טיול להוואי - 18 יום - טיול מקיף באיי הוואי
צילום: גילי חסקין

טיול להוואי - 18 יום - טיול מקיף באיי הוואי

צפון אמריקה
18 ימים
16 לילות

איי הוואי הם שם נירדף לכל מה שהינו אקזוטי ונוצץ, אך גם רחוק ונידח. חופי פלא עטורים בדיקלי קוקוס, הרי געש נישאים, גולשי גלים מוצקי גוף ויפיפיות פולינזיות שעונדות זרי פרחים, הם רק חלק מהמראות המצפים לנו בטיול יחודי זה, שבמסגרתו נבקר בארבעת האיים החשובים – הוואי,קאוואי, אוההו ומאווי. נשלב היכרות עם המסורת הפולינזית ותרבות החיים העכשוית התוססת, לצד ביקור באתרי הטבע החשובים שבהם בולטים הפארקים הוולקאניים, מפלי מים, יערות סובטרופיים וחופי ים מרהיבים.

מסלול הטיול

יום 1 | טיסה בינ"ל - הגעה ללוס אנג'לס

טיסה ללוס אנג'לס. עם ההגעה בשעות הבוקר המוקדמות, נצא לסיור אל המוקדים העיקריים של העיר: התיאטרון הסיני ושדרת הכוכבים של הוליווד, מוזאון בור הזפת, אזור הדאון טאון המתחדש והשוק המקסיקני. במידה ויהיה זמן נבקר גם בחוף וניס ובמוזאון גטי.

לינה בלוס אנג'לס

יום 2 | לוס אנג'לס - האי אוהאו - הונלולו

בבוקר נצא אל שדה התעופה ונטוס אל הונלולו, עיר הבירה של מדינת הוואי הנמצאת באי אוהאו (Oahu). פירוש השם בשפת תושבי המקום הוא "מפרץ מוגן" או "מקום של מחסה". העיר ממוקמת לאורך החוף הדרום מזרחי של האי אוהאו. עם ההגעה, נצא לסיור פנורמי קצר בחלק ההיסטורי של העיר. נראה את ארמון Lolan, כנסיית Kawaiahao, הספרייה הלאומית וגם את פסל המלך Kamehameha. נעבור גם בשכונה הסינית צ'יינה טאון המפורסמת ואחרי הביקורים ניסע אל המלון השוכן לצד חוף ווייקיקי המפורסם. לעת ערב נצא לשיטוט בטיילת של חוף ווייקיקי. (בשל שעת ההגעה המאוחרת ייתכן ובחלק מהמקומות נבקר למחרת). אחרי הביקורים ניסע אל המלון.

לינה בהונלולו

יום 3 | האי אוהאו

בבוקר נמשיך ונסייר בעיר הונולולו. נבקר במוזאון בישופ ובו תצוגה מרתקת על התרבות הפולינזית וההיסטוריה של הוואי, נבקר בגנים הבוטאניים – גני פוסטר ונצא גם לטיול טבע אל אחד השבילים בשולי העיר. אח"כ נצא לסיור בחלק הדרומי, נעבור ליד ה Diamond Head ,זהו מכתש מרהיב ביופיו שידוע כאחד מציוני הדרך של הוואי. המכתש נקרא כך משום שמלחים בריטיים במאה ה19, חשבו שגילו יהלומים במדרונות המכתש. בסופו של דבר היו אלה גבישים מבריקים ללא ערך ממשי. משם נמשיך לביקור ב Halona Blowhole , שהוא "גייזר ימי". בימים שבהם יש גאות והבריזה מהאוקיינוס חזקה, נוצרת תופעה שמי הים הפורצים מהסלעים נראים כמו גייזרים. נצפה אל מפרץ הנאומה שהוא בעצם לוע שקוע ונראה גם את הגולשים הנועזים בחוף סנדי. (Sandy beach) בסוף היום נבקר בנקודת התצפית המרשימה מאקאפו פויינט.

לינה בהונלולו

יום 4 | האי אוהאו

היום ניסע אל החוף הצפוני. בדרך נעצור לביקור בעיר Haleiwa, נבקר בחוף סנדי ובחוף סנסט וב"צינור בנזאי" – זהו אזור שבו הגלים נשברים ברגע שהמים רדודים. נבקר גם בחוות האננס של דול, שם נטייל בין שדות הגידולים. משם נמשיך אל מרכז התרבות הפולינזית. פולינזיה ממוקמת בחלק המרכזי והמזרחי של האוקיינוס השקט, במשולש שאת קודקוד הראש שלו מהווים איי הוואי, קודקוד בסיס שמאלי ניו זילנד וימני אי הפסחא. בשטח זה, 40 מיליון קמ"ר שכמעט כולו מים, קיימים אלפי איים. מרכז התרבות הפולינזית (PCC) הוא מוזיאון חי הממוקם ב- Laie על חופו הצפוני של האי אוהאו. מרכז PCC משתרע על פני שטח רחב, בתוך שמונה כפרים טרופיים מדומים, שם נצפה באמנים מדגימים אומנויות ומלאכות שונות מכל רחבי פולינזיה. נראה את בית המקדש Laie ומרכז המבקרים הסמוך אליו. נהנה גם מארוחת ערב מסורתית עם מופע פולקלור מקומי.

לינה בהונלולו.

יום 5 | פרל הארבור - האי קוואי

היום נבקר בפרל הארבור (Pearl Harbor באנגלית 'מעגן הפנינים'), זהו מפרץ באי אוהאו, המאכלס את מפקדות הצי הפסיפי האמריקאי. המתקפה על פרל הארבור, שבוצעה על ידי יפן ב-1941, הייתה האירוע שהכריע באופן סופי את הצטרפותה של ארה"ב למלחמת העולם השנייה. פרל הארבור הוכרז כאתר לאומי היסטורי (National Historic Landmark) בארצות הברית. נבקר במוזיאונים השונים שבאתר ובבית הקברות הצבאי פאנצ'בול, הנמצא בלוע געשי כבוי. נתרשם מאתרי הזיכרון ונבין מה קרה באזור באותם ימים. לאחר הביקור, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל קוואי (Kauai), זהו האי העתיק ביותר, הנקרא "אי הגן", הרביעי בגודלו באיי הוואי. האי נחשב אחד היפים בעולם, יש בו שילוב של יערות גשם, צמחייה פראית, צוקים הגולשים אל הים, הרים משוננים, עמקים ירוקים נהרות ומפלים. יופיו של האי מושך אליו תיירים רבים וגם מפיקי סרטים. שלושת סרטי פארק היורה, שודדי התיבה האבודה, קינג קונג ועוד סרטים וסדרות רבות צולמו כאן.

לינה בקוואי.

יום 6 | קניון וואימה

נבקר באתרי החוף הדרומי של קאוואיי שכוללים גנים בוטאניים וחופי ים אקזוטיים. בהמשך היום נגיע אל קניון וואימה (Waimea Canyon), שזכה לכינוי "הגרנד קניון" של הפאסיפיק. למרות שהקניון לא גדול כמו הקניון באריזונה, מבחינה גיאולוגית הוא מרשים ביותר. נהלך בשבילי הקניון, נהנה מנקודות תצפית מרהיבות, נצפה בערוצי עמק עמוקים, צוקים מחוספסים וירוק עד מכל עבר. משם נמשיך לפארק נוסף – פארק קוקי, אשר ממנו מתגלות התצפיות הטובות ביותר לעבר האתר המפורסם של צוקי נה- פאלי.

לינה בקוואי

יום 7 | נהר וואיילואה ושיט לצוקי נה-פאלי

היום נצא אל הנהר הגדול ביותר בהוואי, נהר וואיילואה, ונשוט בו עד למערת השרכים המפורסמת (FERN GROTTO) , משם נמשיך לתצפיות אל מפלי וואילואה ומפלי אופאקה, ואחר הצהריים נצא לשיט אל חוף נה-פאלי. זוהי רצועת חוף יפיפה, קו החוף הוא נסתר ואפשר להגיע אליו רק בשייט. אזור מקסים ופראי המאפשר תצפיות אל הצוקים הירוקים הענקיים שהם האטרקציה הבולטת ביותר באי קאוואי. אחרי השייט (בדרך למלון) נבקר בעוד אתרים בחלק הדרומי של האי – בעיירה ההיסטורית קולואה.

לינה בקוואי

יום 8 | החוף הצפוני של קוואי - האי הגדול הוואי

בדרכנו אל החופים הצפוניים נעצור בחופי פויפו ולידגייט המפורסמים ובהמשך נתמקד בקו החוף הצפוני, שם נצפה אל המגדלור של העיירה קילאוואה ומושבת קינון עופות הים שלצידו. נרד אל חוף הנאלאיי הנחשב ליפה ביותר בכל האי אשר ממנו נשקפים הנופים היפים ביותר בכל שרשרת האיים: הרים משוננים, חופים שמימיים עם צוקי ים מרהיבים. נציץ אל העיירות הנליי (Hanalei) ופרינסוויל שלצידן משתרעים שדות טארו ירוקים, בעיירות יש גלריות קטנות ויפות חנויות ומסעדות. אם יאפשר הזמן נבקר גם בחוף אניני אחד משמורות החוף המוגנות ביותר באי עם ריף מרהיב. לאחר הביקורים, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל קונה, אשר באי הגדול הוואי. זוהי עיירת חוף קטנה ומקסימה , גן עדן לצוללנים וחובבי שנרקול, שפע דגים בשלל צבעים ומינים, צלופחים וצבי ים. העיירה נחשבת כמקום מצוין לחזות ממנו בשקיעה.

לינה בקונה

יום 9 | הפארק הלאומי "וולקנו" והאזור

היום נבקר בפארק הלאומי "וולקנו", זהו אחד הפארקים המרתקים ביותר בארה"ב כולה. אחת האטרקציות המרכזיות בפארק הוא הר הגעש Kilauea Volcano , שנחשב לאחד מהרי הגעש הפעילים ביותר בעולם. פעילותו היא רציפה משנת 1983. לצידו נמצא הר געש נוסף שהוא אדיר ממדים (4200 מטר גובהו) בשם מאונה לואה שלא התפרץ כבר שנים רבות. המראות בפארק מגוונים ביותר, החל משדות לבה שוממים ועד ג'ונגלים ירוקים שופעים צמחייה. הלבה הזורמת מהרי הגעש של הוואי היא חמה ופחות צמיגית, מה שגורם לזרם הלבה להיות פחות אלים. עובדה זו מאפשרת למבקרים בפארק ,לצפות בלבה ממרחק קרוב יחסית (מיקומה של הפעילות הגעשית משתנה כל הזמן ואנו נתאים את עצמנו לכך) נסייר סביב הלוע של הר קילאוואה ונצפה אל שלל תופעות געשיות מגוונות כגון – מנהרת לבה, יציקות לבה סביב עצים (Lava trees) ולועות משנה . בדרך חזרה למלון נקנח בביקור בחוף החול השחור אשר אליו מגיעים צבי ים רבים.

לינה בקונה

יום 10 | האי הגדול של הוואי ותצפית כוכבים מפסגת האי

הבוקר נצא להפלגה במפרצים המרתקים של האי. נהנה משנרקול ב-2 נקודות מעניינות, שם נצפה בחיות ימיות, ריפים מדהימים ונהנה מים קסום, וכל זאת לצד הנקודה ההיסטורית שבה מצא את מותו הקפטן קוק מגלה הארצות הידוע שסיים את חייו במפגש טראגי עם תושבי הוואי. בשעות אחה"צ נעלה אל הפסגה הגבוהה ביותר בהוואי, הר מאונה קאה Mauna Kea כדי ליהנות משקיעה מרהיבה לצד מצפי הכוכבים המובילים בעולם ולאחר רדת החשכה נהנה מהשמיים היפים ביותר בעולם ונצפה בכוכבים.

לינה בקונה

יום 11 | הצד המזרחי של האי הגדול

היום נחצה בנסיעה את האי הגדול מזרחה אל צדו הגשום והירוק. נבקר בשמורת מפלי אקקה Akaka  הטובלת בצמחייה טרופית מדהימה ונפסע בין מפלים לשרכי ענק ועצי יער עצומים. נמשיך אל הגנים הטרופיים של הוואי שהם הגנים הבוטאניים מהיפים בעולם ובהם אחד מהאוספים המרשימים ביותר של צמחייה טרופית וסובטרופית. נבקר בעיר הבירה של האי העיר הילו שם נציץ אל הנמל, שוק האיכרים ואם יאפשר הזמן נבקר גם באחד המוזאונים של העיר. בהמשך היום נבקר בחוות אגוזי מקדמיה וניסע לחלקו הדרומי מזרחי של האי כדי לראות שם יישובים שמתמודדים עם זרמי לבה שגולשים אליהם. נסיים בביקור בחוות הסחלבים המפורסמת של הוואי.

לינה בקונה

יום 12 | אזור קונה ומעבר לאי מאווי

הבוקר נבקר בצידו המערבי של האי הגדול ,נכיר את העיירה קונה ואת חוות הקפה המפורסמות שלצידה. וכמו כן נגיע אל האתר ההיסטורי הפולינזי פוהונוהה הונאונאו, שם נמצאים שרידי מקדשים ואתרי מורשת פולינזיים עתיקים היושבים על חוף בזלתי עטור בדקלי קוקוס. לאחר מכן נטוס אל מאווי, זהו האי השני בגודלו בהוואי ובו אתרי הגלישה מהטובים העולם. האי מאווי הוא שני הרי געש היוצרים אוכף כשבעמק מתגוררת רוב האוכלוסייה. לאהינה (Lahaina), בירתה הקדומה של ממלכת הוואי במאה ה19 נחשבה מרכז תעשיית הצייד של ליוייתנים, וכיום אמנים רבים מצאו שם את ביתם. עם ההגעה, ניסע אל העיר ההיסטורית Lāhainā, שבמערב מאווי, העיר נחשבת "השער" לחופים והשמורות היפות של האזור. נבקר בעיירה שהרחוב הראשי בה נבחר לאחד מ'עשרת הרחובות היפים' בארה"ב, לפי איגוד מתכנני הערים האמריקאי.

לינה במאווי

יום 13 | Hana Adventure road

היום נצא לטיול מקסים שנקרא "דרך חנה" Road to Hanna, זוהי נסיעה חווייתית ויפיפייה לאורך חופיו הקסומים של האי ובתוך יער הגשם שלה. נעצור בנקודות תצפית על האוקיינוס, נבקר במפלי טווין פולס וואילואה, בחוף החול השחור של וואינאפפה. נראה צוקים משוננים, ג'ונגלים של עצי במבוק, מפלים שיוצרים בריכות מרהיבות, פרחי אי צבעוניים וצמחיית יער גשם, חזרזירים קטנים לאורך הדרך ועוד הפתעות (במידה ויהיה זמן ניכנס לבקר במערות קואלקו שהם בעצם צינורות וולקניים גדולים).

לינה במאווי

יום 14 | הפארק הלאומי של הליקאלה

היום נבקר בפארק הלאומי של הליקאלה (Haleakala), בו נמצאת הפסגה הגבוהה ביותר של מאווי. הליקאלה פירושו "הבית של השמש", והאגדה מספרת שהאל של מאווי עצר את השמש ממסעה בשמיים בשעה שעמד על הפסגה הגבוהה ביותר, וכך גרם ליום להיות ארוך יותר. בפארק יש סביבה טבעית רחבה, מאחר שהפארק משתרע לכיוון פני הים. נבקר באזורים טרופיים שופעים, מלאים במפלי מים ונחלים ונצא להליכות רגליות. נעבור גם באזור החקלאי של האי בו יבלטו מטעי קני סוכר וחוות בקר רבות.

לינה במאווי.

יום 15 | מאווי

היום נבקר ב Iao Valley, בתרגום חופשי" עמק הענן העליון". העמק (שהוא פארק לאומי) ממוקם במערב מאווי והוא אחד הפארקים הנגישים והיפים ביותר בכל הארכיפלג. בפארק הזה בולט הר נישא ומחודד שנקרא המחט של איאאו IAO NEEDLE , משם נמשיך לביקור בMAUI OCEAN CENTER , שם נסכם את כל המידע על עולם הים המרתק של איי הווואי . ניסע גם לאורך אזור בתי המלון של דרום מאווי עד לחוף מקנה, שהוא חוף החול הארוך ביותר באי. נסיים בתצפית אל שקיעה מרהיבה באזור המלון.

לינה במאווי

יום 16 | מאווי - לוס אנג'לס

הבוקר ניסע אל שדה התעופה במאווי ונצא בטיסה אל לוס אנג'לס. עם ההגעה בשעות הערב המאוחרות, ניסע אל המלון.

לינה בשדה התעופה בלוס אנג'לס

ימים 17-18 | לוס אנג'לס - טיסה בינ"ל אל תל אביב

ביום 17 בבוקר, ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה ישירה חזרה אל תל אביב. הגעה משוערת ביום ה-18 בשעות הצהריים.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים‎כרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

‎תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $2,250
 • המחיר למינימום 20 מטיילים.
 • במידה ויהיו 15-19 מטיילים, תחול תוספת בסך $350 למטייל.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות טרנסאטלנטיות, כולל מיסי נמל ודלק. 
 • טיסות פנימיות: כולל מיסי הנמל והדלק שלהן, כמפורט בתכנית.
 • לינה בבית מלון ברמת תיירות טובה.
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ועוד 3 ארוחות נוספות.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל על פי התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ויזה לארה"ב (חובה).
 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה