טיול לארה''ב - 18 יום - בעקבות קול הג'אז הזה והפארקים היפים במערב ארה''ב

טיול לארה"ב - 18 יום - בעקבות קול הג'אז הזה והפארקים היפים במערב ארה"ב

צפון אמריקה
18 ימים
16 לילות

המיסיסיפי הוא מקום הולדתם של הבלוז, הג'אז והרוקנרול, הוא מארק טווין וספינות הקיטור, כותנה, טבק והתיישבות קולוניאלית. הוא מרטין לותר קינג, אלביס פרסלי ועגבניות ירוקות מטוגנות. הוא המורשת האמיתית של אמריקה, היושבת על עצב כואב וחשוף. הקסם של הדרום העמוק מושך את המבקרים בו כמלכודת דבש מתוקה.
במהלך הטיול נבקר בתחנות תרבות חשובות לאורך המיסיסיפי, במועדוני ג'אז ובלוז מפורסמים, באחוזתו של אלביס פרסלי בממפיס ובאולפני הקלטות היסטוריים ונמשיך למסע מופלא בפארקים היפים במערב ארה"ב: בין השאר נבקר בפארק הקשתות שיופיו מתבטא בהרי לה סל ומספק קשת רחבה של נופים ציוריים, בפארק הלאומי ברייס שמספק נופים מכושפים בספקטרום מדהים של גוונים וכמובן בגרנד קניון שתמיד גורם לאדם להרגיש זעיר אל מול נפלאות הטבע והבריאה.
נסיים את הטיול במפגש עם יופי מסוג אחר, העיר לאס וגאס שאין שניה לה בססגוניות ובאווירה הייחודית.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב – טיסה דרך יעד ביניים - נאשוויל

נצא בטיסת אל על לניו יורק ומשם נמשיך אל נאשוויל, העיר שמהווה אבן שואבת למוסיקאים ונחשבת לבירת הקאנטרי העולמית. עם ההגעה בשעות הערב המאוחרות, ניסע אל המלון ללינה.

לינה בנאשוויל

יום 2 | נאשוויל

היום נצא לסיור בעיר, נבקר ברובע הדיסטריקט – מתחם של חנויות, מסעדות, ברים ומועדוני ריקודים, כדי לחוש את האווירה הייחודית לעיר ואת הטיפוסים הססגוניים,נמשיך לבניין הקפיטול ולפארק הסנטניאל ובו מבנה תואם לפרתנון האתונאי ונקנח בגני Cheekwood המטופחים.
בערב, נצא לבלות באחד מהמועדונים המפורסמים של העיר, שם נצפה בהופעת קאנטרי ונשתתף בריקודי השורות הנודעים.

לינה בנאשוויל

יום 3 | נאשוויל

היום נמשיך את סיורנו בעיר ונתחיל את היום בביקור בהיכל התהילה למוסיקת הקאנטרי. המוזיאון הנודע משקף נאמנה את החשיבות של מוסיקת הקאנטרי לנשמתה של נאשוויל ומלא במוצגים מעניינים כמו הגיטרה של ג'וני קש, הקאדילק של אלביס, הארכיון העצום על יצירות המוסיקה הרבות. מכאן נמשיך לביקור בסטודיו B, האולפנים המפורסמים בשדרות המוסיקה, בהם הקליטו אלביס פרסלי, דולי פרטון ורבים אחרים את הלהיטים הגדולים ביותר. נמשיך לעמק המוסיקה לשיטוט חופשי במרכז הקניות אופרי מילס.

בערב נצפה במופע קאנטרי אמיתי באולם הגרנד אול אופרי Grand Ole Opry – מקום שלהופיע בו נחשב ובצדק, לפסגת שאיפותיהם של זמרי הקאנטרי בעולם.

לינה בנאשוויל

יום 4 | נאשוויל - אל ממפיס

היום נצא בנסיעה אל ממפיס הממוקמת בדרום טנסי, והיא העיר הגדולה ביותר במדינה. ממפיס היא העיר בה צמח אלביס פרסלי, מלך הרוק של כל הזמנים. אחוזת הקבר שלו: "גרייסלנד" – Graceland, מהווה את אחד מאתרי העלייה לרגל הפופולאריים של המדינה, וכך גם האולפנים בהם הקליט את שיריו הראשונים – Sun Studio בנוסף לרוק ולקאנטרי, גם למוזיקת הבלוז שורשים עמוקים בטנסי.עם ההגעה נצא לסיור בעיר ונבקר בנתיב התהילה, רחוב מיין והפירמידה המפורסמת. בערב נצא לבילוי בממפיס ונהלך ברחוב Beal המפורסם בזכות מועדוני הבלוז הידועים שלו.

לינה בממפיס

יום 5 | ממפיס - ניו אורלינס

מעריצי אלביס טסים לכאן מכל קצוות העולם וגם אנחנו נעלה אל אחוזתו של המלך פרסלי בגרייסלנד, אותה קנה כשהיה בגיל 22 בלבד וכבר היה מפורסם. נסייר באחוזה ונציץ, בין היתר, באוסף המזכרות של אהבותיו הרבות – תקליטים, בגדים, תצוגת המכוניות והאופנועים וגם נבקר בקברו ובגן המדיטציה בו נהג להתבודד.

לאחר הסיור באחוזה ניכנס למוזיאון הלאומי לזכויות האזרח אשר נמצא במוטל לשעבר, שם נורה למוות הכומר ד"ר מרטין לותר קינג. נביט בתצוגות הנרחבות במוזיאון ונקבל הסברים אשר ישפכו אור על המאבק המתמשך (עד ימינו) למען חירותם ושוויון זכויותיהם של השחורים באמריקה.

בשעות אחר הצהריים נצא בנסיעה אל ניו אורלינס, בירת הג'אז העולמית.

לינה בניו אורלינס

יום 6 | ניו אורלינס ובערב שייט על המיסיסיפי

הבוקר נצא לסיור באזור מוכה האסון בו פגע ההוריקן קטרינה באוגוסט 2005 ונלמד על ההשלכות והשינויים הדמוגרפים שקרו מאז. משם נמשיך לסיור פנורמי להכרת העיר כולל שדרות סנט צ'רלס, כיכר ג'קסון, קתדרלת סנט לואי המרשימה, הסופרדום ובשכונות הישנות והמתחדשות של העיר (יכול להיות שחלק מהסיורים יידחו ליום המחרת).

בערב נצא להפלגה לילית קסומה לאורך נהר המיסיסיפי בספינת הנהר המפורסמת Natchez ונבלה על הסיפון בליווי מוסיקה חיה של להקת ג'אז. לילה בלתי נשכח!

לינה בניו אורלינס

יום 7 | שייט בביצות לואיזיאנה ובערב יציאה למועדון ג'אז

היום נצא לסיור בביצות המפורסמות של העיר שנראו בסרטים רבים. נראה אליגטורים, נשמע על ההיסטוריה של האזור, על החיים בו ועל הקייג'ונים וההיסטוריה המרתקת שלהם.
בערב נבלה באחד ממועדוני הג'אז המפורסמים של ניו אורלינס בו מופיעים מידי ערב מיטב וותיקי נגני הג'אז.

לינה בניו אורלינס

יום 8 | ניו אורלינס - גרנד ג'נקשן

בבוקר נמשיך את הסיורים בניו אורלינס. בשעות הצהריים (עפ"י שעת הטיסה) ניפרד מהאזור וניסע לשדה התעופה לטיסתנו (לא ישירה) אל גרנד גנ'קשן (Grand Junction) עם ההגעה בשעות הערב המאוחרת ניסע למלון ללינה.

