טיול מאורגן לפורטוגל עם החברה הגיאוגרפית

טיול לפורטוגל - 8 ימים - עבר ועתיד בתרבות הנושקת לאוקיינוס האטלנטי

אירופה ואגן הים התיכון
8 ימים
7 לילות

פורטוגל עומדת לבדה, מבודדת משאר יבשת אירופה ע"י גבולה עם ספרד.
מדינה קטנה זו מגוונת בנופי הטבע שלה, מרצועת חוף מרהיבה לאורך הים האטלנטי ולאורכה כפרי דייגים עתיקים, דרך רכסי הרים מרשימים, יערות עבותים, כרמים וכפרים קטנים וציוריים לאורך עמק הדורו. פורטוגל גם מרתקת מבחינה היסטורית ותרבותית, עם עבר יהודי עשיר ועולם של תגליות מעבר לים. כל אלה ניכרים באדריכלות מונומנטלית, כנסיות ומנזרים, ואומנות דתית וחילונית מרשימה. מרכיבים אלה, בשילוב הכנסת האורחים, האוכל והיין הטוב יוצרים את האווירה הקסומה והמיוחדת בארץ זו.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - ליסבון

נטוס בטיסה ישירה לליסבון (Lisbon), בירת פורטוגל. הגעה מאוחרת והעברה למלוננו בליסבון.

לינה בליסבון

יום 2 | ליסבון - "רכס הכוכב" - בלמונטה

נצא לאזור סיירה אשטרלה (Sierra Estrela), "רכס הכוכב" הגרניטי, אחת משמורות הטבע המרשימות של פורטוגל. נגיע לגובה 2000 מטר מעל פני הים ואחר כך ניסע לצד נהר הזזרה (Zezere). נמשיך לבלמונטה (Belmonte), בה התקיימה במשך מאות שנים קהילה של יהודים אנוסים, אשר שמרו בסתר מצוות וחגי היהודים. עם גילוי הקהילה בתחילת המאה העשרים החל שלב החזרתם אל היהדות, שהסתיים בשנות ה-90 בגיור כהלכה של כמה מאות מבני המקום. נבקר במוזיאון היהודי החדש ונראה מבחוץ את בית הכנסת המרשים. בלמונטה, ומצודתה הנישאת, חשובים גם לפורטוגלים. כאן נולד קברל – שנחשב למגלה ברזיל בשנת 1500. נמשיך ללינה בפאוסדת בלמנוטה הייחודית, השוכנת במבנה היסטורי ומוקפת בנוף מרשים.

ארוחת ערב ולינה בפוסדת בלמונטה

יום 3 | טרנקוסו - למגו - פאסו דה רגואה - שיט על נהר הדואורו - פורטו

נעזוב את בלמונטה לטרנקוסו, עיירה ימי ביניימית מוקפת חומה ובה רובע יהודי לשעבר. נראה את בתי האנוסים ואת סימניהם המיוחדים, את אתר המקווה שהיה כאן ונבקר בבית הכנסת, בו נראה מיצג על תולדות האנוסים של העיר ושל פורטוגל. נמשיך בדרך הררית יפה בין מטעי תפוחים ואגסים לפאסו דה רגואה שעל גדת נהר הדואורו (Douro) המתפתל שלצידו מגדלים את הגפן למשקה הפורט המפורסם. נצא לשיט נופי לאורך הנהר ולאחר מכן נמשיך אל עיר הנמל החשובה פורטו (Porto).

ארוחת ערב במסעדה ולינה בפורטו

יום 4 | פורטו - ברגה - גימראיש - פורטו

בבוקר נסייר בפורטו – נצא לטיול בעיר העתיקה שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי, נטייל בסמטאות ונראה את הקתדרלה הנישאת מעל הגבעה. נערוך סיור בארמון הבורסה מרובה הסגנונות, ונבקר באחד היקבים ונטעם מהפורט המקומי. נמשיך לברגה, בירת הקתוליות של פורטוגל ונבקר בקתדרלה המרשימה שלה. משם לגימראיש (Guimaraes), מהערים העתיקות בפורטוגל ובאירופה כולה, ערש הלאומיות הפורטוגלית, ונסייר במצודה ובמרכז העיר המתחדש עם הכיכרות הססגוניות. נחזור ללינה בפורטו.

ארוחת ערב במסעדה ולינה בפורטו

יום 5 | פורטו - יער בוסקו - קוימברה - פאטימה - תומאר

ניסע לכיוון יער בוסקו (Bucaco), מהיערות העתיקים באירופה, עם מגוון בוטני מרשים, ונראה את פונדק הציידים של מלכי פורטוגל, המשמש היום מלון פאר. נערוך טיול קצר בשמורה הצמודה. לאחר מכן נעשה דרכנו לקוימברה (Coimbra), בירת פורטוגל העתיקה. נטייל בעיר העתיקה, נבקר באוניברסיטה ובספרייה הברוקית העתיקה ובקפלה המעוטרת באריחי קרמיקה. משם נמשיך לתומאר (Tomar), ממנה נצא לעת ערב לפאטימה, עיר העלייה לרגל החשובה של פורטוגל, אליה מגיעים צליינים קתולים מכל העולם, ונצפה במיסה. לינה בתומאר.

ארוחת ערב ולינה בתומאר

יום 6 | קוימברה - בטלייה - נזרה - סיטיו - אובידוש - ליסבון

הבוקר נערוך סיור מקיף בתומאר במצודה הטמפלרית רבת הסגנונות ובעלת האדריכלות הייחודית, משם נמשיך לבית הכנסת ההיסטורי שבעיירה – היחיד ששרד מאז שהיהדות נאסרה בפורטוגל. ניסע לכנסיית הבטלייה הגותית (Batalha) – זיכרון לניצחון ההיסטורי של הפורטוגלים על הספרדים בשנת 1385. משם ניסע מערבה אל חוף הים ונבקר בסמטאותיה של עיירת הדייגים, נזרה (Nazare – נצרת) ונשקיף עליה מלמעלה מהכפר סיטיו (Sitio) הבנוי במצוק אבן גיר: ים כחול, אדוות לבנות וגגות אדומים. אח"כ ניסע לביקור בעיירה הקטנטונת, העתיקה והציורית מוקפת החומה, אובידוש (Obidos).  לעת ערב נמשיך למלוננו בליסבון.

ארוחת ערב במסעדה ולינה בליסבון

יום 7 | ליסבון - סינטרה - ארמון פנה - קשקאיש - ליסבון

נתחיל את הבוקר בסינטרה (Sintra), בה נטייל בארמון פנה (Pena), מהארמונות היפים ביותר של מלכי פורטוגל, אתר מורשת עולם של אונסק"ו ודוגמא ייחודית לסגנון הרומנטי הרב גוני של פורטוגל בסוף המאה ה-19. נסייר בחדרי הארמון ונצפה אל נוף היערות המסתורי שמסביב. נמשיך לעיירת הדייגים קשקאיש (Cascais). נחזור לליסבון ונסייר בעיר בעתיקה וברובע אלפמה (Alfama) על סמטאותיו, בו נבקר גם במצודת סאו ג'ורג'. נחזור למלוננו.

בערב נצא לארוחת ערב ומופע פאדו מסורתי.

לינה בליסבון

יום 8 | ליסבון - ת"א

נצא הבוקר ליום טיול בליסבון. נבקר בכנסיית המנזר של הירונימוש ממנה יצאו מגלי העולם החדש לדרך. נמשיך בסמוך לאזור בלם ( Belem- "בית לחם") ובו מפת הנתיבים של הפורטוגלים בעולם, וכן אנדרטת המגלים ומגדל בלם, אחד מסמליה של פורטוגל. נבקר במוזיאון האריחים Azulejos, שבו אוסף אריחים מרהיב המספר את ההיסטוריה של האריחים בפורטוגל, וכן נבקר במוזיאון  גולבקיאן (Gulbenkian) ובו אוסף עבודות אומנות מרשים ומגוון. נסכם את טיולנו בארוחת צהריים או ערב בעיר (על פי לו"ז הטיסה) ונמשיך ונטייל בלוויית המדריך ככל שהזמן יאפשר. אחר הצהריים נצא לנמל התעופה של ליסבון לטיסה חזרה לת"א.
הגעה לת"א בשעות הבוקר של היום ה- 9.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
06/09/1913/09/19עודד ציון, ד"ר€2,220€55€2,275מקומות אחרוניםבטיסות טאפ ישירות. המראה בבוקר וחזרה בשעות הצהריים, אי לכך תכנית היום האחרון בליסבון תבוצע ביום הראשון של הטיול.
03/10/1911/10/19עודד ציון, ד"ר€2,220€55€2,275מקומות אחרונים
23/10/1931/10/19אילן אברהמי€2,220€55€2,275יציאה מובטחת
עודד ציון, ד"ר
מדריך החברה הגיאוגרפית לחצי האי האיברי (ספרד ופורטוגל) וסיציליה. היסטוריון העוסק בחקר היסטוריה, תרבות ודתות בתחומי חצי האי האיברי והים התיכון. מרצה באוניברסיטה הפתוחה, באוניברסיטה העברית ובמוסדות נוספים, בנושאי היסטוריה ותאולוגיה.
אילן אברהמי
עוסק בהדרכה מאז 1993. מדריך במדינות אירופה השונות בדגש על רוסיה, פורטוגל וספרד ורואה חשיבות רבה בהקשר היהודי. בוגר לימודים ושירות צבאי בחיל הים. עם שחרורו המשיך את לימודיו בתחום תקשורת פרסום ויחסי ציבור, ולימודי ארץ ישראל. כאיש טבע וים ותיק, עוסק גם בהדרכת מדינות מרכז אמריקה...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €280  | בספטמבר €425
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: טיסות אל-על/טאפ ישירות כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה.
 • כלכלה: חצי פנסיון (על פי שעת ההגעה ביום הראשון, הארוחה של היום הראשון תתקיים ביום האחרון). למעט ארוחת ערב אחת שתתקיים במלון, יתר ארוחות הערב תתקיימנה במסעדות מקומיות נהדרות.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח התאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים על-פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית, מומחה לפורטוגל.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו').
 • ארוחות נוספות.
 • שתיה בארוחות הערב (קלה/חמה/אלכוהול).
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".
 • תשר למדריך הישראלי.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • סדר הביקורים באתרים עשוי להשתנות בהשפעת זמני טיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח.
הדפסה
טיול מאורגן לפורטוגל – מקומות מומלצים בליסבון, פורטוגל
מקומות מומלצים לביקור בליסבון

ליסבון ניצבת על הפרק? ריכזנו עבורכם המלצות על מקומות וחוויות שאתם חייבים לדגום בביקורכם בבירת פורטוגל.
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל – אתרים נבחרים בפורטוגל
אתרים נבחרים בפורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בפורטוגל? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בפורטוגל, ממצודת סינטרה הקסומה ועד נופיו הדרמטיים של רכס הכוכב, המשתרע לכל רוחבה של מרכז פורטוגל
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל - הטירות הקסומות של פורטוגל
הטירות הקסומות של פורטוגל

פורטוגל ידועה בשפע הטירות, המבצרים, המצודות והארמונות שנבנו בה לאורך המאות האחרונות. מאחורי כל מבנה היסטורי כזה חבוי סיפור מעניין, המלמד על התפתחותה של פורטוגל ועל האנשים שהטביעו בה את חותמם. בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם מידע על כמה מהטירות והמבצרים המעניינים ביותר.
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל – 10 דברים מעניינים על פורטוגל
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

לפורטוגל היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל.
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל –סוד הקסם של פורטוגל
סוד הקסם של פורטוגל

מאת נעם סלע

למרות שפורטוגל הינה מדינה אטרקטיבית במיוחד מבחינה תיירותית, הקהל הישראלי החל לגלות אותה רק לאחרונה. היא נמצאת בשוליים של אירופה ומעט "נחבאת אל הכלים", וכאן טמון סוד הקסם שלה. האווירה והתרבות אירופאיות ונעימות, התשתיות ברמה גבוהה והתושבים חמים ומסבירי- פנים, ונותנים תחושה ביתית בכל מקום.
קרא עוד
רגע לפני הטיול המאורגן לפורטוגל, מידע שימושי למטייל
מידע שימושי למטייל בפורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפורטוגל אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
פורטוגל נעים להכיר - טיול מאורגן לפורטוגל
השכנה הפחות מתויירת – פורטוגל נעים להכיר

פורטוגל ממוקמת סמוך לחוף האוקיינוס האטלנטי ומציעה למבקריה ערים הצבעוניות שופעות מבנים היסטוריים, חופים נפלאים, נופים קסומים, פארקים ומוזיאונים ייחודיים, מוסיקה סוחפת ואוכל משובח. בכתבה הבאה תגלו חמישה מקומות שאסור לכם לפספס בטיול הקרוב לפורטוגל.
קרא עוד