טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול לדרום קוריאה - 13 יום - כולל האי ג'ג'ו

צילום: מונטי רוסמן-קים

טיול לדרום קוריאה - 13 יום - כולל האי ג'ג'ו

המזרח הרחוק
טיולים מאורגנים
13 ימים / 11 לילות

דרום קוריאה, הנמצאת בחלקו הדרומי של חצי האי קוריאה, היא אחת המדינות המודרניות והמשפיעות ביבשת אסיה. בירתה סיאול היא בית לתאגידי ענק דוגמת סמסונג, יונדאי, LG ואחרים, אבל מעבר לגורדי השחקים ומפעלי ההייטק, יש גם צד אחר לגמרי לקוריאה: מקדשים בודהיסטים, הרים מיוערים, כפרים מסורתיים ואיים שלווים, המהווים מפלט לתושבי הערים הגדולות.

הטיול לדרום קוריאה פותח צוהר למגוון הנופי, התרבותי וההיסטורי המרתק. הוא נפתח בסיאול, בביקור בארמון המלך ובאזורי הקניות והבילויים, וממשיך לכפר הפולקלור, המשחזר את אורחות החיים הקוריאניים כפי שהתקיימו לפני 200 שנה. לאחר מכן מבקרים בעיר ג’ונג’ו, שברובע היסטורי שלה פועלים בתי מלאכה וסדנאות אומנים, ובפארק מאיסאן הסמוך. בהמשך מבקרים, בין השאר, במקדש האיסן, שבו 81,340 לוחות עץ עליהם חרוטה משנתו של הבודהה, בעיר גיונגג’ו, בירתה העתיקה של קוריאה, ובאי ג’ג’ו, שנופיו הגעשיים המהפנטים אחראים לבחירתו כאחד משבעת פלאי עולם הטבע. לסיום, מבקרים באזור המפורז שבין שתי הקוריאות ומשקיפים על קו הגבול השמור ביותר בעולם.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
 • כולל טיסות הלוך ושוב לאי ג’ג’ו
 • בתי מלון ארבעה וחמישה כוכבים
 • מופע פולקלור מסורתי
 • מדריכים מומחים לדרום קוריאה
 • חצי פנסיון, ומסעדות שנבחרו בקפידה
 • אוטובוס צמוד לכל אורך הטיול
 • בקבוצה קטנה – עד 28 מטיילים
דרום קוריאה
מסלול הטיול
ימים
1-2
תל אביב - סאול

המראה בטיסה ישירה של קוריאן אייר לנמל התעופה הבינלאומי אינצ’ון בקוריאה. אחרי כ-10 שעות טיסה ננחת בנמל, שנבנה על אי מלאכותי,העברה למלון במרכז סאול. אחרי התרעננות נצא להתרשמות ראשונה מן העיר ולארוחת ערב.

לינה בסאול.

יום 3
סאול

סאול היא עיר שיש בה הכל, מסביב לשעון. כאן הכל בגדול, כאן הכל מתעצם: מוסדות החינוך הכי טובים, מקומות העבודה הכי מבוקשים, איכות החיים הכי גבוהה – כולם שואפים להגיע לכאן, ואכן אוכלוסיית העיר היא תערובת של הגירה פנימית מכל חלקי המדינה. סאול היא העיר-חברה (company town) הגדולה בעולם. 11 מיליון איש עובדים בחברה זו ומחויבים לקונספט: מרדף בלתי פוסק אחר צבירת רכוש, צריכה בלתי נגמרת וטיפוס מתמיד בסולם הדרגות החברתי, החינוכי והתעסוקתי. את ביקורנו בסאול נפתח בארמון המלך Gyeongbokgung, עם עשרות המבנים שבו, השערים, החצרות והגינות. נמשיך בשיטוט באזור קניות ובילוי שהתפתח על גדות יובל במרכז העיר (Cheonggyecheon).
לינה בסאול.

יום 4
מבצר הוואסונג, כפר הפולקלור

היום נתחיל את מסענו בחצי האי הקוריאני בביקור במבצר הוואסונג (Hwaseong Fortress, city of Suwon) מסוף המאה ה-18, שהוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק”ו. המלך ג’ונגג’ו תכנן להעתיק לכאן את הבירה ולבנות עיר אוטופית. נמשיך לכפר הפולקלור (Korean Folk Village), בו בוצע שחזור מפורט של אורחות החיים הקוריאניים כפי שהתקיימו לפני 200 שנה. נחזה בבעלי המלאכה, בארכיטקטורה הקוריאנית המיוחדת ובאופן בניית הכפר בחברה מעמדית ושמרנית, נחזה בטקסים דתיים וחתונה מסורתית ובריקודי עם ואקרובטיקה. מסביבנו נבחין בקבוצות תלמידים אשר די במבט חטוף בהם כדי להבין את הנס הכלכלי שהתרחש כאן בתוך דור. ברקע נעמוד על התפקיד המרכזי של החינוך בחיי המשפחה הקוריאנית המודרנית.

בגמר הסיור ניסע דרומה לעיר ג’ונג’ו (Jeonju)

יום 5
ג'ונג'ו ופארק מאיסאן

העיר ג’ונג’ו היא בירת פרובינציית ג’ולה הצפונית, בדרום-מערב המדינה. נקדיש מחצית מהיום לרובע היסטורי בעיר ג’ונג’ו, בו השתמרו בתים בסגנון קוריאני מסורתי (Jeonju Hanok Village). אזור ג’ונג’ו שימש בתחילת המאה ה-20 כאסם התבואה של האימפריאליזם היפאני, וחלקים גדולים מהעיר נהרסו במטרה לבנות דרך גישה כקו אספקה לצבא היפאני. ההרס וההתרסה דחפו את הקוריאנים לבנות בשנות ה-30 שכונה של בתים בסגנונם המסורתי. ברובע נמצאים כיום מזקקה למשקה האלכוהולי הלאומי, סוג’ו, בתי מרקחת לרפואה אוריינטאלית, אמנים, בית חרושת לנייר בו נבקר ונתנסה בייצור נייר ועוד. נסיור גם בכנסייה יוצאת הדופן שבנו מיסיונרים צרפתים לפני מלחמת העולם הראשונה. קוריאה היא המדינה היחידה באסיה היבשתית שבה רוב נוצרי – נדון בהתפשטות הנצרות במדינה על-אף שמעולם לא הייתה תחת כיבוש אירופאי, השפעתה על התרבות ועל זיקת הנצרות הקוריאנית לישראל. בהמשך היום נצא להתאוורר בטבע, בפארק מאיסאן (Maisan), שבמרכזו מקדש בודהיסטי יוצא דופן (Tap-sa) ובו מגדלים הבנויים אבן על גבי אבן ללא מלט, ששרדו עשרות שנים. נהנה מנוף הררי מיוער ומצבעי השלכת, ונעמוד על תפקיד הפארקים כשילוב של טבע ובודהיזם כעמוד תווך ומפלט למרגוע בחיי היום-יום הלחוצים והתחרותיים של קוריאה.

לינה בג’ונג’ו.

יום 6
מקדש האינסה, ג'ינהא והעיר בוסאן

אחרי ארוחת הבוקר נצא מזרחה אל מקדש Haeinsa החשוב ובעל הנוף הנפלא, שזכה להכרה בינלאומית כאתר מורשת עולמית הודות ל”טריפיטאקה קוריאנה” – אותם 81,340 לוחות עץ שבהם חרוטה בסינית משנתו הקדושה של בודהה ואמרות חוכמה ודעת, ששימשו כגלופות לצורך דפוס. הלוחות נחרטו בקוריאה במאה ה-13 במשך 16 שנה. הכתבים נחשבים לטקסטים הבודהיסטים המלאים החשובים בעולם. בצהריים נמשיך לכיוון דרום-מזרח אל חוף ימה הדרומי של קוריאה. נמשיך אל העיר בוסאן (Busan), העיר השנייה בגודלה בדרום קוריאה עם כ-4 מיליון תושבים. בוסאן היא עיר קוסמופוליטית, לפחות בקנה מידה קוריאני, הודות לנמל השוקק שלה וקרבתה לחופי יפן. מלחים מכל העולם עוצרים בה, לרבות קו ישיר של צים. נבקר ונסעד בשוק הדגים ופירות הים (Jagalchi) מהגדולים בעולם, ונקנח בסיור במרכז העיר השוקק.

לינה בבוסאן.

יום 7
אולסאן ופוהאנג

פרובינציית גיונגסאנג, האזור הדרום-מזרחי של קוריאה הדרומית, עברה פיתוח תעשייתי מואץ בשנות ה-60 וה-70 ומשמשת עד היום לב התעשייה הכבדה הקוריאנית. נבקר בחוף הסלעי היפה של אולסאן ובבית מלאכה אותנטי המטפח אומנות קוריאנית מפותחת ורבת שנים – הקרמיקה.
בתום הסיור ניסע לעיר גיונגג’ו (Gyeongju), בה נלון בשני הלילות הקרובים.

יום 8
גיונגג'ו

היום כולו יוקדש לסיור מקיף בעיר גיונגג’ו (Gyeongju), עיר הבירה העתיקה של קוריאה. החל במאה השביעית אוחדו שלוש הממלכות הנפרדות לקוריאה מאוחדת, שבירתה גיונגג’ו. אוכלוסיית העיר הגיעה אז למיליון תושבים, והתפתחו בה מדע מתקדם ובראשו אסטרונומיה. בסיורנו נבקר במצפה הכוכבים הראשון במזרח הרחוק, הבנוי גל סלעים המצביע באופן מתמטי על הימים והחודשים בשנה. נבקר בקברי מלכים שסגנונם שונה כל כך מהמוכר לנו – תלוליות עפר מכוסות דשא, עם כניסה תת-קרקעית למקום הקבורה. נבקר במקדש בולגוקסה – הבנוי על מדרגות אבן וגגותיו הם משיאי האומנות באסיה. על הים המזרחי משקיף מתוך מערה פסל בודהה ייחודי שנבנה במאה השמינית (Seokguram) וששרד את כיבוש ג’ינגיס-חאן ואת שני הכיבושים היפניים.

לינה בגיונגג’ו.

ימים
9-10
האי ג'גו, אחד מפלאי עולם

נטוס דרומה לאי ג’ג’ו המהווה את אחת מחמדות היופי של דרום קוריאה. צעירים רבים בוחרים ביעד זה לחגוג את ירח הדבש שלהם. האי משלב צמחיה מדהימה ביופיה עם אתרים גיאולוגים מקסימים. במהלך שהותנו באי נבקר במספר אתרים בהם ההר הוולקני, מוזיאון ה”נשים הצוללות” של נשות הים, ולאורך חופיו היפים של ג’ג’ו.

יום 11
טיסה לסיאול

נטוס לסיאול ונמשיך לחקור את העיר מלאת החיים אשר שומרת יפה על הניגודים שבין המסורת והמודרני. נבקר במרכז העיצוב Dongdeamun Design Plaza שהמבנה שלו מזכיר ספינת חלל גדולה שנחתה בלב סיאול, ונבקר בשוק הפתוח והססגוני ובניגודו המובהק – הדאון-טאון עמוס אורות הניאון ונחשול האדם.
לינה בסאול

יום 12
האזור המפורז

את היום נקדיש לשריד האחרון והמרתק של המלחמה הקרה, קו הגבול השמור ביותר בעולם – אין יוצא ואין בא, לא ברכב, לא ברגל, לא במכתב בדואר, לא באי-מייל ואפילו לא בטלפון. רצועה ברוחב 4 ק”מ לאורך הגבול מהווה את האזור המפורז. סיור מיוחד ייקח אותנו לתוך אזור זה, וישאב אותנו לסוגיות הפוליטיות הסבוכות של צפון-מזרח אסיה. נבקר בצד הדרומי של מנהרה שחפרו הצפון קוריאניים מתחת לגבול, במטרה להעביר דרכה מרגלים ונשק, נשקיף על העיר הצפון קוריאנית גסונג, ונשתעשע מתחנת הרכבת הנוצצת שהוקמה על הגבול מצידו הדרומי – בה הכל מוכן כביכול לרגע בו יורם מחסום הגבול: המדרגות נעות, השילוט מלא ומוכן, עמדות רכישת הכרטיסים כבר כאן והמסילה מגיעה עד לתוך האזור המפורז. בדרך נספר את הסיפור שנשכח מזכרון, על חלקה המשמעותי של מדינת ישראל הצעירה בסיום מלחמת קוריאה, ועל השפעת מלחמת קוריאה על הזהות הגושית של ישראל.
נחזור לסאול ונעלה לפסגת הר נאם-סאן ולראש מגדל N Seoul Tower, מסמליה של העיר, להשקיף על הכרך מלמעלה בשעת דמדומים.
סעודת פרידה ראויה לשמה, ובערב נצא למופע תיאטרון קוריאני מסורתי.

לינה בסאול.

יום 13
סאול - תל אביב

בבוקר האחרון שלנו בקוריאה נסכם את הטיול במוזיאון המלחמה ההיסטורי, המקפל בתוכו חלק גדול מהתחנות השונות של הטיול, וממחיש את תקומתו של העם הקוריאני מתוך אבק המלחמות.

אחר הצהריים נצא לנמל התעופה אינצ’ון, לטיסה ישירה ארצה.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים
תאריכיםמדריךימיםמחיר לאדם בחדר זוגיסטטוסהערות
בסיסמיסי נמלמחיר כולל
02.04.2014.04.20מונטי רוסמן-קים13$4,700$86$4,786כולל ליל הסדר
11.04.2023.04.20חנה ערן13$4,700$86$4,786יציאה מובטחתבפריחת הדובדבן | אחרי ליל הסדר
21.04.2005.05.20מונטי רוסמן-קים13$5,214$86$5,300במועד זה 15 ימי טיול I בפסטיבל הלוטוס והאורות ויום ההולדת לבודהה
24.09.2006.10.20יפורסם בהמשך13כולל יום כיפור
01.10.2013.10.20יפורסם בהמשך13בסוכות
27.10.2007.11.20מונטי רוסמן-קים13בשלכת

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

מחיר הטיול כולל
 • טיסות בינלאומיות: בטיסות ישירות לסאול בחברת קוריאן אייר, כמפורט בתכנית.
 • טיסות פנים: אל האי ג’ג’ו וחזרה, כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה ומעולה (בג׳ונג’ו: הטוב בנמצא).
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
 • מופע פולקלור בסאול.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה בהעברות ובטיולים כמפורט בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: בהתאם לנדרש.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית (ביקור באזור המפורז ובמפעלים בכפוף לקבלת האישורים הנדרשים, בזמן הטיול)
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו”ל עפ”י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגאוגרפית.
 • ערכות שמע.
 • מפגש הכנה בארץ.
מחיר הטיול אינו כולל
 • ביטוח נסיעות ומטען (אפשר לרכוש דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות למחיר

 

 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $780  (15 ימי טיול: $950)
 • ייתכנו שינויים במסלול בשל זמינות טיסות פנימיות.
 • המחיר הכולל: שירותי קרקע, טיסות, מיסי נמל, דמי רישום, מע”מ ותשר.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).