לינה בגרנד ג'נקשן

יום 9 | קניון לנדס

בבוקר ניסע אל אזור מואב הנחשבת בירת הספורט האתגרי וטיולי השטח ביוטה. מואב תהווה בשבילנו נקודת מוצא לטיולים שנקיים בימים הקרובים. היום נבקר בפארק הלאומי הגדול ביותר ביוטה, הפארק הלאומי קניון-לנדס. הסופר אדוורד אבי, שביקר בפארק הלאומי לעיתים תכופות, תיאר את המקום כך: "המקום המשונה, המופלא, הקסום ביותר על פני כדור הארץ – אין עוד דבר כמוהו בשום מקום". בתוך שטחו של הפארק נמצא נהר קולוראדו (Colorado River) והנהר הירוק (Green River).

לינה במואב

יום 10 | פארק הקשתות

היום ניסע לביקור בפארק הקשתות, זהו פארק מדהים בדרום מזרח יוטה, המכיל למעלה מ- 90 אתרי טבע מוגנים, שהידועות שבהן הן קשתות הסלע הטבעיות, הנמצאות בשלבי התפתחות שונים בתוך קניונים ועמקי אבן חול מרהיבים. זוהי רמה גבוהה בה חקוקות בסלע אדום תצורות מופלאות באבן חול, שכל אחת מהן מהווה יעד לטיולים רגליים. הקשת המפורסמת מכולן היא "הקשת העדינה"  (The Delicate Arch) אשר מתנשאת לגובה של כ-20 מטרים. נראה את קשת נוף- (Landscape Arch) קשת זו היא אחת מהקשתות המיוחדות ביותר בפארק, הודות לצורה הייחודית, הדקיקה שלה. הקשת מתפרסת על פני אורך של כ-88.4 מטרים. בסוף יום הטיול נחזור למואב ללינה.

לינה במואב

יום 11 | אל פארק קפיטול ריף ועמק הגובלינים

היום ניסע לביקור בפארק קפיטול ריף, שמו של הפארק ניתן לו בזכות תצורת נוף ייחודית שנדמתה למבקרים כשורה של בנייני ממשל אמריקניים. המונח "ריף", שפירושו כיום שונית אלמוגים, ניתן על ידי המתיישבים הראשונים, בימים בהם "ריף" היה פשוט מחסום גיאוגרפי. בפארק יש שילוב של אזור נופי ייחודי יחד עם היסטוריה של התיישבות מורמונית באזור. אח"כ נבקר גם בעמק הגובלינים, זהו עמק קטן בקוטר של מספר קילומטרים. העמק כולו זרוע בפסלי אבן אדומים בצורת פטריות, או אם נרצה גובלינים. המקום נראה כמו תפאורה של סרט פנטזיה וכך גם מגיבים אליו המטיילים – ילדים ומבוגרים כאחד.

בסוף יום הטיול נגיע ללינה בעיירה בשם Torrey הממוקמת ליד הפארק הלאומי קפיטול ריף.

לינה בעיירה Torrey

יום 12 | הפארק הלאומי ברייס

היום נבקר בפארק לאומי ברייס הנמצא בדרום מערב יוטה ונקרא על שם המורמוני אבנעזר ברייס, שהגדיר את הפארק כ"מקום נורא לאבד בו פרה"… זהו אינו קניון אלא Badlands דמויי תיאטרון ענק ובו גיאיות דמויי פרסה, עמודים מזדקרים, מדרגות ופסלים דמיוניים של ראשי אדם, בעלי חיים, עצים ופגודות באבן חול. הטבע חצב הטבע נופים מכושפים, בספקטרום מדהים של גוונים, הנע בין כתום ורוד ואדום…

לינה בסמוך לפארק הלאומי ברייס

יום 13 | הפארק הלאומי ציון - פייג'

היום ניסע אל הפארק הלאומי ציון הממוקם בדרום-מערב יוטה. האזור הבולט ביותר בפארק הוא הקניון הגדול העובר דרך מרכזו, דרכו זורם נהר וירג'ין (Virgin River) . הקניון מגיע לעומק של עד 800  מטרים ונמשך על פני כ-24 קילומטרים. האקלים והתנאים הגאוגרפיים של אזור הפארק מאפשרים את התפתחותם וקיומם של מגוון בעלי חיים, צמחים ועצים.  בסוף היום נגיע ללינה בעיירה Page.

לינה בעיירה פייג'

יום 14 | קניון האנטילופות - שייט באגם פאוול - סכר קניון גלן

הבוקר נצא לביקור בקניון האנטילופות, זהו  קניון בתחומי שמורת האינדיאנים אומת נאוואחו בצפון-מזרח אריזונה, הידוע בשל תצורות הסלע הייחודיות שבו, שמהוות מקור משיכה לתיירים ולצלמים. זהו קניון החריץ  מהיפים בעולם. קניון חריץ (slot canyon)  הוא נקיק שנוצר בעקבות זרימה חזקה של מים דרך אבן חול, לרוב בשיטפונות פתע. המים מפסלים נתיב עקלקל באבן, כשהם יוצרים קירות מפותלים המסומנים בקווים עדינים.  משם נמשיך אל שייט באגם פאוול- שייט בנפתולי הקניונים המדבריים שהוא חוויה בלתי נשכחת. לסיום היום (במידה ויהיה זמן) נבקר בסכר קניון גלן  (Glen Canyon) הסכר משמש כתחנת כוח הידרואלקטרית המווסתת את זרימת נהר הקולורדו מאגן קולורדו העליון לאגן התחתון, זהו מפעל הנדסי מרשים ביותר.

לינה בעיירה פייג'

יום 15 | אל הגרנד קניון

היום נצא בנסיעה אל הגרנד קניון ונבקר באחד מאתרי הנוף הידועים בעולם. ה"גרנד קניון" הוא מקום המהמם ביופיו ובגודלו העצום, הנמצא בצפון מדינת אריזונה נטייל בגרנד קניון – אחד מהתופעות הגיאולוגיות המדהימות ביותר בעולם. תוך שש שעות הליכה יורדים משכבות סלע "מודרניות", אל ראשית ימי כדור הארץ. הגיאולוגיה נקראת בקירות הקניון, כבספר פתוח. כאן זורם נהר הקולורדו בערוץ עמוק, רחב וססגוני. אורכו של הקניון מגיע ל- 446 ק"מ; המרחק בין רכסיו נע בין 6 ל- 30 ק"מ. העומק מרשים עוד יותר: 1600 מ'. הגדה הצפונית גבוהה מן הדרומית וכל אחת מהן היא עולם אקולוגי בפני עצמו, הראוי לתשומת לב מיוחדת. את הנהר ניתן לראות רק מן הגדה הדרומית..

לינה בסמוך לגרנד קניון

יום 16 | אל לאס וגאס

היום ניסע אל לאס וגאס – עיר של אורות בלב המדבר; סתירה מפליאה בין מרחבי השממה לשפע שבבתי המלון, כאן מהמרים בכל מקום, אך זהו אתר מופלא גם ללא מהמרים, הנהנים ממבצעי ההנחות המפליגים, מהמחירים הזולים, מהפינוקים וממראה המהמרים המהופנטים, הבאים לכאן מרחבי ארה"ב כולה, בכוחה של אשליה. נהנה מביקורים ומטעם העיר הגדולה….

לינה בלאס וגאס

ימים 17-18 | לאס וגאס - טיסה דרך יעד ביניים - תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה דרך יעד ביניים, הגעה משוערת תהיה ביום ה- 18 בשעות הצהריים.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

 

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות ופנימיות.
 • בתי מלון ברמת תיירות טובה, על בסיס ארוחת בוקר.
 • תחבורה: אוטובוס מרווח וממוזג עפ"י גודל הקבוצה.
 • כניסות לכל האתרים וההופעות, כמפורט בתוכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים.
 • מפגש הכנה לפני יציאת הטיול.
 • אורי קציר: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ויזה לארה"ב (חובה להוציא).
 • ארוחות נוספות.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה