טיול ליפן - 13 יום - בין קידמה למסורת

טיול ליפן - 13 יום - בין קידמה למסורת

המזרח הרחוק
13 ימים
11 לילות

יפן היא משאת נפשם של מטיילים רבים, ואין פלא. זוהי אחת המדינות המסקרנות בעולם, שמצליחה לשמור על מסורות עתיקות יומין לצד קדמה טכנולוגית פורצת דרך. יש בה ערים מסחררות לצד אתרי טבע מרהיבים, גורדי שחקים אדירים ורכבות סופר-מהירות, ולעומתם מקדשים בני אלפי שנים וגני זן שלווים.

הטיול ליפן מזקק את המהות של המדינה ובמהלכו לא תפסיקו להתפעל: מיופייה של קיוטו, בירתה העתיקה של יפן הנחשבת בעיני רבים לעיר היפה בעולם, מהכפרים המסורתיים באלפים היפניים, מהטירות המרשימות, מהמעיינות החמים שמזינים את המרחצאות הנהדרים, מטוקיו הענקית והתוססת, על מקדשיה, גניה והרבעים ההומים והססגוניים. אל כל אלה נוספים ביקורים במוזיאונים ייחודיים, נסיעה ברכבת המהירה שהפכה לסימן היכר של יפן המודרנית, שייט באגמים יפים, ביקור במקדשים עתיקים ובאתר ההנצחה המרגש לקורבנות הפצצה בהירושימה.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב - אוסקה - קיוטו

המראה מתל אביב לאוסקה (מסלול הטיסה בהתאם לחברת התעופה המפורטת בטבלת תאריכי היציאה). משדה התעופה באוסקה, העברה למלון בקיוטו.

יום 3 | קיוטו - נארה

את היום נקדיש לביקור בנארה, בירתה הראשונה של יפן. נבקר בפארק שמכיל כאלף צבאים ואיילות, במקדש Todaiji – מבנה עץ מדהים הכולל את הבודהה הענק מברונזה, בגובה של 16 מטר, וכן ב Kasuga-Taisha, הוא מקדש השינטו המקושט ב 3,000 פנסי אבן וברונזה. נחזור לקיוטו, ואם הזמן יאפשר נבקר ב Nishiki-Market, השוק המקורה המפורסם. נמשיך אל הרובע העתיק גיון ונסייר בסמטאות הצרות והציוריות של קיוטו.

חזרה למלון לינה בקיוטו.

יום 4 | קיוטו

לאחר ארוחת הבוקר נבקר במקדש Kinkakuji – מקדש הזהב. נמשיך לגן האבנים הנמצא במקדש הזן Ryoanji, היפה מסוגו בעולם. בהמשך נבקר במקדש Kiyomizu-Dera וכן בטירת ניג'ו, בה נתרשם ממבנה מהמאה ה-17 אשר בו התאכסנו השוגון ופמלייתו, כאשר באו לבקר את הקיסר בקיוטו הבירה בימים ההם. המבנה בנוי עץ, ומוגן נגד פולשים באמצעים מיוחדים ומתוחכמים, עשיר בציורים וגילופי עץ מדהימים. בערב נתארח בבית שלום.

לינה בקיוטו.

יום 5 | הירושימה - מיאג'ימה

* היום יש לקחת תיק צד ללילה. המזוודות יישלחו ישירות לטאקיימה.

נסיעה ברכבת המהירה להירושימה. נשוט במעבורת למיאג'ימה ונבקר במקדש הצף Itsukushima. נתמקם ללינה במלון Ryokan, מלון יפני אמיתי, ונטבול באונסן.

ארוחת ערב מיוחדת במלון ולינה בחדרי Tatami מסורתיים.

ימים 6-7 | מיאג'ימה – טאקאימה

לאחר ארוחת הבוקר, העברה במעבורת לתחנת הירושימה. נבקר "בפארק השלום" במוזיאון הזיכרון המדהים ובאתר ההנצחה. נמשיך לביקור במפעל מאזדה (מותנה באישורים מקומיים).

נמשיך ברכבת לטאקיאמה, היא עיירה ציורית ששימרה את האווירה המסורתית של בתיה, כפי שהיו לפני כ 350 שנה. היא ידועה בשם בכינויה "קיוטו הקטנה". שני לילות בטאקאימה

יום 8 | טאקיימה – שירקווגו – נגויה

את שעות הבוקר נקדיש לאתרי העיר, לאורך גדות הנהר ובשוק הבוקר. נטייל ברחובותיה העתיקים והמיוחדים של העיר, ונתרשם מארכיטקטורת הבניה המסורתית הייחודית לאזורי "האלפים היפנים". ומשם נמשיך לכפר העץ המסורתי שירקווה גו (Shirakawago), השוכן בלב הרי האלפים, ובו בתי ענק מעץ ומקש. בתים כאלה אפשר לראות רק באזור זה של יפן, והם נחשבים אוצר לאומי לשימור. משם נמשיך לנגויה.

ארוחת ערב מקומית ולינה בנגויה.

יום 9 | נגויה - האקונה

* היום יש לקחת תיק צד ללילה. המזוודות יישלחו ישירות לטוקיו.

ארוחת בוקר ונסיעה ברכבת המהירה ובאוטובוס להאקונה, אזור הררי ומוקד לפעילות געשית. נשוט על אגם Ashi ונעלה עם הרכבל להר Komagatake. נשקיף משם על הר פוג'י המתנשא לגובה של 3,770 מטר. נמשיך לביקור במוזיאון הפתוח המכיל עבודות של מיטב האמנים בעולם.

במלון נטבול ב Onsen יפני אמיתי.

ארוחת ערב ולינה במלון בהאקונה.

יום 10 | האקונה - קמקורה - טוקיו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו לטוקיו!
נבקר ב"Kamakura" מרכז הכח השלטון והתרבות היפנית ב 112 וכיום עיירה בסגנון של פעם! נבקר ב "Daibutsu" הבודהה הענק והמרשים, נמשיך ל"יוקוהמה" העיר היפה והשלישית בגודלה ביפן המשלבת את הקידמה ואת העבר! ומשם אנחנו בדרכנו לטוקיו אליה נגיע בשעות הצהריים המאוחרות. התארגנות במלון (המזוודות שלנו מחכות בחדרים), ארוחת ערב ולינה בטוקיו!

יום 11 | טוקיו

היום נשלים את הסיורים בטוקיו – נבקר במקדש מייג'י Meiji המפורסם, שנחרב במלחמת העולם מהמקדשים החשובים ביפן, נמשיך דרך רובע הארג'וקו Harajuko סמל ל"תת תרבות" יפנית ולרחוב טאקשטה דורי רחוב הצעירים הצבעוני והתוסס. נכיר את שדרות אומוטסנדו ובה היכלות העיצוב והסמטאות סביב, ונציץ אל רובע אקיהברה אזור המושך אליו את צעירי העיר. בערב נצא לסיור רגלי ברובע הבילויים שיבויה בו מעבר החצייה המפורסם בעולם.

יום 12 | טוקיו

בכדי לחוש את העיר נצא בתחבורה ציבורית להיכרות עם הכרך המהפנט. נבקר בשוק הדגים Tsukuji של טוקיו (מותנה באישור). במקדש סנסוג'י Sensoji הססגוני והסמטאות סביבו, המקדש הבודהיסטי החשוב לגדת נהר הסומידה  נסייר ברובע גינזה Ginza, אזור העסקים והבילויים שמשנה פניו ונכיר מקצת מפניני הארכיטקטורה של הבירה היפנית.

ארוחת ערב לסיכום הטיול.

יום 13 | טוקיו - תל אביב

העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לתל אביב (מסלול הטיסה בהתאם לחברת התעופה).

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
04/12/1916/12/19אהרון סטרול$5,475$75$5,550בטיסות אל על
אהרון סטרול
מהנדס טייס באל על (במיל.), טייל בנשמתו ומדריך טיולים ותיק, מומחה ליפן ולרומניה. חי 12 שנים ביפן, דובר יפנית ומכיר היטב את יפן מדרום לצפון ואת התרבות היפנית. אהרון נולד ברומניה, דובר רומנית ואוהב תמיד לחזור אל מולדתו עם המטיילים.
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,150
 • המחיר למינימום 20 מטיילים.
 • המחיר הכולל: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ, תשר ומיסי נמל.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית.
 • לינה: 11 לילות במלנות מדרגה ראשונה, ובמלון יפני מסורתי (הלינה על פוטונים/טאטאמי).
 • כלכלה: ארוחת בוקר לאורך כל הטיול ועוד 7 ארוחות ערב. 
 • מפגש עם גיישה, כולל א.ערב.
 • תחבורה: הרכבת המהירה, שייט, תחבורה ציבורית ואוטובוסים כמפורט בתכנית.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • עוזר מדריך יפני מקומי דובר אנגלית. בטיולים הכוללים את סיאול – מדריך מקומי דובר אנגלית.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • ערכת שמע.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח נסיעות ומטען (אפשר לרכוש דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 •  יתכנו שינויים במסלול בתקופת פסטיבלים וחגים מקומיים.
 •  ייתכנו שינויים במחיר בשל ערך הין לעומת הדולר.

 

הדפסה
תרבות האוכל ביפן
אוכל ביפן - היסטוריה, תרבות וגיאוגרפיה בצלחת

מה מיוחד באוכל היפני? כיצד הוא מושפע מהגיאוגרפיה של יפן ואיך התפתח לאורך שנים של תמורות היסטוריות? מה מאפיין את תרבות האוכל היפנית? על שאלות אלו ואחרות נענה בכתבה שלפניכם, הכינו את בלוטות הטעם.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל ביפן
מידע שימושי למטייל ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ביפן אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
יפן אל מול המערב - מפגש תרבותי מרתק
יפן והמערב

טיול ביפן מזמן מפגש מרתק לא רק עם נופים ואתרים אלא גם עם היסטוריה ותרבות, שהשלכותיהן משתקפות בבני העם היפני, ביחסם כלפי אנשי המערב בכלל והתיירים בפרט. איך הדבר בא לידי ביטוי?? בכתבה הבאה ננסה לענות על "החידה" התרבותית הזאת.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן

מאת החברה הגיאוגרפית

ליפן היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן.
קרא עוד
דת ביפן - יש חיה כזו?
דת ביפן - יש חיה כזו?

יפן היא ארץ מיוחדת, והגישה כלפי דת ביפן מיוחדת לא פחות. מהן הדתות המרכזיות במדינה? איך ניתן להבחין בין מקדשי שינטו למקדשים בודהיסטים, וכיצד החילוניות והסינקרטיזם משולבים בחיי היום יום של היפנים? על כל אלה בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
יפן - הפסטילים שלא תרצו להחמיץ
יפן חוגגת - 7 פסטיבלים יפניים שלא תרצו להחמיץ

ליפנים יש יותר פסטיבלים מאשר ימים בשנה. ריכזנו כאן שבעה מהפסטיבלים המוזרים והיפים ביותר במדינה הרחוקה. חלקם רבי משתתפים וכלל ארציים, חלקם מקומיים וקטנים, וכולם כולם מהווים מחזות מדהימים לצפייה.
קרא עוד
פריחת הדובדבן - טיול מאורגן ליפן
פסטיבל פריחת הדובדבן

פסטיבל פריחת הדובדבן נפתח ביפן עם בוא האביב, כשהפריחה הוורודה-לבנה מופיעה במלוא תפארתה. בתקופה זו כל יפן על תושביה ותייריה חוגגת מתחת לעצי הסאקורה הפורחים. מה מקור ההערצה של היפנים לפריחת הדובדבן ואיך היא משתקפת בראי ההיסטוריה? איך ואיפה חוגגים את הפסטיבל ביפן? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
אתרים נבחרים ביפן
אתרים נבחרים ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר ביפן? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר יפן, מטוקיו, עיר הבירה המרתקת, המשלבת מסורת וקידמה, ועד אל הרי האלפים היפניים, החוצים את האי הונשו, האי המרכזי בארכיפלג היפני.
קרא עוד
הפתעה יפנית ושמה קיוטו - טיול מאורגן ליפן
הפתעה יפנית ושמה קיוטו

בתוך יפן הגדולה, בין הערים הומות האדם ולצד הבשורות הטכנולוגיות שהמדינה הזו מייצרת, נמצאת הפתעה ושמה קיוטו – עיר מיוחדת במינה. מה מאפיין אותה? מה מייחד אותה ולמה כדאי להקדיש לה כמה ימים של טיול? היכנסו לכתבה.
קרא עוד