טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול לטנזניה בטיסה ישירה - 8 ימים - חוויה מסאית

צילום: רפי עמר

טיול לטנזניה בטיסה ישירה - 8 ימים - חוויה מסאית

אפריקה
ספארי
משפחות
8 ימים / 7 לילות

“ללילה יש אוזניים”
פתגם מסאי

הלילות בטנזניה לעולם לא יהיו דוממים לחלוטין, תמיד יש מי שמשמיע קול: שאגה, נהמה, קרקור או תרועה. ואם ללילה יש אוזניים, ליום יש עיניים. והמראות הנגלים לעיניים בטיול לטנזניה הם בלתי נשכחים: מפגש עצמתי עם טבע חסר גבולות ובעלי חיים פראיים שרבים מאיתנו מכירים רק מגני חיות או מסרטי טבע, החיים כאן בסביבתם הטבעית. וחשוב לא פחות – מפגש מרגש עם האנשים שזהו ביתם, בני שבט המסאי, שמעטרים את נופי הסוואנה האפריקאית בנוכחותם המרשימה וגלימותיהם האדומות.

הטיול לטנזניה כולל ביקור בשמורות טבע מגוונות, כל אחת ויופייה המיוחד. בשמורת ארושה, על מורדות הר מרו, יש יער גשם הררי עבות, שקופים מדלגים בין ענפיו ובשוליו אגמים מליחים עם שלל עופות מים. בשמורת מניארה אפשר לצפות באריות שמטפסים על ענפי העצים, פילים, היפופוטמים ומינים רבים של ציפורי מים. בסוואנות האינסופיות של שמורת הסרנגטי חיים המוני בעלי חיים, מעדרי גנו וזברות ועד לטורפים (אריות, נמרים, ברדלסים ואחרים) שניזונים מהם. את הטיול מסיימים במכתש נגורונגורו, מעין תיבת נוח המשמשת בית לעשרות אלפי בעלי חיים.

במסלול ייחודי זה אנו משלבים גם לינה בלודג’ מסאי מיוחד, וזוכים להיכרות קרובה ויוצאת דופן עם אנשי השבט ומנהגיהם, כולל ביקור בבית ספר מקומי, תחרות זריקת כידונים, ריקודים מסורתיים ועוד.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
  • ניסיון של 40 שנים בתכנון והובלת קבוצות באפריקה
  • טובי המדריכים לאפריקה!
  • רכבי ספארי מיוחדים – טויוטה לנד קרוזר 4X4 – שישה אנשים בלבד בכל רכב!
  • מגוון הרצאות מרתקות כל ערב
  • מסלול ייחודי הכולל לינה בלודג’ מסאי מיוחד
  • קבוצות קטנות
טנזניה מסאי
מסלול הטיול
יום 1
תל אביב - ארושה - מסאי אמיני לודג'

נעלה על טיסה ישירה לארושה, לאחר הנחיתה נקבל את אשרות הכניסה ונעלה על. רכבי הספארי

נצא אל שמורת הטבע ‘ארושה’ (Arusha) הממוקמת על מורדות הר מרו (Meru) ששטחה 137 ק”מ. בשמורה יער גשם הררי עבות, וקופים רבים מקפצים בין ענפי העצים. בשוליו, סדרת אגמים, שבכל אחד מהם ריכוז מלח שונה ולכן אוכלוסיית עופות מים שונה. בשמורה הר הגעש מרו, החמישי בגובהו באפריקה (4566מ’).

נצא להליכה בשמורה בליווי ריננג’ר מקומי.

בתום הסיור ניסע אל מרגלות הר הקילימנג’רו ליד כפר Ngabobo, למסאי אמיני לודג’.

לינה ב- Africa Amini Lodge

יום 2
שמורת הטבע ארושה

אמיני לוד’ג, נבנה על שטח של 400 דונמים, בו מוגנים חיות בר. מטרתו העיקרית של הלודג’ היא להעצים את קהילת הכפר המקומי וליצור הכנסה לפרויקט החברתי, חינוכי, שימור ופרויקטים רפואיים. לעזור לבני המסאי ללמוד ולהטמיע את השימוש במשאבים הטבעיים בסביבתם במטרה להועיל לבריאות והתזונה שלהם.

כפרויקט מסאי אותנטי הלודג’ מציע חוויה ייחודית ומסאית מעמיקה. אנשי השבט רואים את הלודג’ כחלק חיוני מהכפר שלהם ומקבלים בחיבוק חם את המבקרים. נבקר בבית הספר המקומי ונצטרף למשחק כדורגל, לקראת ערב הגברים בשבט יערכו תחרות זריקת כידונים למרחק, בנות השבט ילמדו אותנו את הריקודים המסורתיים והצבעוניים ונאכל ארוחת ערב חמה מסביב למדורה.

אחרי שנתארגן נתאסף כולם לארוחת ערב צבעונית מסביב למדורה.

לינה ב- Africa Amini Lodge

יום 3
שמורת אגם מניארה

ניפרד הבוקר מכפר המסאים, ונצא אל שמורת מניארה (Manyara) – כשמו של האגם הנמצא בתחומה. למרות שטחה הקטן (325 קמ”ר), יש בשמורה מגוון מרתק של בתי גידול ובעלי חיים. אריות השמורה התפרסמו במנהגם לטפס על עצים, כדי למצוא מפלט מן החום בצהרי היום. השמורה מציעה גם נופים דרמטיים, נקודות תצפית רבות על האגם ובריכות היפופוטמים שבצידן ציפורי מים.

ימים
4-5
שמורת סרנגטי - הערבות אין-סופיות

בשעות הבוקר נעפיל על מורדות הרכס הגעשי המרשים נגורונגורו (Ngorongoro), ונרד מצידו השני לעבר מישורי הסרנגטי (Serengeti) רחבי הידיים. שמורת הסרנגטי היא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם והשנייה בגודלה בטנזניה.

ניסע במישורים המתגלגלים ללא סוף, נחצה יחידות צומח מגוונות. לרשותנו יומיים לתור את מישורי הסרנגטי בהם שוכנים אלפי בעלי חיים: עדרי גנו, צבאים, זברות, ג’ירפות, נשרים ועוד רבים אחרים – כולם נעים לאיטם, אוכלים ונאכלים ללא שינוי אלפי שנים. נסייר ליד מקווי המים בחיפוש תנינים והיפופוטמים, באיזורי שיחים לחיפוש אריות, בין העצים לחיפוש נמרים, וכן, גם פילים!

יום 6
סרנגטי - רמות הנגורונגורו

נצא לסיור בוקר אחרון בסרנגטי וניסע אל עבר הנגורונגורו.  במידה והזמן יספיק, נצא אחר הצהריים לסיור רגלי באיזור המיוער בו נוכל  ללמוד על צמחי מרפא, ועם קצת מזל, נוכל לראות מספר בעלי החיים שחיים ביער כמו פילים, בופלו, בבונים, וזוחלים שונים. מערות הפיל הן המקום  שבו פילים מגיעים לחלץ מלח ומינרלים אחרים מהאדמה.

יום 7
לוע הר הגעש נגורונגורו

בשעות הבוקר נרד לתוך הלוע המפורסם של הנגורונגורו. אגם סודה, נחלים, ביצות, סוואנות פתוחות, חורש, יער שיטים ויער גשם הררי – כל אלה סגורים בין קירותיו התלולים של המכתש. בתוך המכתש הגעשי המושלם הזה, כמו בתיבת נוח התנ”כית, שוכנים כ-25,000 בעלי חיים גדולים, המייצגים חתך של רוב בתי הגידול ומיני בעלי החיים הקיימים במזרח אפריקה.

יום 8
נגורונגורו - ארושה - תל אביב

בוקר אחרון ביבשת אפריקה. נאכל ארוחת בוקר וניסע אל ארושה בדרך נופית. עם ההגעה, נאכל ארוחת צהריים וניסע אל השדה לטיסה חזרה ארצה.

 

 

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים
תאריכיםמדריךימיםמחיר לאדם בחדר זוגיסטטוסהערות
בסיסמיסי נמלמחיר כולל
23.12.1931.12.19זהר נבון8$4,800$75$4,875מלאבחנוכה | בטיסה ישירה

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

כדאי לקרוא