טיול לאיטליה - 8 ימים - טוסקנה וסביבותיה בתקופת הקרנבל של ויארג'יו

טיול לאיטליה - 8 ימים - טוסקנה וסביבותיה בתקופת הקרנבל של ויארג'יו

אירופה ואגן הים התיכון
8 ימים
6 לילות

הקרנבל של ויארג'יו נחשב ע"י רבים לקרנבל החשוב והרלוונטי ביותר באירופה. מה אין בו? פלטפורמות במה ענקיות ועליהן פסלים זזים ועשרות רקדנים ונגנים, מקומיים מחופשים ברחובות, מצעדים ומסיבות רחוב גדולות, דוכני מסיכות ופאות צבעוניות לכל מי שלא הספיק להתכונן מבעוד מועד, וכמובן מיטב המתוקים המיוחדים לתקופת הקרנבל. אבל לא רק… ויארג'יו עיירת החוף הטוסקנית הקסומה, מאפשרת לנו לטייל בנחת במקומות מיוחדים שהם מחוץ למסלול התיירות הקונבנציונלי בטוסקנה. החל מלוקה, בין היפות בערי איטליה, דרך פייטרסנטה, המוזיאון הפתוח לפיסול, והאלפים האפואנים המרהיבים, וכלה בגרפניאנה הציורית כמו באגדות. בטיולנו נחווה טבע, תרבות, אומנות, מוזיקה, מסיכות וריקודים – והכל באווירה התוססת של הקרנבל!

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - מילנו - ויארג'יו

נצא בטיסת בוקר ישירה למילנו. הישר מהשדה נתחיל את דרכנו לעבר ויארג'יו ((Viareggio דרך אזור אמיליה-רומאניה ונעצור בפארמה (Parma). כפי ששמפניה אמתית מיוצרת רק בחבל שמפיין, כך גם גבינת פרמזן אמתית היא רק זו שמיוצרת באזור פארמה. ייצור הפרמזן הוא מלאכה עתיקת יומין. כבר בספרו הנודע דקמרון, שנכתב ב-1348, מזכיר בוקאצ'יו שימוש בגבינה לליווי מנות של מקרוני ורביולי. עם היסטוריה שכזו אי אפשר שלא לבקר במפעל לייצור פרמזן וללמוד את סודות הכנתה. מפארמה נמשיך לויארג'יו ונתמקם במלוננו בו נלון בששת הלילות הבאים.

ארוחת ערב ולינה בויארג'יו

יום 2 | לוקה - חגיגות הקרנבל בויארג'יו

נפתח את הבוקר בנסיעה קצרה ללוקה (Lucca), אחת הערים העתיקות, היפות והפחות מוכרות בטוסקנה. נטייל ליד החומה העתיקה המקיפה את העיר ונשתמרה בצורה יוצאת דופן, נסתובב ברחובות מימי הביניים ונגלה את שכבות ההיסטוריה בעיר דרך האמפיתיאטרון הרומי העתיק וקתדרלת סן מרטינו עם החזית הרומנסקית המסקרנת שלה. נטפס למרומי מגדל גואיניג'י (Torre Guinigi) שבראשו צומחים להם עצי אלון ומספקים צל לתצפית נהדרת על העיר.
אחר הצהריים נחזור לויארג'יו היישר להתרגשות הקרנבל. נסתובב בין המקומיים המחופשים ונטעם מדוכני המתוקים המיוחדים של תקופת הקרנבל. ואז זה יתחיל!! בזו אחר זו תעבורנה לפנינו פלטפורמות ענק – תיאטרון על גלגלים – שגובהן יכול להגיע אף ל-27 מטר (גבוהות מהבניינים שלאורך הרחוב). ביניהן תצעדנה המסכות, חלקן גם על גלגלים וחלקן נישאות ע"י מפעיליהן – והשיא הוא, שהכל מפוסל מעיסת נייר. שילוב עוצר נשימה של אומנות פלסטית, תיאטרון, מוזיקה, כוריאוגרפיה והרבה הרבה שמחה.  אם נרגיש שהאדרנלין של הקרנבל לא נותן לנו מנוח, נוכל להמשיך למסיבת רחוב עליזה באחד מרובעי העיר.

ארוחת ערב ולינה בויארג'יו

יום 3 | פורטה די מארמי - שוק יום ד' - פייטרסנטה - מעיינות באני די פיזה

את היום נקדיש להיכרות עם שתי עיירות מיוחדות. בבוקר, נשים פעמינו לפורטה די מארמי (Forte dei marmi), עיירה קסומה על החוף של ורסיליה. "נצטרף" לרשימת המפורסמים שאהבו לשהות בה, ביניהם תומס מאן ואלדוס האקסלי, הממציא ג'ולילו מארקוני, הפסל הנרי מור, ג'ורג'יו ארמאני ואנדריאה בוצ'לי.  נטייל בשוק יום ד', שוק ייחודי המציע בגדי מעצבים ומוצרים מקשמיר ועור. משם נמשיך לעיר פייטרסנטה (Pietrasanta), שנמצאת בין החוף לאלפים האפואנים ומהווה מוזיאון פתוח לפיסול. ברחבי העיר נמצא פסלים של אומנים כמו בוטרו, מיטוראג' והנרי מור. העיר ידועה, עוד מימי מיכלאנג'לו, בסדנאות השיש והברונזה שלה. נבקר באחת מסדנאות הברונזה ונלמד על התהליך משלב המודל ועד היציקה המושלמת.  את יומנו נחתום בהתרגעות במעיינות החמים של באני די פיזה, מהטובים שבאתרי המעיינות הרבים שבאזור.

ארוחת ערב ולינה בויארג'יו

יום 4 | קרארה - ג'יפים למכרות השיש

הבוקר נצא לכיוון העיר קרארה (Carrara) הממוקמת למרגלות האלפים האפואנים.  את סיורנו באזור נתחיל בטיול ג'יפים למכרות השיש, "נצלול" לנוף שנשלט בבוהק של "הזהב הלבן" שנחצב שם ונלמד על השיטות העתיקות והמודרניות לחציבת השיש. מההרים בהם ממוקמות המחצבות נצפה בנופים עוצרי נשימה. לא לחינם בחרו לצלם שם את סצנות המרדפים בסרט ג'יימס בונד "קוונטום של נחמה". השיש לא יעזוב אותנו גם בסיורנו בעיר עצמה – הוא נמצא בכל מקום: ספסלים, פסלים, מדרכות, מזרקות וכמובן גם בדואומו. נחזור לויארג'יו למלוננו.

ארוחת ערב ולינה בויארג'יו

יום 5 | גרפניאנה - בארגה - שמורת האלפים האפואנים - מערת הרוחות

הבוקר נצא לטייל באזור גרפניאנה ((Garfagnana, אזור הררי מנוקד בעיירות קטנות עם מבצרים וטירות.  נעלה צפונה לאורך נהר הסרקיו (Serchio), נעצור בגשר מיוחד במינו, גשר אבן שנבנה במאה ה-11, Ponte della Maddalena הידוע יותר בכינויו "גשר השטן".  גשרים ימשיכו ללוות אותנו בדרכנו לבארגה (Barga), עיר ימיביניימית מקסימה. נטייל בסמטאות הצרות, נעלה לדואומו ונשקיף על הנוף המרהיב שיפרש לפנינו. מבארגה, נחצה את נהר הסרקיו ונכנס לאזור שמורת האלפים האפואנים שם נבקר במערת הרוחות (Grotta del Vento) ונצפה ביצירות המופת של הטבע (הביקור מותנה במזג האויר).

עם ערב נחזור למלון בויארג'יו לנוח היטב לקראת ההתרגשות של מחר.

ארוחת ערב ולינה בויארג'יו

יום 6 | קרנבל ויארג'יו - סיורים ייחודיים בעיר וחגיגות הסיום!

היום נקדיש את הזמן לויארג'יו. נבקר בציטדלה ((La Cittadella del Carnevale – קומפלקס ארכיטקטוני ענק, שהוקם ב-2001 במיוחד לשרת את הצרכים המיוחדים של הקרנבל.  נבקר במוזיאון הקרנבל ונלמד על ההיסטוריה המיוחדת שלו, על בורלמאקו ((Burlamacco, הקמע של הקרנבל וכמובן על טכניקת הפיסול בעיסת נייר (Papier-Mache). משם נמשיך למוזיאון הקרנבאלטו (Museo Carnevalotto) להבין לעומק את הקשר בין אומנות עיסת הנייר של הקרנבל לאומנות עכשווית. עם כל הרשמים האלה נהיה מוכנים ליום הגדול של הקרנבל, המצעד האחרון, בו גם מוכרזים הזוכים. נסתובב ברחובות באווירה המסחררת של החגיגה, ונצפה במצעד מהטריבונה. בסופו של היום נתרגש יחד עם כל תושבי ויארג'יו מזיקוקי דינור מרהיבים.

ארוחת ערב ולינה בויארג'יו

יום 7 | ג'נובה - מילנו - ת"א

הבוקר ניפרד מויארג'יו וניסע לג'נובה (Genova).  את סיורנו בעיר נתחיל בתצפית מרחבת לואיג'י מונטאלדו (Belvedere Luigi Montaldo), משם נרד ונטייל דרך רחוב הארמונות ויה גריבלדי. נצלול לאווירה שונה לחלוטין במבוך הסמטאות של הקארוג'י (Caruggi). נעבור ליד הדואומו שהוקם במאה ה-12, תקופת השגשוג הכלכלי של ג'נובה, ונרד לעבר הנמל. נמל ג'נובה היה אחד מהנמלים הגדולים והחשובים בעולם ובמחצית המאה הקודמת הוא הפך למוזנח וקטן מדי לאניות המודרניות. ב-1992 הנמל שופץ ואורגן מחדש ע"י האדריכל הג'נובזי הנודע רנצו פיאנו ((Renzo Piano והפך לאזור שוקק עם אופציות בילוי רבות. בנמל נהנה מזמן חופשי אותו נוכל לנצל לקניות, לטעימת הפסטו הג'נובזי, לביקור באקווריום או סתם לשוטטות נעימה. בערב ניפרד מהעיר וניסע לשדה התעופה מלפנסה שליד מילנו לטיסתנו הישירה ארצה. נחיתה ביום המחרת, יום 8.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €520
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: בחברת אל-על בטיסות ישירות ת"א-מילנו-ת"א
 • לינה: בבית מלון 4* במרכז העיר כמפורט בתכנית
 • כלכלה: חצי פנסיון (למעט היום האחרון)
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריכה מצוות "החברה הגיאוגרפית", מומחית לאיטליה.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • שתיה בארוחות הערב (קלה/חמה/אלכוהול).
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות בהשפעת זמני טיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח, חגים (כגון פסחא) ואירועים מיוחדים.
הדפסה