טיול לטאיוואן - 14 יום - רוח, תרבות וקולינריה

טיול לטאיוואן - 14 יום - רוח, תרבות וקולינריה

המזרח הרחוק
14 ימים
11 לילות

מסע לתוך ליבה הארוג של טאיוואן, אל העבר והמסורת ואל ההתחדשות והמודרני. מסע בין נוף סיני עירוני עתיק ומתחדש, לבין כפרים ושמורות טבע. במעבר שבין מסורת לקדמה, טאיוואן מציגה תמונה דינמית ומשתנה למבקר בה.
במרחק נגיעה מהדרקון הסיני שוכן "האי היפה", 'איליה פורמוזה', הידוע לנו בשם טאיוואן. פנים רבות לאי, מרכסים גבוהים, נופים געשיים, נהרות תכולים, צוקי ים נישאים, קירות סלע זקופים ויערות טרופיים הנושקים לאוקיינוס השקט, דרך פסטיבלים ססגוניים ועד פוליטיקה, ממשל ובדלנות.
הטיול מפגיש את הנוסעים עם ילידי האי טרום העידן הסיני, תפיסות שאמניות בתערובת של דאו, קונפוציוס ובודהא שירשה טאיוואן ממורשת האם הסינית ומתרבות סינית אותנטית. הטיול ייקח אתכם לאי שהיה משאת נפשם של ההולנדים, הפורטוגזים והיפנים והיום מצוי בליבה של המחלוקת עם סין. אי שהתפרסם במלחמותיו ובמאבקיו, בתרבות ובמטבח הסיני הייחודי ועד כלכלה מפותחת שהכניסה אותו למועדון ה"נמרים הקטנים" של אסיה.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - טייפה

המראה דרך יעד ביניים והגעה למחרת לטייפה, בירת טאיוואן, שבמהלך מאות שנים עשתה דרכה ממשכנם של ילידים אבוריג'יניים לאחת הערים המובילות באסיה הכלכלית. בראשית המאה ה- 18 הגיעו לכאן מתיישבים מחבל פוג'יין וב- 1886 הפך המקום לבירת המחוז החדש בשושלת צ'ינג. היום היא מהווה את החלון לטאיוואן ומשמשת כמרכז המנהלי והתרבותי של המדינה. טובלת בגנים ופארקים, משובצת אתרים היסטורים ומגדלים מודרניים.

בהתאם לשעות הנחיתה, נצא להיכרות עם הבירה – טייפה. נבקר באתר ההנצחה לג׳יאנג קאי שק אשר היה הנשיא הראשון של טייוואן כפי שאנו מכירים אותה כיום – הרפובליקה הסינית. במבנה המרהיב, הבנוי בארכיטקטורה מסורתית קלאסית וממוקם ברובע הממשלתי, נצפה בטקס חילופי המשמרות ונכיר את ההיסטוריה המודרנית של האי.

נבקר ברחוב די-חוואה, הרחוב העתיק של טייפה הידוע בארכיטקטורה ייחודית, חנויות רפואה סינית ונינוח של ״טייוואן של פעם״. נסייר באזור ונקבל הצצה ראשונית לדת הטייוואנית. לינה בטייפה

יום 3 | טייפה: אגם השמש והירח

נתחיל את היום במקדש לונגשאן – המקדש הבודהיסטי הגדול של טייפה שבו נצלול לעומק עולם הדת בטייוואן. נמשיך את טיולנו למוזיאון הארמון הלאומי – המוזיאון המרהיב בעולם להיסטוריה סינית, אשר בו נחשף לאוספי העיר האסורה של בייג'ינג שהחלה דרכה כבירת שושלת מינג במאה ה-14. המוזיאון הוא אוסף האמנות הסינית הגדול בעולם ומהמרהיבים שיש ואוצר ציורים, קליגרפיה, פיסול, ברונזה וריהוט.

בשעות אחרה"צ ניפרד מטייפה ונעשה את דרכנו לכיוון מרכז טייוואן. נבקר בכפר הקשת בענן המהווה גלריה צבעונית תחת כיפת השמים ונסיים את היום באגם השמש והירח. לינה באגם השמש והירח

יום 4 | אגם השמש והירח

היום יוקדש כולו לאזור אגם השמש והירח. נתחיל את היום בבוקר בשייט מרגיע על האגם.
בשעות הצהריים נבלה במקדש וון-וו עם התצפית המרהיבה על האגם. נבקר באזור אידסאו-המשלב ביקור בכפר של בני השבט המקומי, בתים משוחזרים מקש ועץ, טבע ונוף – האבוריג'ינים ומופע. בשעות אחרה״צ נרגע במקדש הנזיר הקדוש עם מגוון סיפורים ונקנח את היום בחווית היכרות עם עולם התה הטייוואני.
לינה באגם השמש והירח

יום 5 | אגם השמש והירח והבירה הקדומה של טייוואן - טאינאן

בשעות הבוקר ניפרד מאגם השמש והירח ונתחיל את נסיעתנו דרומה. בדרכנו נבקר בעיירה מקומית אשר קיים בה מקדש המוקדש לזכר רעידת האדמה שפקדה את האזור. נמשיך את דרכנו ונבקר בשמורת היער שיטואו אשר ידועה בזכות יער הבמבוקים הפסטרולי. נהנה ממסלול הליכה ברקע הנופים המיוחדים ולקראת ערב נגיע לטאינאן, הבירה הקדומה של טייוואן ובה פזורים כ 300 מקדשים. הקולוניאליזם ההולנדי, הסיני והיפני השפיעו על הסגנון והארכיטקטורה של העיר.

לינה בטאינאן

יום 6 | טאינאן: הבירה הקדומה של טייוואן

היום יוקדש לעולם התרבות, ההיסטוריה והפולקלור המקומי. נתחיל את היום בביקור באגם הלוטוס שבו פגודת הנמר והדרקון המפורסמות. נטייל במקדשים הייחודיים בעיר בהם המקדש הקונפוציאני והמצודה ההולנדית. נטייל בין הסמטאות העתיקות ברובע אנפינג ונבקר בבית העץ אשר בו נראה את התופעה הייחודית של עצי הבניאן המקומיים.
בשעות אחר הצהריים נהנה ממופע תופים מרהיב בכפר התופים ונקנח את היום בשוק הלילה של העיר המפורסם שבו נהנה ממגוון מאכלי הרחוב המפורסמים לעיר טאינאן.

יום 7 | לעבר טאידונג

נתחיל את היום בביקור במנזר הבודהיסטי הגדול בטייוואן – "אור הר הבודהא". זהו מתחם מקדש אדיר הכולל מנזר, מרכז מדיטציה ומוזיאון המהווה את המרכז הבודהיסטי הגדול והחשוב ביותר בדרום טייוואן. נהנה מסיור מרתק בין האגפים השונים ונקבל הבנה מעמיקה על מחשבת הבודהא. נהנה מארוחת צהרים צמחונית במנזר ולאחריה נעשה את דרכנו לעבר הצד המזרחי של טייוואן בנסיעה בהרים על רקע נופים דרמטיים. נגיע לשמורת היער של ג'יבן – שמורת עצי בניאן המשלבת נופים קסומים עם פרפרים, ציפורים וקופים ונלון במלון מעיינות חמים מרגיע לגוף ולנפש בלב עיירת ג׳יבן.

בשעות הערב נהנה ממופע ריקוד אבוריג'ני תוסס של בני שבט הביינאן. לינה בטאידונג

יום 8 | מטאידונג לפארק הלאומי טרוקו

היום נעשה את דרכנו לפארק הלאומי טארוקו דרך אחד הכבישים היפים בטייוואן – עמק הבקע המזרחי, המשלב שדות אורז לצד אוכלוסייה מגוונת של בני השבטים הילידים, בני האקה, טייוואנים וסינים מן היבשת. נתחיל את היום בביקור בכפר אבוריג'ני ונכיר מקרוב את חיי האבוריג'נים הטייוואנים. נבקר באזור שדות האורז האיכותי ביותר של טייוואן. נחצה את חוג הסרטן של כדור הארץ ונגיע לאזור הפארק הלאומי טרוקו, המהווה את אחת מפנינות הטבע המרהיבות בעולם. נלון במלון בלב הפארק הלאומי.

יום 9 | הפארק הלאומי טרוקו

היום נהנה ממגוון תצפיות נוף ומסלולי הליכה בפארק הלאומי. הקניון של טארוקו (Taroko) משלב נקיקי שיש וצמחיה שופעת בלב פסגות נישאות. כמעט כל בתי הגידול בטאיוואן מיוצגים כאן ומהווים מחסה לבעלי החיים באי. בקטע מנהר יא-יונג פארו נוצר נקיק טארוקו המתחתר במצוקי שיש לאורך 18 ק"מ. השמורה כולה ובה הקניון הם תוצר פעילות טקטונית ומפגש הלוח האסיאתי והלוח הפיליפיני. נלון במלון בלב הפארק הלאומי ונהנה ממופע מוזיקה מקומית.

יום 10 | בחזרה לטייפה

נעשה את דרכנו בחזרה לבירת טייוואן. נעצור בתצפית נוף של צוק צ'ינגשוואי בעל הנופים שבזכותם זכתה טייוואן לכינוי "איליה פורמוזה" – האי היפה. נבקר במרכז לאומנות ופולקלור טייוואני שבו ניחשף למגוון סגנונות האומנות הייחודיות לאי.
בשעות הערב נהנה מסיור באזור רובע שימן – רובע הצעירים התוסס של טייוואן. הרובע, אשר פותח בתקופה של הקולוניאליזם היפני, מזכיר את רובע גיוזה של טוקיו ומשלב בתי כלבו, חנויות, שווקים ומופעי רחוב.

יום 11 | טייפה

נתחיל את היום בנסיעה ברכבל לעבר הרי מאו-קונג בדרום טייפה הידועים בזכות שדות התה שבהם. נבקר משפחת מאסטרים לתה מקומי אשר יספרו לנו על אומנות תרבות התה הטייוואנית. נמשיך את טיולנו לביקור באגם אלף האיים המשלב תצפיות נוף מרהיבות של הרים, מים ושדות תה מקומי.

בשעות הערביים נעלה לתצפית נוף מרהיבה על העיר מבניין טייפה 101 – אחד הבניינים הגבוהים בעולם ונקנח את היום בארוחת דים סאם עשירה באחת מ- 10 המסעדות הטובות בעולם!

יום 12 | מסביב לטייפה

היום יוקדש לאזורי הטבע מחוץ לבירה טייפה. נתחיל את היום בפארק הגיאוגרפי Yehliu הניחן בתצורות סלע ייחודיות ומרהיבות. מאות סלעים עוצבו בתהליך ארוזיה ממושך על ידי גלי הים והרוח. אלו חוררו בסלעים חריצים, סלעי פטריה ו'חלות דבש'. נמשיך את טיולנו לעיירת ג'יופן – עיירה קסומה בהרים המשלבת שוק ייחודי על רקע נופים של הרים ואוקיינוס.
בשעות אחה"צ נבקר במפל הגדול בטייוואן – מפל שיפן, ונסיים את סיורנו בעיירת שיפן בחוויה מיוחדת של הפרחת משאלות לשמיים.

ימים 13-14 | הפארק הלאומי יאנגמין שאן ונפרדים מטייוואן

נתחיל את היום בביקור בפארק הלאומי יאנגמין שאן. נהנה ממגוון תצפיות נוף הכוללות את התופעה הגעשית של ההר. בנוסף, נהנה ממגוון פריחות המיוחדות לתקופת האביב של טייוואן.

בשעות הצהריים נבקר במלון הגראנד הוטל המרהיב ביופיו ובהדרו, שם התקיים טקס הגמר של המירוץ למיליון 2013. לפני הפרידה מטייוואן נהנה מזמן חופשי באאוטלט הגדול של טייוואן. ניפרד מטייוואן מלאים בחוויות בלתי נשכחות! נחיתה בתל אביב ביום ה- 14.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
12/10/1925/10/19מיטל מרגוליס לין$4,535$242$4,777מלאבסוכות | טיסות בקתאי פסיפיק | בפסטיבל אמצע הסתיו (Mid-Autumn Festival).
10/04/2023/04/20יפורסם בהמשךיפורסם בהמשךבפסח
מיטל מרגוליס לין
בעלת ניסיון רב בהדרכת טיולים בטייוואן ומתגוררת בטייוואן מאז שנת 2011 עם משפחתה הישראלית-טייוואנית. בעלת תואר ראשון בהצטיינות בלימודי אסיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, ותואר שני בלימודי תרבות בדגש על התרבות האסיאתית. מיטל מומחית בתרבות הטייוואנית על כל גווניה - פילוסופיה, דת,...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,090
 • המחיר למינימום 20 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ. מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות
 • לינה: בתי מלון ארבעה וחמישה כוכבים לאורך כל המסלול
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך הטיול
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג
 • מדריכים מלווים דוברי אנגלית בסיורים
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית ככלולים
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים.
 • מפגש הכנה לפני היציאה
 • אוזניות שמע

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה