טיול לטאיוואן - 13 יום - אי קטן המציע עולם ומלואו

טיול לטאיוואן - 13 יום - אי קטן המציע עולם ומלואו

המזרח הרחוק
13 ימים
11 לילות

מסע לתוך ליבה הארוג של טאיוואן, אל העבר והמסורת ואל ההתחדשות והמודרני. מסע בין נוף סיני עירוני עתיק ומתחדש, לבין כפרים ושמורות טבע במעבר שבין מסורת לקדמה, טאיוואן מציגה תמונה דינמית ומשתנה למבקר בה.
במרחק נגיעה מהדרקון הסיני שוכן "האי היפה", 'איליה פורמוזה' הידוע לנו בשם טאיוואן. פנים רבות לאי, מרכסים גבוהים, נופים געשיים, נהרות תכולים, דרך פסטיבלים ססגוניים ועד פוליטיקה, ממשל ובדלנות. הטיול מפגיש את הנוסעים עם ילידי האי טרום העידן הסיני, תפיסות שאמניות בתערובת של דאו, קונפוציוס ובודהא שירשה טאיוואן ממורשת האם הסינית ותרבות סינית אותנטית. הטיול ייקח אתכם לאי שהיה משאת נפשם של ההולנדים, הפורטוגזים והיפנים והיום מצוי בליבה של המחלוקת עם סין.
רכסים גבוהים, צוקי ים נישאים, קירות סלע זקופים ויערות טרופיים הנושקים לאוקיינוס השקט, אי שהתפרסם במלחמותיו ובמאבקיו, בתרבות ובמטבח הסיני הייחודי ועד כלכלה מפותחת שהכניסה אותו למועדון ה"נמרים הקטנים" של אסיה.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - הונג קונג - טייפה

המראה דרך הונג קונג והגעה למחרת לטייפה (Taipei), בירת טאיוואן, שבמהלך מאות שנים עשתה דרכה ממשכנם של ילידים אבוריג'יניים לאחת הערים המובילות באסיה הכלכלית. בראשית המאה ה- 18 הגיעו לכאן מתיישבים מחבל פוג'יין וב 1886 הפך המקום לבירת המחוז החדש בשושלת צ'ינג. היום היא מהווה את החלון לטאיוואן ומשמשת כמרכז המנהלי והתרבותי של המדינה. טובלת בגנים ופארקים, משובצת אתרים היסטוריים ומגדלים מודרניים.

יום 3 | טייפה

נתחיל את היום בהיכרות עם הבירה – טייפה. אולם ההנצחה לנשיא הראשון של הרפובליקה הסינית – צ'יאנגקאישק הבנוי בארכיטקטורה ניאו קלאסית וולגרית וממוקם בלב כיכר החירות. נבקר ברחוב די-חוואה, הרחוב העתיק של טייפה ונקבל הצצה ראשונית לדת הטייוואנית במקדש אל העיר המפורסם. נהנה משווקי הסופ"ש של טייפה: שוק הג'ייד, שוק הפרחים ושוק האומנויות.
נבקר במקדש לונגשאן – המקדש הבודהיסטי הגדול של טייפה שבו נצלול לעומק עולם הדת בטייוואן. נמשיך את טיולנו למוזיאון הארמון הלאומי – המוזיאון המרהיב בעולם להיסטוריה סינית, אשר בו נחשף לאוספי העיר האסורה של ביג'ינג שהחלה דרכה כבירת שושלת מינג במאה ה-14. המוזיאון הוא אוסף האמנות הסינית הגדול בעולם ומהמרהיבים שיש ואוצר ציורים, קליגרפיה, פסול, ברונזה וריהוט.
בשעות אחה"צ ניפרד מטייפה ונעשה את דרכנו לכיוון מרכז טייוואן. נבקר בכפר הקשת בענן המהווה גלריה צבעונית תחת כיפת השמים ונסיים את היום באגם השמש והירח.

יום 4 | אגם השמש והירח

את היום נקדיש לשמורת אגם השמש והירח המשלבת נופי אגם וכפרים יליים. נתחיל את היום בשייט מרגיע על האגם. בשעות הצהריים נבלה במקדש וון-וו עם התצפית המרהיבה על האגם. נבקר באזור אידסאו – המשלב מאכלים של בני השבט המקומי. נבקר במקדש הנזיר הקדוש. נקנח את היום בחוויית היכרות עם עולם התה הטייוואני.

יום 5 | אגם השמש והירח והבירה הקדומה של טייוואן - טאינאן

נתחיל את היום בנסיעה לטאינן, העיר העתיקה ביותר בטייוואן ובה פזורים כ 300 מקדשים. הקולוניאליזם ההולנדי, הסיני והיפני השפיעו על הסגנון והארכיטקטורה של העיר. נטייל במקדשים הייחודיים בהם המקדש הקונפוציאני והמצודה ההולנדית. נטייל בין הסמטאות העתיקות ברובע אנפינג ונטעם מהמטבח הייחודי לאזור זה. בנוסף – נהנה ממופע תופים מרהיב בכפר התופים.

יום 6 | קאושיונג

נתחיל את היום בביקור במנזר הבודהיסטי הגדול בטייוואן – "אור הר הבודהא". זהו מתחם מקדש אדיר הכולל מנזר, מרכז מדיטציה ומוזיאון המהווה את המרכז הבודהיסטי הגדול והחשוב ביותר בדרום טייוואן. נהנה מסיור מרתק בין האגפים השונים ונקבל הבנה מעמיקה על מחשבת הבודהא. נבקר באגם הלוטוס המשלב מבנים מיוחדים וסיפורים מהפולקלור המקומי ונהנה בערב מביקור באחד משווקי הלילה התוססים בטייוואן.

יום 7 | מקאושיונג לטאיטונג

היום נעשה את דרכנו לצד המזרחי בטייוואן. ניסע בנופים הרריים דרמטיים לכיוון מחוז טאיטונג. נבקר בשמורת היער של ג'יבן – שמורת עצי בניאן המשלבת נופים קסומים עם פרפרים, ציפורים וקופים. נהנה ממסלול הליכה בשמורת הטבע. את היום נקנח בחוויית מעיינות חמים מרגיע לגוף ולנפש ומופע ריקוד אבוריג'ני תוסס של בני שבט הביינאן.

יום 8 | מטאידונג לפארק הלאומי טרוקו

היום נעשה את דרכנו לפארק הלאומי טארוקו דרך אחד הכבישים היפים בטייוואן – עמק הבקע המזרחי, המשלב שדות אורז לצד אוכלוסייה מגוונת של בני השבטים הילידים. בני האקה, טייוואנים וסינים מן היבשת. נתחיל את היום בביקור בכפר אבוריג'ני ונכיר מקרוב את חיי האבוריג'נים הטייוואנים. נבקר באזור שדות האורז האיכותי ביותר של טייוואן. נחצה את חוג הסרטן של כדור הארץ ונגיע לאזור הפארק הלאומי טרוקו, המהווה את אחת מפנינות הטבע המרהיבות בעולם. נלון במלון בלב הפארק הלאומי.

יום 9 | הפארק הלאומי טרוקו

היום נהנה ממגוון תצפיות נוף ומסלולי הליכה בפארק הלאומי. הקניון של טארוקו (Taroko)  משלב נקיקי שיש וצמחיה שופעת בלב פסגות נישאות. כמעט כל בתי הגידול בטאיוואן מיוצגים כאן ומהווים מחסה לבעלי החיים באי. בקטע מנהר יא-יונג פארו נוצר נקיק טארוקו המתחתר במצוקי שיש לאורך 18 ק"מ. השמורה כולה ובה הקניון הם תוצר פעילות טקטונית ומפגש הלוח האסיאתי והלוח הפיליפיני. נלון במלון בלב הפארק הלאומי ונהנה ממופע מוזיקה מקומית.

יום 10 | בחזרה לטייפה

נעשה את דרכנו בחזרה לבירת טייוואן. נעצור בתצפית נוף של צוק צ'ינגשוואי בעל הנופים שבזכותם זכתה טייוואן לכינוי "איליה פורמוזה" – האי היפה. נבקר במרכז לאומנות ופולקלור טייוואני שבו ניחשף למגוון סגנונות האומנות הייחודיות לאי. בשעות הערב נהנה מסיור ערב בשוק הלילה ראו-הא – אחד משווקי הלילה הצבעוניים והתוססים של טייפה.

יום 11 | טייפה

נתחיל את היום בביקור באגם אלף האיים המשלב תצפיות נוף מרהיבות של הרים, מים ושדות תה מקומי. בשעות הצהריים נהנה מביקור ברובע שימן – רובע הצעירים התוסס של טייוואן אשר פותח בתקופה של הקולוניאליזם היפני. הרובע, המזכיר את רובע גיוזה של טוקיו, משלב בתי כלבו, חנויות, שווקים ומופעי רחוב.

בשעות הערביים נעלה לתצפית נוף מרהיבה על העיר מבניין טייפה 101 – אחד הבניינים הגבוהים בעולם ונקנח את היום בארוחת דים סאם עשירה באחת מ- 10 המסעדות הטובות בעולם!

יום 12 | מסביב לטייפה

היום יוקדש לאזורי הטבע מחוץ לבירה טייפה. נתחיל את היום בפארק הגיאוגרפי Yehliu הניחן בתצורות סלע ייחודיות ומרהיבות. מאות סלעים עוצבו בתהליך ארוזיה ממושך על ידי גלי הים והרוח. אלו חוררו בסלעים חריצים, סלעי פטריה ו'חלות דבש'. נמשיך את טיולנו לעיירת ג'יופן – עיירה קסומה בהרים המשלבת שוק ייחודי על רקע נופים של הרים ואוקיינוס. בשעות אחה"צ נבקר במפל הגדול בטייוואן – מפל שיפן, ונסיים את סיורנו בעיירת שיפן בחוויה מיוחדת של הפרחת משאלות לשמיים.

יום 13 | הפארק הלאומי יאנגמין שאן וניפרדים מטייוואן

נתחיל את היום בביקור בפארק הלאומי יאנגמין שאן. נהנה ממגוון תצפיות נוף הכוללות את התופעה הגעשית של ההר. בנוסף, נהנה ממגוון פריחות המיוחדות לתקופת האביב של טייוואן.

בשעות הצהריים נבקר במלון הגראנד הוטל המרהיב ביופיו ובהדרו, שם התקיים טקס הגמר של המירוץ למיליון 2013. לפני הפרידה מטייוואן נהנה מזמן חופשי באאוטלט הגדול של טייוואן. ניפרד מטייוואן מלאים בחוויות בלתי נשכחות! נחיתה בתל אביב

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
12/10/1925/10/19מיטל מרגוליסבסוכות | בטיסות קתאי פסיפיק
מיטל מרגוליס
בעלת ניסיון רב בהדרכה ובעלת תואר ראשון בהצטיינות בלימודי אסיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. בין תחומי עניינה וכתיבתה: מפגש בין תרבויות, אנתרופולוגיה פסיכולוגית, דתות מזרח אסיה (בדגש על בודהיזם), פילוסופיה ובריאות טבעית. אחרי טיולים רבים באסיה ולימודים בתחום, רצה הגורל להפגיש...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,250
 • המחיר למינימום 20 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ. מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות
 • לינה: בתי מלון ארבעה וחמישה כוכבים לאורך כל המסלול
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך הטיול
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג
 • מדריכים מלווים דוברי אנגלית בסיורים
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית ככלולים
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים.
 • מפגש הכנה לפני היציאה
 • אוזניות שמע

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה