טיול למקסיקו וגואטמלה - 18 יום - אל התרבויות הגדולות של אמריקה התיכונה

טיול למקסיקו וגואטמלה - 18 יום - אל התרבויות הגדולות של אמריקה התיכונה

מרכז אמריקה
18 ימים
15 לילות

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים - מקסיקו

ביום 1 נצא בטיסה דרך יעד ביניים למקסיקו סיטי הנחשבת לאחת הערים היפות במרכז אמריקה ומהווה מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי חשוב. ננחת ביום 2 בשעות הבוקר המוקדמות, וניסע למלון לארוחת בוקר והתרעננות (לא נקבל את החדרים בשלב זה). לאחר מכן, נצא לסיור בעיר, נבקר בכיכר המרכזית (הסוקאלו)  אחת הכיכרות הגדולות בעולם, המשמשת עד היום לב האזור העתיק של העיר. נבקר בארמון הנשיאות ונצפה בציורי הקיר אדירי הממדים של דייגו ריברה, נבקר בקתדרלה ושרידי הבירה האצטקית, ובבית האמנויות היפות. לקראת ערב, נגיע אל תעלות סוצ'ימילקו כדי לשוט בחברת המקסיקנים והמריאצ'יס המנגנים.

לינה במקסיקו סיטי

יום 3 | מקסיקו סיטי

היום נמשיך את הסיורים בעיר, נבקר במוזיאון האנתרופולוגי המציג ממצאים ארכיאולוגים ואנתרופולוגים חשובים מהמורשת הפרה קולומביאנית  ומהווה את אחד המוזיאונים החשובים והמרשימים בעולם. נמשיך לביקור בשכונת קויואקן, נבקר בביתה של הציירת פרידה קאלו הנקרא "הבית הכחול" (זהו בית הוריה שצבוע בכחול ומכאן שמו). נראה את יצירותיה ונלמד על חייה הסוערים.

לינה במקסיקו סיטי

יום 4 | גואדלופה וטאוטיהואקן

בבוקר נצא לביקור בבסיליקה של הבתולה מגואדלופה, הנחשב לאתר העלייה לרגל החשוב ביותר באמריקה הלטינית. משם נמשיך בנסיעה מהעיר צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיהואקן(Teotihuacan) . כאן התקיימה התרבות העירונית החשובה והעתיקה ביותר של רמת מקסיקו. נבקר ב"פירמידת השמש", ב"פירמידות הירח", במקדש של האל קצאלקואטל, נחש הנוצות  ובעוד מבנים מונומנטליים שהיוו את מרכזה של התרבות ששגשגה במרכז מקסיקו עד המאה השביעית לספירה.

לינה במקסיקו סיטי

יום 5 | מקסיקו סיטי - וייה הרמוסה - פלנקה

היום נצא בטיסה אל וייה הרמוסה, בירת מחוז טבסקו. עם הנחיתה ניסה לביקור במוזיאון לה ונטה, זהו יער גשם  שבו  צמחייה ובעלי חיים ובעיקר נראה את שרידי התרבות האולמקית ובהם ראשי אבן ענקיים.  נמשיך אל פלנקה- עיר קדומה מתקופת המאיה, אשר נמצאת במדינת צ'יאפאס שבמקסיקו. פלנקה מפורסמת בהשתמרות יוצאת הדופן שלה. העיר ננטשה מסיבה לא ברורה שנים רבות לפני הגעת הכובשים הספרדיים אל חופי אמריקה, ו"התגלתה מחדש" במאה ה-16. נבקר באתר המאיה פלנקה מהתקופה הקלאסית, בו שרידי ארמון ומבני קבורה מהמאות ה 5-9 לספירה. נסייר בין הפירמידות והשרידים השוכנים במעמקי הג'ונגל של מקסיקו.

לינה בפלנקה

יום 6 | פלנקה - אל סן קריסטובל

הבוקר ניסע לביקור ב"אגווה אסול", זוהי שמורה המכילה סדרות של מפלים בצבעי טורקיז וכחול, בגלל האבנים המצויות מתחת לזרימת המים, המפלים, קטנים כגדולים ממוקמים ברצף, ויוצרים מחזה אשר קשה לעמוד בפניו….  ככל שיוותר לנו זמן נמשיך אל מיסול הא, מפל יפהפה בגובה של כ- 35 מטרים, השוכן כ- 20 ק"מ דרומית לפלנקה, בשמורה עם בריכה רחבה ויפהפייה המוקפת בצמחייה טרופית עבותה. משם נמשיך בנסיעה אל העיירה סן קריסטובל בה נלון.

לינה בסן קריסטובל

יום 7 | קניון סומידרו - סן קריסטובל

הבוקר ניסע לשייט בקניון סומידרו (Sumidero Canyon) ,הקניון הוא בקע עצום המהווה תופעה גיאולוגית מדהימה. האפיק מתחתר בפיתולים בין קירות תלולים שגובהם קילומטר אשר מכוסים בעצים ובצמחיה עבותה. נראה עופות מים, נשרים ואפילו קופים השוכנים על מצוקי הקניון.  לאחר מכן, נחזור אל העיירה ונצא לסיור, נטייל בכיכר ונבקר בשוק המקומי, שאליו מתכנסים אינדיאנים מכל כפרי הסביבה. בצהרים נמשיך לביקור בכנסייה של צ'מולה (Chamula), שבה מקיימים הכפריים פולחנים אינדיאניים באצטלה של טקסים נוצריים.

לינה בסן קריסטובל

יום 8 | סן קריסטובל - אגמי מונטביו - חציית הגבול אל גואטמלה - הווהווטננגו

היום נצא בנסיעה אל אגמי מונטביו (Lagunas de Montebello) זהו פארק לאומי בחבל צ'יאפס, באזור הגבול עם גואטמלה. הפארק מכיל עשרות אגמים הידועים בשל הצבעים המרהיבים שלהם, המציגים גוונים רבים של ירוק, אפור, סגול וכחול, ובשל סביבתם המרשימה, שכן הם מצויים בלב הג'ונגלים וההרים של מקסיקו. לאחר הביקור  נמשיך בנסיעה אל הגבול עם גואטמלה, נחצה את הגבול ונמשיך בנסיעה עד לעיירה הווהווטננגו.

לינה בהווהווטננגו

יום 9 | השוק של טודוס סנטוס - סנטו תומאס

היום נהנה מהשוק של טודוס סנטוס, יום  שבת הוא היום בו נערך השוק המרכזי בעיירה, ואליו מגיעים תושבי העיירה, מטיילים רבים וכן בני כפרים סמוכים. נהנה מבליל של צבעים, ריחות ורעשים, מתלבושות בני העיירה המסורתיות, הכוללות תלבושת מפוספסת וכובעים. זו דרך מצוינת ומאוד מומלצת להתרשם מחיי העיירה. בסוף היום, ניסע אל העיירה סנטו תומאס.

לינה בסנטו תומאס

יום 10 | השוק של צ'יצ'יקסטננגו - אגם אטיטלן

היום נבקר בשוק מפורסם נוסף של גואטמלה, השוק של צ'יצ'יקסטננגו המתקיים בימי ראשון. זהו השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה, נראה את הדוכנים הרבים של ירקות, פירות, דברי אומנות למלאכת יד ועוד ועוד. לקראת סוף היום ניסע אל אגם אטיטלן, האגם הוא ללא ספק מהיפים ביותר ביבשת אמריקה. צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש. לחופיו פזורים כפרי אינדיאנים שפרנסתם מבוססת על חקלאות.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 11 | כפרים סביב אגם אטיטלן

הבוקר נצא בשיט על האגם אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן. נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. בכפר ישנו פולחן מעניין לפסל עץ של מכשף המכונה מאשימון, אל השמאנים, אליו עולים לרגל מכל רחבי האזור לבקש עזרה וברכה ולערוך טקסי טראנס. משם נמשיך לכפר סן חואן לראות את אורחות החיים המקומיים. נבקר גם בקואופרטיב של נשים אורגות. ההתקבצות לאריגה נתנה לנשים אפשרות להתמודד עם העולם הכלכלי המודרני, קבוצות נשים בכל גואטמלה מקיימות כפרים שלמות בהתארגנות לקואופרטיבים והשתתפות פעילה בסחר ישיר וצודק.

לינה על גדות אגם אטיטלן

יום 12 | השוק של סולולה - גואטמלה סיטי - פלורס

היום נבקר בעיירת המחוז סוללה ובשוק המיוחד שלה המתקיים בימי שלישי, נראה את המקומיים הבאים למכור את מרכולתם ואת הדוכנים הרבים והצבעוניים ,נתבשם מהריחות המשכרים והרעננים של הסחורה הטריה. משם נמשיך אל שדה התעופה בגואטמלה סיטי ונצא בטיסה אל פלורס. עם הנחיתה ניסע למלון הממוקם על אחת משלוחות האגם פטן איצה.

לינה על גדות אגם פטן איצ'ה

יום 13 | אתר העתיקות טיקאל - טיסה חזרה אל גואטמלה סיטי - אנטיגואה

הבוקר ניסע לביקור באתר המאיה טיקאל המכיל חמש פירמידות ענק המתנוססות מעל צמרות היער הטרופי עד לגובה של 90 מטר מעל הקרקע. את הפירמידות מקיפים מאות מבנים נוספים רבים. האתר עצמו ממוקם במעבה הג`ונגל של פארק לאומי, העצים המקיפים את המבנים מהווים בית גידול למאות מינים ובכללם טוקונים ותוכים, מיני זוחלים ויונקים רבים. זהו אתר המאיה המרשים והחשוב ביותר בעולם. לאחר הביקור, נחזור אל שדה התעופה ונטוס חזרה אל גואטמלה סיטי. עם ההגעה, נצא בנסיעה לכיוון אנטיגואה – אחת העיירות הקולוניאליות המקסימות ביותר באמריקה הלטינית.

לינה באנטיגואה

יום 14 | אנטיגואה

בבוקר נצא לטיול בין סמטאות וכנסיות ונעפיל לגבעת הצלב לתצפית על העיר והרי הגעש המקיפים אותה.  משם ניסע לביקור בעיירות / כפרים הסובבים את אנטיגואה, נבקר בזמורה ובסן אנטוניו אגואס קליינטס- שבהן יש קואופרטיב של נשים אורגות, נראה את הנשים במלאכתן ואת השווקים המקומיים הקטנים של דברי האריגה. נמשיך אל סן חואן אל ביספו- שם נראה את הכנסייה הקתולית הראשונה שהוקמה בגואטמלה,  נוכל  להתרשם מאורח החיים המקומי וליהנות מהטיול באזור.

לינה באנטיגואה

יום 15 | הר הגעש פקאייה וקאסה קוחום

הבוקר נעפיל (רכובים על סוסים למי שירצה) אל הר הגעש פקאייה. ההר מתנשא לגובהה של 2,552 מטרים מעל פני הים, והוא חלק מהקשת הגעשית של אמריקה המרכזית. זהו אחד ההרים הפעילים במרכז אמריקה וקרבתו לאנטיגואה הפכה אותו למקום מבוקש ואטרקטיבי מבחינה תיירותית. נטפס לעבר הפסגה, ושם נוכל לראות את תצורות הנוף השונות והמרהיבות שהשאירה הלבה מההתפרצות האחרונה.  אחר הצהריים ניסע לביקור בחוות הקפה קאסה קוחום, נראה את תהליך הכנת הקפה. ונבקר גם במוזיאון לכלי נגינה ייחודים הנמצא במקום.

לינה באנטיגואה

ימים 16-18 | אנטיגואה - גואטמלה סיטי - טיסה בינ"ל

בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה בגואטמלה סיטי ונצא אל טיסתנו הבינ"ל.

עם ההגעה אל מדריד, יחכה לנו אוטובוס איתו נצא אל העיר. בהתאם לשעת הטיסה, נחזור אל שדה התעופה ונצא אל טיסתנו לתל אביב. הגעה משוערת הביתה תהיה ביום ה- 18 לפנות בוקר.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת ליחיד בחדר: $980
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • טיסות פנימיות במסלול: מקסיקו סיטי- וייה הרמוסה // גואטמלה סיטי – פלורס – גואטמלה סיטי.
 • לינה: בבתי מלון בדרגת תיירות טובה. באזורים הכפריים המלונות הם הטובים שיש, על בסיס ארוחת בוקר.
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (בוקר וערב), וארוחת צהריים נוספת.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, סירות.
 • אוטובוס להקפצות למרכז העיר בהמתנה באירופה.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (ארוחות נוספות, טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

לגואטמלה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על גואטמלה.
קרא עוד
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי
מקסיקו - שיק קולוניאליסטי

מאת החברה הגיאוגרפית

הערים הקולוניאליות של מקסיקו מעטרות את המדינה כמו שרשרת פנינים. כל עיר נושאת אופי משל עצמה, אבל מחוברת אל האחרות בעוצמה של ההיסטוריה, ביופי של האדריכלות ובפריחה של התרבות. ביחד הן מספרות סיפור מרתק על שילוב עמוק בין תרבויות ועמים.
קרא עוד
אתרים נבחרים בגואטמלה
אתרים נבחרים בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר סגואטמלה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בגואטמלה, מאגם אטיטלן, סביבו חיים צאצאי המאיה ועד אנטיגואה הקולוניאלית, השוכנת בצילם של שלושה הרי געש.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

למקסיקו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על מקסיקו.
קרא עוד
אתרים נבחרים במקסיקו
אתרים נבחרים במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר במקסיקו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותרבמקסיקו, מחצי האי יוקטן על חופיו הקאריביים ואתרי המאיה העתיקים ועד אל קניון הנחושת, מחטיבות הנוף היפות ביותר של מקסיקו.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל במקסיקו
מידע שימושי למטייל במקסיקו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל במקסיקו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בגואטמלה
מידע שימושי למטייל בגואטמלה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בגואטמלה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד