טיול לספרד - 9 ימים - אל אנדלוסיה וקסטיליה ב''שבוע הקדוש''

טיול לספרד - 9 ימים - אל אנדלוסיה וקסטיליה ב"שבוע הקדוש"

אירופה ואגן הים התיכון
9 ימים
8 לילות

טיול זה הוא חוויה טוטאלית, בו נכיר את מהות התרבות והאופי הספרדיים של אנדלוסיה וקסטיליה. במרכזו תהלוכות "השבוע הקדוש" שבסביליה, אחד מן האירועים הדרמטיים והעוצמתיים בחייהם של הקתולים באנדלוסיה מזה 500 שנים. כמו כן, נעסוק במפגש הבין דתי הסוער שהתחולל בספרד, דרך עבר יצירתי ומפואר בימי הביניים של המוסלמים והיהודים שהובילו את ספרד, ואשר נוכחותם עדיין מהדהדת במורשת ספרד. כמובן שגם נכיר לעומק את ספרד המודרנית המחפשת את דרכה, מבחינה פוליטית ותרבותית, תוך התבוננות אל עברה. בטיול זה נשים דגש על  עושר ההיבטים המגוונים של ספרד אז והיום – בכל האמור להיסטוריה, דתות, פוליטיקה, תרבות, זיכרון, אסתטיקה, ארכיטקטורה, אמנות בעבר ומודרנית, שירה וריקוד, מוזיקה, אוכל ועוד.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - מדריד - סביליה - סמנה סנטה

נטוס בבוקר למדריד ונמשיך ברכבת מהירה לסביליה (Seville), בירת חבל אנדלוסיה שבדרום ספרד. עם הגיענו לסביליה, נצטרף לתהלוכות "השבוע הקדוש" המפוארות העוברות בעיר העתיקה על גבי פלטפורמות עץ מרהיבות אותן נושאים עשרות משתתפים. בנוסף, ככל שירשה הזמן, נסייר באופן ראשוני ברחבי העיר המרשימה, וכן נראה את נהר הגוואדאלכביר, את הגשרים של סנטיאגו קלאטרווה ועוד.

ארוחת ערב ולינה בסביליה

יום 2 | סביליה - סמנה סנטה

היום יוקדש לסיור מקיף בעיר העתיקה של סביליה, המעוטרת בסמטאות וחצרות, שם שכן גם הרובע היהודי ההיסטורי של העיר. נבקר בקתדרלה המונומנטלית רבת הסגנונות וסמל העוצמה של העיר. כמו כן נבקר בארמון האל-קזר המרשים, המעוצב בסגנון המודח'אר המוסלמי-נוצרי ומעוטר בחצרות מרהיבות ועבודות קרמיקה גיאומטריות. בשעות אחר הצהריים נבקר בבית פילטוס, ערבוב של ארמון רנסנסי ספוג השפעות של דקורציה מוסלמית, סמל נוסף לרב גוניות האומנותית והתרבותית של העיר. לעת ערב, נחזור ונחזה בתהלוכות אחרות של "השבוע הקדוש" הפעם באזור נוסף של העיר.

ארוחת ערב ולינה בסביליה

יום 3 | סביליה - קורדובה - סביליה

ניסע עם בוקר לסיור מקיף בקורדובה (Cordoba), העיר שהייתה בירתם הגדולה של המוסלמים בספרד בימי הביניים. נבקר במזקיטה, המסגד הגדול והמונומנטלי (שהפך לקתדרלה) עמוס העמודים והקשתות הכפולות. נמשיך לרובע היהודי ונבקר בבית הכנסת הקטן, ובכיכר טבריה המוקדשת לזכרו של הרמב"ם, "הנשר הגדול", יליד העיר. בשעות אחר הצהריים נחזור לסביליה, ונסייר באזור היריד האיברו-אמריקני – סמל לעוצמתה של ספרד עם גילוי אמריקה – וכן בפלסה אמריקה, גני מריה לואיסה ופלסה אספניה. לעת ערב, נצא למופע פלמנקו באחד מן המועדונים האוטנטיים של העיר, המהווה אחד ממרכזי הלימוד והרוח של הריקוד והמוזיקה של אנדלוסיה.

ארוחת ערב ולינה בסביליה

יום 4 | סביליה - הכפרים הלבנים - רונדה - אנטקוורה

נצא מסביליה וניסע לאזור הכפרים הלבנים של אנדלוסיה. בארקוס דה לה פרונטרה (Arcos de la Frontera) נעפיל אל ראש העיירה הציורית הצופה אל נוף מרהיב סביבה. בשעות הצהריים נגיע אל רונדה (Ronda), העיירה הרומנטית הניצבת על צוק מעל לנוף סביבה. נבקר בזירת השוורים המודרנית הראשונה בספרד, בקתדרלה שהייתה מסגד ונושאת את סימני העבר אתה, ובארמון מונדרגון בו נפגוש בסגנונות ארכיטקטורה מגוונים. נמשיך למלוננו המיוחד באנטיקוורה (Antequera), אסיינדה מהתקופה הקולוניאלית אשר הוסבה למלון, בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

ארוחת ערב ולינה באנטיקוורה

יום 5 | אנטקוורה - גרנדה

הבוקר ניסע לגרנדה (Granada), בירתם האחרונה של המוסלמים בספרד וסמל הכיבוש מחדש הנוצרי בשנת 1492. נטייל בעיר העתיקה של גרנדה ונבקר בקפלה ריאל בה קבורים "המלכים הקתוליים" פרננדו ואיסבל, וכן נעפיל לרובע הצוענים ההיסטורי והתוסס של אל בייסין, משם נצפה אל עבר העיר, ונרד באופן רגלי עד מרכז העיר העתיקה שוקק החיים והטעמים.

ארוחת ערב ולינה בגרנדה

יום 6 | גרנדה - טולדו

הבוקר נמשיך את החוויה של גרנדה, ונערוך סיור מפורט בארמון האל-המברה, שהפך לשם דבר, יצירת מופת של ארכיטקטורה דקורציה ועיצוב. נבקר בחצרות, באולמות שם התחוללו אירועי העבר הדרמטיים של שליטי ספרד המוסלמים האחרונים, וכמובן שגם נטייל בגני החנרליפה המחודשים והמרהיבים הצמודים לארמון. לאחר נסיעה ארוכה נגיע אל העיר טולדו (Toledo) שבמרכז אזור קסטיליה, נצפה אל עבר העיר העתיקה והמרשימה.

ארוחת ערב ולינה בטולדו

יום 7 | טולדו - מדריד

יום סיור שלם ומקיף בטולדו, אחד מן המרכזים החשובים ביותר של יהודי ספרד, וביקור בשני בתי הכנסת ששרדו ברובע היהודי – "סנטה מריה לה בלנקה" ו"אל טרנזיטו". נמשיך אל כנסיית סנטו תומא שם ננתח את יצירת המופת של אל-גרקו "קבורתו של הרוזן מאורגאס",  וכן נבקר בקתדרלה המונומנטלית והעשירה בעיצוב  פנימי מרשים וביצירות אמנות. לאחר מכן נמשיך למדריד, ועם הגעתנו נערוך סיור רגלי קצר ככל שירשה הזמן.

ארוחת ערב ולינה במדריד

ימים 8-9 | מדריד - ת"א

יום סיור במדריד. נערוך סיור פנורמי ברחובות ובכיכרות הראשיים ונתרשם מן העוצמה של עיר הבירה והמבנים שלה. כמו כן נערוך סיורים מודרכים ומעמיקים במוזיאון הפרדו, כאן נפגוש את יצירות המופת של האסכולה הספרדית – אל גרקו, וולאסקז וגויה. נמשיך למוזיאון המלכה סופיה המתרכז באומנות מודרנית ונשים דגש על יצירותיהם של חואן מירו, סלבדור דאלי ופיקאסו, וננתח בעיקר את יצירת המופת של "הגרניקה". בשעות הערב נטוס חזרה ארצה וננחת בבוקר המחרת, של היום ה-9.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €459
 • המחיר למינימום 20 מטיילים. 
 • במידה והקבוצה תמנה פחות מ- 20 מטיילים המחיר יעלה ב- €230 למטייל.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות: טיסות בינלאומיות כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה.
 • כלכלה: ע"ב חצי פנסיון.
 • תחבורה: רכבת ממדריד לסביליה ואוטובוס תיירים מדרגה ראשונה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • ערכות שמע להאזנה שקטה לכל מטייל.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • ארוחות נוספות
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל"

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות בהשפעת זמני טיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח, חגים ואירועים מיוחדים.
הדפסה
מידע שימושי למטייל בספרד
מידע שימושי למטייל בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בספרד אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים

מאת דניאל וקנין

רכס הרי הפירנאים, על הגבול בין ספרד, צרפת ואנדורה, משתרע מהאוקיינוס האטלנטי במערב ועד לים התיכון במזרח. נופים אלפיניים, מפלים, מצוקים ואגמי טורקיז מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על רכס הפירנאים.
קרא עוד
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח
איך בוחרים טיול ג'יפים? המדריך למטייל בשטח

מאת דודו אדרי

אם אתם אוהבים לטייל בעולם, להרגיש את הטבע, להגיע למקומות שאוטובוס תיירים רגיל אינו מגיע אליו ולהרגיש קצת את האדרנלין זורם בדם שלכם, זה הזמן לצאת לטיול ג'יפים בחו"ל. איך בוחרים את הטיול המתאים עבורכם? דודו אדרי, מנהל מחלקת טיולי הג'יפים שלנו, נותן כמה טיפים.
קרא עוד
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך
שישה דברים שצריך לדעת על טרקים לפני שיוצאים לדרך

מאת דניאל וקנין

טרק הוא טיול ייחודי מאחר והוא מתנהל במרחב שמשתנה כל הזמן. מזג האוויר, ידי האדם המקומי ותכנוני תשתיות לאומיות משפיעים ומשנים את המרחב הזה כל הזמן. לפני שיוצאים לטרק חשוב מאוד להתכונן כראוי ולדאוג למדריך מעודכן ואקטואלי.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

לספרד היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בספרד
אתרים נבחרים בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בספרד? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בספרד, מרכס הפירנאים על הגבולי הצפוני עם צרפת ועד אל חבל אנדלוסיה הדרומי.
קרא עוד