טיול לסין 17 יום - מסע במחוז יונאן

טיול לסין למתקדמים - 17 יום - מסע במחוזות יונאן, הונאן ופוג'יאן
שמורת הטבע "אוואטר" ומיעוטים נידחים

המזרח הרחוק
17 ימים
14 לילות

מסלול הטיול

ימים 2 - 1 | תל אביב - בייג'ינג - טיסה לליג'יאנג

המראה מבייג’ינג לליג’יאנג שבמחוז יונאן. לאחר הנחיתה בשדה התעופה העברה למלון שבעיר העתיקה של ליג’יאנג והסתגלות לתנאי הגובה של רמת יונאן 2400 מ.
העיר משמשת כבירת הנפה וביתם של מיעוט הנאשי מהמיעוטים של דרום סין, להם היסטוריה דת ושפה ייחודית. נצא לסמטאות העיר העתיקה ולארוחת ערב מקומית.

יום 3 | ליג'יאנג

מעל העיירה מתנשא רכס דרקון הירקן שיוצר את הנופים הפראיים של דרום הרמה בו מצויות שמורות
הטבע היפות באזור. נעלה ברכבל הבינוני להיכרות עם נופי ערבות העשב המשמשות משכן ליאק הטיבטי מכאן תצפית לרכסי האזור הגבוהים מאיתנו (גובה הגעת הרכבל 3600 מ')
נצפה במופע המיעוטים Lijiang Impression Show  בבימויו של הבמאי הסיני המפורסם ז'אנג יימו.
נמשיך לכפרי הנאשי באיישה ויו-חו ונכיר ממנהגי המקום ומהכתב הציורי ההולך ונעלם.  לינה בליג'יאנג

יום 4 | החולות האדומים בשמורת דאנשיה

נתחיל את היום בביקור בשוק היום הצבעוני של ליג’יאנג. אחר כך ניסע צפונה אל הרמה הטיבטית בדרך אל עיקול נהר היאנגצה. נבקר בכפר מיעוט הליסו ובהר אלף הצבים ותצורות הקרקע הייחודיות האדומות, המכסות את שטחי הכפר לימינג. תצורות דאנשיה הפכו לימים לשמורה נופית שסלעיה, הבנויים בנויים חילופים של אבן חול וקונגלומרט, קיבלו את השם "פסאדו-קארסט", על שום הצורה הדומה אך החומר השונה. ארוחת ערב מקומית ולינה בלימינג.

יום 5 | לימינג - קניון היאנגצה - זונגדיאן

נמשיך  אל “ערוץ דילוג הנמר", קניון נהר היאנגצה. עומקו של הערוץ מהנהר לראש ההר הוא 3,760 מטר והוא אחד הערוצים העמוקים בעולם. נרד עד לנקודה הנמוכה ביותר של הערוץ, שם המים שוצפים בעוצמה. משם נמשיך בנסיעה לעיירה הטיבטית זונגדיאן, שאימצה את השם "שנגרילה". ביום זה נעפיל במעלה הרמה הטיבטית על תוואי של דרך התה והסוסים, שהייתה דרך המסחר העיקרית בין מחוז יונאן, סצ'ואן וטיבט מאז שושלת טאנג במאות 7-10 לספירה. בדרך עתיקה זו עבר תה מסין אל טיבט והודו, וסוסים עברו מטיבט לסין. דרכי הסחר העתיקות בחבלי ארץ אלו שימשו נתיב אף לרעיונות והמצאות פילוסופיות ודתות. בערב ארוחת ערב סינו – טיבטית.
לינה בזונגדיאן.

יום 6 | זונגדיאן

ב-1933 כתב הסופר ג'יימס הילטון את הרומן הנפלא "האופק הנעלם". בספר תיאר הילטון עולם אגדה קסום וקרא לו "שנגרילה". מאז הפך השם שנגרילה לשם דבר, מילה נרדפת לגן עדן אוטופי ועולם אגדות נסתר. הספר מבוסס על מסעותיו ומחקריו של הבוטנאי הנודע ג'וזף רוק, שחקר את האזורים הללו ביונאן. בגובה של 3,300 מטר שוכנת לה עיירה טיבטית מתפתחת. יום זה יוקדש כולו לסביבה הטיבטית. נבקר בשמורת הטבע פו דואו צואו Pudocuo. בין כרי דשא ירוקים, צמחיה עבותה ועדרים של סוסי פרא ויאקים, שוכנים להם שני אגמים מרהיבים אגם שודו ואגם ביטה. נטייל לאורכם של שני האגמים ונחווה את הטבע במלוא עוצמתו. נחזור לעיירה, נבקר במרכזה העתיק, במנזר הטיבטי ה"פוטאלה הקטנה" בו חיים כ 500 נזירים ממסדר המצנפות הצהובות ובבתים מקומיים, בעלי ארכיטקטורה אופיינית למחוזות הטיבטיים.
לינה בזונגדיאן.

יום 7 | ג'אנגג'יג'יה

נטוס מזרחה דרך קונמינג אל צפון מערב מחוז חונאן, מחוז הולדתו של מנהיג סין הקומוניסטית מאו דזה דונג. נתוודע לסיפור הקמת המפלגה, התפתחותה תחת הנהגתו ושנות המהפכה. בהמשך נגיע לעיירה ג'אנגג'יאג'יה Zhangjiajie, שממנה נצא לכמה מאתרי הטבע היפים ביותר בסין. פארק טיאן מן ופארק וולינגיואן, אגמים, פלגים ויערות עד. נצעד בשבילים התלויים לצד המצוק התלול, נחצה את גשרי הזכוכית המדהימים שנפתחו בפארק רק בקיץ האחרון, וניכנס אל תוך "שער השמים.
לינה בג'אנגג'יאג'יה.

יום 8 | אגמים ותצורות סלע בשמורת הטבע ג'אנגג'יאג'יה

עולם עשיר של צומח וחי, נופים מגוונים, תצורות סלע ייחודיות, אגמים ופלגי מים מחכה לנו בשמורה, המכסה שטח של 480 קמ"ר והיא מהשמורות הראשונות שהוכרזו בסין. במשך מיליוני שנים היא עוצבה כאן בצורות נוף יוצאות דופן, של עמודי סלע עצומים בגווני צהוב-אפור. השמורה שימשה במהלך הדורות השראה לציירים, סופרים ומשוררים סיניים, והיוותה רקע ותפאורה לאגדות מקומיות. נעלה להר טיאנזי ברכבל ונסייר באזור יואנזיאג'יה. נסייר גם באגם באופנג, החבוי בין מצוקי השמורה הגבוהים. הטיול באזור משאיר את המטייל מהופנט והנוף לא מפסיק לרגש ולהפתיע. בשמורה קניונים עמוקים, פלגי מים, בעלי חיים וצמחייה עשירה, אותם נראה תוך כדי הליכה על גשרים ושבילים, נסיעה ברכבל ותצפיות נוף.
לינה בג'אנגג'יאג'יה.

יום 9 | האונגשיזאי לערוץ השוט המוזהב

היום נטייל מעבר לרכס באזור הואנגשיזאי, ונהנה מן הנופים המפתיעים. נעלה ברכבל להליכות רגליות נוחות, נמשיך לקניון הגדול ולגשר הזכוכית הארוך בעולם – 430 מ' – בתכנונו של האדריכל חיים דותן, באזור המיוער ביער טבעי ומשובץ מפלים. המטייל מרגיש כאילו עף 300 מ' מעל תחתית הקניון. נסיים בהליכה לאורך היפה הנחלים "ערוץ השוט המוזהב", בו מתחתרים מי הנחל הצלולים בפיתולים רכים בין מצוקים גבוהים, קירות זקופים ביער עד.
לינה בג'אנגג'יאג'יה.

יום 10 | רכס הר טיאנמן

נסייר ברכס הר טיאנמן, שמהווה סמל של השמורה כולה ונחשב למקודש מבין ההרים באזור. התצפיות המרהיבות בראשו, האוויר הצלול והיער המתפתח הופכים את המקום ל"גן עדן" עלי אדמות. נסייר בגשרי הזכוכית, במערות ובמקדש. אחה"צ נמשיך ונצא לעיירה פנגהואנג, ששמה משמר את עוף החול המיתולוגי, הפניקס. העיירה השמורה נחשבת לאחת העיירות היפות בסין. עם בתים על כלונסאות בנהר הטו-ג'יאנג וסמטאות ציוריות, היא משקפת את יופייה של סין בעת העתיקה. גדות הנהר הן תיאטרון רחוב של תושבים, מלאכות רחוב ומסחר. נצא לסיור לילה בעיירה הייחודית ולארוחת ערב במסעדה מקומית.
לינה בפנגהואנג.

יום 11 | מעיירת הפניקס לשיאמן

נטייל בעיירת הפניקס ונשוט לאורך הנהר, בכדי להכיר את הארכיטקטורה המקומית. נבקר בגשרים שעל הנהר שחלקם מימי שושלת מינג ובשער הדרומי – דגם לביצורי ערים בסין הקיסרית. נסייר באזורי המגורים והמסחר, ובביתו של שן קונגוון, מגדולי הסופרים הסינים המודרניים, שנפטר זמן קצר לפני מועמדותו לפרס נובל לספרות.
נצא לנמל התעופה לטיסה לשיאמן במחוז פוג'יין. ארוחת ערב במסעדה מקומית.
לינה בשיאמן.

יום 12 | שיאמן

מחוז פוג'יין הוא מהמעניינים במדינה, האוצר את דוברי שפת ההוקיין, שמהווים חלק נכבד מן הפזורה הסינית. מהגרים סינים עזבו מנמל זה בכדי להקים במאה ה-19 את הקהילות החשובות בסינגפור, טאיוון ובירות דרום מזרח אסיה. הנמל היה בהתדיינות מול הבריטים בתום מלחמת האופיום הראשונה 1842. נסייר בשוק הדגים, נצא לאי גולאנגיו "גן הים", נציץ במוזיאון הפסנתרים ובאתרי האי והמדרחוב.
לינה בשיאמן.

יום 13 | שיאמן - יונגדינג

נצא בדרכנו לקומפלקס הבתים העגולים הייחודיים לפוג'יין "כוורת הטולו". זוהי ארכיטקטורה ייחודית של בתי בוץ מחבל ארץ זה, הגובל בין פוג'יין וגאונדונג. הבתים בעלי קירות של כ-2 מטרים, שלד עץ ובגובה של כ 4 קומות , ומאכלסים כ -80 משפחות כל אחד. שער כניסה בודד משרת את הבאים והיוצאים למתחם מוגן זה, שהוקם לפני כ – 700 שנה. מבין 35 אלף מבני הבוץ ברחבי סין, כ – 3,000  נמצאים באזור זה ומכונים פוג'יין טולו. נבקר בכפר טאשיה ונמשיך ליונגדינג ללינה.

ימים 14-15 | שנגחאי

נמשיך לסייר בין בתי הבוץ של מיעוט ההאקה למכלול צושי, ונפגוש מקומיים בשדות האורז. נסיים את הביקור באזור בתחנת הרכבת, ממנה נצא ברכבת המהירה לשנגחאי, למפגש ראשון עם הכרך הסואן והקטר הכלכלי של סין. מה כבר לא נאמר על שנגחאי? פריס של המזרח, אבל גם היצאנית של אסיה. עיר שצמחה מסחר באופיום ואימפריאליזם מערבי. היום המצב לא שונה בהרבה. העיר שועטת בקצב מסחרר קדימה, מותחת את גבולות קו הרקיע שלה מידי שנה ומגיעה לשיאים חדשים ימים לבקרים. מיקומה בשפך של נהר היאנגצה אל הים הופך אותה לעיר נמל טבעית, אחת הגדולות והעמוסות בעולם. שנגחאי של היום היא מרכז קוסמופוליטי בינלאומי. נטייל ברובע האמנויות של שנגחאי M50 בהם יוצרים עשרות אמנים בסדנאות וגלריות, ונכיר כמה מנקודות הציון הארכיטקטוניות הבולטות בעיר ברובע הצרפתי ובסביבת הבונד, המרכז הקולוניאלי של המאה ה-19, ביניהם מלון Peace, וילה מולר Moller ובניין Asia.

יום 16 | שנגחאי - תל אביב

נצא את העיר הסואנת לכפרי המים שבסביבת שנגחאי. נסייר בג'וג'יאג'יאו, כפר המוכר בשמו הקלישאתי "ונציה של שנגחאי". זהו כפר משומר של תעלות מים בין בתים מסורתיים, הרחק מן האדריכלות המודרנית שראינו אך אתמול. נחזור לרבעים האופנתיים של שנגחאי ולעת ערב נסיים ברובע הצרפתי וסביבתו, המייצגים את הפיוז'ן של אווירה סינית וארכיטקטורה קולוניאלית ומודרנית. העברה לשדה התעופה בשנגחאי לטיסה חזרה ארצה – הממריאה אחרי חצות לתל אביב. נחיתה בארץ ביום ה- 17

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
21/04/1906/05/19זאביק רילסקי$5,300$75$5,375בטיסות ישירות | יתכנו שינויים במסלול הטיול (טיסת חזור מגוואנגזו)
04/10/1920/10/19דוד גליליכולל יום כיפור וסוכות
זאביק רילסקי
ארכיאולוג ואנתרופולוג, מרצה, מדריך בכיר ומומחה לתרבויות אסיה והפסיפיק. מתמחה בתרבויות מזרח אסיה ובקשרי סין – יפן למן העת העתיקה ועד היום. אוהב ועוקב אחר המפגש בין אדם וסביבה ביפן של אמנות, אדריכלות, ציור ואסתטיקה. מרצה באוניברסיטה הפתוחה, בקתדרה, במכון אבשלום ובמכללות...
דוד גלילי
בעשור האחרון מדריך טיולים רבים ומגוונים בסין, בטאיוואן ובויאטנם וקמבודיה. למד באוניברסיטת בייג'ינג לימודי השפה הסינית ובאקדמיה לקולנוע. חי בסין למעלה מ- 17 שנה. דובר, קורא וכותב את השפה. נשוי לסינית ומאוהב במדינה, באנשים ובתרבות האסיאתית.
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 16 מטיילים.
 • תוספת לחדר יחיד: $870.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות לבייג'ינג וחזרה משנגחאי, בחברת התעופה היינאן הסינית.
 • טיסות פנים: בייג'ינג – ליג'יאנג, זונגדיאן – קונמינג – זאנגג'יאג'יה, פנגואנג – שיאמן.
 • לינה: בבתי מלון ארבעה וחמישה כוכבים.
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול.
 • מופעים: מופע  בליג'יאנג.
 • הפתעות ופינוקים לאורך כל המסלול.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג בהעברות ובטיולים, כמפורט בתכנית.
 • הדרכה: מדריך מצוות "החברה הגאוגרפית", מומחה לסין.
 • הדרכה מקומית: מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בכל עיר.
 • סיורים ודמי כניסה לאתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל כמפורט בתכנית.
 • בקבוק מים לנוסע ליום.
 • פגישת תדרוך בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת כניסה לסין (ניתן להוציא דרך משרדנו, בעלות של 300 ₪).
 • ביטוח נסיעות ומטען (אפשר לרכוש דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • בשל שינויים תכופים בלוח הזמנים של הטיסות הפנימיות בסין ייתכנו שינויים במסלול.
הדפסה
מאכלי רחוב בסין
אוכל רחוב בסין

אם אתם עומדים לבקר בסין, בין ההכנות השונות כדאי שתכינו גם את החך לאוכל הרחוב הסיני. למרות שרובנו מורגלים למסעדות אסיאתיות בישראל, אוכל הרחוב בסין מזמן חוויה אחרת לחלוטין. אתם מוזמנים לגלות אותה בכתבה הבאה.
קרא עוד
דובי פנדה בסין - טיול מאורגן לסין
שמורות טבע בסין

סין ידועה כיעד אקזוטי בפן התרבותי שלה, אך מי שיטייל בה יגלה שבארץ העצומה הזו חבויות גם שמורות טבע מיוחדות במינן, בין היפות בתבל. בכתבה זו נסקור חמש שמורות, מהגדולות והמעניינות ביותר שיש בסין.
קרא עוד
שנגחאי - מעיירת דייגים למרכז בינלאומי
שנגחאי - פריז של המזרח?

שנגחאי הייתה עד למאה ה-19 עיירת דייגים פשוטה וצנועה – ומאז, כמעט בבת אחת, הפכה למוקד כלכלי ופוליטי בסין, עיר רבגונית, המשלבת מזרח ומערב. מה הם האתרים המעניינים ביותר בשנגחאי ומה אסור לפספס? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
גני יו בשנגחאי, סין
גני יו-יואן בשנגחאי - חוויה של יופי ואותנטיות

גן יו בשנגחאי ממוקם במרכז העיר העתיקה. הגן היפהפה והמטופח להפליא בנוי על פי כל כללי הבנייה של הגן הסיני המסורתי, ומייצג באותנטיות רבה את הסגנון הארכיטקטוני העתיק של שנגחאי, תוך שילוב מאפייניה התרבותיים של העיר כיום. מה מיוחד כל כך בגנים אלה? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בסין
מידע שימושי למטייל בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בסין אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין

מאת החברה הגיאוגרפית

לסין היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על סין.
קרא עוד
השבטים של מחוז יונאן
השבטים של מחוז יונאן בסין

חבל יונאן, בדרום מערב סין, מהווה מפגש אתני ססגוני ל-25 קבוצות מיעוטים מסקרנות, כל אחת בעלת מנהגים ייחודיים ותלבושות צבעוניות. הכנו עבורכם מדריך קצר לחמשת העמים המרכזיים החיים באזור, ההיסטוריה שלהם ובעיקר – איפה ניתן לפגוש בהם.
קרא עוד
החומה הסינית
החומה הסינית

היא אדירה, ארוכה מאין כמותה, מפורסמת, נושאת היסטוריה מרתקת ועוברת דרך נופים עוצרי נשימה. קבלו את הסיפור המסתתר מאחורי החומה הסינית, ועוד כמה פרטים חשובים שכדאי לכם לדעת לפני שתגיעו אליה. ותגיעו...
קרא עוד
אתרים נבחרים בסין
אתרים נבחרים בסין

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בסין? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בסין, מבייג'ינג הבירה, המשמשת כמרכז פוליטי-תרבותי לכל האימפריה העצומה ועד אל מחוז יונאן, בו חיים עשרות מיעוטים מרתקים.
קרא עוד
מתי הכי כדאי לטייל בסין - טיול מאורגן לסין
מתי הכי כדאי לטייל בסין

מטיילים רבים המעוניינים לטייל בסין תוהים מתי הכי כדאי להגיע אליה, והתשובה בגדול היא – תמיד. סין היא ארץ עצומה בשטחה, ולכן תנאי האקלים השוררים בה משתנים בין העונות והאזורים השונים. אז מתי כדאי לבקר בה? היכנסו לכתבה .
קרא עוד