טיולים מאורגנים לטייוואן עם החברה הגיאוגרפית

טיול לטאיוואן - 15 יום - בעת פסטיבל הפנסים בטייפה

המזרח הרחוק
15 ימים
12 לילות

במרחק נגיעה מהדרקון הסיני שוכן "האי היפה", 'איליה פורמוזה', הידוע לנו בשם טאיוואן. פנים רבות לאי, מרכסים גבוהים, נופים געשיים, צוקי ים נישאים ויערות טרופיים הנושקים לאוקיינוס השקט, דרך פסטיבלים ססגוניים ועד פוליטיקה, ממשל ובדלנות. במעבר שבין מסורת לקדמה, טאיוואן מציגה תמונה דינמית ומשתנה למבקר בה. נצא למסע אל תוך ליבה הארוג של טאיוואן, בין נוף סיני עירוני עתיק ומתחדש, לבין כפרים ושמורות טבע.
הטיול מפגיש את הנוסעים עם ילידי האי טרום העידן הסיני, תפיסות שאמניות בתערובת של דאו, קונפוציוס ובודהא, שירשה טאיוואן ממורשת האם הסינית ומהתרבות הסינית האותנטית. יחד נגלה את האי, שהיה משאת נפשם של ההולנדים, הפורטוגזים והיפנים' והיום מצוי בליבה של המחלוקת עם סין. אי שהתפרסם במלחמותיו ובמאבקיו, בתרבות ובמטבח הסיני הייחודי, וגם בכלכלה מפותחת שהכניסה אותו למועדון ה"נמרים הקטנים" של אסיה.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - הונג-קונג - טייפה

המראה דרך הונג-קונג והגעה למחרת לטייפה, בירת טאיוואן, שבמהלך מאות שנים עשתה דרכה ממשכנם של ילידים אבוריג'יניים לאחת הערים המובילות באסיה הכלכלית. בראשית המאה ה-18 הגיעו לכאן מתיישבים מחבל פוג'יין  ב 1886 הפך המקום לבירת המחוז החדש בשושלת צ'ינג. היום היא מהווה את החלון לטיאוואן ומשמשת כמרכז המנהלי והתרבותי של המדינה. טובלת בגנים ופארקים, משובצת אתרים היסטוריים ומגדלים מודרניים.

יום 2 | טייפה

עם הגעתנו לטאיוואן, נתחיל את היום בהיכרות עם הבירה – טייפה. נבקר באולם ההנצחה לנשיא הראשון של הרפובליקה הסינית – צ'יאנגקאישק הבנוי בארכיטקטורה ניאו קלאסית וולגרית וממוקם בלב כיכר החירות, ונבקר במקדש לונגשאן, בו נכיר מקרוב את עולם הדת המקומית הטאיוואנית.
את שעות אחה״צ נבלה במרכז לאומנויות סונגשאן, בו נכיר את האומנות המקומית ואת עולם הפנאי בטאיוואן. נלון במלון בטייפה, באזור אחד משווקי הלילה התוססים בעיר.

יום 3 | טייפה - בין מסורת למודרניות

נתחיל את היום בביקור במוזיאון הארמון הלאומי הנחשב למוזיאון המרהיב בעולם להיסטוריה סינית. נסייר באגפים השונים של המוזיאון הכוללים ג׳ייד, פורצלן, רהיטים, קליגרפיה ואומנות סינית ונצלול לעומק הציויליזציה הסינית העשירה.

בשעות אחה״צ נהנה מביקור בשווקי הסופ״ש של העיר – שוק הפרחים ושוק הג׳ייד, ונהנה מאווירת הסופ״ש של טייפה.

נמשיך לעבר רובע שימן – רובע הצעירים התוסס של טייפה הכולל מגוון בתי כלבו, מופעי רחוב, מסעדות, מועדונים ומפגש עם התרבות הפופולרית הטאיוואנית.

יום 4 | עיירת ג'יופן וטייפה

נתחיל את היום במגוון תצפיות טבע מרהיבות באגם אלף האיים המשלב הרים, נהרות ונופים של שדות תה. בשעות הצהריים נחזור לטייפה לביקור באזור העתיק של העיר – רחוב די-חוואה המשלב ארכיטקטורה ייחודית, תרבות עשירה הקשורה לעולם הרפואה הסינית, שוק בדים, שוק איכרים ומקדש אל-העיר המהווה את אחד המוקדים המיוחדים של טייפה. נבקר במתחם האומנויות של טייפה ובשעות הערביים נעלה לתצפית מבניין טייפה 101 – אחד הבניינים הגבוהים בעולם, ונהנה מארוחת ערב במסעדת דים-סאם עם כוכב מישלן.

יום 5 | צפון טאיוואן

היום יוקדש לאזורים המיוחדים בצפון טאיוואן. נתחיל את היום בפארק הלאומי יאנגמין שאן המשלב מגוון תצפיות נוף של פעילות וולקנו ופריחות הייחודיות לאביב בטאיוואן. נמשיך את טיולנו לעיירת ג׳יופן – עיירה קסומה בהרים אשר מקושרת לעידן הקולוניאליזם היפני וכונתה בעבר ״שאנגחאי הקטנה״. העיירה כיום משלבת שוק אוכל ייחודי, בתי תה מקומיים ונופים פסטורליים של הרים ואוקיינוס. נבקר בפארק הגיאוגרפי ייליו הכולל תצורות נוף ייחודיות של סלעים על רקע האוקיינוס ונחזור לטייפה לארוחת ערב בסגנון ייחודי.

יום 6 | פסטיבל הפנסים במחוז פינגשי

נתחיל את היום בנסיעה ברכבל לעבר הרי מאו-קונג המפורסמים בשדות התה שבהם. נבקר במקדש דאואיסטי ייחודי על צלע ההר ונהנה מחוויית תה באחד מבתי התה הפזורים באזור. בשעות הצהריים נעשה את דרכנו למחוז פינגשי, בו מתקיים פעם בשנה אירוע של הפרחת פנסים המונית הנחשבת לאחת מ- 10 הפסטיבלים המיוחדים בעולם (לפי הנשיונל ג'אוגרפיק). נהנה מחוויה בלתי נשכחת של הפרחת משאלות לשמים!

יום 7 | מטייפה לאגם השמש והירח

היום ניפרד מהעיר הגדולה ונעשה את דרכנו למרכז טאיוואן. נבקר בכפר הקשת בענן המהווה גלריה צבעונית תחת כיפת השמים ונמשיך לעבר אחד ממוקדי התיירות המרכזיים של האי – אגם השמש והירח. האגם מהווה את מקור המים המתוקים הגדול בטאיוואן וצורתו מזכירה חיבוק של שמש וירח. נבקר במקדשים המיוחדים באזור האגם-מקדש וון-וו ומקדש הנזיר הקדוש. נבקר באזור איטסאו, בו נהנה מהיכרות עם המטבח האבוריג'ני של שבט הטאו המתגורר באזור זה, ונהנה ממסלול הליכה מרגיע על גדות האגם.

יום 8 | מאגם השמש והירח לקאושיונג

ניפרד מאגם השמש והירח ונעשה את דרכנו לדרום טאיוואן. נכנס לעומק ההיסטוריה של טאיוואן בעיר העתיקה ביותר בטאיוואן  – טאינאן ובה פזורים כ 300 מקדשים. הקולוניאליזם ההולנדי, הסיני והיפני השפיעו על הסגנון והארכיטקטורה של העיר. נטייל במקדשים הייחודיים בהם המקדש הקונפוציאני והמצודה ההולנדית. נבקר במקדש קונפוציוס הראשון בטאיוואן ובו נחשף לפילוסופיה הקונפוציאנית העתיקה. נסייר ברובע אנפינג הכולל מגוון מאכלים ייחודיים לאזור ואת בית העץ – אחד המקומות המסתוריים בטאיוואן.
בשעות הערב נגיע לעיר קאושיונג – העיר השנייה בגודלה בטאיוואן, ונלון במלון באזור נהר האהבה המפורסם של העיר.

יום 9 | קאושיונג ופסטיבל הפנסים

נתחיל את היום במרכז תרבות תופים, בו נצפה במופע תופים מרהיב ונתנסה בחוויית מוזיקה ייחודית. נמשיך את טיולנו לאגם הלוטוס המהווה את אחד הסמלים האייקונים של דרום טאיוואן. האגם מוקף במגוון מקדשים ומבנים ארכיטקטונים מיוחדים הכוללים את פגודת הדרקון והנמר.

אחרי הצהריים נעשה את דרכנו למחוז פינדונג, אשר נבחר ב 2019 להיות המקום המארח של פסטיבל הפנסים והאורות.

יום 10 | לכיוון מזרח טייוואן

נתחיל את היום במנזר הבודהיסטי פו-גואנג-שאן "אור הר הבודהא". זהו מתחם מקדש אדיר הכולל מנזר, מרכז מדיטציה ומוזיאון המהווה את המרכז הבודהיסטי הגדול והחשוב ביותר בדרום טאיוואן. נהנה מסיור מרתק בין האגפים השונים ונקבל הבנה מעמיקה על מחשבת הבודהא.
בשעות הצהריים נעשה את דרכנו בכביש ההרים לעבר הצד המזרחי של טאיוואן- מחוז טאידונג. נלון במלון ספא מעיינות חמים בלב הטבע ונהנה מחוויה מרגיעה של מעיינות עם מינרלים שונים עם סגולות לגוף ולנפש.

יום 11 | מזרח טאיוואן והפארק הלאומי טרוקו גורג׳

היום נעשה את דרכנו באחד הכבישים המפורסמים בטייוואן ״עמק הבקע המזרחי״ המפורסם בנופים פסטורליים של כפרים אבוריג׳נים ושדות אורז. נתחיל את היום בביקור בכפר בני הבונון שבו נזכה להצצה מקרוב לחיי האבוריג׳נים הטייוואנים. נמשיך את טיולנו לאזור שדות האורז המפורסמים והפוטוגנים של טייוואן. נחצה את חוג הסרטן של כדור הארץ ולקראת ערב נגיע לפארק הלאומי טרוקו המהווה את פנינת הטבע של האי. לינה במלון בלב הפארק.

יום 12 | טרוקו גורג׳

את היום נקדש לפארק הלאומי טרוקו. הקניון של טארוקו (Tarokoׁ) הוא אחד מפלאי הטבע של טאיוואן. נקיקי שיש וצמחיה שופעת בלב פסגות נישאות. כמעט כל בתי הגידול בטאיוואן מיוצגים כאן ומהווים מחסה לבעלי החיים באי. בקטע מנהר יא-יונג פארו נוצר נקיק טארוקו המתחתר במצוקי שיש לאורך 18 ק"מ. השמורה כולה ובה הקניון הם תוצר פעילות טקטונית ומפגש הלוח האסיאתי והלוח הפיליפיני. נהנה במשך היום במגוון תצפיות נוף ומסלולי הליכה בפארק הלאומי. נלון במלון בלב הפארק ונקנח את היום במופע מוזיקה אבוריג'נית.

יום 13 | ממזרח טאיוואן לטייפה

היום נבקר בתצפית נוף של צוקי צ׳ינגשוואי. בשל הנוף הייחודי זכתה טאיוואן לכינוי ״איליה פורמוזה״ (האי היפה) ע״י הפוטורזים. נבקר במרכז לפולקלור ואומנות טאיוואנית, בו נחשף למגוון העשיר של האומנויות באי. עם הגעתנו לבירה טייפה, נבקר במתחם המיוחד המוקדש לפסטיבל הפנסים בעיר ונהנה מאווירת החג הייחודית.

ימים 14-15 | נפרדים מטאיוואן

נתחיל את היום בבוקר חופשי בעיר ובשעות הצהריים נהנה מארוחה מיוחדת בגראנד הוטל -מלון 5 הכוכבים הראשון בטאיוואן אשר חושף סיפורים על ההיסטוריה המודרנית של סין-טאיוואן.

ניפרד מטאיוואן מלאים בחוויות בלתי נשכחות!

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםפסטיבל הפנסים בטייפה מתקיים במהלך חודש פברואר.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,150
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ. מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות בחברת קתאי פסיפיק
 • טיסות פנימיות בהתאם למסלול
 • לינה: בתי מלון ארבעה וחמישה כוכבים לאורך כל המסלול
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג
 • מדריכים מלווים דוברי אנגלית בסיורים
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית ככלולים
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים
 • מפגש הכנה לפני היציאה
 • אוזניות שמע

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • אירועי פסטיבל הפנסים משתנים בכל שנה, ולכן ייתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לטקסי הפסטיבל.

בפסטיבל הפנסים משולבים 3 אירועים מיוחדים:
הפרחה המונית של פנסים (בעיירת פינגשי, לא רחוק מטייפה).
אירועים שמתקיימים בכל שנה במקום אחר בטאיוואן, אותו בוחר משרד התיירות הטאיוואני.
תהלוכות ותערוכות שיבקרו באחד הערבים בטייפה.

הדפסה