אתרים נבחרים באלסקה

אתרים נבחרים באלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

אנקורג' (Anchorage)

אנקורג', העיר הגדולה באלסקה, שוכנת בין שתי זרועותיו של מפרץ קוק (Cook Inlet) בדרום המדינה. אוכלוסיית העיר מונה כ250,000- נפש – כמחצית מתושבי אלסקה. ב1964- נפגעה העיר קשה ברעידת אדמה, תזכורת למיקומה באזור פעיל מאוד מבחינה טקטונית. כיום פועל בעיר מרכז מסחרי ובו חנויות למזכרות, מסעדות ובתי מלון. יש בה גם מוזיאון אנתרופולוגי מעניין, ובסמוך לו מרכז לתרבויות הילידים של אלסקה.

דנאלי (Denali)

שמורת הטבע דנאלי (Denali) מקיפה את הר מקינלי (McKinley), ההר הגבוה ביותר באלסקה ובכל בצפון אמריקה, שגובהו 6194 מטרים מעל פני הים. ההר, המכוסה שלג וקרחונים, נקרא בפי הילידים דנאלי, שפירושו – "האחד הגבוה", וכך נקראת גם שמורת הטבע, שהוכרזה ב1917-. השמורה ממוקמת באזור נוח לגישה, בין הערים אנקורג' ופיירבנקס (Fairbanks). ההר וסביבתו מצטיינים בנופיהם הדרמטיים והפראיים, והשמורה עשירה בבעלי חיים: איילים, זאבי ערבות ובעיקר – דובי גריזלי ענקיים. רק דרך אחת לרכב חוצה את השמורה לעבר קנטישנה (Cantishna), אזור כריית זהב לשעבר.

הפארק הלאומי קטמאי (Katmai National Park)

הפארק הלאומי קטמאי, בדרום מרכזה של אלסקה, על שפת אגם נקנק (Naknek), מתאספים מדי קיץ הדובים החומים כדי לדוג את דגי הסלמון השטים במעלה הנהר למקום הולדתם. המבקרים בפארק יכולים לצפות בהם ממרפסת תצפית מיוחדת. בתוך הפארק נמצא "העמק המעשן" (10,000 Smokes Valley) – עמק חול צבעוני שנוצר ב–1912, כאשר הר הגעש נוברופטה (Novaropta) התפרץ והר קטמאי התמוטט ושקע.

ואלדז (Valdez)

עיירת הדיג ואלדז נוסדה בסוף המאה ה-19, כנקודת מוצא לטרק המסוכן אל מכרות הזהב שמעבר לקרחון ואלדז. את הבהלה לזהב החליפה הבהלה לנפט, ובמקום זה נמצא קצהו של צינור הנפט המפורסם החוצה את אלסקה מצפון לדרום. מן הנמל מובל הנפט במכליות ענק אל בתי הזיקוק. ואלדז שוכנת לחוף מפרץ מרהיב, מוקפת ברכס היפהפה והמושלג של הרי צ'וגש. בשנת 1964 הועתקה העיירה ממקומה המקורי לאתר הנוכחי, לאחר שחרבה ב"צונאמי" – גל ענק שבא בעקבות רעידת אדמה ושטף אותה כליל.

מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound)

מפרץ הנסיך וויליאם נמצא בדרום אלסקה, בנתיב ההפלגה של מערכת המעבורות של אלסקה. הגישה הנוחה למפרץ היא מעיירת הדייג ואלדז (Valdez), שם נמצא קצהו של צינור הנפט החוצה את אלסקה מצפון לדרום. אל מימי המפרץ גולשים עשרות קרחונים, ביניהם קרחון קולומביה המפורסם, שגושים ממנו נשברים אל תוך המפרץ. המפרץ עשיר בבעלי חיים ימיים: לווייתנים, לווייתן קטלן, מיני דולפינים וכלבי ים.

סיווארד (Seward)

סיווארד היא עיירת נמל דייגים בדרום חצי-האי קינאי (Kenai). העיירה נקראת על שמו של מזכיר המדינה האמריקני, שהוביל את מהלך הרכישה של אלסקה מידי הרוסים. הנמל הוא נקודת התחלה לשיט בפארק הימי "קינאי פיורדס" וכן נמל לספינות המעבורת הענקיות, בדרכן דרומה, לוונקובר.

קניקוט (Kennicott)

העיירות קניקוט (Kennicott) ומקארתי (McCarthy) שימשו כמחנה עובדים ענק במרכז לכריית נחושת ולהעשרתה, שפעל באלסקה בשנות השלושים. משם גם שלחו את הנחושת ברכבות, על מסילת ברזל שהגיעה אל מפרץ קורדובה (Cordoba). מרכז הכרייה ממוקם בלב רכס אלסקה, בשמורת הטבע רנגל סיינט אליאס (Wrangell Saint Elias), משמורות הטבע הנידחות והמרתקות במדינה. קרחון קניקוט גולש בסמוך לעיירות אלה, והוא יעד למטיילים הרוצים לחוות הליכה על קרחון פעיל. במקארתי שדה תעופה קטן, שאפשר לצאת ממנו לגיחות במטוסים קלים, מעל פסגות הרי געש עשנים ועשרות קרחונים.

חולמים על טיול באלסקה?

החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים לאלסקה ובניית טיולים פרטיים לאלסקה לנוסע העצמאי, ע"י המומחים שלנו לצפון אמריקה.
למידע נוסף התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות

איפה ואיך לתפוס את הזוהר הצפוני
לתפוס את הזוהר הצפוני

הזוהר הצפוני הוא אחת התופעות המופלאות בעולם, ולבטח המיצג השמימי המרהיב ביותר. אם אתם מתכננים לחזות בו, הכנו עבורכם מדריך מיוחד בו תוכלו לגלות איפה, מתי ובאילו תנאים יש לכם סיכוי טוב להתענג עליו במו עיניכם.
קרא עוד
פיורדים בנורבגיה
קסמם של הפיורדים

מהם פיורדים, כיצד הם נוצרים, באילו מדינות תוכלו למצוא אותם ואיך תגיעו אליהם? בכתבה שלפניכם נשפוך אור על אחת מתופעות הטבע היפות בתבל.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אלסקה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

לאלסקה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על אלסקה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל באלסקה
מידע שימושי למטייל באלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל באלסקה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
שמורות הטבע של אלסקה
שמורות הטבע של אלסקה

מאת החברה הגיאוגרפית

כוחות טבע גדולים וחזקים משפיעים על החיים באלסקה ומשנים את הנוף ללא הפסקה. אי אפשר להישאר אדישים אל מול פלאי הטבע שלה. איפה אפשר לראות דובים צדים דגי סלמון? ומהו המקום שבו עידן הקרח עדיין לא הסתיים? היכנסו וגלו את שמורות הטבע המעניינות ביותר של אלסקה.
קרא עוד