סמינר מטייל בפריז - 6 ימים - פריז הסמויה מן העין

סמינר מטייל בפריז - 6 ימים - פריז הסמויה מן העין

אירופה ואגן הים התיכון
6 ימים
5 לילות

בשיתוף עם 'רעות קשרי תרבות'

סיור מעמיק וחווייתי על פריז הסמויה מן העין. לסמינר ייחודי זה חברו מומחים מתחומים שונים שיעניקו חוויה לא שגרתית וחד פעמית בפריז עם נקודת מבטם במגוון רחב של תחומים: תרבות, אמנות, היסטוריה, קולינריה, אדריכלות והתפתחות אורבנית.
בהדרכת:
רותי שמעוני – מומחית לפריס, בעלת עיטור הכבוד הצרפתי.
ד"ר אפי זיו – מרצה, חוקר ומדריך לאמנות.
יהושע (שוקי) ספקטור – מבכירי המדריכים בפריס, בוגר המכללה הצרפתית לתיירות.
מלווה מטעם רעות קשרי תרבות

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - פריז - מונפרנס וסיור הכרות פנורמי בהדרכת שוקי ספקטור

נצא בטיסות בוקר מתל אביב לפריס.

עם הגעתנו נצא לסיור ראשוני להכרת העיר ולהבנת הרציונל האורבני של התפתחותה.

במהלך הסיור נעלה לתצפית אל מרומי מגדל מונפרנס 702 – Montparnasse מטר גובה. מהמגדל נוכח תצפית פנורמית עוצרת נשימה נדגיש את האלמנטים העיקריים הנותנים לעיר את ייחודה וצביונה: נהר הסיין כנקודת ייחוס, גדה ימנית וגדה שמאלית, המונומנטים הנשיאותיים המֶגלומנים, השדרות הטעונות פרספקטיבות נִשגבות, תפאורת הרחוב הפריסאי וקוד הבנייה הטיפוסי לבתי העיר. תוך כדי סיור באוטובוס נעמוד על חשיבות פועלו האורבני של נפוליון ה 3 ואחריותו למראה העכשווי של העיר ובכמה תצפיות נדגיש את השילוב הפנטסטי בין בירה אימפריאלית מודרנית ותזזיתית לבין עיר רומנטית, אינטימית ו"כפרית".

לפנות ערב נגיע אל המלון להתארגנות ולאחר מנוחה נצא לסיור קצר להכרת סביבת המלון וככר הרפובליקה.
בתום הסיור נתפזר לארוחת ערב עצמאית במבחר המסעדות הסמוכות לככר הרפובליקה.

יום 2 | קסם היופי

סיור בוקר: הרובע הלטיני ורובע סן ז'רמיין / בהדרכת רותי שמעוני

נצא לשיטוט באזור ה"מאורות" של פריס, הרובע הלטיני ורובע סן ז'רמיין על חנויות הספרים הייחודיות, הכנסיות -הימי ביניימיות, הסמטאות הצרות והציוריות, הכיכרות האינטימיות והגנים הסמויים, בתי הקפה טעוני ההיסטוריה ובעיקר אווירת הלמדנות, המרדנות, התסיסה האינטלקטואלית והיצירתיות שאפיינו את הסטודנטים והבוהמה במקום לאורך השנים…

סיור אחה"צ: הפסאז'ים המקורים של פריס / בהדרכת רותי שמעוני

מסע מרתק במנהרת הזמן אל פריז של המאות ה-18 וה-19 בעקבות הפסאז'ים המקורים – מעברים מקורים, הסמויים מן העין והמשלבים אווירת זמן שעמד מלכת, עם אווירת התחדשות וססגוניות עכשווית. נתחקה אחר פועלו של נסיך "תפרן" אך בעל חזון, שייצר בגני ארמונו ב"פָאלֶה רויאל" מעברים מקורים וסלל בכך דרך למהפך אורבני, מסחרי, תרבותי וחברתי – בפריז. נסייר בין פסאז'ים וגלריות סמויות מן העין שהתפתחו ונחווה "צורות חלומיות של התרחשות… קסמים… שירת עסקים" כדברי וולטר בנז'מן.

תכנית הערב: החיים בוורוד

ביקור ובילוי במועדון שאנסונים ייחודי ואותנטי "הארנב העליז" Au Lapin Agile בו בילו עמודי התווך של התרבות הצרפתית כגון פיקאסו, מודיליאני ואוטרילו. נצטרף בשירה ללהיטים הגדולים של גדולי השאנסון הצרפתי.

יום 3 | פריז של המאות ה- 18 וה- 19

מודרניזם, חדשנות, אוונגרד ומקוריות / בהדרכת רותי שמעוני

סיור התבוננות פנוראמי בעיר המתחקה אחר המונומנטים החדשים, המתחדשים, המשנים מראֶה ומעדכנים שימוש: מתחם מוזיאון בראנלי – המוזיאון החדש לתרבויות שבטיות עתיקות הכולל שילוב של אדריכלות, עיצוב נוף וגינון עוצרי נשימה, פארק בֶרסי הנושק לנהר הסיין ומנציח שינוי אורבאני של הפיכת שוק סיטונאי של יין בעבר לרֶצף של מבנים, סוגי גנים, ומקומות בילוי בהווה, ויאדוק האמנויות – גשר דרכים עליו נסעה רכבת פרברים בעבר, שהפך לפרויקט משולב של טיילת נטועה ושדרת חנויות אוּמנים.

נקנח בשיטוּט בעקבות בתים יוצאי דופן הפזורים בעיר המהווים שכיית חמדה אדריכלית לכל חובב אמנות.

יום 4 | הסודות של פריז

סיור בוקר: מוזיאון רודן / בהדרכת אפי זיו

המוזיאון המרתק נפתח בשנת 1919, בארמון בו התגורר רודן עד מותו והוריש את כל האוסף שלו לצרפת. נסייר במבנה ונעמוד על תהליכי עבודתו של האמן. בגנים המקיפים את הארמון נראה את מיטב יצירותיו כגון: האדם החושב, שערי השאול, אדם וחווה, אזרחי העיר קאלה, באלזאק ורבים נוספים.

סיור אחה"צ: רובע המָארֶה / בהדרכת שוקי ספקטור

נערוך סיור ברובע מגורי אצולת פריז במאות 16 וה-17 – המָארֶה, שהפך מאזור ביצות לרובע אצולה יוקרתי המתהדר עד היום באדריכלות מרשימה של מבנים שקדמו למהפכה ומקרינים טוּב טעם, הדר, אלגנטיות ויופי. תוך כדי ביקור ברובע הקסום, נלמד על תולדותיו ועל נפתוליו ההיסטוריים. נבקר במתחמי ה"אוטֶל פַּרטיקוליֶיה", אלה הם בתי אחוזה הנטועים בין חצר לגן, שהתפתחו בעבר כאן ברובע והפכו למודֶל ולמאפיין ייחודי של בית מגורים לאצילי צרפת. נדגיש את התחדשותם של אותם אוטֶלים, והסבת חלק מהמבנים והגנים )ממש לאחרונה( לנקודות ביקור חינניות וחדשניות באזור. נעבור בכיכרות מרהיבות ביופיין המשמרות זיכרונות היסטוריים מרתקים של אירועים ואישים שהטביעו בהם את חותמם, ומתעדכנות באוכלוסייה צעירה ויצירתית, בבתי אוכל אניני טעם, בחנויות אופנה ובגלריות אמנות פיוטיות.

תכנית הערב: קונצרט

יום 5 | מפרובינציאליות לאוונגרד

 

סיור בוקר: מוזיאון אורסיי / בהדרכת אפי זיו

נבקר במוזיאון האורסיי, המוזיאון העשיר השוכן בבניין תחנת רכבת. נראה את מיטב אמני המחצית השנייה של המאה ה-19 – מילה, קורבה, מאנה וכמובן את האימפרסיוניסטים רנואר, מונה, דגה ואחרים, נקנח בואן גוך, טולוז לוטרק.

סיור אחה"צ: רובע מונמרטר / בהדרכת שוקי ספקטור

סיור קסום בגבעת מונמרטר, המשמרת עד היום אווירה, ניחוח והווי פריזאי פרובינציאלי, הטבולים בזיכרונות היסטוריים נועזים ומרגשים. תוך כדי סיור בין סמטאות ציוריות, כיכרות זעירות, בתים כפריים וסדנאות אמנים חבויות, נבדוק כיצד הפך כפר מנומנם זה בשולי פריז, לאבן שואבת תוססת לאנשי אוונגרד פורצי דרך בכל תחומי התרבות, הספרות והאמנות.

תכנית הערב: ארוחת גורמה ממיטב המטבח הצרפתי – ארוחת סיום וסיכום.

יום 6 | פרידה מפריז

תכנית בוקר: תעלת סן- מרטין / בהדרכת שוקי ספקטור

הבוקר נבקר באזור מתחדש ומתפתח של פריז תעלת סן-מרטין המזכיר במקצת באווירה את העיר אמסטרדם והמקביל מבחינת ההתפתחות לפלורנטין בתל-אביב. התעלה נכרתה בתחילת המאה ה-19 בתקופתו של נפוליאון בונפארטה שהיטה את אפיקו של נהר האורק בכדי להביא מי שתיה לפריז. היא הייתה בשימוש זה כחמישים שנה עד לעבודות הגדולות של אחיינו נפוליאון השלישי ואוסמן שהשקו את העיר במי מעיינות תת קרקעיים. מאז התעלה משמשת להובלת סחורות. יש בה הבדלי גובה ומרתק לראות כיצד ממלאים ומרוקנים חלקים בתוכה בעת מעבר ספינות.

סביב התעלה התפתחה שכונה עממית של פועלים שמזה כעשרים שנה התיישבו בה אומנים וזוגות צעירים בשל המחיר הזול יחסית של הדירות במקום והפכו אותה לאזור טרנדי תוסס. נראה חנויות מעצבים, בולנז"רי מעולה ובתי קפה מדליקים. נבקר גם בחלק העתיק של בית החולים סאן-לואי שהמבנה שלו מפתיע ויזכיר לנו אזורים נוספים בעיר מאותה התקופה.

אחה"צ זמן חופשי לביקורים והשלמות על פי הטעם והעניין האישי.
יעוץ, המלצות והכוונה על ידי שוקי ספקטור.
לעת ערב נשוב למלון וממנו בנסיעה מאורגנת לשדה התעופה שארל דה גול לקראת טיסה ארצה (נחיתה בארץ ביום המחרת, יום 7).

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €655.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות במחלקת תיירים כולל מיסי נמל ודלק.
 • לינה במלון  4* Crown Plaza Paris Republique בחדרי סופיריור.
 • ארוחות בוקר לכל אורך הטיול.
 • ארוחת ערב חגיגית הכוללת שתיה ויין בערב האחרון.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • 2 מופעים.
 • מערכת שמע אלחוטית (אזניה אישית) להדרכות.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקצועיים כפי שמפורט בתוכנית.
 • מלווים מטעם רעות טיולי תרבות.
 • תשר  לנותני השירותים.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות ערב שלא צוינו בתכנית.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצוינים בתוכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה