טיול מאורגן לפורטוגל עם החברה הגיאוגרפית

טיול לפורטוגל - 11 יום - פורטוגל הקלאסית בטיול עומק

אירופה ואגן הים התיכון
11 ימים
10 לילות

פורטוגל עומדת לבדה, מבודדת משאר יבשת אירופה ע"י גבולה עם ספרד.
מדינה קטנה אך מגוונת, מרצועת חוף מרהיבה לאורך הים האטלנטי ולאורכה כפרי דייגים עתיקים, דרך רכסי הרים מרשימים, יערות עבותים, כרמים וכפרים קטנים וציוריים לאורך עמק הדורו, ועד להיסטוריה, אדריכלות מונומנטלית ואומנות דתית וחילונית מרשימה. אלו באים לידי ביטוי בכנסיות, במנזרים ובשרידים העתיקים מן התקופות השונות. מרכיבים אלה, בשילוב הכנסת האורחים, האוכל והיין הטוב יוצרים את האווירה הקסומה והמיוחדת בארץ זו.

מסלול הטיול

יום 1 | ת"א - ליסבון

נטוס בטיסה ישירה לליסבון (Lisbon), בירת פורטוגל. לאחר הנחיתה נעבור למלוננו.  נמשיך הגעה מאוחרת ולינה.

ארוחת ערב קלה ולינה בליסבון

יום 2 | ליסבון - אוורה - מרוואו - קראטו

נתחיל את הבוקר בנסיעה אל העיירה אוורה (Evora), עיר מורית המוקפת חומה ובלבה מקדש רומאי. העיר שימשה את מלכי פורטוגל במשך מאות שנים ובשיא פריחתה נחשבה לעתים כמרכז האינטלקטואלי של פורטוגל. נבקר בקתדרלה, בארמון Palacio dos Duques de Cadaval ובכנסייה המקושטת אריחים Convento dos Loios. נמשיך לכפר הציורי בקרבת הגבול עם ספרד, מרוואו (Marvao) ומשם לקראטו (Crato) בה נתמקם ללינה ייחודית בפוסדה.

ארוחת ערב ולינה בפוסדה בקראטו

יום 3 | קראטו - קסטלו דה וידה - "רכס הכוכב" - בלמונטה/גווארדה

הבוקר ניסע לקסטלו דה וידה (Castelo de Vide) לסיור ברובע היהודי שבעיירה. נבקר בבית הכנסת ונמשיך ונטפס לאזור סיירה אשטרלה (Sierra Estrela), "רכס הכוכב" הגרניטי, אחת משמורות הטבע המרשימות של פורטוגל. ניסע לצד נהר הזזרה (Zezere) בנוף מרשים עד לעיירה בלמונטה (Belmonte), מרכז היסטורי חשוב ביותר של היהודים והאנוסים בפורטוגל, שחיו כנוצרים מבחינה חיצונית אך שמרו על מצוות וחגי היהודים. עם גילוי הקהילה בתחילת המאה העשרים החל שלב החזרתם של כמה מאות מבני המקום אל היהדות. נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי החדש.

ארוחת ערב ולינה בפוסדה בבלמונטה

יום 4 | בלמונטה - טראנקוסו - למגו - פורטו

הבוקר ניסע לעיירה טראנקוסו (Trancoso), אשר שימשה מקום מפלט ליהודי ספרד שברחו מהאינקוויזיציה, ונראה בה את בתי האנוסים ואת  סימניהם המיוחדים בחזיתות הבתים. נמשיך לכנסיית "העלייה לרגל" בלמגו (Lamego). אחר הצהריים נבקר בארמון וגני מתיאוס המעוצבים בסגנון הבארוק והידועים ביופיים. נמשיך בדרכנו אל העיר פורטו (Porto), אשר מאזורה החלה המדינה את דרכה ההיסטורית במאה ה-12.

ארוחת ערב ולינה בפורטו במרכז העיר

יום 5 | פורטו - ברגה - גימראיש - פורטו

בבוקר נסייר בפורטו ונתחיל בעיר העתיקה שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי, נראה את הקתדרלה הנישאת מעל הגבעה ונרד בסמטאות העיר העתיקה עד גדות הנהר. נבקר בארמון הבורסה המרהיב, שמעוצב בסגנונות שונים ונסיים באחד היקבים בו נלמד על יצור יין הפורט המקומי ונטעם ממנו. נמשיך לסיור בשתי ערים, בין העתיקות בפורטוגל ובאירופה כולה: ברגה (Braga) וגימראיש (Guimaraes). נבקר בעיר העתיקה של ברגה ובקתדרלה החשובה שלה, וכן נסייר בגימראיש אשר במרכזה המצודה ממנה קמה למעשה פורטוגל, ובמרכז העיר המתחדש על כיכרותיו הססגוניות. נחזור ללינה בפורטו.

לינה בפורטו במרכז העיר

יום 6 | פורטו - הפארק הלאומי פנדה גרש - פורטו

נצא מפורטו בכיוון צפון-מזרחה אל הפארק הלאומי פנדה-גרש (Parque Nacional de Peneda Geres) באחד האזורים הנופיים והנידחים ביותר של פורטוגל, קרוב לגבול עם ספרד. נטייל ברגל באחד השבילים הנעימים בטבע הבתולי מוקפים בחי ובצומח של הפארק. לאחר הסיור נחזור לפורטו.

לינה בפורטו במרכז העיר

יום 7 | פורטו - יער בוסקו - קוימברה - תומאר - פטימה

הבוקר נצא אל יער בוסקו (Bucaco), מהיערות העתיקים באירופה, עם מגוון בוטני מרשים של צמחייה מגוונת, ונראה את פונדק הציידים של מלכי פורטוגל, המשמש היום מלון פאר המעוטר בסגנון המנואלי. נעשה דרכנו לקוימברה ((Coimbra, בירת פורטוגל העתיקה. נטייל בעיר העתיקה, נבקר באוניברסיטה הראשונה של פורטוגל ובספרייה העתיקה המפוארת שלה. משם נמשיך לתומאר (Tomar), עיירה היסטורית הידועה במצודה הטמפלרית רבת הסגנונות והאדריכלות הייחודית שלה. נבקר בבית הכנסת של תומאר, היחידי ששרד מן התקופה של טרום המרתם של היהודים לנצרות. נמשיך לפטימה, עיר עולי הרגל אליה מגיעים המקווים לישועה ומרפא, ובה הם הולכים על ברכיהם.

ארוחת ערב ולינה בפטימה

יום 8 | פטימה - נזרה - אלקובסה - בטלייה - פטימה

נטייל בפטימה ונצא אל עיירת הדייגים נזרה (Nazare-נצרת) הנושקת לאוקיינוס האטלנטי. ניסע לכנסיית המנזר באלקובסה (Alcobaca), שם נשמע את סיפור האהבה הגדול של פורטוגל. נסיים בכנסיית הבטלייה הגותית (Batalha) – זיכרון לניצחון ההיסטורי של הפורטוגלים על הספרדים בשנת 1385. נחזור למלוננו. בערב נצא לראות את התהלוכות הליליות בפטימה.

לינה בפטימה

יום 9 | פטימה - אובידוש - ארמון פנה - קאבו דה רוקה - קשקאיש - אשטוריל - ליסבון

נתחיל את יומנו בעיירה הקטנטונת והציורית מוקפת החומה אובידוש (Obidos), "מתנת החתונה" המסורתית למלכות פורטוגל. נסייר על חומותיה ובעיר העתיקה שלה. נמשיך לעיירה הקסומה והטובלת בירוק, סינטרה (Sintra), ונבקר בארמון פנה (Pena), מהארמונות היפים ביותר של מלכי פורטוגל, אתר מורשת עולם של אונסק"ו, דוגמא ייחודית לסגנון הרומנטי בפורטוגל בו שולבו סגנונות המנואליטי, הרנסנס, אריחים וסממנים אקלקטיים. נמשיך לקאבו דה רוקה (Cabo De Roca), הנחשבת לנקודה המערבית ביותר באירופה, ומציינת את הקשר ההדוק בין העם הפורטוגלי לים ולגילויי "העולם החדש". בדרכנו לליסבון נעבור בעיירות החוף קשקאיש (Cascais) ואשטוריל (Estoril).

לינה בליסבון במרכז העיר

יום 10 | ליסבון

יום טיול בבירת פורטוגל, ליסבון (Lisbon). נבקר באלפמה (Alfama), הרובע העתיק ביותר בליסבון, שם נעלה בסמטאות הציוריות אל מצודת סאו-ג'ורג'. נבקר באזור בלם ( Belem- בית לחם), בכנסיית המנזר הנפלאה בעיצובה של הרונימוש, וכן נראה את אנדרטת המגלים של "העולם החדש" ואת מגדל בלם, אחד מסמליה של פורטוגל. נמשיך לסיור מודרך במוזיאון הימי של העיר ונלמד על ההיסטוריה הימית של פורטוגל ועל מפעלי התגליות שלה. נשוב למלוננו. בערב נצא לארוחת ערב ומופע פאדו מסורתי.

ארוחת ערב ולינה בליסבון במרכז העיר

ימים 11-12 | ליסבון - ת"א

היום נשלים סיורינו בליסבון בלוויית המדריך – ככל שהזמן יספיק נבקר במוזיאון גולבקיאן המרשים, במוזיאון האריחים "האסולחוס" וכן באזור האקספו החדש של העיר, המוקדש לווסקו דה גמה. העברה לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה (הנחיתה בארץ תיתכן ביום המחרת, כלומר בלילה שבין יום 11 ל-12).

 

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €645
 • המחיר למינימום 15 מטיילים
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: טיסות אל על ישירות כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה.
 • כלכלה: ארוחות בוקר + 5 ארוחות נוספות + ארוחה קלה בליסבון ביום ההגעה.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריך מצוות "החברה הגיאוגרפית", מומחה לפורטוגל.
 • מפגש הכנה מפורט בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות נוספות.
 • ביטוח רפואי ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל"

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות בהשפעת זמני טיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח.
הדפסה
רגע לפני הטיול המאורגן לפורטוגל, מידע שימושי למטייל
מידע שימושי למטייל בפורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפורטוגל אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
פורטוגל נעים להכיר - טיול מאורגן לפורטוגל
השכנה הפחות מתויירת – פורטוגל נעים להכיר

פורטוגל ממוקמת סמוך לחוף האוקיינוס האטלנטי ומציעה למבקריה ערים הצבעוניות שופעות מבנים היסטוריים, חופים נפלאים, נופים קסומים, פארקים ומוזיאונים ייחודיים, מוסיקה סוחפת ואוכל משובח. בכתבה הבאה תגלו חמישה מקומות שאסור לכם לפספס בטיול הקרוב לפורטוגל.
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל – מקומות מומלצים בליסבון, פורטוגל
מקומות מומלצים לביקור בליסבון

ליסבון ניצבת על הפרק? ריכזנו עבורכם המלצות על מקומות וחוויות שאתם חייבים לדגום בביקורכם בבירת פורטוגל.
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל – 10 דברים מעניינים על פורטוגל
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

לפורטוגל היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פורטוגל.
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל –סוד הקסם של פורטוגל
סוד הקסם של פורטוגל

מאת נעם סלע

למרות שפורטוגל הינה מדינה אטרקטיבית במיוחד מבחינה תיירותית, הקהל הישראלי החל לגלות אותה רק לאחרונה. היא נמצאת בשוליים של אירופה ומעט "נחבאת אל הכלים", וכאן טמון סוד הקסם שלה. האווירה והתרבות אירופאיות ונעימות, התשתיות ברמה גבוהה והתושבים חמים ומסבירי- פנים, ונותנים תחושה ביתית בכל מקום.
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל - הטירות הקסומות של פורטוגל
הטירות הקסומות של פורטוגל

פורטוגל ידועה בשפע הטירות, המבצרים, המצודות והארמונות שנבנו בה לאורך המאות האחרונות. מאחורי כל מבנה היסטורי כזה חבוי סיפור מעניין, המלמד על התפתחותה של פורטוגל ועל האנשים שהטביעו בה את חותמם. בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם מידע על כמה מהטירות והמבצרים המעניינים ביותר.
קרא עוד
טיול מאורגן לפורטוגל – אתרים נבחרים בפורטוגל
אתרים נבחרים בפורטוגל

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בפורטוגל? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בפורטוגל, ממצודת סינטרה הקסומה ועד נופיו הדרמטיים של רכס הכוכב, המשתרע לכל רוחבה של מרכז פורטוגל
קרא עוד