טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול לאלסקה - 17 יום - טיול עומק כולל שייט

טיול לאלסקה - 17 יום - טיול עומק כולל שייט

צפון אמריקה
טיולים מאורגנים
17 ימים / 15 לילות

“לאוהבי השממה, אלסקה היא הארץ הנפלאה בעולם”
ג’ון מיור, חוקר טבע ואקולוג אמריקאי, אבי הפארקים הלאומיים בארה”ב

אלסקה, “הארץ הגדולה” בשפה האלאוטית, היא הצפונית ביותר, הגדולה ביותר והכי פחות מאוכלסת מכל מדינות ארצות הברית. כל אלה הופכים את הטיול באלסקה, שאין לה גבול יבשתי עם שאר מדינות ארה”ב, להרפתקה מיוחדת במינה, המשלבת מרחבי טבע עצומים, ריקים מהתיישבות אנושית, נופים חלומיים ועולם חי מגוון.

הטיול שלנו לאלסקה נפתח באנקורג’, העיר הגדולה במדינה, ממנה יוצאים לטייל בשמורות טבע מופלאות, דוגמת שמורת דנאלי, שבשטחה נמצא ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה, שמורת רנגל-סט.אליאס הפראית והפחות מתוירת ושמורת קלארק, שדובים מגיעים בקיץ לנהרותיה כדי לצוד דגי סלמון. חוויות נוספות בטיול כוללות הליכה על קרחון, ביקור במכרות נחושת וטיסה במטוס קל לעיירה נידחת, בה חיים רק 20 תושבים. ביום התשיעי של הטיול עולים על ספינת קרוז יוקרתית, להפלגה בת שבעה ימים דרך מפרצים קסומים, לצד קרחונים אדירים ועם עצירות בעיירות וכפרים, כולל בבירת אלסקה, ג’ונו, שהדרך היחידה להגיע אליה היא מהאוויר או מהים.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
 • טיסות בינ”ל וטיסה מסיאטל אל אנקורג’.
 • לינה: בבתי מלון או לודג’ים מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה.
 • ארוחות בוקר לאורך כל הטיול, 2 ארוחות צהריים, 2  ארוחות ערב
  כלכלה מלאה בימי השייט.
 • שייט ב jet boat בטלקיטנה.
 • שמורת דנאלי – סיור מודרך באוטובוס וטיסה חזרה מקנטישנה.
 • טיסה במטוס קל ממקארתי לצ’יטינה וחזרה
 • סיור מודרך במפעלי הנחושת של קניקוט.
 • סיור מודרך על קרחון Root בקניקוט.
 • יום צפייה בדובים בשמורת קלארק כולל טיסות הלוך חזור מאנקורג’.
 • שייט של 7 ימים באוניה מסוג סלבריטי מילניום, כולל 3 סיורי חוף וכלכלה מלאה.
אלסקה קטמאי
מסלול הטיול
יום 1
תל אביב - טיסה דרך לונדון - סיאטל

נצא בטיסה דרך לונדון ומשם נמשיך אל סיאטל. עם ההגעה, ניסע אל המלון ללינה.

לינה ליד שדה התעופה של סיאטל.

יום 2
סיאטל - אנקורג'

הבוקר נצא בטיסה אל אנקורג’. עם ההגעה נצא לסיור בעיר, נבקר בין השאר במוזיאון האמנות וההיסטוריה (Anchorage Museum of History and Arts) ,נמשיך אל מרכז המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), ששם לו למטרה לשמר את התרבויות ההולכות ונעלמות של העמים הילידים של אלסקה. ככל שיוותר לנו זמן, נצא לטיול קצר מחוץ לעיר.

לינה באנקורג’

יום 3
אנקורג' - טלקיטנה - דנאלי

הבוקר נצא מאנקורג’ צפונה לכיוון שמורת הטבע הלאומית דנאלי Denali National Park המתפרשת על פני שטח של כ–24,000 קמ”ר (זהה לשטחה של ישראל). השמורה שוכנת בלב חבל ארץ מהפראיים ומהיפים באלסקה. זהו אחד המקומות המרשימים ביותר במדינה הנגישים למטייל. בדרך לדנאלי, נעצור בעיירה החמודה טלקיטנה, שטוענים כי היוותה השראה לתוכנית הטלוויזיה “החשיפה לצפון”, שם נהנה מפעילות של שייט בJet Boats. משם נמשיך בנסיעה אל דנאלי ללינה.

לינה באזור הכניסה לפארק

יום 4
שמורת דנאלי

היום נהנה מיום טיול מלא בשמורה, את הדרך הלוך נעשה באוטובוס צהוב אמריקאי טיפוסי (school bus), הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בחיות (אם יתמזל מזלנו) והצצה אל הנופים הבראשיתיים של האזור. דנאלי היא מקום מושבו של הר מקינלי, ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה, המתנשא לגובה של 6,194 מ’ מעל פני הים, וארצם של דובי הגריזלי, הזאבים והקריבו, שחיים בלב נוף של טונדרות אינסופיות ושל פסגות משוננות המכוסות שדות קרח ונחצות על ידי נהרות רחבים שמימיהם בצבע טורקיז. את הדרך חזרה נעשה בטיסה במטוס קל מנקודה הנקראת קנטישנה. נוכל ליהנות מחוויית עומק על הפארק דרך הכביש וממבט על.

לינה באזור הכניסה לפארק

יום 5
אל מקארת'י וקניקוט

היום ניסע  אל שמורת רנגל-סט.אליאס  (Wrangell St Elias) ששטחה עולה על 50,000 קמ”ר. בשמורה יש נופים הררים,  קרחונים ונהרות, ונמצאות בה 16מתוך 20 הפסגות הגבוהות ביותר בצפון אמריקה. זוהי שמורה פחות מתויירת והרבה יותר פראית משמורת דנאלי, וזה חלק מסוד קסמה. העיירה מקארתי (McCarthy) מהווה בסיס לטיולים בשמורה. נראה שהתואר “נידח” הומצא עבור העיירה הזו, שבה רחוב אחד עם בתי עץ עתיקים שהוקמו במקור עבור הכורים. בעיירה מתגוררים דרך קבע כ-20 תושבים (בקיץ מספר התושבים עולה הודות לעובדים הזמניים בשירותי התיירות) ויש בה אווירה של עיירת מערב פרוע. נטוס במטוס קל אל מקארת’י. הטיסה “המנהלתית” הזו ,מעבר לאפשרות להגיע לעיירה, תאפשר לנו לצפות ממבט מעוף הציפור על פנים השמורה. נהנה מ 30-40 דקות של טיסה ונגיע אל העיירה. משם נמשיך אל  קניקוט, שם נלון.

לינה בקניקוט

יום 6
קניקוט – הליכה על קרחון וביקור במכרות הנחושת

בבוקר נצא  לסיור (ציבורי מאורגן) על קרחון רוט (Root) שבו מערות קרח ומפלי מים הנעלמים אל תוך הקרח. נקבל ציוד המתאים להליכה על קרחון (נעליים עם סוליות ממוסמרות, קסדות ומקלות הליכה) ובלוויית מדריך מוסמך נהנה מההליכה.

אחר הצהריים נצא לסיור ציבורי מאורגן נוסף במכרות הנטושים של קניקוט. המכרות ננטשו בשנות ה30 של המאה העשרים, נוכל ללמוד על פעילות המכרות ועל ההיסטוריה של המקום.

לינה בקניקוט

יום 7
מקארת'י – צ'יטנה - חזרה אל אנקורג'

הבוקר שוב נהנה מטיסה מנהלתית וחווייתית חזרה אל צ’יטינה. משם נצא בנסיעה אל אנקורג’. נעצור לנקודות תצפית יפות עד שנגיע אל מלוננו.

לינה באנקורג’

יום 8
צפייה בדובים בשמורת קלארק

אחת החוויות המרגשות באלסקה היא המפגש עם דובים, אשר נמצאים פה בהמוניהם. דובים אפשר לראות במקומות רבים באלסקה, אנחנו נתפוס אותם בשמורת קלארק. מדי קיץ מגיעים אל הנחלים בשמורה דגי הסלמון בהמוניהם, במטרה להטיל במים ביצים, ובעקבותיהם מגיעים אלפי דובים החומים המשחרים לארוחה טובה. הם ממתינים לדגי הסלמון על גדות הנחלים והמפלים וצדים את אלה מביניהם שלא היו מספיק ברי מזל בשביל לחמוק מהדובים.

חווית הצפייה בדובים הדגים את דגי הסלמון היא בלתי נשכחת. ההגעה לשמורה היא בטיסה במטוס ימי קל, כאשר הטייסים עוקבים אחרי ריכוזי הדובים ומנחיתים את המטוס בהתאם, ומנקודת הנחיתה ממשיכים ברגל לנקודות תצפית מיוחדות.

בשעות אחה”צ נחזור אל אנקורג’.

לינה באנקורג’

יום 9
אנקורג'- סווארד - עלייה לשייט Celebrity Millennium

היום ניסע מאנקורג’ אל סווארד. עם ההגעה, נבקר בעיירה וב Sea life center, שם תהיה לנו הזדמנות לראות את היונקים החיים באלסקה. לקראת ערב נעלה לשייט על אוניית סלבריטי מילניום  ל-7 ימי שייט מרהיבים.

לינה בספינה בחדר פנימי על בסיס כלכלה מלאה

יום 10
יום שייט – אל קרחון הובארד

יום שייט, היום נראה את קרחון הובארד המרשים (ביום זה אין ירידה מהאונייה). נוכל ליהנות מהמתקנים על האונייה ומהים הפתוח. נמשיך בהפלגה עד לג’ונו הבירה בה נעגון למחרת.

לינה בספינה בחדר פנימי על בסיס כלכלה מלאה

יום 11
ג'ונו

היום נגיע לג’ונו היפהפיה – בירתה של אלסקה. משמעות שמה האינדיאני הוא הנהר בו נפגשים הדגים. זוהי העיר בה אפשר להגיע רק דרך הים או האוויר. נוכל להנעים את זמנינו בשלל האפשרויות המוצעות בעיר, שיט בקייאקים ,צפייה בקרחון המנדנהאל (Mendenhall Glacier) ועוד. אחר הצהריים נחזור אל האונייה.

לינה בספינה בחדר פנימי על בסיס כלכלה מלאה

יום 12
סקאגווי

היום נעצור בסקאגווי, עיר שצמחה בצורה מדהימה תוך פרק זמן קצר בתקופת ה-“בהלה לזהב” (Klondike Gold Rush), שאפיינה את האזור בשנים 1897-1898. העיר מזכירה קצת במראה את המערב הפרוע ובביקור בה היא ודאי “תזרוק” אותנו אחורה בזמן.

לינה בספינה בחדר פנימי על בסיס כלכלה מלאה

יום 13
אייסי סטרייט פויינט

הבוקר נעגון במיצר הקרח אייסי סטרייט פוינט, המקום המושלם עבור הרפתקנים, אחד המקומות הבודדים בעולם בו חיות הבר עולה על אוכלוסיית האדם.

לינה בספינה בחדר פנימי על בסיס כלכלה מלאה

יום 14
קצ'יקן

היום נגיע אל העיר הדרומית ביותר מבין הערים במדינה זו. העיר שוכנת על האי רבייאחיחדו (Revillagigedo Island) שבארכיפלג אלכסנדר, אל מול החוף הדרום-מזרחי של אלסקה. כלכלתה של קצ’יקן מבוססת על תיירות ודיג, והיא אף מכונה “בירת הסלמון העולמית”. האתר הלאומי מיסטי פיורדס (Misty Fiords National Monument) מהווה מוקד משיכה תיירותי באזור. מקומות נוספים מעניינים לראות בעיר הם פארק הטוטמים סאקסמאן, פארק טוטם בייט ורחוב קריק.

לינה בספינה בחדר פנימי על בסיס כלכלה מלאה

יום 15
יום שייט - המעבר הפנימי

היום נשוט ב”מעבר הפנימי”,  Inside Passage נתיב המים המחבר בין קנדה לאלסקה. נפליג בין איים ציוריים כשברקע נופי מים ויערות.

לינה בספינה בחדר פנימי על בסיס כלכלה מלאה

ימים
16-17
סיום השייט בוונקובר - טיסה דרך לונדון - תל אביב

נסיים את השייט בבוקר ונרד בעיר היפה וונקובר. זוהי היא עיר מרתקת המשלבת חיי תרבות מפותחים ואזור דאונטאון מרשים עם פארקים מקסימים. נהנה מטיול בעיר בין השאר נבקר בפארק Stanley , ופארק המלכה אליזבת.

אחר הצהריים ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה דרך לונדון אל תל אביב. הגעה משוערת תהיה ביום ה- 17.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים

כרגע לא מתוכננים תאריכי יציאה למסלול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

מחיר הטיול כולל
 • טיסות בינ”ל עם בריטיש אירוייס וטיסה מסיאטל אל אנקורג’.
 • לינה: בבתי מלון או לודג’ים מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים סטנדרטים (החדרים בקניקוט הם עם שירותים משותפים) | באוניה – לינה בחדר פנימי (למעוניינים ניתן לשדרג את התא בתוספת מחיר).
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול, 2 ארוחות צהרים, 2 ארוחות ערב | כלכלה מלאה בימי השייט.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ומרווח בהתאם לגודל הקבוצה.  
 • שייט ב jet boat בטלקיטנה.
 • שמורת דנאלי – סיור מודרך באוטובוס וטיסה חזרה מקנטישנה.
 • טיסה במטוס קל ממקארתי לצ’יטינה וחזר
 • סיור מודרך במפעלי הנחושת של קניקוט
 • סיור מודרך על קרחון Root בקניקוט.
 • יום צפייה בדובים, כולל טיסות הלוך חזור מאנקורג’.
 • 3 סיורי חוף בהפלגה.
 • תשר: לנותני השירות השונים בחו”ל עפ”י התוכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.
מחיר הטיול אינו כולל
 • הוצאות אישיות (ארוחות נוספות, טלפון ,קניות, וכיו”ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • הוצאת אשרה לארה”ב (מומלץ להגיש את בקשת האשרה לארה”ב מוקדם ככל האפשר, לפחות שלושה חודשים לפני מועד היציאה לטיול. ניתן להגיש את הבקשה דרך אתר האינטרנט של שגרירות ארה”ב).
 • הוצאת אשרה לקנדה (זהו הליך קצר ופשוט הנעשה באופן עצמאי באינטרנט. מחיר האשרה הוא כ $7 לאדם. האשרה מתקבלת במייל תוך מספר ימי עבודה).

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות למחיר
 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע”מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).
הערות כלליות
 • בכל מקרה של ביטול הטיול או שינוי הנובעים מבעיות באשרות הכניסה או ממדיניות הממשלות של הארצות שבהן נטייל, אין החברה אחראית לנזק ולהוצאות הכרוכות בכך.
 • דמי ביטול:
  מרגע ההרשמה ועד 100 ימים לפני מועד היציאה, דמי ביטול בסך 200$ לאדם.
  מ – 99 ועד 60 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 25% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה)  ודמי   ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.
  מ- 59 ועד 30 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 50% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה)  ודמי   ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.
  מ- 29 ועד 15 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 75% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה) ודמי  ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.
  מ- 14 ימים ועד מועד היציאה – דמי ביטול בסך 100% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, ובנוסף דמי אשרה (באם הוצאה), ודמי ביטול  המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.
כדאי לקרוא