טיול לפרו, אקוודור ואיי גלפגוס - 18 יום - כולל חגיגות האינטי ראימי

טיול לפרו, אקוודור ואיי גלפגוס - 18 יום - כולל חגיגות האינטי ראימי

דרום אמריקה
18 ימים
17 לילות

בכל שנה, בחודש יוני, חוגגים במבצר סקסאיוואמאן, הסמוך לעיר קוסקו שבפרו, את פסטיבל האינטי ראימי ("פסטיבל השמש"). הפסטיבל מבוסס על טקסים דתיים מימי אימפריית האינקה, שנועדו לציין את היום הקצר בשנה, הוא גם היום בו נפתח לוח השנה של בני האינקה. האירוע הצבעוני כולל ריקודים ותחרויות שונות, והביקור במקום בעת הפסטיבל הוא חוויה יוצאת דופן.

הטיול שלנו משלב את אתרי האינקה המרתקים של פרו וחגיגות פסטיבל השמש, עם כמה מאתרי הטבע הייחודיים של פרו ובוליביה. הטיול נפתח בלימה, בירת פרו, ומשם ממשיך אל הג'ונגל האמזוני, שבו נטייל ברגל ובסירה באזור שנחשב "הריאה הירוקה" של העולם. מכאן ממשיכים לקוסקו, בירת אימפריית האינקה העתיקה, לכמה ימים מלאי עניין בעיר ובסביבתה – נטייל בין כפרים מסורתיים, נבקר בשווקים מקומיים וטרסות מלח, וכמובן לא נפסח על מאצ'ו פיצ'ו, הסמל המוכר ביותר של האינקה. הטיול ממשיך לפונו ולאגם טיטיקקה, כולל שייט לאיים הצפים. מכאן נחצה את הגבול לבוליביה לביקור בבירה לה פז וטיול בסלאר דה איוני, מדבר המלח העצום, ובלגונות הצבעוניות, המוקפות בהרי געש מרשימים.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - מדריד - לימה

נצא בטיסת בוקר למדריד ונמשיך בטיסה אל לימה בירת פרו. לימה ממוקמת על חופו של האוקיינוס השקט ומשתרעת על פני העמקים בהם זורמים שלושה נהרות. כיום מתגוררת בלימה כשליש מאוכלוסיית המדינה. לאחר הנחיתה העברה לבית המלון.

לינה בלימה

ימים 2-3 | לימה - הג'ונגל האמזוני

הבוקר נטוס מלימה לפוארטו מלדונדו  שבלב יער הגשם הטרופי. העיר משמשת כבסיס יציאה לטיולים בג'ונגל האמזוני. אזור מזרח פרו משתפל ממרומי האנדים אל הג'ונגלים באגן הניקוז של האמאזונס. זהו אגן הניקוז הגדול בעולם, סביבו צומח יער עד – "ריאה ירוקה" לעולם – והוא בסכנת הכחדה. ביומיים הקרובים נצא לפעילויות מהלודג' מלווים ע"י המדריכים המקצועיים העובדים בג'ונגל. נצא בקבוצות ונחקור את הג'ונגל ברגל ובשיט (הסיורים עשויים להשתנות בהתאם לתנאים בשטח).

לינה בלודג' בג'ונגל

יום 4 | הג'ונגל האמזוני - קוסקו - העמק הקדוש

היום נחזור בשיט אל פוארטו מלדונדו ומשם נטוס אל קוסקו, בירת אימפריית האינקה העתיקה. העיר הוכרזה ב1983 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. עם ההגעה ניסע אל העמק הקדוש של האינקה. נגיע אל הכפר פיסאק, נראה את דוכני הפירות, ירקות, דברי אומנות ועוד.
לינה בעמק הקדוש

יום 5 | העמק הקדוש

הבוקר נצא אל אתר הניסויים החקלאיים של האינקה בכפר מוראי ומשם אל הכפר מאראס, לביקור בטראסות המלח של האזור, המספקות מלח לאזור כולו.  נסיים בכפר מיסמינאי, שם נוכל להתרשם מאורחות חייהם של המקומיים.

לינה בעמק הקדוש

יום 6 | אויינטאיטמבו – אגואס קלייטנס

היום נבקר בכפר אינקאי עתיק בשם אויינטאיטמבו, כפר קטן ומבודד שהיה מרכז אדמיניסטרטיבי אינקאי ושמר על צביונו המסורתי כבתקופה הפרה קולומביאנית. נבקר במקדש השמש האינקאי המשקיף על הכפר ועל העמק. משם נמשיך לתחנת הרכבת ונצא בנסיעה לאורך נהר האורובמבה עד לעיירה אגואס קלייטנס.
לינה באגואס קליינטס למרגלות המאצ'ו פיצ'ו

יום 7 | מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו

הבוקר נגיע אל האתר המפורסם ביותר בפרו, זוהי "העיר האבודה" – מאצ'ו פיצ'ו, כנראה הסמל המוכר ביותר של אימפריית האינקה. על אף שהייתה מוכרת למקומיים במשך מאות שנים, האתר לא היה מוכר בשאר העולם עד גילויו על-ידי היראם בינגהם ב-1911. נבקר במקדשים השונים, כולל מקדש השמש ששימש גם לתצפיות אסטרונומיות בתקופת האינקה, נעלה לבקתת השומר לתצפית מרהיבה, נבקר במחצבה ובאזור המגורים, ונראה את מערכת המים המתוחכמת.

בסוף היום נחזור ברכבת לעמק הקדוש ומשם בנסיעה לקוסקו.

לינה בקוסקו

יום 8 | חגיגות האינטי ראימי, פסטיבל השמש

היום נשתתף בקרנבל החשוב והגדול של האנדים, פסטיבל השמש Inti Raymi ,שורשיו בתקופת האינקה והוא נחוג לכבוד היום הקצר בשנה. הפסטיבל מבוסס על טקסים דתיים מימי האינקה וכמו רבות מהחגיגות האירוע צבעוני וכולל ריקודים ותחרויות שונות. החגיגות מתרכזות במקדש המצודה של סקסאיוואמאן שליד קוסקו. זו יום  צבעוני ומרתק.

לינה בקוסקו

יום 9 | קוסקו וסביבתה

הבוקר נצא לטיול רגלי בסמטאות העיר קוסקו. נהלך ברחובות העיר, נבקר בפלאזה דה ארמס ונראה את הקתדרלה הבנויה בסגנון בארוקי. אחר הצהרים נמשיך לטייל מחוץ לעיר, ניסע אל מקדש השמש קוריקאנצ'ה שכוסה בעבר בזהב וכעת נותרו רק גילופי האבן. נמשיך אל אתר העתיקות המרשים סקסאיוומאן, מצודת מקדש הבנויה מן האבנים המסותתות הגדולות ביותר בעולם. לעת ערב נשוב לקוסקו.

לינה בקוסקו

יום 10 | קוסקו – טיסה אל חוליאקה – פונו - אגם טיטיקקה

הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל חוליאקה. משם ניסע אל פונו היושבת על גדות האגם. בדרך נעצור לביקור באתר הקבורה סיווסטאני, שם נראה מבני קבורה מונומנטלאםי שנבנו על ידי שבט הקולה מהמאה ה11. נגיע אל המלון השוכן על גדות אגם טיטיקקה.

לינה על גדות אגם טיטיקקה

יום 11 | האיים הצפים של האורוס והאי טקילה

היום נצא בשיט (ציבורי מאורגן) על אגם טיטיקקה אל האיים הצפים של בני האורוס, הבונים את בתיהם מקנים הצומחים באגם. נטייל על האיים ובין התושבים ששומרים על מסורות העבר בדרך חייהם ומגוריהם. נמשיך אל האי טקילֶה הנמצא כ-35 קילומטר מערבית לפונו, ובו חיה קהילה קטנה ומסורתית בת 2000 איש הלבושים בבגדיהם המסורתיים. הקהילה חיה באופן שיתופי ומפורסמת באמנות הטקסטיל שלה בה הגברים הם העוסקים בסריגה ואילו הנשים עוסקות בטוויה ובצביעת הבדים.

לינה על גדות אגם טיטיקקה

יום 12 | פונו - חציית הגבול אל בוליביה - לה פז

היום ניסע אל הגבול עם בוליביה, נחצה את הגבול ונבקר בעתיקות טיוואנקאו, זוהי אחת מהתרבויות הקדומות ביותר באמריקה. נראה את הקברים העתיקים, המקדשים, עבודות הקדרות, ואת החקלאות הקדומה (הביקור תלוי בזמן שייקח לנו במעבר הגבול). משם נמשיך בנסיעה עד לעיר הבירה לה פז, העיר נמצאת בגובה של כ-3,800 מטרים מעל פני הים.

לינה בלה פז

יום 13 | לה פז – אויוני

היום נצא לטיול בעיר, נבקר בכיכר המרכזית, ברחוב המרכזי בלב האזור הקולוניאלי, בשוק הענק ובחלקיו השונים: שוק המכשפות, שוק המבריחים ושוק התיירות. נבקר גם בעמק הירח ,במורד העמק נמצא נהר ריו אבחו שכשמו כן הוא, הנהר זורם מטה ויוצר עמק סחף מיוחד הנקרא  "עמק הירח". תוצרי הבלייה של עמק לה פז נערמו והמים שחתרו כאן יצרו מראה של נוף ירחי. הקקטוסים שנראה מוסיפים למקום ממד של מקום מפלנטה אחרת. אחה"צ המאוחרות ניסע אל שדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה לאויוני. עם הנחיתה ניסע למלון שלנו שיושב לפתחו של מדבר המלח.

לינה בבתי הארחה בסיסיים

ימים 14-15 | מדבר המלח של אויוני והלגונות

בימים הקרובים נצא לטייל במישורי האלטיפלאנו ("המישור הגבוה") הבוליביאני. ניסע בין לגונות בצבעי כחול, ירוק ואדום כשאנו מוקפים בהרים והרי געש שפסגותיהם מתנשאות מעל ל-6,000 מ'. נחצה את מרחבי הסאלאר, מדבר המלח העצום שמאופק לאופק רק נוף המלח והשמיים משתקפים בתוכו. נבקר באי שבו קקטוסי ענק משונים, נראה שקיעות וזריחות מרהיבות, נבקר בבית קברות לקטרי רכבת עייפים ונלון באכסניות נידחות בסוף העולם.

לינה בבתי הארחה בסיסיים

יום 16 | מדבר המלח של אויוני והלגונות – טיסה אל לה פז

המשך יום טיול במדבריות של בוליביה. בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע חזרה אל אויוני ונטוס בטיסה ישירה חזרה ללה פז. עם ההגעה ניסע אל המלון בלה פז ללינה.

לינה בלה פז

יום 17 | לה פז – לימה – אירופה

הבוקר נצא בטיסה מלה פז ללימה. עם ההגעה נצא לביקור בעיר – המרכז הקולוניאלי, כיכר סן מרטין , מנזר סאן פרנסיסקו ועוד ככל שיספיק לנו הזמן . בהתאם לשעת הטיסה ניסע חזרה לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה (דרך אירופה).

יום 18 | אירופה – תל אביב

הגעה לאירופה והמשך חיבור לת"א. הגעה לארץ צפויה בשעות הערב המאוחרות.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.

תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,145
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות: טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתוכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה או הטוב ביותר בנמצא (בסלאר הלינה היא ברמה בסיסית).
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול, 7 ארוחות ערב, 5 ארוחות צהרים. כלכלה מלאה בימי הג'ונגל ובימי הסלאר (הארוחות לא כוללות שתייה). 
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל על פי התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ארוחות שאינן כלולות , שתייה בארוחות.
 • אשרת כניסה (ויזה) לבוליביה, כ- 100 $ למטייל (תשלום במזומן במעבר הגבול, חובה 2 דפים ריקים בדרכון).

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • יש להתעדכן בלשכת הבריאות / מרפאות מטיילים לגבי חיסונים הנדרשים לכל מדינה.
 • הטיול בפרו ובוליביה מתנהל בגבהים של בין 3,000-4,500 מטרים. מטיילים שחושבים שיתכן ותהיה להם בעיה עם הגובה מתבקשים לבדוק את הנושא עם רופא המשפחה.
הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו

מאת החברה הגיאוגרפית

לפרו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו.
קרא עוד
חוויות מדרום אמריקה - טיול מאורגן לדרום אמריקה
חוויות מדרום אמריקה

דרום אמריקה היא מקום של ניגודים מחד והרמוניה אינסופית מאידך, מפסגותיו המושלגות של רכס האנדים ועד אל החופים הטרופיים של קולומביה וברזיל, ובין לבין – מדבריות מלח, קרחונים, פסלים עתיקים, ג'ונגלים מלאי מסתורין ותרבויות עתיקות.
קרא עוד
הקרנבלים של דרום אמריקה
הקרנבלים של דרום אמריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

השתתפות בקרנבל דרום אמריקאי, שאינו דומה לשום מסיבה שאנחנו, המערביים, מכירים, היא מסוג החוויות שאסור לוותר עליהן. קשה לעקוב אחר כל האירועים, אבל הנה לפניכם כמה מן הקרנבלים הכי מלהיבים ביבשת.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בפרו
מידע שימושי למטייל בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפרו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בפרו
אתרים נבחרים בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בפרו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בפרו, מאגם טיטיקקה העצום, השוכן בגובה 4,000 מטר מעל פני הים ולגדותיו כפרים ססגוניים ועד אל העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו, בעיר המסתורים שהוכרזה כאחד משבעת פלאי תבל.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

לבוליביה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בבוליביה
אתרים נבחרים בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בבוליביה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בבוליביה, ממדבר המלח הגדול בעולם ועד אגם טיטיקקה והרכס המלכותי.
קרא עוד
טיולי חורף דרומית לקו המשווה
טיולי חורף דרומית לקו המשווה

כשבישראל שורר חורף, בחצי הכדור הדרומי הקיץ בשיאו. אם כך, זה הזמן לצאת לטיולים ליעדים הממוקמים בחלקו התחתון של קו המשווה. בכתבה שלפניכם כמה יעדים מעניינים שמומלץ לטייל בהם, במיוחד כשאצלנו קר וגשום.
קרא עוד
קרנבל השטן בבוליביה
קרנבל השטן בבוליביה

מאת ברק אפיק

מתוך ענן של עשן צבעוני מגיחים עשרות "שטנים" בריקוד סוער, לצלילי מוסיקה קצבית. הרקדנים, לבושים בגדים צבעוניים, עטופים בגלימות מעוטרות, עוטים מסכות כבדות בעלות קרניים מסולסלות וזוהרות. הם רוקדים את ריקוד ה"דיאבלדה", המספר את ההיסטוריה של קרנבל השטן.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בבוליביה
מידע שימושי למטייל בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בבוליביה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד