טיול לאלסקה - 14 יום - אל נופי בראשית

טיול לאלסקה - 14 יום - אל נופי בראשית

צפון אמריקה
14 ימים
12 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה דרך סן פרנסיסקו - אנקורג' - גירדווד

היום נצא לאלסקה דרך סן פרנסיסקו, ננחת באנקורג' בשעות הצהריים ונצא לסיבוב היכרות ראשוני בעיר. נמשיך בנסיעה אל גירדווד, עיירה שנמצאת כ-35 מייל מאנקורג', זוהי עיירת סקי בחורף, שהופכת בקיץ למרכז תוסס של נופש. בהתאם לשעת ההגעה, נתחיל את טיולנו באזור.

לינה בגירדווד

יום 2 | טיול רכבת לקרחון Spencer

הבוקר ניסע אל תחנת הרכבת הסמוכה ונצא בנסיעה נופית ויפה אל חצי האי קינאי עד קרחון Spencer. זהו קרחון הגולש לתוך לגונה תכולה ומפזר בה גושי קרח גדולים…. זה היה הפתיח לטיול. לאחר הירידה מהרכבת, ניסע בשאטל קצר על שביל הליכה ומשם נצא להליכה יפה בטבע בשטח פתוח על פני הקרחון עצמו (כשלוש שעות).  לאחר ארוחת צהריים  כלולה נעלה על הרכבת ונחזור לכיוון גירדוד.

לינה בגירדווד

יום 3 | נסיעה לסווארד ושמורת קינאי פיורדס

בשעות הבוקר, נצא בנסיעה אל העיירה סווארד, אשר נמצאת בסמוך לשמורת קינאי פיורדס.

שמורת קינאי פיורדס Kenai Fjords National Park) ) מתפרשת על פני חופו הדרום-מזרחי של חצי האי. בלבה של השמורה שדה הקרח "הרדינג", ששטחו כ-800 קמ"ר (מדענים מעריכים שעוביו של הקרח יותר מק"מ) וממנו משתפלים 32 קרחונים שבזרימה אטית חצבו במסלע ויצרו מבוך של פיורדים צרים ועמוקים שחותכים את היבשה לפלחים. נצא לשייט בין הפיורדים השונים; בעלי החיים הימיים הנפוצים באזור כוללים לווייתנים, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (orca), בתקווה שנוכל לראות את כולם…

לינה בסווארד

יום 4 | סווארד - טלקיטנה

היום נצא לטיול רגלי בשביל שמטפס במקביל לקרחון  Exit. הקרחון ממוקם סמוך לסווארד, זוהי שלוחת קרח ארוכה אשר מוצאה בשדה קרח ענק בשם Harding Icefield. אם יתמזל מזלנו, נוכל לצפות בבעלי החיים המקומיים, בעיקר עזי הרים (mountain goats), מרמיטות  ודובים שחורים. בהמשך הבוקר נבקר גם במרכז ה-Sea life Center, מרכז לחקר בעלי חיים ימיים. משם נמשיך אל העיירה טלקיטנה, עיירת אומנים ציורית, שהרי אלסקה מציירים לה תפאורה מרשימה. פסגתו המפוארת של הר דנאלי נראית מכל נקודה בעיירה.

לינה בטלקיטנה

יום 5 | טלקיטנה - שייט ב Jet Boat - דנאלי

טלקיטנה ממוקמת בסמוך לשלושה נהרות ראשיים: הסוסיטנה, הטלקיטנה והצ'וליטנה ושעות הבוקר נצא לשייט חוויתי על הנהרות באמצעות סירת Jet boat, סירה מהירה המותאמת במיוחד לשייט נופי במעלה נהרות מסוג זה. במהלך השייט, נוכל לראות בעלי חיים מזדמנים, ונופים מרשימים של רכס הרי אלסקה. משם נצא בנסיעה צפונה, לכיוון שמורת דנאלי. הדרך עוברת בנופים נפלאים, כאשר בימים בהירים ניתן לראות מהדרך את הפסגות המושלגות של רכס ה-Alaska Range ואת הר הדנאלי. שמורת דנאלי מהווה את אחת האטרקציות הפופולריות באלסקה, והיא נקראת על שמו של ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (6,195 מ'), אשר נמצא בתחומה. נגיע אל אזור שמורת דנאלי בשעות אחר הצהריים.

לינה באזור הכניסה לפארק

יום 6 | יום טיול בשמורת דנאלי

שמורת דנאלי היא פארק לאומי במרכז מדינת אלסקה .את הפארק חוצה רכס הרי אלסקה שביניהם מתנשא הר דנאלי, הגבוה בצפון אמריקה. שטחי הפארק והשמורה מכסים יחדיו, 24,588 קמ"ר. השם "דנאלי" מגיע מהשם המקומי להר מקינלי, שפירושו "הגדול", שמו של ההר הוא על שם  נשיא ארצות הברית משנת 1897 – ויליאם מקינלי.

הדרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד.

לינה באזור הכניסה לפארק

יום 7 | דנאלי – Denali Hwy - מקארת'י

ה-Denali Hwy היא דרך עפר באורך 135 מייל הממוקמת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range, ונחשבת אחת הדרכים היפות באלסקה. נתחיל את היום בנסיעה מדנאלי מזרחה על דרך זו, אשר חוצה נהרות ענק, משטחי טונדרה פתוחים ואגמים רבים. בהמשך היום ניסע דרומה על כביש ה-Richardson Hwy, עד העיירה גולקאנה. אם יתמזל מזלנו בחינת מזג אוויר ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4000 – 5000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת רנגל-סט.אליאס – פארק ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). בשמורה זו ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה, כשהגבוה מכולם הוא הר סט.אליאס (5488 מ').
העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב פארק רנגל– סט. אליאס הנחשב אחת משמורות הטבע הפראיות בעולם, וטיסה היא הדרך הכמעט יחידה לראות את פנים השמורה. רובם של הקרחונים והפסגות שבפארק כה גדולים, כך שרק מהאוויר ניתן באמת לראות ולהבין את עצמתו של הנוף. בשעות אחה"צ נעלה על מטוסים קלים בשדה התעופה הקטן של גולקאנה, ונהנה מטיסת נוף מרהיבה.
בתום הטיסה ננחת במקארת'י – עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצדם של מכרות הנחושת של קניקוט שפעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בתחילת שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסוימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופייה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע.  בשדה התעופה תחכה לנו הסעה שתיקח אותנו למלון בקניקוט השכנה.

לינה בקניקוט

יום 8 | קניקוט

בשעות הבוקר נצא לסיור מודרך במפעלי העיבוד הנטושים של מכרות קניקוט. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים אך הם השתמרו בצורה מרשימה עד היום. הסיור מתאר את פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של העובדים במכרות ובמפעלים.

משם נמשיך אל קרחון Root ,נצא לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים, למשך  4-6 שעות. במהלך הסיור נוכל לראות  את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות ומערות בקרח. הסיור מתבצע באמצעות ציוד ייעודי אשר יסופק ע"י המדריך (סוליות מסמרים וקסדות), והוא אינו כרוך במאמץ פיזי מיוחד בסיום הסיור נחזור לקניקוט.

לינה בקניקוט

יום 9 | חגיגות ה 4 ביולי במקארת'י – לודג' הממוקם במעבר תומפסון

בשעות הבוקר  נהנה מחגיגות ה 4 ביולי, יום העצמאות האמריקאי המתקיימות בעיירה מקארת'י. נראה מצעד ססגוני במיוחד, ואווירת חג אלסקנית טיפוסית…

לאחר מכן, נצא טיסה חזרה ממקארת'י לצ'יטינה  ומשם נמשיך עם האוטובוס לכיוון הדרך הראשית עד לעיירה ואלדז. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר תומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה המשופע בבעלי חיים ובקרחונים. האזור התפרסם בשנות ה90 כאשר מכלית הנפט אקסון ואלדז עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד.  נגיע אל לודג' מקסים הממוקם במעבר תומפסון ונהנה ממסיבת יום העצמאות המתוכננת בלודג'.

לינה בלודג' מקסים הממוקם במעבר ההרים תומפסון

יום 10 | שייט לקרחון קולומביה

היום נהנה מיום מלא של שייט בקרבת קרחון קולומביה. שדה הקרח קולומביה הוא אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות, המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. במהלך השייט נעבור בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון תוך כדי מפץ רעש אדיר, עליהם ניתן לעיתים להבחין ביונקים ימיים ( כמו: אריות, כלבי ולוטרות ים) שתופסים שמש…

לינה בלודג' מקסים הממוקם במעבר ההרים תומפסון

יום 11 | לודג' הממוקם במעבר תומפסון - אנקורג'

היום נצא בנסיעה צפונה על Richardson Hwy עד Glenn Hwy. הדרך חוצה את מעבר תומפסון (הנקודה המושלגת ביותר באלסקה), שם נעצור להליכה קצרה למרגלות קרחון וורת'ינגטון (Worthington Glacier). נמשיך בנסיעה מערבה לכיוון אנקורג' על Glenn Hwy, נעצור לביקור באזור Hatcher's Pass, אזור אלפיני מבודד ומרשים בהרים מעל העיירה פאלמר. האזור משופע באגמי טורקיז ובצוקי גרניט תלולים, במקום קיימים שרידים של מכרה זהב, וכן מספר רב של מסלולי הליכה.  בסוף היום נגיע אל אנקורג' ללינה.

לינה באנקורג'

יום 12 | צפיה בדובים בשמורת קטמאי

היום נהנה מאחד משיאי הטיול – צפייה בדובים בשמורת קטמאי. בבוקר נצא בטיסה מאנקורג' לעיירה קינג סלמון שנמצאת ליד הפארק, ומשם נמשיך בטיסה במטוס ימי קל איתו מגיעים אל השמורה עצמה. השמורה  נחשבת  אחת המקומות הטובים בעולם לצפות בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לראות ריכוזים גדולים של דובים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם. נוכל לראות את הדגים מזנקים במעלה הזרם ואת הדובים ממתינים להם במעלה המפלים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת. נסיים את היום בשעות אחה"צ המאוחרות בטיסה בחזרה לקינג סלמון, ומשם חזרה לאנקורג'.

לינה באנקורג'

ימים 13-14 | אנקורג' - סן פרנסיסקו - טיסה בינ"ל אל תל אביב

הבוקר נשלים את הביקורים בעיר, בהתאם לשעת הטיסה ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה חזרה אל תל אביב דרך סן פרנסיסקו. הגעה משוערת תהיה ביום ה- 14 בשעות הערב המאוחרות.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

 

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $2,130
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינ"ל בחברת יונייטד דרך סן פרנסיסקו (קונקשן אחד!)
 • לינה: בבתי מלון או לודג'ים מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים סטנדרטים, עם שירותים צמודים.
 • לינה בלודג' מקסים הנפתח בקיץ שנה שעברה , הממוקם ליד מעבר תומפסון.    
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול, 2 ארוחות ערב.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ומרווח.
 • נסיעה ברכבת ממגירדווד לסווארד.
 • שמורת דנאלי – Tundra Wilderness Tour, סיור מודרך באוטובוס עד מייל 59 ובחזרה.
 • טיסה במטוס קל מגולקונה למקארת'י.
 • טיסה במטוס קל ממקארת'י לצ'יטינה.
 • סיור מודרך במפעלי עיבוד הנחושת של קניקוט.
 • סיור מודרך על קרחון Root בקניקוט.
 • שייט בשמורת קינאי פיורדס
 • שייט לקרחון קולומביה.
 • יום צפייה בדובים בשמורת קטמאי, כולל טיסות הלוך-חזור מאנקורג'.
 • תשר: לנותני השירות השונים בחו"ל עפ"י התוכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון ,קניות, וכיו"ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

הוצאת אשרה לארה"ב. מומלץ לבקש זמן רב מראש. מומלץ להגיש את בקשת האשרה מוקדם ככל האפשר, (לפחות שלושה חודשים לפני מועד היציאה לטיול), ניתן להגיש את הבקשה דרך אתר האינטרנט של שגרירות ארה"ב.
בכל מקרה של ביטול הטיול או שינוי הנובעים מבעיות באשרות הכניסה או ממדיניות הממשלות של הארצות שבהן נטייל, אין החברה אחראית לנזק ולהוצאות הכרוכות בכך

הדפסה
מידע שימושי למטייל באלסקה
מידע שימושי למטייל באלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל באלסקה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
איפה ואיך לתפוס את הזוהר הצפוני
לתפוס את הזוהר הצפוני

הזוהר הצפוני הוא אחת התופעות המופלאות בעולם, ולבטח המיצג השמימי המרהיב ביותר. אם אתם מתכננים לחזות בו, הכנו עבורכם מדריך מיוחד בו תוכלו לגלות איפה, מתי ובאילו תנאים יש לכם סיכוי טוב להתענג עליו במו עיניכם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אלסקה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

לאלסקה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אלסקה.
קרא עוד
שמורות הטבע של אלסקה
שמורות הטבע של אלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

כוחות טבע גדולים וחזקים משפיעים על החיים באלסקה ומשנים את הנוף ללא הפסקה. אי אפשר להישאר אדישים אל מול פלאי הטבע שלה. איפה אפשר לראות דובים צדים דגי סלמון? ומהו המקום שבו עידן הקרח עדיין לא הסתיים? היכנסו וגלו את שמורות הטבע המעניינות ביותר של אלסקה.
קרא עוד
אתרים נבחרים באלסקה
אתרים נבחרים באלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר באלסקה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באלסקה, משמורת הטבע דנאלי המקיפה את הר מקינלי, הגבוה ביותר באמריקה הצפונית ועד לפארק הלאומי קטמאי, בו אפשר לראות מקרוב דובים הבאים לצוד דגי סלמון במעלה הנהר.
קרא עוד
פיורדים בנורבגיה
קסמם של הפיורדים

מהם פיורדים, כיצד הם נוצרים, באילו מדינות תוכלו למצוא אותם ואיך תגיעו אליהם? בכתבה שלפניכם נשפוך אור על אחת מתופעות הטבע היפות בתבל.
קרא עוד