אתרים נבחרים ברוסיה

אתרים נבחרים ברוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

טבעת הזהב

סביב מוסקבה נבנו לפני כאלף שנים כפרים ועיירות, שזכו בכיפות זהב יפהפיות המתנוססות בראשי הצריחים של כנסיותיהם. בין העיירות  – יארוסלאבל (Yaroslavl), ולדימיר (Vladimir) וסוזדאל (Suzdal). שער הזהב בכניסה הקדומה לוולדימיר נבנה במאה ה-12, ובכנסיותיה שניצבות במקבץ מרשים על גבעה מעל הנהר מרוכזים אוצרות אמנות נדירים – ציורי פרסקו, איקונות, כתבי יד ועוד. מצודת העיר (הקרמלין) של סוזדאל אינה בנויה במרכזה אלא בשולי העיר העתיקה, והעיר עצמה עשירה בכנסיות עתיקות, בכיכרות ציוריות, בגלריות לאמנות ועוד.

מוסקבה

העיר הענקית מוסקבה (Moskva) הבנויה על נהר מוסקבה, משמשת כמרכז המדיני והתרבותי של רוסיה כבר יותר מ-900 שנה. מוסקבה אף מגלמת בתוכה את ההיסטוריה של ברית-המועצות לשעבר, כאשר שימשה כמרכז הקומוניזם העולמי וסימלה, יותר מכל, את מסך הברזל. מוסקבה של המילניום החדש מנסה להחזיר לעצמה את כל מה שהחסירה בדורות הקומוניסטיים – מועדונים, בארים, תרבות רחוב קולנית, מסחר ער וצבעוני, אופנות משתנות וראוותנות מפוארת. אוצרותיה התרבותיים מוצגים לראווה – לא רק בכיכר האדומה בקרמלין, אלא אף במוזיאונים, בתיאטראות וכמובן – במופעי בלט ותרבות רבים.

סנט פטרבורג

העיר היפה סנט פטרבורג (St. Petersburg) ובשמה המוכר לנו מימי הקומוניזם –לנינגרד (Leningrad) שוכנת על חופו של מפרץ פינלנד, לאורך שפכו של נהר נווה (Neva). העיר נבנתה במיוחד על ידי פיוטר הגדול לפני כ-300 שנה, כדי שתשמש עיר בירה שתתחרה בבירות אירופה האחרות. היא זכתה לכינוי "ונציה של רוסיה", ואכן תעלותיה ומבניה נהדרים. בין האתרים הבולטים בעיר כדאי למנות את מבצר פייטרו-פבלובסק (Petro-Pavlovsk), גוסטיני דבוק (Gustiney Davok), קתדרלת קזאן (Kazan) וארמון החורף. כל אלה משמשים דוגמאות נאות לבנייה הבָּרוקית והניאו-קלאסית. מבין המוזיאונים הרבים שלה, המפורסם והעשיר מכולם הוא ההרמיטאז' (Hermitage), שבנתה הצארית יקתרינה הגדולה ב-1764, ובו אחד מאוספי האמנות הגדולים בעולם.
לחצו כאן לקריאה נוספת על סנט פטרסבורג

סרגייב פוסאד

העיר סרגייב פוסאד (Sergeiv Posad) נקראה, עד התפרקותה של ברית-המועצות, בשם זגורסק (Zagorsk) ועתה הושב לה שמה העתיק. העיר הזו שייכת לערי "טבעת הזהב" המקיפות את מוסקבה ונקראות כך בזכות כיפות כנסיותיהן המוזהבות. סרגייב פוסאד היא מרכז דתי חשוב, ויש בה כנסיות ומוזיאון.

פטרודבורץ

פטרודבורץ (Petrodvoretz) ליד סנט פטרבורג מכונה גם פטרהוף, ובה ניצב ארמונו של פטר הגדול – מוזיאון המפורסם גם בגניו המעוצבים ובמזרקותיו המצועצעות. הארמון נבנה על ידי ארכיטקט צרפתי במתכונת ארמון ורסאי, אם כי עיצובו הסופי נעשה בימי בתו, יליזבטה, שנעזרה בארכיטקט איטלקי דווקא.

