טיול למונטנגרו ובוסניה בטיסות ישירות - 9 ימים - קולות, ריחות, טעמים ונופים בלקניים
צילום: ליאור בר

טיול למונטנגרו ובוסניה בטיסות ישירות - 9 ימים - קולות, ריחות, טעמים ונופים בלקניים

אירופה ואגן הים התיכון
9 ימים
8 לילות

מונטנגרו נחשבת לפראית ולמגוונת מבין מדינות יוגוסלביה לשעבר מבחינת טבע ונופים. המונטנגרים גאים ומדגישים את המסורת ארוכת השנים של מאבק בלתי מתפשר נגד הכובש הטורקי-מוסלמי. יחד עם זאת הם אימצו את הדימוי שדבק בהם כעם העצל בבלקן, השואף לחיים שלווים ושקטים המשתלבים באורח- החיים החקלאי, הכולל רעייה בנדודים בעונת הקיץ לעבר פסגות ההרים הגבוהים.
בוסניה-הרצגובינה היא ה"קלאידוסקופ" של אירופה, הבלקן בזעיר אנפין. אזור מפגש בין "אירופה" וה"אוריינט", אסלאם נצרות ויהדות, העות'מניים והאוסטרו- הונגריים. זוהי מדינה המורכבת מפסיפס אנושי של עמים, דתות וקבוצות אתניות המנסות לעצב את זהותן ולמצוא את מיקומן במרחב התרבותי המשתנה תדיר בכל מספר שנים.
בטיולינו נבקר גם בעיר דוברובניק שבקרואטיה, הנחשבת ל"פנינת הים האדריאטי", וגם ניכנס לסרביה, שם נבקר בכפר בתי העץ המסורתיים שבנה הבמאי המפורסם, אמיר קוסטוריצה, ונלון בעיירת הנופש, זלטיבור.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - טיסה ישירה לטיוואט, מונטנגרו - הכביש הנופי לנייגושי - בודבה

נצא בטיסה ישירה לטיוואט (Tivat) שבמונטנגרו. לאחר הנחיתה נמשיך לכביש נופי ומזגזג המציע תצפיות נוף מרהיבות מעל מפרץ קוטור (Kotor). זהו הכביש עם נקודות התצפית המדהימות ביותר במדינה ואולי בבלקן כולו, ממנו ניתן לתפוס מגובה כ- 1000 מטרים מעל פני הים את מרבית "לשון הים" הארוכה החודרת כ- 30 ק"מ לתוך ההרים. נעלה עם הכביש ונגיע אל הכפר נייגושי (Njegushi) המפורסם בכל הבלקן בבשר המעושן "פרשוטו" והגבינות הקשות המיוצרות בו. נרד חזרה לקו החוף ונלון בעיירה בודבה (Budva).
לינה בבודבה.

יום 2 | בודבה - קוטור - מפרץ קוטור - דוברובניק, קרואטיה - מוסטר, בוסניה - הרצגובינה

בבוקר ניסע לסיור רגלי קצר בעיר העתיקה של קוטור (Kotor) התחומה בין חומות מרשימות. נמשיך לאורך מפרץ קוטור, נחלוף על פני איים קטנים, עיירות ונציאניות וכפרי דייגים, חלק מהמורשת התרבותית העשירה של אזור המפרץ. נעבור את הגבול לקרואטיה, לביקור בעיר דוברובניק (Dubrovnik), "פנינת הים האדריאטי". זו העיר המרשימה ביותר לאורך חופי הים האדריאטי שבה כל מבנה, חלון וגרם מדרגות הוא שירה באבן. נטייל בעיר העתיקה ובסמטאותיה, נדגיש את עברה היהודי ונסייר על חומותיה, מהמרשימות ביותר בערים העתיקות בכל אירופה. לאחר מכן נעבור שנית את הגבול אל בוסניה- הרצגובינה, ונגיע לעיר מוסטר (Mostar).
לינה במוסטר.

יום 3 | מוסטר - סרייבו

בבוקר נבקר בעיר מוסטר. שני חלקיה העתיקים, הנוצרי והמוסלמי המופרדים ע"י נהר הנרטבה, חוברו להם יחדיו באמצעות גשר אבן מרשים שהפך לאחד מסמלי בוסניה. הגשר שנהרס במהלך מלחמת האזרחים האחרונה (1993), שוחזר לאחרונה והוכר ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נמשיך בנסיעה אל בירת בוסניה- הרצגובינה, סרייבו (Sarajevo), העיר שבה עובר הגבול בין "אירופה" וה"אוריינט", בין התרבות העות'מנית לבין העולם האוסטרו- הונגרי.

לינה בסרייבו.

יום 4 | סרייבו

יום זה יוקדש לסרייבו. נבקר בבית כנסת הספרדי ו"אשכנזי", במסגדים, בכנסיות אורתודוכסיות וקתוליות, שווקים ובזארים והכל ברחוב אחד המכונה ה"בלקן בזעיר אנפין". נשוטט בין בתי התה וחנויות השטיחים, החאנים והבזארים הספוגים בעשן, בדוכני הקבאב והשווארמה והמאפים.
בערב נצא לארוחת ערב במסעדה בליווי הרכב מוזיקלי מקומי.

לינה בסרייבו.

יום 5 | סרייבו - וישגראד - הכפר של אמיר קוסטוריצה - זלטיבור, דרום סרביה

ניסע לביקור בעיירה וישנגראד (Visegrad) שבה גשר האבן המפורסם ביותר בבלקן, "גשר הדרינה", העומד במרכז היצירה הספרותית המכוננת של הסופר איוו אנדריץ, "גשר הדרינה". לאחר מכן נחצה את הגבול לסרביה השכנה. נבקר בדרוונגראד (Dervengrad), כפר בתי העץ המסורתיים שבנה הבמאי המפורסם, אמיר קוסטוריצה. המקום הוא שילוב של כפר מסורתי וסט צילומים של אחד מסרטיו. אחה"צ נגיע לעיירת הנופש זלטיבור (Zlatibur) שבה נמצא מלוננו.

לינה בזלטיבור.

יום 6 | זלטיבור - קניון טרה, מונטנגרו - ז'בליאק

נתחיל את היום בנסיעה נופית בדרום סרביה עד למעבר הגבול עם מונטנגרו, "ארץ ההרים השחורים" בעלת התבליט העז והנופים הפראיים. האתר הראשון שלנו יהיה גשר ג'ורג'וביץ ("גשר טרה") בעל חמש הקשתות, שנבנה מעל לקניון טרה (Tara), הקניון העמוק ביותר באירופה (1300 מטרים). ממנו נמשיך לעיירת הנופש ז'בליאק (Zabljak) שבלב הפארק הלאומי "דורמיטור" (Durmitor). נטייל מסביב לאגם השחור, החבוי בלב הרים מיוערים ומצוקי גיר ודולומיט.

לינה בז'בליאק.

יום 7 | הפארק הלאומי דורמיטור

נקדיש את היום לטבע היפיפה של הפארק הלאומי דורמיטור. נצא ברכבים קטנים בנסיעה בכבישים הצרים המקיפים את הפארק הלאומי. אזור זה משלב פיסות נוף דרמטיות ומרהיבות ומציג תופעות גיאולוגיות שונות.  נעפיל בשביל הליכה לנקודות תצפית דרמטיות לעבר קניון הטרה, נחלוף על פני הכפרים ההרריים הגבוהים בבלקן (1700 מ') שבהם יישובי קבע, נבקר בבקתות של מקומיים התלויות על צלעות קניונים.

לינה בז'בליאק.

יום 8 | הפארק הלאומי דורמיטור- אגם ביוגראד - קניון מורצ'ה - מנזר מורצ'ה - פודגוריצה - בודבה

נצא בנסיעה בכביש נופי לאורך ה"זנב" של הפארק הלאומי דורימטור ונגיע לאגם ביוגראד (Biograd) החבוי בלב הרים מיוערים. נבצע הליכה היקפית נעימה וקלה מסביב לאגם על גשרוני- עץ מעל צמחיית מים עבותה. לאחר מכן ניסע בתוך הקניון הדרמטי מורצ'ה (Moraca), החותך את הרי הקארסט האפורים. מעל תלווה אותנו מסילת הרכבת ההזויה, התלויה בין שמים לארץ באמצעות גשרים ומנהרות. בדרך נבקר במנזר מורצ'ה, מהחשובים במנזרי הכנסייה המונטנגרית. נמשיך לבירת מונטנגרו, פודגוריצה (Podgorica) וממנה נרד בכביש נופי לעיירת החוף בודבה (Budva). בערב נסייר בסמטאות ובתי האבן העתיקים של העיר שהפכה ל"בירת הריוויירה" של קו החוף.

לינה באזור בודבה.

יום 9 | בודבה - טיוואט - טיסה ישירה לת"א

מוקדם בבוקר נצא לנמל התעופה של טיוואט בטיסה הישירה חזרה לת"א.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
03/09/1911/09/19יעל אלכסנדר€1,945€45€1,990יציאה מובטחתבשלכת
13/10/1921/10/19ענבר חסקין€2,045€45€2,090יציאה מובטחתכולל סוכות
יעל אלכסנדר
מדריכת החברה הגאוגרפית לאזור הבלקן ולגיאורגיה. בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בלימודי עבודה ויעוץ ארגוני באונ' תל אביב. עוסקת שנים בתחום הניהול ופיתוח מנהלים. מטיילת כדרך חיים בארץ ובעולם עם תרמיל על הגב או באופני שטח. סקרנית ונלהבת מלגלות תרבויות חדשות...
ענבר חסקין
מדריך טיולים ברחבי העולם עם דגש על הבלקן ומזרח אירופה. למד ביולוגיה ופסיכולוגיה באוניברסיטת באר שבע. לומד כעת לתואר ראשון בהנדסה בין-רפואית באוניברסיטת ת"א.
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €290
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ישירות ת"א- טיוואט- ת"א בחברת "ישראייר" כולל מיסי נמל ודלק.
 • מלונות: מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה בחדרים עם שירותים פרטיים. 
 • כלכלה: חצי פנסיון כל הטיול. ארוחות בוקר במלונות, ארוחות ערב במלונות ובמסעדות.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג לכל אורך הטיול. בנוסף, רכבים קטנים בפארק הלאומי דורמיטור.
 • ביקורים וכניסות לכל האתרים על פי התוכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריכה ישראלית מצוות החברה הגיאוגרפית, מומחית לאזור הבלקן.
 • מדריך מקומי מנוסה ומקצועי דובר אנגלית לאורך כל הטיול.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.
 • פגישת קבוצה מפורטת לפני הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח נסיעות רפואי ומטען (ניתן לרכוש דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות.
 • ארוחות שאינן כלולות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה