מידע שימושי למטייל באלסקה

מידע שימושי למטייל באלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

מה להביא לשדה התעופה?

דרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות מיום יציאת הטיול
כרטיס טיסה
אנא וודאו שבידיכם ביטוח נסיעות לחו"ל
אם ברשותכם ציוד אופטי או אלקטרוני או רכוש אחר עליו אתם רוצים להצהיר אצל פקיד המכס, עליכם להקפיד לארוז אותו בנפרד בתיק יד ולקבל אישור מהפקיד על הוצאתו מהארץ. פקיד המכס נמצא באולם הנוסעים היוצאים, אחרי ביקורת הדרכונים.

אשרת כניסה לאלסקה

נדרשת אשרת כניסה לארצות הברית. את האשרה יש להוציא בשגרירות ארצות הברית ברחוב הירקון בתל אביב כחודשיים לפני הנסיעה. יש צורך בטופס בקשה, תמונה, טופס הצהרה, מכתב ממקום העבודה.

מזג אוויר באלסקה

העונה המומלצת לטיול באלסקה: מסוף מאי עד תחילת ספטמבר.

בקיץ יכול להיות חם. בדרום גשום וקריר כל השנה. במרכז כמות המשקעים נמוכה והפרשי הטמפרטורות גדולים בין הקיץ לחורף. הלילות קרים גם בקיץ.
אנקוראג':
דצמבר-פברואר: טמפרטורה ממוצעת 8- מעלות. 20 מ"מ גשם.
מרס – מאי: טמפרטורה ממוצעת 2 מעלות. 16 מ"מ גשם.
יוני – אוגוסט: טמפרטורה ממוצעת 14 מעלות. 30 מ"מ גשם.
ספטמבר – נובמבר: טמפרטורה ממוצעת 2 מעלות. 50 מ"מ גשם.

ביגוד
בקיץ – ביגוד קל למדי עם תוספת ביגוד חם (סוודר ואפילו מעיל). בחורף – ביגוד חם מאוד. ציוד לגשם כל השנה.

מטבע

המטבע הנהוג הוא הדולר האמריקאי.

חשמל

המתח החשמלי הוא 110 וולט.

שעון אלסקה

שעון ישראל פחות 11 שעות. יתכן הבדל של שעה אחת בחילופי שעון הקיץ.

חיסונים

משרד הבריאות אוסר על חברות הנסיעות לתת הנחיות בנושא חיסונים ותרופות. יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות לבירור לגבי החיסונים הדרושים.

שגרירות ישראל באלסקה

3514, INTERNATIONAL DRIVE N.W
WASHINGTON D.C 20008
טלפון: 1-202-3645500 +
פקס: 1-202-3645607 +

קונסולית ישראל באלסקה

6380 WILSHIRE BLVD, #1700
LOS ANGELES, CALIFORNIA 90048
טלפון: 1-323-8525500 +
פקס: 1-323-8525555 +

תחבורה

הדרכים והמעבורות מכסות רק כרבע משטח המדינה, אבל מגיעות לכל אזורי התיירות. נסיעה באלסקה אינה דומה לנסיעה במדינות ארה"ב האחרות, ותמיד יש צורך לשלב אמצעי תחבורה – ביבשה, בים ובאוויר. הכבישים לעתים קרובות בעייתיים ומשובשים בגלל פגעי מזג האוויר, וחלקם אינם סלולים. רשת האוטובוסים הציבוריים מוגבלת למדי, והתדירות נמוכה. בגלל הבעיות הלוגיסטיות האדירות בהנחת פסי רכבת באלסקה רשת הרכבות אינה מפותחת וקו הרכבת היחיד מוביל בין סוארד לפיירבנקס בנופי בראשית, ומהווה עורק תנועה חשוב ועיקרי אל פנים הארץ. יש גם רכבת מאנקוראג' לסוארד ולדנאלי. השירות טוב ויקר.

שתייה

מי ברז טובים לשתיה, אך לבעלי קיבה רגישה מאוד כדאי להקפיד לשתות מים מינרלים בלבד.
עידן קפה ה"גורמה" הגיע לאלסקה, ואפילו במקומות קטנים כמו מקרתי ניתן למצוא בית קפה, אך לא תמיד באיכות אירופית.

קניות

אין מוצרים ראויים לציון, מלבד מזכרות לתיירים. עבודות גילוף מסורתיות של התושבים המקוריים באבן סבון או אבן ירקן הם יפים ויקרים מאוד, ויש גם תכשיטים משובצים באבן לשם מקומית כחולה-ירוקה מאזור הרי הרנגל (Arctic Opal).

תקשורת

באלסקה אזור חיוג אחד – 907 (מלבד ב-Hyder שם הקדומת 604).

בטחון אישי

אין בעיות ביטחון באלסקה, אמצעי הזהירות צריכים להנקט בעיקר מדובים ומיתושים. היתושים מרובים בעיקר ביערות. הדובים תוקפים רק כשהם מרגישים מאוימים, והסיכויים לכך נמוכים מאוד.
כדאי לקחת צילומים של המסמכים החשובים (דרכון, כרטיס טיסה וכו') ולאחסנם בנפרד מהמסמכים עצמם. (תצלום נוסף כדאי להשאיר בבית), ולהצטייד בתמונת דרכון למקרה הצורך.

טיול לאלסקה עם החברה הגיאוגרפית

אם אתם מתכננים טיול לאלסקה, אנו מציעים מספר דרכים לטייל בה:

טיול מאורגן לאלסקה: החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים לאלסקה, כולל צפייה בדובים, חוויה נדירה ומיוחדת. הטיולים המאורגנים שלנו יוצאים בקבוצות קטנות, עם מדריכים מומחים ליעד.
טיול פרטי באלסקה: אם אתם אוהבים לטייל לבד, עם בן זוג או בקבוצה קטנה של חברים או משפחה, המומחים שלנו לצפון אמריקה יבנו עבורכם טיול פרטי לאלסקה, ע"פ תחומי העניין שלכם ובמועדים הנוחים לכם.

למידע נוסף על טיולים לאלסקה התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות

פיורדים בנורבגיה
קסמם של הפיורדים

מהם פיורדים, כיצד הם נוצרים, באילו מדינות תוכלו למצוא אותם ואיך תגיעו אליהם? בכתבה שלפניכם נשפוך אור על אחת מתופעות הטבע היפות בתבל.
קרא עוד
שמורות הטבע של אלסקה
שמורות הטבע של אלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

כוחות טבע גדולים וחזקים משפיעים על החיים באלסקה ומשנים את הנוף ללא הפסקה. אי אפשר להישאר אדישים אל מול פלאי הטבע שלה. איפה אפשר לראות דובים צדים דגי סלמון? ומהו המקום שבו עידן הקרח עדיין לא הסתיים? היכנסו וגלו את שמורות הטבע המעניינות ביותר של אלסקה.
קרא עוד
איפה ואיך לתפוס את הזוהר הצפוני
לתפוס את הזוהר הצפוני

הזוהר הצפוני הוא אחת התופעות המופלאות בעולם, ולבטח המיצג השמימי המרהיב ביותר. אם אתם מתכננים לחזות בו, הכנו עבורכם מדריך מיוחד בו תוכלו לגלות איפה, מתי ובאילו תנאים יש לכם סיכוי טוב להתענג עליו במו עיניכם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אלסקה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

לאלסקה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אלסקה.
קרא עוד
אתרים נבחרים באלסקה
אתרים נבחרים באלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר באלסקה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באלסקה, משמורת הטבע דנאלי המקיפה את הר מקינלי, הגבוה ביותר באמריקה הצפונית ועד לפארק הלאומי קטמאי, בו אפשר לראות מקרוב דובים הבאים לצוד דגי סלמון במעלה הנהר.
קרא עוד