טיול לפרו ובוליביה - 17 יום - הג'ונגל האמזוני ומדבר המלח בבוליביה

טיול לפרו ובוליביה - 17 יום - הג'ונגל האמזוני ומדבר המלח בבוליביה

דרום אמריקה
17 ימים
15 לילות

טיול לפרו ובוליביה הוא בגדר הגשמת חלום לאוהבי טבע, והוא כולל כמה מהאזורים הייחודיים והיפים ביותר בשתי המדינות: הג'ונגל האמזוני, יער הגשם הגדול בעולם עם מגוון המינים הגדול ביותר; אגם טיטיקקה, האגם השני בגודלו בדרום אמריקה, שבמימיו צפים איים מלאכותיים, מעשה ידיהם של בני האורו; סלאר דה אויוני, מדבר המלח הגדול בעולם שבו מרחבי מלח עצומים ובוהקים, לגונות צבעוניות, קקטוסים ענקיים, גייזרים, בריכות בוץ מבעבעות והשקיעות והזריחות מהיפות בתבל.

אל כל אלה מתווסף טיול באתרים המרכזיים של ערי הבירה היפות לימה ולה פז והיכרות עם הכפרים, השווקים והמקדשים של העמק הקדוש בפרו. ולא פוסחים על עיר האינקה מאצ'ו פיצ'ו, שמשקיפה ממרומי ההר על נופים יפים כמו חלום.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה דרך יעד ביניים באירופה - לימה

נצא בטיסת בוקר אל בירת פרו, העיר לימה (דרך יעד באירופה). לימה ממוקמת לחופו של האוקיינוס השקט, בעיר מתגוררת כשלישי מאוכלוסיית המדינה. לאחר הנחיתה העברה לבית המלון.

לינה בלימה

ימים 2-3 | לימה - הג'ונגל האמזוני

הבוקר נטוס מלימה לפוארטו מלדונדו שבלב יער הגשם הטרופי. העיר משמשת כבסיס יציאה לטיולים בג'ונגל האמזוני. אזור מזרח פרו משתפל ממרומי האנדים אל הג'ונגלים באגן הניקוז של האמאזונס. זהו אגן הניקוז הגדול בעולם, סביבו צומח יער עד – "ריאה ירוקה" לעולם – והוא בסכנת הכחדה. ביומיים הקרובים נצא לפעילויות מהלודג' מלווים ע"י המדריכים המקצועיים העובדים בג'ונגל. נצא בקבוצות ונחקור את הג'ונגל ברגל ובשיט (הסיורים עשויים להשתנות בהתאם לתנאים בשטח).

לינה בלודג' בג'ונגל

יום 4 | הג'ונגל האמזוני - קוסקו

היום נחזור בשיט אל פוארטו מלדונדו ומשם נטוס אל קוסקו, בירת אימפריית האינקה העתיקה. העיר הוכרזה ב1983 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. עם ההגעה נצא לטיול רגלי, נהלך ברחובות, נגיע אל מרכז העיר שהוא כיכר פלאזה דה ארמס, לצד הכיכר נמצאת הקתדרלה הבנויה בסגנון בארוקי, נהלך בסמטאות הציוריות ונתחיל לחוש את העיר…

לינה בקוסקו

יום 5 | קוסקו וסביבתה

היום נמשיך את הסיורים בעיר, נראה את מקדש השמש קוריקאנצ'ה (Coricancha) – שכוסה בעבר בזהב, וכעת נותרו רק גילופי האבן, בהמשך היום נצא לסיור באתרים הסובבים את העיר, אתר העתיקות המרשים סקסאיוומאן זוהי מצודת- מקדש  הבנויה מן האבנים המסותתות הגדולות ביותר בעולם, וטמבו מצ'אי – מרחצאות האינקה שם נובע המעיין קדוש שעל פי האמונה מעניק למתרחץ בו נעורי נצח.

לינה בקוסקו

יום 6 | כפרים בעמק הקדוש

בבוקר נצא ליום טיול בעמק הקדוש של האינקה. נגיע אל הכפר פיסאק, נראה את דוכני הפירות, ירקות, דברי אומנות ועוד. נראה גם את העתיקות המשקיפות על הכפר. נמשיך אל אתר הניסויים החקלאיים של האינקה בכפר מוראי, ומשם אל הכפר מאראס, לביקור בטראסות המלח של האזור, המספקות מלח לאזור כולו.  בסוף היום, נגיע אל המלון שבעמק הקדוש.

לינה בעמק הקדוש

יום 7 | אויינטאיטמבו – אגואס קליינטס

היום נבקר בכפר אינקאי עתיק בשם אויינטאיטמבו, כפר קטן ומבודד שהיה מרכז אדמיניסטרטיבי אינקאי ושמר על צביונו המסורתי כבתקופה הפרה קולומביאנית. נבקר במקדש השמש האינקאי המשקיף על הכפר ועל העמק. משם נמשיך לתחנת הרכבת ונצא בנסיעה לאורך נהר האורובמבה עד לעיירה אגואס קלייטנס.

לינה באגואס קליינטס למרגלות המאצ'ו פיצ'ו

יום 8 | מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו

היום נעלה לאתר המפורסם ביותר בפרו, שם תתגלה בפנינו "העיר האבודה" – מאצ'ו פיצ'ו, אחד מהאתרים ההיסטוריים המרשימים ביותר בעולם. זוהי אחת מערי האינקה היחידות שנשארו כמעט בשלמותן ולא נהרסו על ידי הספרדים. בני האינקה הפיקו תועלת מפסגות הרי האנדים (2,430 מטר) ובנו מבנים מאבנים כבדות ומאסיביות החל מתחילת המאה ה-15, אולם אגדות מיסטיות ושמועות גרסו שהמאצ'ו פיצ'ו הוא מקום קדוש עוד מתקופות קדומות יותר. נסייר ברחבי האתר, נעלה לבקתת השומר לתצפית, נבקר במחצבה, במקדש שלושת החלונות ובאתר התצפיות של האסטרונומים הקדמונים. אחר הצהריים, נחזור ברכבת לקוסקו ללינה.

לינה בקוסקו

יום 9 | קוסקו – טיסה אל חוליאקה – פונו - אגם טיטיקקה

הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה אל חוליאקה. משם ניסע אל פונו. בדרך נעצור לביקור באתר הקבורה סיווסטאני, נראה מבני קבורה מונומנטליים שנבנו על ידי שבט הקולה מהמאה ה- 11. נגיע אל המלון השוכן על גדות אגם טיטיקקה.

לינה על גדות אגם טיטיקקה

יום 10 | האיים הצפים של האורוס והאי טקילה

היום נצא בשייט על אגם טיטיקקה אל האיים הצפים של בני האורוס, הבונים את בתיהם מקני הטוטורה. נטייל על האיים ובין התושבים ששומרים על מסורות העבר בצורת לבושם, גידוליהם ודרך חייהם. משם נמשיך אל האי המיוחד טקילה שם חיה קהילה אינדיאנית העוסקת בטקסטיל שאונסקו הכריז על האומנות שלהם כאתר מורשת עולמית.

לינה על גדות אגם טיטיקקה

יום 11 | פונו - חציית הגבול אל בוליביה - לה פז

היום ניסע אל הגבול עם בוליביה, נחצה את הגבול  ונבקר בעתיקות Tiwanaku, זוהי אחת מהתרבויות הקדומות ביותר אמריקה, נראה את הקברים העתיקים, המקדשים, עבודות הקדרות, ואת החקלאות הקדומה. משם נמשיך בנסיעה עד לעיר הבירה לה פז, העיר נמצאת בגובה של כ-3,800 מטרים מעל פני הים.

לינה בלה פז

ימים 12-14 | לה פז – מדבר המלח של אויוני והלגונות

הבוקר ניסע אל שדה התעופה בלה פז ונצא בטיסה ישירה לאויוני. בשלושת הימים הקרובים נצא לטייל במישורי האלטיפלאנו הבוליביאני. ניסע בין לגונות בצבעי כחול ירוק ואדום כשאנו מוקפים בהרים והרי געש אשר פסגותיהם נושקות ל – 7,000 מ'. נבקר באי הדייג בו קקטוסי ענק בצורות משונות ובבית קברות לקטרי רכבת עייפים. ניסע במרחבי הסלאר, המלחה העצומה כשמאופק לאופק רק נוף המלח והשמיים המשתקפים בתוכו. נראה שקיעות וזריחות מרהיבות ונלון באכסניות נידחות באווירת סוף העולם.

לינה בבתי הארחה בסיסיים

יום 15 | אויוני – טיסה אל לה פז

הבוקר נצא בטיסה ישירה חזרה מאויוני ללה פז. עם ההגעה נצא לטיול בעיר, נבקר בכיכר המרכזית, ברחוב המרכזי Jaen בלב האזור הקולוניאלי, בשוק הענק ובחלקיו השונים: שוק המכשפות, שוק המבריחים ושוק התיירות. נבקר גם בעמק הירח – במורד העמק נמצא נהר ריו אבחו שכשמו כן הוא, הוא זורם למטה ויוצר עמק סחף מיוחד הנקרא  "עמק הירח". תוצרי הבלייה של עמק לה פז נערמו והמים שחתרו כאן, יצרו מראה של נוף ירחי. הקקטוסים שנראה מוסיפים למקום ממד של מקום מפלנטה אחרת לאחר הביקור ניסע אל המלון בלה פז.

לינה בלה פז

ימים 16-17 | לה פז – לימה – טיסה דרך יעד ביניים – תל אביב

הבוקר נצא בטיסה מלה פז ללימה. עם ההגעה נטייל במרכז הקולוניאלי העתיק של העיר ונבקר בכיכר המרכזית, כיכר סן מרטין, במנזר סאן פרנסיסקו ובמוזיאון לארקו הריירה (במידה ויהיה זמן)  בו נראה את אחד האוספים הגדולים ביותר של קרמיקה פרה קולומביאנית. בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה, טיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים באירופה. נחיתה בארץ ביום מס' 17 בשעות ערב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
01/10/1917/10/19ערן ולגרין$7,372$108$7,480יציאה מובטחת
ערן ולגרין
טייל לראשונה באמריקה הלטינית בטיול תרמילאים של אחרי הצבא, שם החל הרומן עם היבשת המרהיבה הזו. טייל בנשמה, פיזיותרפיסט, מרצה במסגרות שונות ומדריך טיולים באמריקה הלטינית בטיולי החברה הגיאוגרפית.
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,080
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים המקומיים.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ (מעט ממיסי הנמל בדרום אמריקה משולמים במקום).
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות: טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתוכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה או הטוב ביותר בנמצא (בסלאר הלינה היא ברמה בסיסית).
 • כלכלה: ארוחות בוקר בכל ימי הטיול ,4 ארוחות ערב ,4 ארוחות צהרים, כלכלה מלאה בימי הג'ונגל ובימי הסלאר (הארוחות  לא כוללות שתייה).
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל על פי התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ

מחיר הטיול אינו כולל

 • ויזת כניסה לבוליביה (כ- $100 לתשלום במזומן במקום).
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ארוחות נוספות, שתייה בארוחות.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הטיול מתנהל בגבהים של בין 3,000-4,500 מטרים. המטיילים מתבקשים להיוועץ ברופא המשפחה בטרם ההרשמה לטיול.
 • חיסונים – נא להתעדכן בלשכת הבריאות/מרפאת מטיילים לגבי חיסונים הנדרשים למדינה.
הדפסה
מידע שימושי למטייל בפרו
מידע שימושי למטייל בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפרו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
חוויות מדרום אמריקה - טיול מאורגן לדרום אמריקה
חוויות מדרום אמריקה

דרום אמריקה היא מקום של ניגודים מחד והרמוניה אינסופית מאידך, מפסגותיו המושלגות של רכס האנדים ועד אל החופים הטרופיים של קולומביה וברזיל, ובין לבין – מדבריות מלח, קרחונים, פסלים עתיקים, ג'ונגלים מלאי מסתורין ותרבויות עתיקות.
קרא עוד
קרנבל השטן בבוליביה
קרנבל השטן בבוליביה

מאת ברק אפיק

מתוך ענן של עשן צבעוני מגיחים עשרות "שטנים" בריקוד סוער, לצלילי מוסיקה קצבית. הרקדנים, לבושים בגדים צבעוניים, עטופים בגלימות מעוטרות, עוטים מסכות כבדות בעלות קרניים מסולסלות וזוהרות. הם רוקדים את ריקוד ה"דיאבלדה", המספר את ההיסטוריה של קרנבל השטן.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בבוליביה
מידע שימושי למטייל בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בבוליביה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בפרו
אתרים נבחרים בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בפרו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בפרו, מאגם טיטיקקה העצום, השוכן בגובה 4,000 מטר מעל פני הים ולגדותיו כפרים ססגוניים ועד אל העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו, בעיר המסתורים שהוכרזה כאחד משבעת פלאי תבל.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו

מאת החברה הגיאוגרפית

לפרו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו.
קרא עוד
אתרים נבחרים בבוליביה
אתרים נבחרים בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בבוליביה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בבוליביה, ממדבר המלח הגדול בעולם ועד אגם טיטיקקה והרכס המלכותי.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

לבוליביה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה.
קרא עוד
הקרנבלים של דרום אמריקה
הקרנבלים של דרום אמריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

השתתפות בקרנבל דרום אמריקאי, שאינו דומה לשום מסיבה שאנחנו, המערביים, מכירים, היא מסוג החוויות שאסור לוותר עליהן. קשה לעקוב אחר כל האירועים, אבל הנה לפניכם כמה מן הקרנבלים הכי מלהיבים ביבשת.
קרא עוד
טיולי חורף דרומית לקו המשווה
טיולי חורף דרומית לקו המשווה

כשבישראל שורר חורף, בחצי הכדור הדרומי הקיץ בשיאו. אם כך, זה הזמן לצאת לטיולים ליעדים הממוקמים בחלקו התחתון של קו המשווה. בכתבה שלפניכם כמה יעדים מעניינים שמומלץ לטייל בהם, במיוחד כשאצלנו קר וגשום.
קרא עוד