אתרים נבחרים בפרו

אתרים נבחרים בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

אגם טיטיקקה

אגם טיטיקקה (Lago Titicaca) משתרע למרגלות הרכס המלכותי (Cordillera Real)המושלג. האגם הענק בגובה 4,000 מטרים מעל פני הים יפהפה וזוהר בצבעו הכחול. מהעיר פונו (Puno) שעל חוף האגם אפשר לשוט אל איים צפים, הבנויים מאלומות של גומא רמוס. גם בתי התושבים בנויים מגבעולי הגומא הגדל באגם. איים רחוקים יותר מהחוף הם טקילה (Taquile) ואמנטני (Amantani).
האי טקילה התפרסם בכך, שמלאכת הסריגה ומלאכות הבית בו הן עניין לגברים בלבד, בעוד הנשים עוסקות בעבודות שדה ובניין.

איקיטוס

באיקיטוס (Iquitos) עדיין אפשר ללכת שבי אחרי האשליה שהטבע בלתי מנוצח. בעבר שימש המקום כמרכז לציידים, מחפשי זהב ומפיקי גומי בג'ונגל הטרופי של האמאזונס. היום איקיטוס היא בסיס יציאה טוב לטיולי ג'ונגל בסגנונות שונים, מטיולי הרפתקה ועד טיולי לודג'ים תיירותיים.

ארקיפה

העיר ארקיפה (Arequipa) היא עיר קולוניאלית יפה, הבנויה מסלע וולקני לבן. העיר מוקפת בכמה הרי געש צחיחים,
בחלקם – מושלגים. המפורסם בהם הוא הוא ההר מיסטי (Volcan Misti) המתנשא לגובה 5,850 מטרים ונראה מכל פינה בעיר. מנזר סנטה קטלינה הוא גולת הכותרת של המבנים המונומנטליים בעיר. המנזר נבנה במאה ה-16 והוא למעשה עיר בתוך עיר; אי תרבותי, שהיה מנותק מן העולם החיצון מאות שנים.
ארקיפה משמשת בסיס יציאה לטיולים בקניון קולקה – אחד הקניונים העמוקים בעולם – ולעמקים חקלאיים סביבו. באזורים אלה אפשר לצפות בקונדור, הנשר האנדיני עצום הממדים.

הוארז

הוארז (Huaraz) משמשת מרכז בינלאומי לחובבי טיפוס והליכה. היא בנויה בין רכסי האורך של האנדים – בעמק הפורה והארוך קאייחון (Callejon) – סמטה). לאורך העמק פזורים כפרים ציוריים ומהם יוצאים שבילים אל ההרים המושלגים, אל האגמים ואל קרחוני העד.
באזור זה שוכן המקדש העתיק ביותר בפרו, צ'אווין דה הואנטר (Chavin de Huantar) שנבנה כבר במאה ה-12 לפנה"ס.
המקדש התת-קרקעי מרשים בבניית האבן שלו, בפסליו ובתבליטיו, ועומד בניגוד בולט למבנים העשויים לבנים של תקופתנו.

טרוחיו

טרוחיו(Trujillo) היא העיר השנייה בגודלה בפרו ונשמרו בה מבנים רבים בעלי חזות קולוניאלית. לא רחוק מטרוחיו שוכן אתר צ'אן-צ'אן (Chan Chan) ששימש בעבר כעיר ענקית – שריד לתרבות צ'ימו (Chimu) הפרה-קולוביאנית – שנבנתה במאה ה-13 מלבני חומר לא שרוף. היא נחשבת לעיר הבוץ הגדולה בעולם. בסביבתה יש שרידים לתרבות המוצ'ה (Moche), תרבות חוף פרה-קולומביאנית. בשרידים – פירמידות השמש והירח של עם המוצ'יקה, ששלט בעמק בין המאה ה-3 למאה ה-6.

לימה

בעיר הבירה, לימה (Lima), יש קצת מהכל. היא הייתה בעבר מקום מושבו של המשנה למלך ספרד. כמה חלקים בה מזכירים עדיין את העבר הקולוניאלי ההדור, ואילו בחלקים אחרים נראים השרידים הקולוניאליים כמצבה גרוטסקית לעליבות היומיומית. יש בעיר מוזיאונים רבים, ובהם תצוגות עשירות של התרבויות הדרום אמריקניות. המוזיאונים הארכיאולוגיים התפרסמו בתצוגות מעניינות של כלי זהב אינדיאניים ושל פסלים ארוטיים עתיקים.

מאצ'ו פיצ'ו

האתר המפורסם ביותר בפרו ואחד משבעת פלאי תבל הוא העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu). העיר המסתורית, שהייתה חבויה ביערות במשך 350 שנה שבה והתגלתה רק במאה ה-20. העיר נותרה בשלמותה, כי הכובשים הספרדיים לא הגיעו אליה מעולם. היא שוכנת על הר שמדרונותיו תלולים בלב הג'ונגלים, מעל אפיק עמוק של יובל נהר האורובמבה.

נסקה

סמוך לעיר נסקה (Nazca) שבלב מדבר החוף, יש ציורי ענק על משטחי חצץ. הציורים נעשו במאה ה-7, והם מעידים על  ידע רב בגיאומטריה, באסטרונומיה ובמתימטיקה. אפשר לראותם רק מהאוויר. יש כמה תיאוריות על מהות הציורים, והם התפרסמו כאשר "כיכבו" בסרטו של אריך פון-דניקן "מרכבות האלים".

סייווסטאני

אתר סייווסטאני (Silluastani) שוכן בקצה הדרומי של האלטיפלאנו (המישור הגבוה הפרואני), על שפת לגונה הצמודה לאגם טיטיקקה. בסיווסטאני יש מגדלי קבורה של בני השבט קולה, שנכבשו בידי האינקה.

פוארטו מלדונדו

בדרום-מזרח פרו, בלב יער הגשם הטרופי, בנויה פוארטו מלדונדו (Puerto Maldonado). העיר משמשת בסיס יציאה לטיולים בג'ונגל, הכוללים הליכה ביער הגשם והיכרות עם מאפייניו השונים: מגוון צמחים, מיני ציפורים ובעלי חיים שונים.

פראקס

הסלעים לאורך חופי חצי-האי פראקס (Paracas) יוצרים מבוכים קסומים, ובהם רובצים להנאתם אלפי אריות ים. איי בייסטאס (Ballestas) מול חוף פראקס, נקראים בפי המטיילים "גלפגוס הקטנה". באיים חיים אלפי אריות ים ולהקות ענק של ציפורי ים: קורמורנים אדומי חזה, סולות, שחפים, שקנאי הומבולדט, פינגווין הומבולדט ואחרים, הנהנים מעושר הדגה שבזרם הומבולדט הקר, הזורם לאורך חופי יבשת אמריקה מדרום לצפון.

קוסקו

העיר קוסקו(Cusco) שימשה כבירת ממלכת האינקה. מכאן שלטו המלכים באימפריה, שמנתה עשרים מיליון בני אדם והשתרעה לאורך 5,000 קילומטרים בהרי האנדים. כיום מציגה קוסקו שילוב בין בנייה אינקאית לבנייה קולוניאלית. על בסיסי מקדשיהם וארמונותיהם של האינקה בנו הספרדים כנסיות קתוליות ומבני ממשל. כל אלה מרכיבים יחד ישות חדשה, חצויה ביחסה לעבר ולזהותה העכשווית. בקוסקו יש מקדשים-כנסיות, מוזיאונים, בתי מלאכה וחנויות למלאכת מחשבת. הכיכר המרכזית בעיר מוקפת חנויות, בתי קפה, מועדונים ומסעדות. העיר היא גם נקודת מוצא לטיולים רבים באזור: למבצר-מקדש סקסאיוואמן (Sacsayhuaman), הבנוי מהאבנים המסותתות הגדולות ביותר בעולם; למרחצאות האינקה בטמבו מצ'אי (Tambo Machai) , לארמון-מקדש אויינטאיטמבו (Ollantaytambo), ששימר כמעט באופן מושלם את אופיו מימי האינקה; לשוק הנהדר ולשרידים המרשימים של פיסאק (Pisac) , לשוק הססגוני ולטרסות הענקיות של צ'ינצ'רו ( (Chinchero לכפרים הציוריים של העמק הקדוש, וכמובן – לעיר האבודה מאצ’ו פיצ’ו.

קולקה

עומקו של קניון קולקה (Colca) כפול מזה של ה"גרנד קניון" בארה"ב. נהר קולחקה (Coljaca) מתפתל כנחש בתוך הקניון הדרמטי, היורד מגובה 3,500 מטרים בצ'יוואי (Chivay) לגובה 2,200 מטרים בקבאנאקונדה (Cabanaconde) . מעל גדות הקניון נמתחות דרכי עפר בגובה 4,000 מטרים, וברקע מתנשא לגובה 6,288 מטרים קודקודו הקירח של ההר נוואדו אמפאטו. על הקניון מתרומם לועו המעשן של הר הגעש סבנקאיה.
מקור השם קולקה ב"קולקס", מאגרי המזון שחצבו בני האינקה בקירות המצוק וחתמו אותם. בתוך היופי הטבעי בולטת מערכת השקיה עתיקה מימי האינקה, טרסות היוצרות תיאטרון ענק. מעל כל אלה דואים במעגלים קונדורים ענקיים ובשדות המרעה רועים בני משפחת הגמליים – יאמה, אלפקה, גואנקו וויקוניה. למרות שהקניון האדיר מופה כבר בשלהי המאה ה-19, שמעו הגיע אל הרפתקני העולם המערבי רק בשנות ה-70, לאחר שמשלחת פולנית גלשה לאורכו במסע רפטינג.

חולמים על טיול בפרו?

החברה הגיאוגרפית מציעה טיולים מאורגנים לפרו ובניית טיולים פרטיים לפרו לנוסע העצמאי, ע"י המומחים שלנו לדרום אמריקה. 
למידע נוסף התקשרו: 03-5639000 או מלאו את הטופס מטה.


צור קשר

כתבות מומלצות

הקרנבלים של דרום אמריקה
הקרנבלים של דרום אמריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

השתתפות בקרנבל דרום אמריקאי, שאינו דומה לשום מסיבה שאנחנו, המערביים, מכירים, היא מסוג החוויות שאסור לוותר עליהן. קשה לעקוב אחר כל האירועים, אבל הנה לפניכם כמה מן הקרנבלים הכי מלהיבים ביבשת.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בפרו
מידע שימושי למטייל בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפרו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
חוויות מדרום אמריקה - טיול מאורגן לדרום אמריקה
חוויות מדרום אמריקה

דרום אמריקה היא מקום של ניגודים מחד והרמוניה אינסופית מאידך, מפסגותיו המושלגות של רכס האנדים ועד אל החופים הטרופיים של קולומביה וברזיל, ובין לבין – מדבריות מלח, קרחונים, פסלים עתיקים, ג'ונגלים מלאי מסתורין ותרבויות עתיקות.
קרא עוד
טיולי חורף דרומית לקו המשווה
טיולי חורף דרומית לקו המשווה

כשבישראל שורר חורף, בחצי הכדור הדרומי הקיץ בשיאו. אם כך, זה הזמן לצאת לטיולים ליעדים הממוקמים בחלקו התחתון של קו המשווה. בכתבה שלפניכם כמה יעדים מעניינים שמומלץ לטייל בהם, במיוחד כשאצלנו קר וגשום.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו

מאת החברה הגיאוגרפית

לפרו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו.
קרא עוד