ה- 20. נמשיך לביקור במתחם עיר המערות העתיקה אופליסציחה (Uplistsikhe), עיר המערות העתיקה ביותר בגיאורגיה. משם נמשיך לעיירת הספא טסחלטובו (Tskaltubo).

ארוחת ערב ולינה בטסחלטובו

יום 4
טסחלטובו - מערת פרומתיאוס - רכס הקווקז הגבוה וחבל סוואנטי - מסטיה

בבוקר נצא מערבה לביקור במערת הנטיפים של פרומתיאוס מהמיתולוגיה היוונית. זו המערה הגדולה ביותר בגאורגיה ובתוכה עולם תת- קרקעי מרתק של נטיפים וזקיפים, אגמים ונהרות. נצא בנסיעה ארוכה אל ההרים של חבל סוואנטי (Svaneti) שבלב רכס הקווקז, אחד האזורים המרהיבים והמיוחדים של המדינה המשמר מגדלי אבן ייחודיים (אתר מורשת עולמית). בסוואנטי חיים הסוואנים, קבוצה אתנית ייחודית בעלת מאכלים ושפה משלה. הדרך ההררית מטפסת במעלה נהר אינגוארי (Enguri), חולפת בתוך יערות עבותים ולצדי מפלי מים רבים. נגיע למסטיה (Mestia), העיירה הראשית בחבל סוואנטי.

ארוחת ערב ולינה במסטיה (Mestia), העיירה הראשית בחבל סוואנטי

יום 5
מסטיה - אושגולי - מסטיה

בבוקר נעלה על ג’יפים בדרך הררית ונופית אל הכפר אושגולי (Ushguli), ישוב- הקבע הנחשב הגבוה ביותר באירופה. בדרך נעצור לתצפיות אל נהרות והרים רחוקים. האזור מוקף בפסגות הגבוהות של רכס הקווקז. בכפר השתמרו מגדלי שמירה מאבן מתקופת ימי הביניים, שתפקידם היה לשמור על חפצי אמנות ייחודיים. נצא לטיול קצר ברגל למרגלות הר שחארה (Shkhara Mt)- ההר הגבוה ביותר בגאורגיה והשני בגובהו בקווקז (5,201 מטרים מעל פני הים).

ארוחת ערב ולינה במסטיה

יום 6
חבל סוואנטי - זוגדידי - בטומי

נשלים את ביקורנו בקווקז הגבוה ונרד אל המישורים והעמקים המובילים אל פנים הארץ. נגיע לעיר המחוז זוגדידי (Zugdidi) לסיור בשוק הססגוני. נמשיך אל העיר בטומי (Batumi) היושבת על הים השחור. עם ההגעה לעיר נצא לסיור לאורך השדרה המרכזית. בערב נערוך הרצאות על הבר ושיחות לילה בבית קפה.

ארוחת ערב ולינה בבטומי

יום 7
בטומי

נשלים את ביקורנו בקווקז הגבוה ונרד אל המישורים והעמקים המובילים אל פנים הארץ. נגיע לעיר המחוז זוגדידי (Zugdidi) לסיור בשוק הססגוני. נמשיך אל העיר בטומי (Batumi) היושבת על הים השחור. עם ההגעה לעיר נצא לסיור לאורך השדרה המרכזית. בערב נערוך הרצאות על הבר ושיחות לילה בבית קפה.

ארוחת ערב ולינה בבטומי

יום 8
בטומי - קוטאיסי - טסחלטובו

נשלים בבוקר את הסיור באתרים בבטומי ונצא מזרחה. נגיע לעיר קוטאיסי (Kutaisis), העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה, לביקור בקתדרלת בגראטי (Bagrati), אתר מורשת עולמית שמשומר בידי אונסק”ו, ברובע היהודי הישן, בשוק הגילדות המקומי ובבית הכנסת. נחזור ללינה בטסחלטובו.

ארוחת ערב ולינה בטסחלטובו

יום 9
טסחלטובו - סדנת אמן בשוק הקרמיקה בשרושה - טביליסי

נצא בבוקר אל שוק הקרמיקה בכפר שרושה (Shrosha) לסדנת אמן קרמיקה. משם ניסע מזרחה לכיוון טביליסי. נגיע אל אזור שארדן ונסיים את היום באזור הבילויים וחיי הלילה של טביליסי.

ארוחת ערב במסעדה ולינה בטביליסי

יום 10
טביליסי - ת"א

בבוקר נצא לסיור והרצאה בבניין ההיסטורי של תיאטרון האופרה. נמשיך אל מוזיאון אוצר הזהב של גאורגיה, בו אוספים נדירים של יצירות אומנים גאורגים עשויים מזהב וכסף מתקופה ההלניסטית ועד לימי הביניים. האוסף העתיק הוצא לאירופה לאחר מהפכת אוקטובר 1917 והוחזר לגאורגיה לאחר מלחמת עולם השנייה בהתערבותו האישית של סטלין. נמשיך לביקור במוזיאון הכיבוש הסובייטי. כ- 3000 מוצגיו ממחישים את שבעת העשורים של השלטון הסובייטי בגאורגיה (1921-1991). משם נצא למוזיאון הקולנוע והמוזיקה ונלמד על תולדות הקולנוע הגאורגי שכונה הניאו-ריאליזם הסובייטי. המוזיאון נבנה במאה ה- 19 על ידי רוזן גרמני עבור יפיפייה גיאורגית ועובדי המוזיאון מספרים כי עד לימים אלו שומעים בלילות צעדים, בכי וצחוק של רוחות של דיירי הבניין. נמשיך לביקור והרצאה במוזיאון האומנות של גאורגיה, בו אוספים נדירים של יצירות אומנים גיאורגים עשויים מזהב וכסף מתקופה ההלניסטית ועד לימי הביניים. בערב נצא למסעדה במרכז טביליסי למופע פולקלור מקומי בשילוב ריקודים. לאחר הארוחה נצא לנמל התעופה של טביליסי לטיסה הישירה חזרה לת”א. הגעה לת”א בבוקר היום ה- 11.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים

כרגע לא מתוכננים תאריכי יציאה למסלול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

המחיר כולל
 • טיסות בינלאומיות בחברת “יסנדור” כמפורט בתכנית.
 • לינה במלונות מדרגה ראשונה. בבטומי מלון מדרגת דלוקס. במסטיה המלון הטוב בנמצא.
 • כלכלה: שתי ארוחות ביום לאורך כל הטיול.
 • מופע פולקלור עם ארוחת ערב בטביליסי.
 • תחבורה: אוטובוס תיירות נוח וממוזג בהתאם לגודל הקבוצה. ג’יפים נוחים וממוזגים ביום הטיול באזור אושגולי.
 • מדריך מקומי מנוסה ומקצועי דובר אנגלית.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט בתכנית.
 • תשר לנותני השירותים השונים בחו”ל עפ”י התכנית המפורטת.
 • מדריכה מומחית לגאורגיה מצוות “החברה הגאוגרפית”, ילידת המדינה, חברת הכנסת לשעבר, עיתונאית ופרשנית נינו אבסדזה.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.
המחיר אינו כולל
 • ארוחות צהריים.
 • ביטוח רפואי ומטען (כולל תוספת אתגרית ליום הג’יפים – ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות- כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו’.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות למחיר
 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $450
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע”מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).
כדאי לקרוא