סמינר מטייל בפריז - 6 ימים - עיר האורות בחג המולד

סמינר מטייל בפריז - 6 ימים - עיר האורות בחג המולד

אירופה ואגן הים התיכון
6 ימים
5 לילות

בשיתוף עם 'רעות קשרי תרבות'

טיול חוויה לשוחרי תרבות עם מיטב מעדני התרבות של עיר האורות בימים שלפני חג המולד בה היא מתקשטת ומוארת במיוחד.
סיור מעמיק וחווייתי על פריז הסמויה מן העין. לסמינר ייחודי זה חברו מומחים מתחומים שונים שיעניקו חוויה לא שגרתית וחד פעמית בפריז עם נקודת מבטם במגוון רחב של תחומים: תרבות, אמנות, היסטוריה, קולינריה, אדריכלות והתפתחות אורבנית. בהדרכת:
ד"ר דורון לוריא – רסטורסטור ראשי ואוצר לאמנות במוזיאון תל אביב לאמנות
יואל שתרוג – צלם גאוגרפי מומחה לצרפת
יהושע (שוקי) ספקטור – מדריך מקומי בפריז, בוגר המכללה הצרפתית לתיירות

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א – פריז – מכפר דייגים קֶלטי לעיר קוסמופוליטית

נצא בטיסות בוקר מתל אביב לפריז.
עם הגעתנו נצא עם שוקי ספקטור לסיור ראשוני להכרת העיר ולהבנת הרציונל האורבני של התפתחותה.

במהלך הסיור – נעלה לתצפית אל מרומי מגדל מונפרנס Montparnasse.

מהמגדל – נוכח תצפית פנורמית עוצרת נשימה – נדגיש את האלמנטים העיקריים הנותנים לעיר את ייחודה וציביונה: נהר הסיין כנקודת ייחוס, גדה ימנית וגדה שמאלית, המונומנטים הנשיאותיים המֶגלומנים, השדרות הטעונות פרספקטיבות נִשגבות, תפאורת הרחוב הפריזאי וקוד הבנייה הטיפוסי לבתי העיר ונדגיש את השילוב הפנטסטי בין בירה אימפריאלית מודרנית ותזזיתית לבין עיר רומנטית, אינטימית ו"כפרית". לאחר מכן נמשיך בסיור פנורמי עם האוטובוס ועצירה במומנטים חשובים.

בערב – נצא לסיור רגלי קצר בסביבת המלון.

יום 2 | קסם היופי

סיור בוקר: בית ז'אקמר אנדרה והפסאז'ים המקורים של פריז / שוקי ספקטור

נבקר בבית המידות ההדור של משפחת ז'קמאר אנדרה, המשקף את אורח חיי האריסטוקרטיה הצרפתית בשלהי המאה ה-19. מה קורה כשסיפור אהבה בין בנקאי (אדואר אנדרה) לציירת דיוקנאות (נֶלי) חובר לטעם משובח, לסגנון ייחודי ולהון רב של בעלי הבית. נעמוד על טיבה של הארכיטקטורה הייחודית, העיצוב ואוסף האמנות המרשים המוצג ב"אוטל".

נמשיך אל הפסאז'ים המקורים של פריז – מסע מרתק במנהרת הזמן אל פריז של המאות ה-18 וה-19 בעקבות הפסאז'ים המקורים – מעברים מקורים, הסמויים מן העין והמשלבים אווירת זמן שעמד מלכת, עם אווירת התחדשות וססגוניות עכשווית. נתחקה אחר פועלו של נסיך "תפרן" אך בעל חזון, שייצר בגני ארמונו ב"פָאלֶה רויאל" מעברים מקורים  וסלל בכך דרך למהפך אורבני, מסחרי, תרבותי וחברתי – בפריז. נסייר בין פסאז'ים וגלריות סמויות מן העין שהתפתחו ונחווה "צורות חלומיות של התרחשות… קסמים… שירת עסקים" כדברי וולטר בנז'מן.

סיור אחה"צ: רובע מונמרטר / שוקי ספקטור

סיור קסום בגבעת מונמרטר, המשמרת עד היום אווירה, ניחוח והווי פריזאי פרובינציאלי, הטבולים בזיכרונות היסטוריים נועזים ומרגשים. תוך כדי סיור בין סמטאות ציוריות, כיכרות זעירות, בתים כפריים וסדנאות אמנים חבויות, נבדוק כיצד הפך כפר מנומנם זה בשולי פריז, לאבן שואבת תוססת לאנשי אוונגרד פורצי דרך בכל תחומי התרבות, הספרות והאמנות.

תכנית הערב: החיים בוורוד

ביקור ובילוי במועדון שאנסונים ייחודי ואותנטי "הארנב העליז" Au Lapin Agile בו בילו עמודי התווך של התרבות הצרפתית כגון פיקאסו, מודיליאני ואוטרילו. נצטרף בשירה ללהיטים הגדולים של גדולי השאנסון הצרפתי.

יום 3 | פריז של המאות ה-18 וה-19

סיור בוקר: רובע המָארֶה / יואל שתרוג

נצא מכיכר הרפובליקה (רפובליק) כיכר מתחדשת הנקראת על שם הרפובליקה הצרפתית, ובמרכזה ניצב פסל גדול המוקדש למריאן. נמשיך רגלית ברחוב טמפל לשוק "הילדים האדומים" שנוסד בשנת 1628 נחשב לאחד משווקי האוכל המקורים הוותיקים בפריז. השוק צבעוני ואסטטי, עמוס דוכני אוכל ממקומות שונים בעולם, דוכני ירקות ומזון אורגניים וחנות צילום קטנה ויפה.

משם נמשיך בסמטאות פריז למארה (Le Marais), אחד הרבעים הצבעוניים של העיר. הרובע היה מכוסה בעבר בביצות שיושבו במאה ה-13, כיום זה אחד ממרכזי יהדות פריז, בין סמטאות מימי הביניים ניתן למצוא: ישיבות, בתי כנסת, מסעדות כשרות, פלאפל לצד אזור מגורים אופנתי, ששופץ בשנות השישים והשבעים של המאה ה-20.

נסיים את הסיור בפלאס דה ווֹז' הכיכר העתיקה ביותר בפריז. שמה המקורי הכיכר המלכותית, החל לבנות אותה אנרי הרביעי מלך צרפת בשנת 1605, במקום שבו עמד בעבר אוטל דה טורנל. כיכר מרובעת במרכזה גינה יפה ופורחת סביבה 36 מבנים סימטריים בהם התגוררו בעבר, ויקטור הוגו והקרדינל רישלייה ועוד.

סיור אחה"צ: מודרניזם, חדשנות, אוונגרד ומקוריות – בפרוייקטים ייחודיים בעיר / שוקי ספקטור

סיור התבוננות פנוראמי בעיר – המתחקה אחר המונומנטים החדשים, המתחדשים, המשנים מראֶה ומעדכנים שימוש: מתחם מוזיאון בראנלי (המוזיאון החדש לתרבויות שבטיות עתיקות – הכולל שילוב של אדריכלות, עיצוב נוף וגינון  – עוצרי נשימה), פארק בֶרסי (הנושק לנהר הסיין ומנציח שינוי אורבאני של הפיכת שוק סיטונאי של יין בעבר – לרֶצף של מבנים, סוגי גנים, ומקומות בילוי – בהווה), ויאדוק האמנויות – גשר דרכים עליו נסעה רכבת פרברים בעבר, שהפך לפרוייקט משולב של טיילת נטועה ושדרת חנויות אוּמנים.

נקנח בשיטוּט בעקבות בתים יוצאי דופן הפזורים בעיר – המהווים שכיית חמדה אדריכלית לכל חובב אמנות ובביקור באנדרטה עזת מבע ומרגשת ברציף גרֶנֶל – המנציחה את שואת יהודי פריז ביולי 1942.

תכנית הערב: מסע לילי בפריז / יואל שתרוג

נתחיל ברחוב סנט דניס שעבר תהפוכות בשנים האחרונות, נמשיך לה-האל  (Les-Halles), בעבר השוק הסיטונאי "הבטן של פריז" שנהרס ונבנה מחדש בשנים האחרונות, נעצור ברחבת מרכז פומפידו – מוזיאון לאמנות מודרנית, ספריה ציבורית ומרכז תרבות עירוני. הכיכר שלצידו משמשת כמרכז למופעי רחוב.

משם נחלוף על פני אוטל דה ויל דה פארי, בית עריית פריז, לכיוון "הגשר החדש" Pont Neuf מול פסלו של המלך אנרי הרביעי רכוב על סוס, חבויה כניסה צרה לפלאס דופין (Place Dauphine) . ניכנס לאחת הכיכרות היפות בעיר ומשם נמשיך לאורך הסן נמשיך לגשר האומנויות Pont des Arts גשר חוצה את נהר הסן ונמצא בין מוזיאון הלובר לבין בית המשפט.

יום 4 | הסודות של פריז

סיור בוקר: הרובע הלטיני ורובע סן ז'רמיין / יואל שתרוג

נתחיל את המסע בתחילת שוק מופטאר שהוא מעין מסע במנהרת הזמן לפריז  מימי "הגיבן מנוטרדם" רחוב Mouffetard בו ממוקם השוק נמצא בגדה השמאלית והוא שרד את הבנייה המחודשת של פריז בימי הברון האוסמן, המבנים לאורך הרחוב משמשים כתפאורה מושלמת לשוק, בחזיתות הבתים דוכני פירות, גבינות, דגים ועוד אוצרות קולינרים לצד חנויות בוטיק ובתי קפה. נעלה ברחוב עד ל כנסיית סנט אטיין דו מונט, בכנסייה יש ויטראז'ים מהיפים בעיר, בסמוך אליה הפנתיאון, בו קבורים אישים שהטביעו את חותמם בהיסטוריה הצרפתית, ויקטור הוגו, אמיל זולה,  ופייר ומארי קיר ועוד.

משם נרד דרך רחוב סאן מישל לרובע הלטיני, רובע היסטורי בעל ניחוח אינטלקטואלי ברובע ממוקמת אוניברסיטת הסורבון לצד מסעדות צפון אפריקאיות, בתי קפה ומועדוני הג'אז , נסיים את הסיור בשייקספיר אנד קומפני – אחת מחנויות הספרים הותיקות והיפות בעיר, לצד חנות הספרים בית קפה קטן הנושא את אותו השם.

ארנסט המינגויי כתב על "שייקספיר אנד קומפני"

"מקום חמים ונעים עם תנור חימום גדול בחורף, שולחנות ומדפי ספרים, ספרים חדשים בחלון ותמונות של סופרים מפורסמים, מתים וחיים, על הקירות"…

סיור אחה"צ: מוזיאון האורסיי Orsay / ד"ר דורון לוריא

נבקר במוזיאון האורסיי, המוזיאון העשיר השוכן בבניין תחנת רכבת. נראה את מיטב אמני המחצית השנייה של המאה ה-19 – מילה, קורבה, מאנה וכמובן את האימפרסיוניסטים רנואר, מונה, דגה ואחרים, נקנח בואן גוך, טולוז לוטרק.

תכנית הערב: קונצרט בלה סיינט שאפל

חוויה מעוררת השראה בלב פריז. מה יכול להיות מעורר השראה יותר מאשר קונצרט של "הקפלה הקדושה", סנט שאפל, בפריס? ממוקם על Île de la Cité במרכז העיר, זה פנינה של האדריכלות הגותית ידועה ויטראז 'שלה ועץ עדין ועבודת אבן. קונצרט קלאסי בלה סנטה שאפל הוא פשוט בלתי נשכח.

יום 5 | ישן, חדש ומתחדש

תכנית בוקר: מוזיאון הלובר / דורון לוריא

סיור אחה"צ: לב העיר – שני האיים / שוקי ספקטור

פריז החלה ככפר דייגים קטן במאה השלישית לפני הספירה באי דה לה סיטה הנמצא כיום בלב העיר. עד מחצית המאה ה-19 הוא היה שכונת מגורים צפופה ותוססת ולאחר העבודות הגדולות של אוסמן הפך למרכז אדמינסטרטיבי.

נחל את ביקורנו בככר דופין הקסומה. נבקר בכנסיית הויטראז'ים הקסומה סנט שפל השוכנת בבית המשפט ששימש כארמון מלכי הצרפת לפני הלובר. נמשיך אל שוק הפרחים הקטן ומשם לקתדרלת נוטרדאם המפורסמת, פנינת הארכיטקטורה הגותית. נמשיך אל אי סאן לואי ששמש למרעה בהמות עד שרישליה הפך אותו לפרויקט נדל"ני יוקרתי בתחילת המאה ה-17. נהנה מבניניו היפים ומן הבוטיקים הקטנים והיוקרתיים של רחובו הראשי ונתעדכן באישים השונים שגרו במקום.

לקראת ערב: פריס מזווית אחרת – נצא כולנו לשייט על הסיין

תכנית הערב: ארוחת גורמה ממיטב המטבח הצרפתי – ארוחת סיום וסיכום.

יום 6 | פרידה מפריז

תכנית בוקר: תעלת סן- מרטין / שוקי ספקטור

הבוקר נבקר באיזור מתחדש ומתפתח של פריז תעלת סן- מרטין המזכיר במקצת באוירה את העיר אמסטרדאם והמקביל מבחינת ההתפתחות לפלורנטין בתל-אביב. התעלה נכרתה בתחילת המאה ה-19 בתקופתו של נפוליאון בונפארטה שהיטה את אפיקו של נהר האורק בכדי להביא מי שתיה לפריז. היא היתה בשימוש זה כחמישים שנה עד לעבודות הגדולות של אחיינו נפוליאון השלישי ואוסמן שהשקו את העיר במי מעיינות תת קרקעיים. מאז התעלה משמשת להובלת סחורות. יש בה הבדלי גובה ומרתק לראות כיצד ממלאים ומרוקנים חלקים בתוכה בעת מעבר ספינות.

סביב התעלה התפתחה שכונה עממית של פועלים שמזה כעשרים שנה התיישבו בה אומנים וזוגות צעירים בשל המחיר הזול יחסית של הדירות במקום והפכו אותה לאיזור טרנדי תוסס. נראה חנויות מעצבים, בולנז"רי מעולה ובתי קפה מדליקים. נבקר גם בחלק העתיק של בית החולים סאן-לואי שהמבנה שלו מפתיע ויזכיר לנו אזורים נוספים בעיר מאותה התקופה.

אחה"צ יום חופשי בעיר והזדמנות פז ליהנות מאווירת חג המולד בחנויות ובשווקים החגיגיים, ומהרחש הבלתי פוסק של הפריזאים, תושבי העיר המתכוננים לערב המשפחתי.

נתכנס שוב במלוננו אחר הצהריים לקראת טיסת הלילה חזרה הביתה. הגעה ביום ה- 7 לפנות בוקר.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
19/12/1724/12/17ד"ר דורון לוריא, יואל שתרוג ושוקי ספקטור€2,690מקומות אחרוניםבשיתוף עם 'רעות קשרי תרבות'
טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €650.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות במחלקת תיירים כולל מיסי נמל ודלק.
 • לינה במלון Crown Plaza Paris Republique
 • בתי מלון ברמת תיירות ראשונה.
 • ארוחות בוקר לכל אורך הטיול.
 • ארוחת ערב חגיגית הכוללת שתיה ויין בערב האחרון.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • 3 מופעים.
 • מערכת שמע אלחוטית (אזניה אישית) להדרכות.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקצועיים כפי שמפורט בתוכנית.
 • מלווים מטעם רעות טיולי תרבות.
 • תשר  לנותני השירותים.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות ערב בארבעת הערבים הראשונים.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצוינים בתוכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה