בנות שבט מיעוט הנאשי בליג'יאנג
צילום: סיגל יושע

חוויות מסין למתקדמים

מאת החברה הגיאוגרפית

אם טיילתם כבר בסין, מן הסתם חוויתם לא פעם את התחושה שאתם נמצאים בפלנטה מקבילה – הכול כאן בגדול, המוני בני אדם שועטים ברחובות, ואפילו התיירים הסינים מתפעלים יחד איתכם מכל האתרים והמראות. אם כבר ראיתם את ה"הארד קור" של סין, הגיע הזמן לשלב הבא – 5 חוויות מעניינות שמתאימות למי שמיצה זה מכבר את הדרך המוכרת והמתויירת. תוכלו לעשות זאת גם במסגרת טיול מאורגן לסין – למתקדמים כמובן.

לחגוג בפסטיבל שוטון במערב סין

מדי שנה באוגוסט-ספטמבר, ביום הראשון של החודש השביעי לפי לוח השנה הטיבטי, מתקיים פסטיבל שוטון בלהסה, בירת המחוז האוטונומי הטיבטי. מומלץ להגיע לאזור בתקופת הפסטיבל המסורתי בן מאות השנים, שכן הוא נחשב לאירוע מהשמחים והססגוניים בטיבט. משמעות המילה שוטון היא יוגורט, והפסטיבל נקרא כך בזכות היוגורט שהטיבטים מחלקים לנזירים היוצאים ביום זה מהמנזר, בו הסתגפו זמן רב. הפסטיבל מעלה על נס שני מאפייני תרבות טיבטיים: החשיבות והמרכזיות של הנזירים בחיי הטיבטים, ותפיסת האמנות כאמצעי רוחני. האתר העיקרי של חגיגות השוטון הוא גני ארמון נורבולינגקה. במהלך הפסטיבל מתקיימים מופעי אופרה טיבטית, המאופיינים בתיפוף, חלקם מבוססים על אגדות בודהיסטיות וחלקם מגוללים את סיפורם של הטיבטים. כמו כן, ניתן לצפות במרוצי סוסים ומרוצי יאק, להסתובב בין דוכני היריד השוקקים ולרכוש מזכרות מקומיות. אחת מגולות הכותרת של הפסטיבל הינה חשיפת ציור הטנגקה הענק והקדוש. עוד בלילה שלפני הפסטיבל נוהרים לאזור מנזר דרפונג, אלפי אנשים שמעוניינים לזכות בנקודת תצפית טובה לעבר הציור. הציור נחשף על ידי עשרות נזירים לצלילי קרנות טיבטיות ולקול מלמול פסוקי קודש.

להיפגש בליג'יאנג עם בני המיעוט הנאשי

בסין חיים בני מיעוטים שונים, אקזוטיים ומעניינים. לא תפגשו אותם כשתבקרו בערים הסיניות הגדולות וההומות, אך תוכלו לזכות בהזדמנות פז כזו אם תגיעו אליהם. כך לדוגמה, כדאי לבקר בעיר העתיקה של ליג’יאנג, בירת מחוז יונאן, המשמשת כביתם של בני המיעוט הנאשי המקומי. מדובר בשבט מהגרים טיבטי, הידוע במסורת המטריארכלית שלו, אנשים מקסימים המשמרים תרבות מיוחדת במינה, היסטוריה, דת ושפה משלהם. בכיכרות העיר אפשר לפגוש לעיתים את הנשים הזקנות של הנאשי לבושות בתלבושות מקוריות ורוקדות ריקודים מסורתיים. שאר נשות הנאשי מסתובבות בסמטאות העיר, כשהן לובשות מכנסיים בצבע שחור או כחול וסינר לבן רקום. על גבן הן נושאות מנשא ייחודי מסורתי, שצבעיו מסמלים את השמיים והארץ, ולראשן הן חובשות כובע מצחייה כחול. אם הגעתם עד כאן, יש לכם הזדמנות לטייל בעיר ליג'יאנג, הממוקמת למרגלות הר דרקון הירקן, לעלות אליו ברכבל ולטייל בסמטאות בין בתי תה לפלגי מים.

לחזות בבתים העגולים של פוג'יין

פוג'יין טולו – כוורת הטולו, כך נקרא קומפלקס הבתים העגולים המאפיין את אזור פוג'יין. מדובר בארכיטקטורה ייחודית של בתי בוץ הנישאים לגובה של 4 קומות, ובכל אחד מהם מתגוררות עשרות משפחות. המתחם המוגן, שהוקם לפני כ-700 שנים, מצויד בשער אחד המשרת את היוצאים ממנו והנכנסים אליו. בסין פזורים כ-35,000 מבני בוץ כאלה, כאשר 3,000 מתוכם נמצאים בפוג'יין.

לטייל בג'יג'ו – הכפר הכי יפה בסין

אם הנשיונל ג'יאוגרפיק הסיני העניק ל-Jiaju  את תואר "הכפר היפה ביותר בסין", הוא לבטח שווה ביקור. הכפר הפסטורלי הוא אחד מיני כפרי מיעוטים רבים המקיפים את אזור דנבה (Danba) בפרוביניציית סיצ'ואן. כפרים אלו המשיכו לשמור על ייחודיותם במהלך מאות שנים. כפר ג'יגו היפהפה השוכן במרחק כ-12 ק"מ מדנבה, משובב לב במראותיו –  בתים צבעוניים הבנויים בארכיטקטורה הייחודית לכפרי מגדלים,  עצי פרי בכל פינה, נחל שזורם למרגלות ההר, ותושבים צנועים המשמרים את מסורת העבר.

לגלוש לימי הקיסרות הסינית במחוז אנחווי

אם תתרחקו כ-400 ק"מ מגורדי השחקים של שנחאי, תוכלו לגלוש מאות שנים אחורה במנהרת הזמן. זה יקרה כשתגיעו לכפר שידי שבמחוז אנחווי (Anhui) ההררי. התיעוש והמהפכה התרבותית בסין על תמורותיהם הדרמטיות כאילו לא נגעו בכפר, שנותר כמעט ללא שינוי מימי שושלות מינג וצ'ינג. תוכלו לחוש בכך כשתשוטטו בין השבילים הצרים ותציצו לחצרות הבתים המרשימים. ההיסטוריה המפוארת של הכפר  החלה עם הקמתו בשנת 1047 ע"י משפחת הו. עד היום מרבית תושבי הכפר נושאים את השם הו בגאווה רבה. בתקופת שושלת מינג, הכפר הפך למרכז סחר, ועם התרחבות האוכלוסייה, נבנו במקום בתים מרשימים וקשתות גדולות. בתי הסוחרים המפוארים ביותר נבנו ועוצבו בסגנון הוויז'ו המקומי עם חצרות מקושטות בגנים ובריכות דגים ועם אולמות כנסים מעוטרים, שעל קירותיהם נתלו תמונות האבות הקדמונים. עם ירידת שושלת צ'ינג, בתחילת המאה ה-18, התדלדל עושרו של הכפר, אך עד היום נותרו שרידים לתהילת העבר שלו. כיום מגיעים למקום אמנים, יזמים צעירים וסטודנטים לאמנות, השואבים השראה מהאדריכלות הקלאסית ומהרוח ההיסטורית השורה במקום.

אם כבר הייתם בסין ויש לכם טעם של עוד, אתם מוזמנים להצטרף אלינו בטיול אל מחוזותיה של סין הלא מוכרת, בטיול מאורגן או בטיול פרטי שיבנו לכם המומחים שלנו.
לפרטים התקשרו 03-5639000, או מלאו את הטופס מטה ואנו נחזור אליכם בהקדם.


צור קשר

כתבות מומלצות

שנגחאי -  מעיירת דייגים למרכז בינלאומי
שנגחאי - פריז של המזרח?

שנגחאי הייתה עד למאה ה-19 עיירת דייגים פשוטה וצנועה – ומאז, כמעט בבת אחת, הפכה למוקד כלכלי ופוליטי בסין, עיר רבגונית, המשלבת מזרח ומערב. מה הם האתרים המעניינים ביותר בשנגחאי ומה אסור לפספס? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
השבטים של מחוז יונאן
השבטים של מחוז יונאן בסין

חבל יונאן, בדרום מערב סין, מהווה מפגש אתני ססגוני ל-25 קבוצות מיעוטים מסקרנות, כל אחת בעלת מנהגים ייחודיים ותלבושות צבעוניות. הכנו עבורכם מדריך קצר לחמשת העמים המרכזיים החיים באזור, ההיסטוריה שלהם ובעיקר – איפה ניתן לפגוש בהם.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בסין
מידע שימושי למטייל בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בסין אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
הנה באה הרכבת
הנה באה הרכבת

אין חוויה המשתווה למסע ברכבת במחוזות חדשים – גמיעת הנופים המתחלפים תוך שקשוק הגלגלים, תחושת ההרפתקה המרגשת והעצירות בתחנות מרתקות. מסע ברכבת הטרנס מונגולית, שנוסעת בין מוסקבה לבייג'ינג דרך ערבות סיביר ומונוגוליה, היא אחת החוויות הכי מרגשות שיש.
קרא עוד
דובי פנדה בסין - טיול מאורגן לסין
שמורות טבע בסין

סין ידועה כיעד אקזוטי בפן התרבותי שלה, אך מי שיטייל בה יגלה שבארץ העצומה הזו חבויות גם שמורות טבע מיוחדות במינן, בין היפות בתבל. בכתבה זו נסקור חמש שמורות, מהגדולות והמעניינות ביותר שיש בסין.
קרא עוד
גני יו בשנגחאי, סין
גני יו-יואן בשנגחאי - חוויה של יופי ואותנטיות

גן יו בשנגחאי ממוקם במרכז העיר העתיקה. הגן היפהפה והמטופח להפליא בנוי על פי כל כללי הבנייה של הגן הסיני המסורתי, ומייצג באותנטיות רבה את הסגנון הארכיטקטוני העתיק של שנגחאי, תוך שילוב מאפייניה התרבותיים של העיר כיום. מה מיוחד כל כך בגנים אלה? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין

מאת החברה הגיאוגרפית

לסין היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין.
קרא עוד
מתי הכי כדאי לטייל בסין - טיול מאורגן לסין
מתי הכי כדאי לטייל בסין

מטיילים רבים המעוניינים לטייל בסין תוהים מתי הכי כדאי להגיע אליה, והתשובה בגדול היא – תמיד. סין היא ארץ עצומה בשטחה, ולכן תנאי האקלים השוררים בה משתנים בין העונות והאזורים השונים. אז מתי כדאי לבקר בה? היכנסו לכתבה .
קרא עוד
החומה הסינית
החומה הסינית

היא אדירה, ארוכה מאין כמותה, מפורסמת, נושאת היסטוריה מרתקת ועוברת דרך נופים עוצרי נשימה. קבלו את הסיפור המסתתר מאחורי החומה הסינית, ועוד כמה פרטים חשובים שכדאי לכם לדעת לפני שתגיעו אליה. ותגיעו...
קרא עוד
מאכלי רחוב בסין
אוכל רחוב בסין

אם אתם עומדים לבקר בסין, בין ההכנות השונות כדאי שתכינו גם את החך לאוכל הרחוב הסיני. למרות שרובנו מורגלים למסעדות אסיאתיות בישראל, אוכל הרחוב בסין מזמן חוויה אחרת לחלוטין. אתם מוזמנים לגלות אותה בכתבה הבאה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בסין
אתרים נבחרים בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בסין? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בסין, מבייג'ינג הבירה, המשמשת כמרכז פוליטי-תרבותי לכל האימפריה העצומה ועד אל מחוז יונאן, בו חיים עשרות מיעוטים מרתקים.
קרא עוד