טיול לאיסלנד - 13 יום - אי של קרח ואש, כולל חציית האי מדרום לצפון בין הקרחונים

טיול לאיסלנד - 13 יום - אי של קרח ואש, כולל חציית האי מדרום לצפון בין הקרחונים

אירופה ואגן הים התיכון
13 ימים
11 לילות

איסלנד הוא אי געשי בחלקו הצפוני של האוקיאנוס האטלנטי, והביקור בו מאפשר לצפות בתופעות גיאולוגיות מרהיבות. ביקור באיסלנד הוא מסע חוויתי אל נופי פרא בראשיתיים – קרחוני ענק וגייזרים פולטי קיטור, מפלי קצף לבן בתוך סלעים שחורים, ציפורי ים ושתיקתם של האיסלנדים. זוהי מדינה המציעה חוויה של פעם בחיים לביקור וצילום תופעות טבע ייחודיות, ומגוון חיות כמו ציפורי הפאפין הצבעוניים (תוכוני הים), עופות מים נוספים וכלבי ים.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - טיסה לפרנקפורט - טיסה לקפלאוויק - רייקיאוויק

נצא בבוקר בטיסה מת"א לפרנקפורט וממנה בטיסה לנמל התעופה בקפלאוויק (Keflavik), הקרובה לרייקיאוויק (Reykjavik) בירת איסלנד. ריקיאוויק היא הבירה הצפונית ביותר בעולם ומהווה, למעשה, המרכז העירוני היחיד באיסלנד. לאחר ההגעה נסייר בעיר ובאתריה המרכזיים.

לינה בריקיאוויק.

יום 2 | רייקיאוויק - שמורת ת'ינגוואליר - חווה אקולוגית ותצוגת סוסים - גולפוס - גייזר

נצא בבוקר מעיר הבירה לכיוון ת'ינגוואליר (Thingvellir), מקום הפרלמנט הראשון באירופה, שם ניתן לחזות במערכת סדקים הקשורה לתזוזת לוחות כדור הארץ ("טקטוניקת הלוחות"). נמשיך לסיור בחווה אקולוגית שהוקמה בשנת 1946 ומגדלת עגבניות בחממה בעזרת טכנולוגיה מיוחדת, שם תהיה לנו גם הזדמנות להכיר את אנשי המקום. נחזה במקום בסוס האיסלנדי הפראי המפורסם ונצא משם לביקור ב"מפלי הזהב" גולפוס (Gullfoss), מהיפים במפלי איסלנד.

לינה באזור גייזר.

יום 3 | גייזר - גולפוס - חציית האי מדרום לצפון בין הקרחונים - צפון איסלנד - חוות גלאומבר - אקוריירי

בבוקר נבקר בגייזר (Geysir) המפורסם, שמעיינותיו התרמיים המבעבעים הקנו את השם "גייזר" לכל תופעה דומה בעולם. נוכל להתקרב אל הגייזר ולצלם את סילון המים הפורץ גבוה מן האדמה. נמשיך בדרך חווייתית ומרהיבה החוצה את איסלנד לאורכה, הרמה ההררית והגעשית קיולור (Kjölur). זוהי דרך היסטורית ששימשה את תושבי הצפון בחיבורם עם תושבי הדרום, בהגיעם לאסיפת העם בדרום איסלנד. נבקר בדרכנו בקווראווליר (Hveravellir), אזור גיאותרמי יפיפה וייחודי, עם לועות געשיים המעשנים גזים חמים, שדות לבה ובריכה גיאותרמית, שבה נטבול לרחצה. לאחר הסיור במקום נעבור בין שני קרחונים, "הקרחון הארוך", לנגיוקול (Langjökull) ו"קרחון הנמל" (Hofsjökull). נגיע לצפון איסלנד ונבקר בחווה היסטורית איסלנדית טיפוסית בגלאומבר (Glaumbær), המתארת את החיים בכפרים המבודדים והמרוחקים של איסלנד. לקראת ערב נגיע לעיירה השנייה בגודלה באיסלנד, אקוריירי (Akureyri), "בירת הצפון". עם ההגעה נסייר ברחובותיה של העיירה.

לינה באקוריירי.

יום 4 | אקוריירי - מפל גודפוס - אזור אגם מיוואטן - הר הגעש קרפלה - "הלגונה הכחולה" של מיוואטן

בבוקר נסייר באתרי אקוריירי. לאחר הסיור נצא למפל גודפוס (Gudafoss) "מפל האלים", אחד המפלים הגדולים של איסלנד. נמשיך לאזור אגם מיוואטן (Myvatn), מאתרי הטבע הפופולריים ביותר באיסלנד והאזור התרמו-וולקני הפעיל ביותר במדינה ואחד הפעילים ביותר בעולם. נסייר באתרים סביב האגם, כולל באתרי גופרית וגזים רותחים, ובאזור הפעיל של הר הגעש קרפלה (Krafla) ונטייל בשדות לבה מרשימים.
אחה"צ נרחץ ב"לגונה הכחולה" של אגם מיוואטן, אתר נופש וספא גיאותרמי טבעי בו טובלים בבריכות מים חמימות ויפהפיות, תחת כיפת השמים.

לינה באזור אגם מיוואטן.

יום 5 | אזור אגם מיוואטן - חצי האי טיורנס - קניון אסבירגי - שמורת יוקולסה - דטיפוס - אגילסטדיר

ניסע הבוקר אל חצי-האי טיורנס (Tjornes) וממנו לקניון אסבירגי(Asbyrgi)  דמוי "פרסת הענק" הסוגרת על עמק מיוחד, שנוצר בשיטפון אימתני; האגדה מספרת שסוסו של אחד הגיבורים המיתולוגיים הטביע את פרסתו במקום זה. משם נמשיך אל אזור שמורת יוקולסה (Jokulsa) ואל אזורי בזלת מיוחדים עשירים בתצורות משושים. נבקר במפלי דטיפוס (Dettifoss), מהיפים ורבי העוצמה במפלי אירופה. דרך רמה הררית שוממת נגיע אל העיירה אגילסטאדיר (Egilsstadir).

לינה באגילסטאדיר.

יום 6 | אגילסטדיר - הפיורדים המזרחיים - טיול ג'יפים על קרחון ואטניוקול - הופן

ניסע לאורך הפיורדים המזרחיים המתחתרים בין הרים בעלי מדרונות תלולים, מהעתיקים באיסלנד. הכביש מתפתל בין הפיורדים, דרך ריידרפיורדור (Reydarfjordur), שהוא הגדול בפיורדים המזרחיים וכפרי דייגים קטנים הפזורים לאורך החוף. בין הפיורדים מסתתרים כלבי ים ולעיתים נראות גם ציפורי- ים. נעלה אל מרחבי הקרח האדירים של הקרחון הענק, הגדול באירופה, ואטנאיוקול (Vatnajokull) למסע ג'יפים חוויתי במרחבים הלבנים.

לינה בהופן.

יום 7 | הופן - שיט בלגונה הקרחונית - שמורת סקפטאפל - קירקיוברקלאוסטר

נצא מהופן בבוקר ונשוט בלגונה קרחונית יפהפייה, שבה צפים גושי קרח שניתקו מגוף הקרחון הגדול. נמשיך עד לשמורת סקפטאפל (Skaftafell) – "בית ספר פתוח" ללימוד תולדות הנופים הוולקניים והקרחוניים ותורת עיצובם. בשמורה צומח ייחודי לאיסלנד ומספר מפלי מים מרשימים, מכתשי בזלת מרהיבים ולשונות קרחוניות. נמשיך בנסיעה דרך מישורי סחף געשי אל העיירה קירקיוברקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur).

לינה באזור קירקיוברקלאוסטר.

יום 8 | קירקיוברקלאוסטר - הר הגעש לאקי - קירקיוברקלאוסטר

נעלה בדרך הררית אל אזור שרשרת הלועות של הר הגעש הכבוי לאקי (Laki). בשנת 1783 התרחשה באזור אחת מההתפרצויות הגעשיות הקטלניות ביותר בהיסטוריה, שמחקה באחת חמישית מאוכלוסיית איסלנד. נסייר בין המכתשים ונצפה על כמה ממראות הטבע המרשימים של איסלנד.

לינה באזור קירקיוברקלאוסטר.

יום 9 | קירקיוברקלאוסטר - ויק - דירהוליי - מפל סקוגר - סלפוס

הבוקר נמשיך לויק (Vik), העיירה הדרומית ביותר באיסלנד. נסייר בחצי האי דירהוליי (Dyrholaey), ממנו נראה קרחון מירדאל (Myrdal) מצפון. נבקר בעמודי הלבה השחורים העולים מן הים של רייניסדרנגר (Reynisdrangar) ממזרח, קו החוף ממערב, ומלפנים- קשת לבה ענקית שנתנה לחצי האי את שמו. נצפה במושבה גדולה של הפאפין, ונחזה ב"סלעי המשושים" השחורים מבזלת. נמשיך אל מפל סקוגר (Skogar) האדיר וממנו אל אזור סלפוס (Selfoss).

לינה באזור סלפוס.

יום 10 | סלפוס - שמורת לנדמנלאוגר - סלפוס

את היום נקדיש לביקור בשמורת לאנדמאנאלוגר (Landmannalaugar)- "ארץ הצבעים" והמעיינות החמים. נחזה בסלעים במגוון גדול של צבעים וצורות המשתלבים כפסיפס ציורי עם נחלים כחולים. זוהי אחת היפות בשמורות הטבע של איסלנד. הטיול יכלול סיור רגלי קצר ונסיעה בדרכים עקלקלות, חציית נהרות לאזורים וולקנים ורחצה במעיין חם.

לינה באזור סלפוס.

יום 11 | סלפוס - שיט אל האי פאפין - ריקיאוויק

נעזוב את אזור סלפוס וניסע לריקיאוויק, נערוך סיור בעיר, באתריה וברחובותיה ונבקר במרכז הקונצרטים של הארפה (Harpa), מבנה אדריכלי מעניין מזכוכית המושפע מנופי המדינה. נצא לשיט של כשעה אל האי פאפין (Puffin, תוכי- ים) לתצפית מהים אל האי הסלעי בו ניתן לראות את הציפור הלאומית של איסלנד.

לינה בריקיאוויק.

ימים 12-13 | ריקיאוויק - קפלאוויק - טיסה ללונדון - טיסה לת"א

בבוקר נצא מריקיאוויק לנמל התעופה של קפלאוויק לטיסה אל לונדון וממנה לת"א. הגעה לת"א בשעות הבוקר של היום ה- 13.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
05/09/1917/09/19גלעד (גילי) חסקין, ד"ר€5,481€204€5,685מלאבטיול זה לא נבקר באי פאפין I נחיתה ארצה ב- 17.9 בבוקר
גלעד (גילי) חסקין, ד"ר
גילי חסקין הוא בוגר החוג ללימודי ארץ-ישראל במכללת בית ברל, מורה דרך מוסמך ובעל תואר דוקטור מטעם החוג ללימודי ארץ-ישראל באוניברסיטת חיפה. טייל ותיק עם ניסיון תרמילאי ברחבי העולם; מדריך טיולים בחו"ל, בעיקר בארצות אקזוטיות; שימש בעבר מספר שנים כמנהל מחלקת ההדרכה בחברה...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €1,190 I בספטמבר: €980
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: טיסות בחברות התעופה "אל על" ו"איסלנד אייר".
 • לינה: במלונות מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה בחדרים עם שירותים צמודים.
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים מיוחד בעל עבירות גבוהה, בהתאם לגודל הקבוצה.
 • טיול ג'יפים / אופנועי שלג על פסגת הקרחון הגדול ביותר באירופה, הוואטנאיוקול.
 • שייט וביקור בלגונה הקרחונית.
 • ביקור בחווה אקולוגית ותצוגת סוסים איסלנדיים.
 • שייט ורחצה ב"לגונה הכחולה" של אגם מיוואטן.
 • ביקור בחווה היסטורית איסלנדית טיפוסית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית, מומחה לאיסלנד.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות צהריים.
 • ביטוח נסיעות ומטען כולל תוספת אתגרית (אפשר לרכוש דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות (כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו').  

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הטיול באיסלנד הוא טיול טבע במסלול ייחודי, המתמקד באתרי הטבע היפים ביותר של איסלנד, והנסיעה מתבצעת באוטובוס שטח בעל עבירות גבוהה, המותאם לנסיעות גם בדרכים שמחוץ למסלולי הטיול הרגילים. השימוש באוטובוס הזה מאפשר לבקר גם באתרים נידחים אך ייחודיים בתופעות הטבע שלהם.
 • הטיול מתאים לאוהבי לכת. במהלך הטיול מתוכננות כמה הליכות רגליות בטבע (עד כ- 4 ק"מ). המסלולים ייקבעו בהתאם למזג האוויר ע"י המדריך בשטח.
 • תנאי מזג האוויר יכולים להשפיע על סדר הביקור באתרים. המטיילים יתודרכו להצטייד בלבוש מתאים, ומדריך הטיול יעשה את המיטב כדי להתאים את המסלול גם לתנאי מזג האוויר.
הדפסה
מידע שימושי למטייל באיסלנד
מידע שימושי למטייל באיסלנד

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל באיסלנד אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
טיול מאורגן לאיסלנד - מה לארוז?
איסלנד על המפה

ישראלים רבים מצטרפים לאחרונה לתיירים מרחבי העולם, שסימנו על הגלובוס את איסלנד כאחד היעדים המועדפים עליהם. למה איסלנד? מה היא מציעה למטייליה? אם החלטתם לבדוק את זה באופן אישי, כדאי שתדעו מה מצפה לכם ומה כדאי לארוז לטיול באיסלנד.
קרא עוד
פיורדים בנורבגיה
קסמם של הפיורדים

מהם פיורדים, כיצד הם נוצרים, באילו מדינות תוכלו למצוא אותם ואיך תגיעו אליהם? בכתבה שלפניכם נשפוך אור על אחת מתופעות הטבע היפות בתבל.
קרא עוד
מפלי גודפוס - המפלים של איסלנד
המפלים של איסלנד

המפלים של איסלנד הם חלק בלתי נפרד מהנוף של האי, והם ידועים ביופיים ובייחודם בעולם כולו. בין אינספור המפלים המרשימים השוכנים באי הנורדי המרתק, ישנם מפורסמים כדוגמת הגולפוס והגודפוס, הנחשבים לפלאי טבע של ממש.
קרא עוד
אתרים נבחרים באיסלנד
אתרים נבחרים באיסלנד

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר באיסלנד? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באיסלנד, מהגייזר המפורסם ביותר בעולם ועד נופיו הפראיים של עמק תורסמורק.
קרא עוד
הלגונה הכחולה באיסלנד
הלגונה הכחולה באיסלנד

היא מושכת מאות אלפי מבקרים בשנה, מוקפת בנופים קסומים, ידועה בסגולות הריפוי שלה ונחשבת לאחד מאתרי הספא הגיאותרמי המובילים בעולם. אי אפשר שלא להתפעל מהאגם המלאכותי הענק הטובל בנוף פראי, ובוהק בצבע כחול-ירוק עז. הלגונה הכחולה באיסלנד היא ללא ספק שכיית חמדה מיוחדת, מושלמת לסיום טיול באי המופלא הזה.
קרא עוד
קרחונים באיסלנד
איסלנד - יעד שאסור לפספס

לא תמצאו מקום כמו איסלנד בכל העולם! מה מושך אליה מטיילים מכל הגילאים ומכל מקום בעולם? היכנסו לכתבה וגלו מהו הסוד שהופך את איסלנד ליעד שלא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד
איך לתכנן טיול באיסלנד
איסלנד - חוויה להתכונן אליה

איסלנד היא חוויה שכדאי להתכונן אליה. פסגות מושלגות או קרחונים עצומים? טבע פראי או ציוויליזציה באזור קפוא? תוכוני ים או איילי צפון? היכנסו למדריך שהכנו עבורכם.
קרא עוד
גייזרים באיסלנד – תופעה שלא תאומן
גייזרים באיסלנד – תופעה שלא תאומן

מאת החברה הגיאוגרפית

התפרצות של גייזר היא תופעה שלא תאומן. יש דברים כאלה, שגם כאשר רואים אותם, קשה להאמין שהם אכן קורים, והתפרצות גייזרים יכולה להתייצב במקום מכובד ברשימה הזאת, בייחוד כאשר צופים בה באיסלנד – ארץ בה תופעות הטבע והתפרצויות וולקניות הן חלק מן המציאות היומיומית.
קרא עוד
סוסים איסלנדים - בעלי החיים של איסלנד
בעלי החיים של איסלנד

חובבי הטבע המגיעים לאיסלנד יוכלו לפגוש בה כמה מיני בעלי חיים הייחודיים לאי. אין בעלי חיים רבים שמסוגלים לשרוד בתנאי החיים המיוחדים באי הקרחונים. אילו בעלי חיים מעניינים ומיוחדים חיים כאן בכל זאת? על כל אלה בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
טיול מאורגן לאיסלנד - העונה המומלצת לטיול באיסלנד
העונה המומלצת לטיול באיסלנד

למרות היותה יעד קר מטבעו, איסלנד הפכה זה מכבר לאחד מיעדי התיירות "החמים". אז באיזה חודשים מומלץ לטייל באיסלנד בהתחשב בשינויים העונתיים המשפיעים על שפע אטרקציות הטבע באי? מיד תגלו מתי כדאי להתחיל לארוז – אבל בגדים חמים תמיד צריכים להיות במזוודה...
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על איסלנד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על איסלנד

מאת החברה הגיאוגרפית

לאיסלנד היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על איסלנד.
קרא עוד
איפה ואיך לתפוס את הזוהר הצפוני
לתפוס את הזוהר הצפוני

הזוהר הצפוני הוא אחת התופעות המופלאות בעולם, ולבטח המיצג השמימי המרהיב ביותר. אם אתם מתכננים לחזות בו, הכנו עבורכם מדריך מיוחד בו תוכלו לגלות איפה, מתי ובאילו תנאים יש לכם סיכוי טוב להתענג עליו במו עיניכם.
קרא עוד