חולמים על טיול ברוסיה?

החברה הגיאוגרפית מציעה טיול מאורגן לרוסיה המשלב את מוסקבה, סנט פטרסבורג וכפרי טבעת הזהב.
לחצו כאן למידע שימושי לטיול ברוסיה
למידע נוסף התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות

מידע שימושי למטייל ברוסיה – טיול לרוסיה
מידע שימושי למטייל ברוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ברוסיה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
הנה באה הרכבת
הנה באה הרכבת

אין חוויה המשתווה למסע ברכבת במחוזות חדשים – גמיעת הנופים המתחלפים תוך שקשוק הגלגלים, תחושת ההרפתקה המרגשת והעצירות בתחנות מרתקות. מסע ברכבת הטרנס מונגולית, שנוסעת בין מוסקבה לבייג'ינג דרך ערבות סיביר ומונוגוליה, היא אחת החוויות הכי מרגשות שיש.
קרא עוד
על דת ומדינה ברוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
הכנסיה הרוסית - דת שיש לה מדינה

טיול ברוסיה, השופעת כנסיות ומנזרים, חושף את ההיסטוריה, התהפוכות והקשרים המשתנים בין דת ומדינה. בכתבה זו נספר בקצרה את סיפורה של המרתק של הכנסיה הרוסית וגם נגלה לכם איזה כנסיות אסור לפספס בעת הביקור שם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לרוסיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה.
קרא עוד
טיול לרוסיה - היסטוריה, תרבות ומורשת בסנט פטרסבורג
היסטוריה, תרבות ומורשת בסנט פטרסבורג

מאת החברה הגיאוגרפית

מאז ומתמיד התקנאנו באנשים שקוראים לעיר הנהדרת הזו בשם החיבה שלה, "פיטר". אנשים שמהלכים ברחובותיה וחוצים את תעלותיה של העיר שהיא פרויקט מגלומני, עצום ממדים ויפהפה של צאר אחד. הנה רשימה של עשרת המבנים המעניינים ביותר בעיר המפוארת הזו.
קרא עוד
טיול מאורגן לרוסיה - לילות לבנים בסנט פטרסבורג
לילות לבנים בסנט פטרסבורג

אמרתם "לילות לבנים" אמרתם סנט פטרסבורג. התופעה הייחודית הזו היא סימן ההיכר של אחת הערים היפות בעולם. מהם הלילות הלבנים של סנט פטרסבורג, מה קורה בעיר בפסטיבל הלילות הלבנים המתקיים בתקופה זו, ודרך איזה מסלולי טיול מיוחדים תוכלו להכיר את סנט פטרסבורג המקסימה גם בשעות היום?
קרא עוד
מקומות שאסור לפספס בטיול לרוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
מקומות שאסור לפספס ברוסיה

אם סימנתם את רוסיה כיעד לאחד מהטיולים הבאים שלכם – זכיתם. רוסיה היא ערש של היסטוריה, תרבות, טבע וגם בילויים. יש הרבה מקומות מרתקים בהם תוכלו לבקר תוך שהותכם בגדולה שבמדינות אירופה. בין אתרי הרשות והחובה ריכזנו עבורכם את המעניינים ביותר.
קרא עוד
סנט פטרסבורג - טיול מאורגן לרוסיה
בירות רוסיה – מוסקבה וסנט פטרסבורג

מוסקבה וסנט פטרסבורג הן שתי ערים מרתקות בעלות עבר היסטורי עשיר. שתיהן שימשו כערי בירה של רוסיה בתקופות שונות. מדוע ומתי הן נבחרו לשמש כבירות, וכיצד מתגלה ההיסטוריה לעיני המטיילים כיום בשתי הערים הללו? היכנסו לכתבה.
קרא עוד