טיול מאורגקן לארצות הברית - אל הפארקים הגדולים של מערב ארה''ב
צילום: תמי סומברג

טיול לארצות הברית - 17 יום - הפארקים הגדולים במערב ארה"ב

צפון אמריקה
17 ימים
15 לילות

טיול במערב ארה"ב הוא מסע מופלא. מעטים המקומות בעולם היכולים להתהדר בכזה יופי מגוון ועוצר נשימה: הרי הרוקי הפראיים, מדבריות וקניונים בצבעיהם הפסיכדליים, נהרות ענק, הרי געש, גייזרים, קרחונים, אגמים בשלל צבעים ועוד.
במסענו נבקר בפארקים היפים ביותר, ובחלקם גם הפחות מוכרים, של מערב ארה"ב. בין השאר נבקר בפארק הלאומי גרנד טיטון שייחודו בשילוב הרים גבוהים ועמק ירוק הכולל שמונה אגמים גדולים, פארק הקשתות שיופיו מתבטא בהרי לה סל ומספק קשת רחבה של נופים ציוריים, פארק הלאומי ברייס שמספק נופים מכושפים בספקטרום מדהים של גוונים וכמובן בגרנד קניון שתמיד גורם לאדם להרגיש זעיר אל מול נפלאות הטבע והבריאה.
נסיים את הטיול במפגש עם יופי מסוג אחר, העיר לאס וגאס שאין שניה לה בססגוניות ובאווירה הייחודית.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים בארה"ב - הגעה אל לאס וגאס

נצא בטיסה דרך יעד ביניים בארה"ב, נגיע בשעות הצהריים אל לאס וגאס…  עיר של אורות בלב המדבר; סתירה מפליאה בין מרחבי השממה לשפע שבבתי המלון, כאן מהמרים בכל מקום, אך זהו אתר מופלא גם ללא מהמרים, הנהנים ממבצעי ההנחות המפליגים, מהמחירים הזולים, מהפינוקים וממראה המהמרים המהופנטים, הבאים לכאן מרחבי ארה"ב כולה, בכוחה של אשליה. נהנה מטיול בעיר ומלילה בעיר במלון מפנק.

לינה בלאס וגאס

יום 2 | לאס וגאס - גרנד קניון

היום נצא בנסיעה אל הגרנד קניון, אחת התופעות הגיאולוגיות המדהימות ביותר בעולם. ה"גרנד קניון" הוא מקום המהמם ביופיו ובגודלו העצום, ממוקם בצפון מדינת אריזונה.  עם ההגעה, נצא לטיול ראשוני באזור.

לינה בסמוך לגרנד קניון

יום 3 | גרנד קניון אל פייג'

היום נטייל בגרנד קניון הנחשב לאחד מאתרי הנוף הידועים בעולם, נראה ונלמד על האזור. הגיאולוגיה נקראת בקירות הקניון, כבספר פתוח. כאן זורם נהר הקולורדו בערוץ עמוק, רחב וססגוני. אורכו של הקניון מגיע ל- 446 ק"מ; המרחק בין רכסיו נע בין 6 ל- 30 ק"מ. העומק מרשים עוד יותר: 1600 מ'. הגדה הצפונית גבוהה מן הדרומית וכל אחת מהן היא עולם אקולוגי בפני עצמו, הראוי לתשומת לב מיוחדת. את הנהר ניתן לראות רק מן הגדה הדרומית. בסוף הטיול ניסע אל העיירה פייג'.

לינה בפייג'

יום 4 | קניון האנטילופות - שייט באגם פאוול - סכר קניון גלן

הבוקר נצא לביקור בקניון האנטילופות, זהו  קניון בתחומי שמורת האינדיאנים אומת נאוואחו בצפון-מזרח אריזונה, הידוע בשל תצורות הסלע הייחודיות שבו, שמהוות מקור משיכה לתיירים ולצלמים. זהו קניון החריץ  מהיפים בעולם. קניון חריץ

(slot canyon)  הוא נקיק שנוצר בעקבות זרימה חזקה של מים דרך אבן חול, לרוב בשיטפונות פתע. המים מפסלים נתיב עקלקל באבן, כשהם יוצרים קירות מפותלים המסומנים בקווים עדינים.  משם נמשיך אל שייט באגם פאוול- שייט בנפתולי הקניונים המדבריים שהוא חוויה בלתי נשכחת. לסיום היום נבקר בסכר קניון גלן  (Glen Canyon) הסכר משמש כתחנת כוח הידרואלקטרית המווסתת את זרימת נהר הקולורדו מאגן קולורדו העליון לאגן התחתון, זהו מפעל הנדסי מרשים ביותר

לינה בפייג'

יום 5 | Monument Valley

היום ניסע אל אתר מוגן על גבול מדינות אריזונה ויוטה, בצפון שמורת האינדיאנים נאבאחו המכיל כמה מהתופעות הטבעיות, יוצאות הדופן ביותר בארה"ב: מתוך שטח מדברי מישורי, מתרוממים עמודי אבן חול, המזדקרים בתלילות לגובה של מאות מטרים. אחדים נראים כמחטים, אחרים כרמות. משחק הצבעים נע בין חום צהבהב לסגול ומעניק לנוף נופך דרמטי, במיוחד טרם שקיעה. המראה המכושף שימש השראה לסרטי המערב הפרוע…

לינה בפייג'

יום 6 | הפארק הלאומי ציון – אל ברייס קניון

היום ניסע אל הפארק הלאומי ציון הממוקם בדרום-מערב יוטה. האזור הבולט ביותר בפארק הוא הקניון הגדול העובר דרך מרכזו, דרכו זורם נהר וירג'ין (Virgin River) . הקניון מגיע לעומק של עד 800  מטרים ונמשך על פני כ-24 קילומטרים.  האקלים והתנאים הגאוגרפיים של אזור הפארק מאפשרים את התפתחותם וקיומם של מגוון בעלי חיים, צמחים ועצים.  בסוף היום ניסע אל ברייס קניון ונהנה משקיעה מרהיבה….

לינה בסמוך לפארק הלאומי ברייס

יום 7 | הפארק הלאומי ברייס

היום נטייל בברייס, הפארק נמצא בדרום מערב יוטה ונקרא על שם  המורמוני אבנעזר ברייס, שהגדיר את הפארק כ"מקום נורא לאבד בו פרה"… זהו אינו קניון אלא Badlands דמויי תיאטרון ענק ובו גיאיות דמויי פרסה, עמודים מזדקרים, מדרגות ופסלים דמיוניים של ראשי אדם, בעלי חיים, עצים ופגודות באבן חול. הטבע חצב הטבע נופים מכושפים, בספקטרום מדהים של גוונים, הנע בין כתום ורוד ואדום.

לינה בסמוך לפארק הלאומי ברייס

יום 8 | קפיטול ריף - עמק הגובלינים – אל מואב

היום נגיע אל פארק קפיטול ריף, שמו של הפארק ניתן לו בזכות תצורת נוף ייחודית שנדמתה למבקרים כשורה של בנייני ממשל אמריקניים. המונח "ריף", שפירושו כיום שונית אלמוגים, ניתן על ידי המתיישבים הראשונים, בימים בהם "ריף" היה פשוט מחסום גיאוגרפי. בפארק יש שילוב של אזור נופי ייחודי יחד עם היסטוריה של התיישבות מורמונית באזור.

נבקר גם בעמק הגובלינים, זהו עמק קטן בקוטר של מספר קילומטרים. העמק כולו זרוע בפסלי אבן אדומים בצורת פטריות, או אם נרצה גובלינים. המקום נראה כמו תפאורה של סרט פנטזיה וכך גם מגיבים אליו המטיילים – ילדים ומבוגרים כאחד

בסוף יום הטיול ניסע למואב ללינה. מואב נחשבת בירת הספורט האתגרי וטיולי השטח ביוטה.

לינה במואב

יום 9 | פארק הקשתות

היום ניסע לביקור בפארק הקשתות, זהו פארק מדהים בדרום מזרח יוטה, המכיל למעלה מ- 90 אתרי טבע מוגנים, שהידועות שבהן הן קשתות הסלע הטבעיות, הנמצאות בשלבי התפתחות שונים בתוך קניונים ועמקי אבן חול מרהיבים. זוהי רמה גבוהה בה חקוקות בסלע אדום תצורות מופלאות באבן חול, שכל אחת מהן מהווה יעד לטיולים רגליים. הקשת המפורסמת מכולן היא "הקשת העדינה"  (The Delicate Arch) אשר מתנשאת לגובה של כ-20 מטרים.

נראה את קשת נוף- (Landscape Arch) קשת זו היא אחת מהקשתות המיוחדות ביותר בפארק, הודות לצורה הייחודית, הדקיקה שלה. הקשת מתפרסת על פני אורך של כ-88.4 מטרים.

לינה במואב

יום 10 | Canyon Lands

היום נבקר בפארק הלאומי הגדול ביותר ביוטה, הפארק הלאומי קניון-לנדס. הסופר אדוורד אבי, שביקר בפארק הלאומי לעיתים תכופות, תיאר את המקום כך: "המקום המשונה, המופלא, הקסום ביותר על פני כדור הארץ – אין עוד דבר כמוהו בשום מקום". בתוך שטחו של הפארק נמצא נהר קולוראדו (Colorado River) והנהר הירוק (Green River).

בסוף יום הטיול נגיע חזרה אל מואב.

לינה במואב

יום 11 | אל סולט לייק סיטי

היום נמשיך אל סולט לייק סיטי, בירת מדינת יוטה, המהווה את המרכז הדתי והחברתי של הכנסייה המורמונית. העיר הוקמה בשנת  1847, בעמק צחיח ונידח, והיא בנויה על פני טרסות מדורגות, על פני רמה המושקית באופן מלאכותי. העיר קבלה את שמה מאגם המלח הגדול הנמצא 27 ק"מ מצפון מערב לה. נבקר במקדש המורמוני ובאוהל מועד הסמוך לו, נכיר את הקבוצה הדתית החשובה הזאת שהשפיעה על התפתחותה ואופייה של מדינת יוטה כולה.

לינה בסולט לייק סיטי

יום 12 | נסיעה אל ג'קסון ומשם אל גרנד טיטון

היום נגיע לביקור בעיירת מערב פרוע מעניינת בשם ג'קסון, נטייל באזור ונחווה את האווירה הייחודית. במקום יש היצע מכובד של ברים ומסעדות המגישות מאכלים מקומיים ומסורתיים כמו בשר באפלו ואייל הצפון.. משם נצא בנסיעה אל אזור הרי טיטון. ההרים נמצאים הנמצאים בצדו המערבי של הפארק הלאומי ונחשבים  שרשרת רכסים המתפצלת מהרי הרוקי. גובה הפסגות מגיע ל- 4500 מטרים והן מושלגות בכל ימות השנה. צדו המזרחי של הפארק הוא העמק של ג'קסון הול. נגיע למלון מפנק ונהנה מנוף מרהיב.

לינה באזור גרנד טיטון

יום 13 | הפארק הלאומי גרנד טיטון - פארק הילוסטון

היום נבקר בפארק הלאומי גרנד טיטון, זוהי שמורת טבע הנקראת על שם ההר גרנד טיטון הנמצא בשטחה ופסגתו  כ4,197 מטרים. המיוחד בפארק הוא השילוב של ההרים הגבוהים ,העמק הירוק ,שמונה אגמים גדולים ועוד עשרות אגמים קטנים. בפארק נראה קרחונים, שדות שלג ויערות רבים. מגוון סוגי הצמחייה עצום, דבר המספק סביבות מחייה שונות לבעלי החיים הרבים באזור. נהר הנחש Snake River  זורם ממזרח הפארק ועד לחלקו הצפוני של אגם ג'קסון וממשיך מפינתו הדרום- מזרחית ועד למרכז ג'קסון הול. שטח הפארק כ- 1200 קמ"ר.

לאחר הביקורים ניסע ללינה במזרח הפארק האחרון שמצפה לנו – הילוסטון.

לינה בעיירה West Yellowstone

יום 14 | פארק ילוסטון

הילוסטון הוא הפארק הראשון בארה"ב שהוכרז כפארק לאומי, ונחשב לדעת רבים ל"מלך הפארקים". 99% משטח הפארק נשאר בלתי מפותח, עובדה שבזכותה יש בילוסטון מגוון אדיר של בתי גידול לחיות וצמחי בר. כמות היונקים וסוגיהם היא בין הגדולות בכל ארה"ב.  פרסומו הרב בא לו הודות לתופעות וולקניות מהממות כמו בוץ מבעבע, לועות געשיים, טרסות גבישיות, וכמובן גייזרים הפורצים באון. בפארק יש את מספר הגייזרים הגדולה בעולם,  שמו של הפארק ניתן לו בזכות צבעם הצהוב של קירות הקניון הגדול.

לינה בעיירה West Yellowstone

יום 15 | פארק הילוסטון – בוזמן

נהנה מיום טיול נוסף בפארק, לקראת ערב ניפרד מהאזור המרשים ומהפארקים שחווינו עד כה וניסע אל העיירה בוזמן ללינה, שם ממוקם שדה התעופה ממנו נצא למחרת.

לינה בבוזמן

ימים 16-17 | בוזמן - טיסה בינ"ל דרך יעדי ביניים – תל אביב

הבוקר נצא אל טיסתנו הבינ"ל  דרך יעדי ביניים חזרה ארצה. הגעה משוערת לתל אביב תהיה ביום ה- 17 אחר הצהריים.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
16/05/1801/06/18שיקמה זערור, ד"ר$7,790
10/09/1826/09/18שחר זיו$7,790בטיול זה סדר הביקורים שונה. למסלול המפורט צרו קשר: 03-5639016
שיקמה זערור, ד"ר
מדריכת טיולים בצפון אמריקה והאוקיינוס השקט, בוגרת קורס מדריכי טיולים של החברה הגיאוגרפית. בעלת תואר דוקטור לגיאולוגיה מטעם אוניברסיטת ייל, כותבת לעיתונות בנושאי מדע וסביבה ובעלת קשר עמוק לתרבויות עתיקות. חיה וטיילה מעל עשור ברחבי ארה"ב, הוואי וניו זילנד והחלה להדריך...
שחר זיו
מדריך ותיק ומנוסה, שמוביל קבוצות לחו"ל למעלה מ- 30 שנה. גיאוגרף בהכשרתו ובעל ניסיון טיולי-תרמילאי רב מאד. עוסק בעיצוב נוף ומרצה במסגרות העשרה שונות על טיוליו בכל רחבי העולם. מדריך את קבוצות החברה הגיאוגרפית ליבשת אמריקה, לאזור הפסיפיק, לאיסלנד ולאיים הקנריים.
טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $2,285
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות טרנסאטלנטיות ופנימיות, כולל מיסי נמל ודלק.
 • לינה בבתי מלון ברמת תיירות טובה.
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ועוד 2 ארוחות נוספות. 
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל על פי התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריכה ישראלית מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ויזה לארה"ב (חובה).
 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • בכל מקרה של ביטול הטיול או שינוי הנובעים מבעיות באשרות הכניסה או ממדיניות הממשלות של הארצות שבהן נטייל, אין החברה אחראית לנזק ולהוצאות הכרוכות בכך.
הדפסה