טיול לספרד - 11 יום - טיול מקיף מחבל גליסיה לפירנאים ועד בירת קטלוניה
צילום: איה בן עזרי

טיול לספרד - 11 יום - טיול מקיף מחבל גליסיה לפירנאים ועד בירת קטלוניה

אירופה ואגן הים התיכון
11 ימים
10 לילות

אזורי צפון ספרד משופעים ביסודות השונים מאלה של אזורי הדרום והמרכז, והם הופכים את הביקור בהם לחוויה מיוחדת במינה. זהו טיול רב גוני, מיוחד ועשיר באתרים היסטוריים ומודרניים. נחצה את ספרד מחוף האוקיינוס האטלנטי במערב ("סוף העולם"), לכיוון הפירינאים ומשם לקטלוניה ולחופי הים התיכון. נתמקד במאפייני ההיסטוריה, אמנות ימי הביניים ואמנות מודרנית, ארכיטקטורה מן העידן הגותי אל הניאו-גותי המודרני, וכן נעמיק בדתות, תרבות, לאומיות ופוליטיקה הייחודיים לאזור זה. נלך בעקבות המיתוסים הדתיים של האזור, עם הצליינים בדרך לסנטיאגו דה קומפוסטלה, ואלה המקווים למרפא בלורד. כמו כן נוסיף גם את ממד הטבע המרשים באזורים אלה, ונשלב טיולים בנופים הרריים מרהיבים בין צרפת לספרד, ברגל וברכב. זהו טיול של חוויה טוטאלית, בו נתוודע אל האזורים המובילים את ספרד במאה וחמישים השנים האחרונות, ובמיוחד מאז הפכה לדמוקרטיה, ונחווה את רוח "ספרד האחרת".

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - מדריד - סנטיאגו דה קומפוסטלה

נטוס בבוקר דרך מדריד לסנטיאגו דה קומפוסטלה ((Santiago de Compostella, בירת חבל גליסיה. ננחת בצהריים ביעדנו ונמשיך לבית המלון להתמקמות והתארגנות. נצא לסיור ראשוני בעיר העתיקה של סנטיאגו דה קומפוסטלה על סמטאותיה המתפתלות.

ארוחת ערב ולינה בסנטיאגו דה קומפוסטלה

יום 2 | סיור עיר - החוף האטלנטי - סנטיאגו דה קומפוסטלה

החצי הראשון של היום יוקדש לפולחנו של "יעקב הקדוש" ולעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה שעודנה משמשת מוקד עלייה לרגל לצליינים מאז ימי הביניים. כאן נכיר את המיתוס המכונן של ספרד אודות אחד השליחים בראשית הנצרות – סמל מלחמת הקודש הנוצרית אל מול המוסלמים באיבריה. נבקר ב"כיכר הזהב" של העיר, בקתדרלה המרשימה ובאגף האוצר שלה. כמו כן נבקר בכנסיית מנזר סאן מרטין אל-פינריו בה נתרשם מסגנון הבארוק הספרדי המפואר. במחצית השניה של היום נצא לאזור החוף האטלנטי, הוא "סוף העולם", לשייט לאיזור גידול של צדפות על רקע נופי האוקיינוס האינסופי.

ארוחת ערב ולינה בסנטיאגו דה קומפוסטלה

יום 3 | סנטיאגו דה קומפוסטלה - לוגו - אסטורגה - לאון

נתחיל את מסענו מזרחה. נעבור בלוגו (Lugo) המוקפת חומות רומיות שהוכרזו ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ומשם לאסטורגה (Astorga), בה מצוי "בית הבישוף" הניאו גותי, מן העבודות הראשונות של אנטוניו גאודי. נמשיך ללאון ((Leon, אחת התחנות החשובות של עולי הרגל הקתולים בדרכם לסנטיאגו דה קומפוסטלה. העיר לאון היא מצרף של סגנונות ארכיטקטורה היסטוריים: נבקר בפנתיאון הרומנסקי של מלכי ספרד מימי הביניים וכן בקתדרלה הגותית המרשימה, ונראה בדרכנו את "בית בוטינס" של גאודי.

ארוחת ערב ולינה בלאון

יום 4 | לאון - פיקוס דה אירופה - סנטאנדר

נצא היום ליום טיול בשמורת הטבע פיקוס דה אירופה Picos de Europa)), מאתרי הטבע היפים בצפון ספרד. ניסע בדרכים הצרות והמפותלות של השמורה כשלצידנו נהרות ורכסי הרים משוננים, נגיע לעיירה קובהדונגה (Covadonga) ונעפיל לאיזור האגמים הגבוהים שבשמורה. נמשיך בדרכנו לעיירה האצילים המסוגננת סנטליאנה דל מאר (Santiliana del Mar) המשמרת את טעמה האותנטי בסמטאות, בחזיתות ובחצרות ובהמשך נגיע לבירת חבל קנטבריה, היא סנטאנדר – עיר חוף אלגנטית ותוססת.

ארוחת ערב ולינה בסנטאנדר

יום 5 | סנטאנדר - בילבאו - גרניקה - סאן סבסטיאן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבילבאו, עיר הנמל והתעשייה המרכזית בצפון ספרד. נבקר במוזיאון הגוגנהיים, סמל העיר החדשה, מצופה הטיטניום בעיצובו המיוחד של פראנק גרי. כמו כן נסייר בסמטאות העיר העתיקה ובכיכר המרכזית שלה. נמשיך לגרניקה (Gernica), שהפכה סמל עולמי של המחנה הרפובליקני ומושא יצירתו של פיקאסו – בעקבות הפצצתה מן האוויר בימי מלחמת האזרחים הספרדית. נמשיך לעיר סאן סבסטיאן (San Sebastian) השוכנת על גדות "מפרץ הקונכייה", נטייל בנמל העתיק ובסמטאות העיר ונעלה לצפות ממרומי "הר איגאלדו" על המפרץ. נהנה מארוחת ערב במסעדה מקומית.

ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה בסאן סבסטיאן

יום 6 | סאן סבסטיאן - ביאריץ - לורד

נתחיל את היום בנסיעה לעיר האלגנטית ביאריץ שבצרפת (Biarritz). לאחר מכן נחל את פרק הפירינאים הצרפתיים וניסע לעיר לורד (Lourdes), מרכז עלייה לרגל למאמינים נוצרים. אלה עולים לבקש עזרא ומרפה מנערת הכפר שלה ברנאדט (Bernadette) שהפכה לאטרקציה עממית ולמושא הערצה של קתולים הבאים מכל עולם. נבקר במתחם הצליינות הענק שהוקם במקום בעשרות השנים האחרונות, ונראה את המערה הקדושה ואת המעיין ממנו שותים המבקשים ישועה. בערב נצפה בתהלוכות הדתיות של מאמינים.

ארוחת ערב ולינה בלורד

יום 7 | לורד - עמק גווארני - הפירנאים הצרפתיים - לורד

נצא לביקור מרהיב בשמורת הטבע סירק דה גווארני (Gevarnie) השוכנת בלב הפירינאים הצרפתיים. זהו עמק המוקף מכל עבריו בהרים גבוהים, קרחונים ומפלים הנופלים מגובה רב ומצטרפים לנחל החוצה אותו. נסייר בשבילי השמורה על רקע נוף הררי מרשים, שפע של מים ויערות של ארזים ואשורים.

ארוחת ערב ולינה בלורד

יום 8 | הפירנאים הספרדיים - וייאה

עם בוקר נצא לטייל באזור קוטרה – נעלה דרך שמורת הטבע פון ד'אספן ((Pont d'Espagne לטיול רגלי קצר לאגם גוב (Lac De Goube) . נמשיך בנסיעה בהרי הפירנאים ונשוב אל החלק הספרדי בנוף של כפרים ועמקים חקלאיים. בסיום היום המופלא נגיע אל עמק אראן. נתמקם בבירת העמק, בעיירה וייאה (Vielha).

ארוחת ערב ולינה בפאראדור של וייאה

יום 9 | פאראדור וייאה - שמורת איגואס טורטס - פאראדור דה ויק

נצא היום לשמורת הטבע "איגואס טורטס" (Aigues-Tortes,"המים המתפתלים"). נטייל בג'יפים וכן באופן רגלי בין נחלים שוצפים, מפלי מים, פסגות נישאות טבולות בעצים מחטניים, עמקים קרחוניים ואגמים. נמשיך בנסיעה ארוכה לפאראדור דה ויק (Vic), השוכנת על גדות נהר מדר וממנה נגלה נוף פנורמי אל מאגר המים המרשים סאו (Sau) ואל הרי גויילריה (Guillerias mountains).

ארוחת ערב ולינה בפאראדור של ויק

יום 10 | פאראדור דה ויק - חירונה - פיגראס - ברצלונה

הבוקר נצא לחירונה (Gerona), עירו של הרמב"ן. חירונה עמוסה זיכרונות היסטוריים ותושביה מבליטים את זכר המרכז הגדול של הקבלה היהודית שהיה בה עד סוף המאה ה-14. מימי הביניים נותרו חומותיה, שערה הגדול, כנסיית סן פליו (San Feliu) וקתדרלת המדרגות היורדות אל מה שהיה פעם השכונה היהודית וארמון הבישוף. נסייר ברובע הישן, נבקר בקתדרלה בה נמצא "שטיח הבריאה" ובשרידים היהודיים במקום עליהם הוקם המוזיאון היהודי. נמשיך לפיגראס (Figueres), עיר הולדתו של הצייר הסוריאליסטי המבריק סלבדור דאלי, ונערוך סיור במוזיאון, פרי עיצובו ויצירתו שבו נמצא קברו. נסיים בברצלונה, בירת קטלוניה ואחת הערים היפות העולם. נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית בעיר.

ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה בברצלונה

יום 11 | ברצלונה - ת"א

נטייל בעיר בלוויית המדריך ונקדיש את היום ליצירות המופת של אנטוניו גאודי: נראה את חזיתות כנסיית "הסגרדה פמיליה" (Sagrada Familia) תוך הסבר איקונוגרפי והיסטורי, ונמשיך לסיור מקיף ב"בית מילה" (Casa Mila) שיר הלל לסגנון האר-נובו. אחר הצהריים ניסע לכיוון שדה התעופה של ברצלונה, ממנו נטוס בטיסה ישירה חזרה לתל אביב. נחיתה ביום ה- 12 לפנות בוקר.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €550.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: בחברת אל-על במסלול ת"א-מדריד / ברצלונה-ת"א, וטיסת פנים ממדריד לסנטיאגו דה קומפוסטלה כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון ברמת 4* ושני לילות בפאראדורים.
 • כלכלה: חצי פנסיון (חלק מהארוחות תתקיימנה במסעדות מקומיות נהדרות).
 • תחבורה: אוטובוס תיירים מדרגה ראשונה בהתאם לגודל הקבוצה.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריכה מצוות החברה הגיאוגרפית, מומחית לצפון ספרד, ומדריכים מקומיים על פי הצורך.
 • ערכות שמע להאזנה שקטה.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים וכו').  
 • ארוחות נוספות.
 • שתיה בארוחות הערב (קלה, חמה, אלכוהול).
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
מידע שימושי למטייל בספרד
מידע שימושי למטייל בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בספרד אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

לספרד היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בספרד
אתרים נבחרים בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בספרד? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בספרד, מרכס הפירנאים על הגבולי הצפוני עם צרפת ועד אל חבל אנדלוסיה הדרומי.
קרא עוד
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים

מאת דניאל וקנין

רכס הרי הפירנאים, על הגבול בין ספרד, צרפת ואנדורה, משתרע מהאוקיינוס האטלנטי במערב ועד לים התיכון במזרח. נופים אלפיניים, מפלים, מצוקים ואגמי טורקיז מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על רכס הפירנאים.
קרא עוד