בעקבות נפוליאון

טיול לקורסיקה, צרפת ובלגיה - 13 יום - בעקבות נפוליאון

אירופה ואגן הים התיכון
13 ימים
11 לילות

נפוליאון אמר פעם "חיי הם רומן "…אנחנו נדפדף קצת בדפי הרומן הזה, לאורך תחנות חייו ונשחזר את מסעו המדהים ביותר שהוביל גם לסופו. חייו ותקופת שלטונו היו קצרים ביותר (יש שיאמרו שגם גובהו) אבל הוא הצליח להשאיר את חותמו על אירופה בכלל ועל צרפת בפרט כפי שאף שליט לא עשה עד היום. נפוליאון ידע איך לחיות וגם איפה לחיות, ידע לשלוט ולהילחם ,ידע לאהוב וידע גם איך לפרוש ואיך למות. אנחנו נבקר בצמתי חייו המרכזים באירופה, נראה את מה שהוא ראה, את מה שהוא בנה, את מה שהוא אהב וגם את המקום השנוא עליו ביותר. לטייל בעקבותיו הינו מסע קסום ומדהים דרך המקומות היפים באירופה. טיול בעקבותיו לא נמדד בקילומטרים אלא בשנים…שנים של היסטוריה מפוארת. פריז הייתה לאהבתו הגדולה והוא תכנן ועיצב אותה כמעט במו ידיו ,קשר את עצמו לכל אבן בה ונהג לכנותה "הכתר הקטן שלי" .
במהלך הטיול גם נגלה את הקשר הלא יאמן והמורכב מאוד שלו עם העם היהודי וכיצד הוא הפך לאישיות האהובה ביותר על היהודים בכל אירופה בזמן שלטונו ואף לאחר מכן.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - אג'קסיו

נצא בבוקר מנמל התעופה בן גוריון בטיסה דרך פריז לאג'קסיו (Ajaccio), בירת קורסיקה. עם ההגעה אחר הצהריים נערוך טיול פנורמי ראשוני ונשמע הדרכה על ילדותו בעיר. נתמקם במלוננו.

ארוחת ערב ולינה באג'קסיו

יום 2 | אג'קסיו - סיור בעקבות ילדותו של נפוליאון

הבוקר נצא ליום טיול בעקבות תחנותיו של נפוליאון בעיר הולדתו. נבקר בבית הולדתו שהפך למוזיאון לאומי, נבקר ב"קפלה הקיסרית" שבה קבורה משפחתו, נטייל בכיכר דה גול בה מוצב פסל "נפוליאון ואחיו" ובסמטאות העיר בהן פזורים פסלי נפוליאון מרשימים. נמשיך לשווקים הססגוניים העמוסים בתוצרת האי – גבינות, לחמים, יינות ונקניקים. נסיים את יומנו בנסיעה לתצפית מדהימה על איי הדמים (Iles Sanguinaires) שמהווים גן עדן לציפורים ומתבודדים. נחזור למלוננו למנוחה והתרעננות. נצא לארוחת ערב במסעדה ונקנח בטיול לילי בעיר.

ארוחת ערב ולינה באג'קסיו

יום 3 | אג'קסיו - ויזאבונה - בסטיה

היום נחצה את האי ממערב למזרח בטיול חווייתי בנופיה המרהיבים של קורסיקה. נעלה על "הרכבת הקטנה", כפי שמכנים אותה המקומיים, מאג'קסיו לבסטיה דרך ויזאבונה (Vizzavona), כפר הררי קסום שמתחבא בתוך היערות העבותים והקדמוניים של האזור. נעצור בכפר לסיור רגלי במפל האנגלים, ונמשיך ברכבת דרך נופים עוצרי נשימה ותחנות בנות 150 שנה עד לבסטיה (Bastia), בירת גנואה העתיקה והמרכז המסחרי של קורסיקה. ברכבת נשמע על שנות האקדמיה הצבאית של נפוליאון, אשר עיצבו את חייו. בהגיענו נתמקם במלון להתרעננות וארוחת ערב. לאחריה נצא לסיור לילי בעיר.

ארוחת ערב ולינה בבסטיה

יום 4 | בסטיה - קאפ קורס - בסטיה

היום נקיף את קאפ קורס (Cap Corse) דרך הים. נצא מנמל מקינגי'ו (Macinaggio), צפונית לבסטיה ונצא למסע קסום באחד הנופים הימיים היפים באירופה. נוכל לרחוץ במימי הטורקיז של האזור, נבקר בשמורת פינוקיארולה Finocchiarola)), נראה את האי ג'ירוליה Giroglia)), ונשוטט בנמל הדייגים צנטורי (Centuri)  הידוע בזכות השרימפסים הענקיים שלו ונחזור למקינגי'ו לפנות ערב. נחזור למלוננו.

*יום הטיול בים מותנה במזג אויר ומצב ים. במידה ולא נוכל לקיימו, נקיים תכנית חלופית

לינה בבסטיה

יום 5 | בסטיה - ניס - קאן - גראס - קסטלן

נפרד מקורסיקה ונטוס לדרום צרפת, לניס (Nice). כאן יחל מסע "מאה הימים" בחזרה ליבשת, כפי שעשה זאת נפוליאון לפני 202 שנה. אין ספור סיפורים מלווים את המסע המדהים הזה, אותו כינה נפוליאון "מעוף הנשר", אך הוא זכה לשמות לא פחות מפוצצים כגון "דמדומי הקיסרות" או "כיבוש צרפת ע"י אדם אחד" ואכן כך היה. עם ההגעה נצא לנקודת הנחיתה המדויקת של הנשר וממנה נמשיך לקאן (Cannes) שלמעשה מהווה תחנתו הראשונה של נפוליאון בRoute Napoleon המפורסם, שכן שם לן את הלילה הראשון שלו. נטייל בעיר הנוצצת בפינות החבויות והעתיקות שבה ונתחיל את דרכנו אל תוך חבל פרובנס דרך נופים מרהיבים. בדרך נעצור בגראס (Grasse), בירת הבשמים של אירופה והנקודה בה עצר נפוליאון והתלבט כיצד להמשיך. נבקר במוזיאון הפרפומרי (Musee de la Perfumerie) ונסיים באזור קסטלן, בו נלון.

ארוחת ערב ולינה באזור קסטלן

יום 6 | קסטלן - קניון ורדון

נתחיל את הבוקר בסיור בעיירה קסטלן, השוכנת בפתחו של קניון הורדון, הקניון הגדול באירופה והמקום "הפראי" האחרון של צרפת. נבקר בקפלה נוטר דאם דו רוק ונמשיך לשמורת הטבע של עמקי הורדון. עד שנת 1905 אף אדם לא נכנס לעמקים אלה בשל היעדר מוחלט של דרכי גישה, כך נשמרה פנינת טבע זו המלאה בסלעי גיר ודולומיט אשר ביניהם עובר נהר טורקיז יפהפה. נערוך סיורים רגליים על רקע הנופים הקדומים ונחזור למלוננו מלאי התפעלות.

ארוחת ערב ולינה באזור קסטלן

יום 7 | קסטלן - סיסטרון - גאפ - גרנובל

נמשיך את דרכנו צפונה בתוך פרובנס. תחנתנו הראשונה תהיה סיסטרון (Sisteron), העיר שגרמה לנפוליאון להחסיר פעימה. העיר הייתה ידועה בשל המבצר האימתני שלה ובשל דעות פרו-מלוכניות של תושביה. נפוליאון לא היה בטוח איזו קבלת פנים תחכה לו… ומסתבר שהוא לא היה צריך לדאוג. בטרם הגיעו לעיר הוא פגש במשלחת אשר הודיעה לו כי העיר ותושביה מחכים לו בקוצר רוח ומקבלים אותו בזרועות פתוחות. נבקר בעיר, במבצר ובקתדרלה. נמשיך דרך גאפ (Gap), העיירה האלפינית הקסומה, שבה נפוליאון נשא את אחד הנאומים העוצמתיים שלו. נשחזר את הנאום במקום בו הוא נאמר. לקראת הערב נגיע לבירת האלפים, גרנובל (Grenoble). כניסתו של נפוליאון לעיר לוותה בעשרות אלפי חיילים ואזרחים שהצטרפו למסע. אנחנו נסתפק בסעודה מלכותית במסעדת Auberge de Napoleon השוכנת במלון בוא הנשר התאכסן.

ארוחת ערב ולינה באזור גרונבל

יום 8 | גרנובל - לאפריי - ויזיל - גרנובל

נתחיל את הבוקר עם אחד השיאים במסעו של נפוליאון, שהתרחש לא הרחק מלאפריי (Laffrey), בקרחת יער עם נוף עוצר נשימה על אגם. שם הוא גייס את חיילי המלך לשורותיו, ואת הסיפור המלא כיצד הוא עשה זאת, נשמע כשנגיע למקום.

אנחנו נמשיך לויזיל Vizille)), הידועה כ"ערש המהפכה הצרפתית". העיר ממוקמת בצומת של שלושה וואדיות אלפיניים מקסימים ובתוכה ארמון מפואר המשמש כמוזיאון המהפכה הצרפתית. אנחנו נבקר בו ונלמד על פרק היסטוריה מדהים זה ששינה את פני אירופה לעד. נפוליאון גדל כילד המהפכה ושאב ממנה את מרבית השראתו בהיותו קצין צעיר. נבקר גם בעיר העתיקה הסמוכה. נחזור לגרנובל.

ארוחת ערב ולינה באזור גרונבל

יום 9 | גרנובל - ליון - בריסל

נפרד היום מ Route Napoleon ונרד דרך נופים מדהימים לעיר השנייה בגודלה בצרפת – ליון (Lyon), בירת הקולינריה והמשי בצרפת. ליון הייתה אהובה על נפוליאון והוא ביקר בה לא פחות מ-27 פעמים. בזמן שלטונו הוא יזם שינויים דרמתיים בעיר ואף שקל להעביר אליה את מוסדות השלטון. נטייל בעיר ונבקר באחד מסודותיה – Traboules, מערכת סמטאות סודיות בעיר העתיקה שמקורן עוד מימי הרומאים, אשר שימשה עבריינים ומאהבים במנוסה. כמו כן לא נפסח על ביקור במוזיאון האומנויות היפות, השני בחשיבותו אחרי הלובר. לקראת אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה לטיסת פנים לבריסל (Bruxelles). נחיתה והעברה למלוננו.

לינה בבריסל

יום 10 | בריסל - ווטרלו - פריז

ניסע מבריסל לווטרלו (Waterloo), המקום שנפוליאון היה רוצה לשכוח. כאן הביסה קואליציה של צבאות אירופאיות בפיקודו של הדוכס מוולינגטון את "צבא הצפון" של הקיסר נפוליאון. נשמע על הקרב ששם קץ לשלטון מאה הימים של נפוליאון מרגע חזרתו, ואשר היווה נקודת מפנה עבור אירופה כולה. וננסה לענות על השאלות השונות – האם נפוליאון היה יכול לנצח? אילו כן, איך אירופה הייתה נראית היום? מדוע נפוליאון הסגיר את עצמו דווקא לבריטים? – דרך האתרים בהם נבקר. בתום הסיור נעלה על רכבת מהירה לפריז. עם ההגעה ניסע למלוננו למנוחה והתרעננות.

לינה בפריז

יום 11 | פריז של נפוליאון

נקדיש את היום לסיור בפריז סביב אתרי נפוליאון. בוודאי נפוליאון היה רוצה שנזכור אותו כפי שנגלה אותו בפריז – הוא השאיר את חותמו בכל מקום ומורשתו ניכרת ברחבי העיר, החל מהתכנון האורבני הכללי ועד למונומנטים עצומים כמו שער הניצחון ומוזיאון הלובר, שנפוליאון היה נחוש להפוך למוזיאון הגדול בעולם. נטייל ברחוב ריבולי (Rivoli) המדהים, אותו תכנן נפוליאון בעצמו והחל עוד בחייו את פרויקט הבניה האדיר שלו. נבקר כמובן בקברו, בשער הניצחון, בשאנז אליזה ובקולון ונדום (Colonne Vendome) . בסוף היום נחזור למלוננו.

לינה בפריז

יום 12 | פריז - מוזיאון הלובר - מלמייסון - ת"א

אי אפשר לטייל בפריז בעקבות נפוליאון ולא לבקר בלובר Louvres)). נפוליאון הוא הלובר והלובר הוא נפוליאון. במהלך אין ספור המלחמות שלו הוא אגר כמות אדירה של מיצגים (5,000!) אשר ייעד למוזיאון, שיפץ והרחיב אותו עד שהפך למוזיאון הגדול בעולם, ובזמן שלטונו אף שינה את שם המוזיאון ל"מוזיאון נפוליאון" והעביר את המונה ליזה לחדרו הפרטי. נקדיש את הבוקר לסיור מעמיק במוזאון.

את המסע המדהים נחתום עם ביקור במלמייסון (Malmaison), שמתקשר לג'וזפין, אשר הייתה אהבתו היחידה והנצחית של נפוליאון. זהו הארמון שקנתה ג'וזפין שנתיים לאחר נישואיה לנפוליאון והפך למקום מגוריה ולפיסת גן עדן. את הארמון עיצבה ג'וזפין על פי טעמה הייחודי והפכה אותו למקום קסום שקשה לא להתאהב בו. נפוליאון פקד את הארמון מאות פעמים ואף הצאר הרוסי ביקר בו יום לפני מותה. הטיול שלנו אמנם לא מגיע לסן הלנה Saint Helene, אבל נוכל להתרשם מחייו של הקיסר בשנותיו האחרונות באי הנידח בזכות אגף חדש שנפתח במוזיאון מלמייסון המוקדש לפרק עצוב זה.

 

רוצים לדעת עוד על הטיול?
רענן בן בסט, מנכ"ל החברה הגיאוגרפית, ורפאל רוזנבאום, מומחה לנפוליאון שילווה את הטיול, התארחו באולפן YNET כדי לספר איך נולד הרעיון ומה מצפה לכם שם.
לצפיה בסרטון לחצו כאן >

 

תמונה: ראיון על הטיול בעקבות נפוליאון באתר YNET

 

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 20 מטיילים.
 • תוספת לחדר יחיד: €800 (כמות חדרי הסינגל מוגבלת)
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות: בחברת התעופה אייר פראנס כמפורט בתכנית. וטיסות פנימיות בחברות בריסל אייר ואייר קורסיקה
 • לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה
 • כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון לאורך הטיול + 7 ארוחות ערב כמפורט בתכנית
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: רפאל רוזנבאום, מומחה להיסטוריית ותולדות נפוליאון, וגיל ברזילי, מדריך מומחה לקורסיקה וצרפת מטעם החברה הגיאוגרפית
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.
 • סיור מקדים אותו נקיים בעכו, בעקבות נפוליאון והיהודים, ונהנה מהרצאה מפיו של רפאל בחוות הנוקד שבגילון.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות ובבתי המלון וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל"

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה