טיול בספרד - 8 ימים - אל מדריד וסגוביה בטיול דו-כוכב

טיול בספרד - 8 ימים - אל מדריד וסגוביה בטיול דו-כוכב

אירופה ואגן הים התיכון
8 ימים
7 לילות

מדריד וסביבותיה – חבל קסטיליה הוא הלב הפועם של ספרד. בערי האזור עוצבה התרבות הספרדית, בהן פעלו גדולי הסופרים, המחזאים, הציירים ואנשי המדע. כאן פעלו אישים מרכזיים שהשפיעו על התפתחותה של ספרד. במסגרת הטיול נבקר באתרים הקשורים לעיצובה של ספרד כאומה וכתרבות: ארמונות, אוניברסיטאות, מוזיאונים וכנסיות. נתייחס גם לתרומתם של היהודים לתהליך הזה ונבקר במרכזים היהודיים שבערים שבמסלול הטיול. תשומת לב תינתן גם למאכלים האופייניים ולמוסיקה שנוצרה באזור, הן בהשפעות עממיות והן בהשפעת חצר המלוכה.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - טיסה ישירה למדריד - סגוביה

נצא בטיסת בוקר למדריד. מנמל התעופה של מדריד ניסע לסגוביה שבחבל קסטיליה, עיר עתיקה שסימן ההיכר המפורסם שלה הוא האקוודוקט הרומי הענק הניצב עד היום במרכז העיר. בימי הביניים שמשה העיר כמושב מלכי קסטיליה. נבקר בארמון המלוכה – ALCAZAR  שבו גדלה גם המלכה איזבלה (זו שגרשה את היהודים). נראה את אולם הכס בארמון בו נחתם צו הגירוש של יהודי ספרד. נסייר גם ברובע היהודי הישן של סגוביה ונראה את שרידיו.
ארוחת ערב ולינה בסגוביה

יום 2 | טורדסייאס - לה גראנחה

ניסע מסגוביה צפונה לרמות קסטיליה לעיירה טורדסייאס (TORDESILLAS). עיירה זו תיזכר בתולדות העולם כמקום בו נחתם הסכם חלוקת "העולם החדש" בין ספרד ופורטוגל. נבקר במוזיאון הנמצא בארמון בו נחתם ההסכם הזה. כמו כן נבקר במנזר סנטה קלרה שבו הייתה כלואה חואנה המשוגעת מלכת ספרד בתחילת המאה ה- 16 (ביתם של פרדיננד ואיזבלה) – המנזר נחשב ליצירת מופת ארכיטקטונית – ובצמוד לו במרחצאות הערביים. נמשיך לאחד הארמונות היותר מדהימים בספרד: ארמון לה גראנחה (LA GRANJA). זה היה ארמון הקיץ של מלכי ספרד במאה ה- 18 ויש בו גן צרפתי ענק שמזכיר את ורסאי. נבקר בארמון ובגנים. לקראת ערב נחזור לסגוביה.

ארוחת ערב ולינה בסגוביה

יום 3 | סלמנקה

ניסע לסלמנקה (SALAMANCA), עיר האוניברסיטה העתיקה ביותר בספרד ואחת העתיקות באירופה. עד היום נחשבת סלמנקה לשם דבר בעולם הדובר ספרדית. נבקר באוניברסיטה, נדבר על האישים שיצאו ממנה ועיצבו את התרבות הספרדית במשך מאות בשנים. נבקר בבית הרקטור הקשור בשמו של מיגל דה אונמונו – רקטור האוניברסיטה שהעז לעמוד מול הפאשיסטים ולבקר את תפיסת עולמם. נבקר גם בקתדרלה של העיר, נטייל בכיכר הגדולה שלה, מהיפות והמושלמות בספרד ונראה את ארמונותיהם של אציליה. לעת ערב נחזור לסגוביה.

לינה בסגוביה

יום 4 | עמק הנופלים - אסקוריאל - מדריד

נסיעה קצרה תוביל אותנו לאתר הזיכרון המעורר מחלוקת לקרבנות מלחמת האזרחים – עמק הנופלים (VALLE DE LOS CAIDOS). גם הרודן פרנקו וחוזה אנטוניו, מייסד הפלנגות, קבורים שם. בהמשך היום נבקר בעוד אתר מגלומני, הוא האסקוריאל (ESCURIAL), אשר נבנה במאה ה-16 כמכלול אדיר שכולל ארמון, מנזר, ספריה וגם מוזיאון. באתר זה, מגיע המלך פיליפ ה-2 לשיא המגלומניה שלו, ועד היום קשה להכיל את ממדי האתר. לאחר הביקור באסקוריאל נמשיך למדריד. נגיע לרובע צ'ואקה CHUECA  שבמרכז העיר, נעצור לארוחה קלה בשוק המקומי – שוק סן אנטון, נסייר ברובע התוסס הזה ונתרשם ממראותיו ואנשיו. ואחר כך נמשיך למוזיאון המלכה סופיה שם מוצגת יצירתו המפורסמת ביותר של פיקסו – גרניקה. נראה גם יצירות של ציירים ספרדיים מודרנים כמו: דאלי, גרי, מירו. נתמקם במלוננו לארבעת הלילות הבאים.

לינה במדריד

יום 5 | מדריד - מוזיאון הפרדו - שוק הפשפשים

נתחיל את היום עם ביקור במוזיאון פרדוPRADO  שבו אוסף הציורים הגדול ביותר של וולסקז וגויה. נראה את LAS MENINAS של ולסקז ונתפעל מ"המאחה" (La Maya) העירומה של גויה. לא נפסח גם על תענוגות גן העדן של הירונימוס בוש. נמשיך לשוק הפשפשים הידוע של מדריד EL RASTRO ונסיים יחד עם כל המדרילנים שבאים לראות ולהיראות בפארק אל רטירו (EL RETIRO) .

לינה במדריד

יום 6 | מדריד - סיור עיר מקיף

נתחיל את היום בכיכר אספניה בה נמצאת האנדרטה לדון קישוט וממנה לכיכר אוריינטה שבחזית ארמון המלוכה. נמשיך לכנסיית סן אנטוניו דלה פלורידה  (SAN ANTONIO DE LA FLORIDA) שבה נמצא קברו של גויה. הוא גם צייר את תקרת הכנסייה בצורה של לוג'ה בתיאטרון ממנה הצופים מתבוננים בנעשה בכנסיה. אחר הצהריים נסייר במרכז ההיסטורי של מדריד – נתחיל בכיכר האופרה, נתענג בשוק המקומי,  ונבקר (אם יתאפשר) בארמון העיר שבכיכר העיר PLAZA DE LA VILA . נתפעל מהכיכר הגדולה של מדריד PLAZA MAYOR שבה נערכו גם טכסי האוטו דה פה – הוצאתם להורג של כופרים שנידונו למוות בבית הדין של האינקוויזיציה. נגיע אל הפוארטה דל סול, המרכז הגיאוגרפי של ספרד שממנו נמדדים כל המרחקים בדרכי ספרד, ונסיים בתצפית על העיר מגג אחד הבניינים הגבוהים שבמרכז העיר. נחזור למלוננו להתארגנות ובערב נצא למועדון פלמנקו.

ארוחת ערב, מופע פלמנקו ולינה במדריד

יום 7 | טולדו TOLEDO

טולדו (TOLEDO) הייתה אחד מהמרכזים היהודיים החשובים ביותר בספרד. כמו כן, היא הייתה בירתה העתיקה של ספרד והמרכז הדתי שלה. העיר שמרה על צביונה הימי ביניימי ואנו נתחיל את סיורנו בעיר בביקור במוזיאון המועצות הויזיגותיות שבו נתוודע לחשיבותה של העיר בתחילת ימי הביניים עוד לפני הכיבוש הערבי. נבקר בשרידי המסגד של העיר. נמשיך לקתדרלה של טולדו, מקום מושבו של הארכיבישוף הראשון של ספרד. לא נפסח על כנסיית סנטו טומה שבה נמצאת יצירת המופת של אל גרקו, קבורתו של הרוזן אורגז. אל גרקו חי ופעל בטולדו במאה ה-16 ואנחנו נבקר גם בביתו. נבקר גם במרכז היהודי ובבית הכנסת "אל טרנסיטו" וכן בכנסיית סנטה מריה לה בלנקה שגם היא הייתה בית כנסת. נסיים את סיורנו בעיר בהוספיטל דה טאוורה שהיום הוא מוזיאון ובו יצירות של אל גרקו ואמנים מפורסמים אחרים. לקראת ערב נחזור למדריד.

לינה במדריד

ימים 8-9 | מדריד - אלקלה דה הנרס - טיסה ישירה לת"א

נהנה מבוקר אחרון במדריד וזמן חופשי להשלמת סיורים. בצהריים ניסע לעיירה אלקלה דה הנרס (ALCALA DE HENARES), עיר הולדתו של גדול הסופרים הספרדים סרוונטס. יש האומרים שמוצאו יהודי. אנחנו נסייר בעיר היפה הזאת, נראה היכן היה הרובע היהודי, נראה את האוניברסיטה העתיקה ונראה את ארמון הארכיבישוף שבו נפגש קולומבוס עם המלך פרדיננד לתכנון מסעו מערבה. באלקלה פועל התיאטרון העתיק ביותר בספרדCorral de Comedias  וננסה לבקר בו. נסכם את טיולנו בארוחת ערב משותפת וניסע לנמל התעופה של מדריד לטיסתנו חזרה ארצה. הגעה לת"א בבוקר היום ה- 9.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
23/10/1931/10/19אביהו בר איל, ד"ר€2,437€58€2,495
אביהו בר איל, ד"ר
מורה דרך מהוותיקים בארץ (החל משנת 1969), עוסק בהדרכה בחו"ל 26 שנים. בעל תואר ד"ר בהיסטוריה מהסורבון בפריס, עוסק בהיסטוריה תרבותית ובזרמים במוסיקה, בספרות, בשירה וההקשרים שלהם לאירועי התקופה. עסק לעומק בנושא הפאשיזם ולכן שהה תקופה ארוכה באיטליה לצרכי מחקר. דובר איטלקית שוטפת,...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €485.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
  עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות ישירות למדריד: בחברת "אל-על" כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון 4* בסגוביה ובמדריד.
 • כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון + 4 ארוחות ערב + ארוחת צהריים קלה.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה. בימים 5 ו- 6 במדריד נתנייד ברכבת התחתית.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך "החברה הגיאוגרפית" מומחה לספרד, ומדריכים מקומיים על פי הצורך.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • שתיה בארוחות הערב (קלה, חמה, אלכוהול).
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".
 • טיפ למדריך הישראלי.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים
חמישה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הפירנאים

מאת דניאל וקנין

רכס הרי הפירנאים, על הגבול בין ספרד, צרפת ואנדורה, משתרע מהאוקיינוס האטלנטי במערב ועד לים התיכון במזרח. נופים אלפיניים, מפלים, מצוקים ואגמי טורקיז מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על רכס הפירנאים.
קרא עוד
אתרים נבחרים בספרד
אתרים נבחרים בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בספרד? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בספרד, מרכס הפירנאים על הגבולי הצפוני עם צרפת ועד אל חבל אנדלוסיה הדרומי.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בספרד
מידע שימושי למטייל בספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בספרד אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד

מאת החברה הגיאוגרפית

לספרד היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ספרד.
קרא עוד