טיול ליפן - 16 יום - כולל ביקור באי נאושימה

טיול ליפן - 16 יום - כולל ביקור באי נאושימה

המזרח הרחוק
16 ימים
14 לילות

יפן, שמצליחה לשלב באופן מושלם בין ישן לחדש, היא מופת של אסתטיקה ויופי. זה ניכר בגני המקדשים, בתשומת הלב לפרטים קטנים בטקס התה ובעיטורים שעל הקימונו, בשימור של כפרים עתיקים, בחשיבות שהיפנים מייחסים לעונות השנה ולשינויים של הטבע בכל אחת מהן, כמו פריחת הדובדבן באביב והשלכת המופלאה בסתיו. וזה בא לידי ביטוי גם באמנות: יפן היא גן עדן לאוהבי אמנות עם מוזיאונים מצוינים של אמנות יפנית ומערבית, חלקם ממוקמים במבנים שהם פנינים ארכיטקטוניות, ויש אפילו אי שלם, נאושימה, המוקדש כולו לאמנות עכשווית.

מכל אלה אפשר ליהנות בטיול ליפן, הכולל ביקור באתרים קלאסיים כמו טוקיו, קיוטו והאלפים היפניים, לצד דגש מיוחד על מפגש עם התרבות היפנית דרך עולם האמנות והאסתטיקה. בין היתר, מבקרים ביער הבמבוק אראשימה שבקיוטו, שבעת העתיקה משך אמנים ואנשי רוח רבים, במוזיאון מיהו בקיוטו, הגדוש באוצרות אמנות וארכאולוגיה, באי האמנויות נאושימה, שכל פינה בו מעוטרת ביצירות אמנות ואדריכלות, במוזיאון אוהרה לאמנות בעיר העתיקה קוראשיקי, ובמוזיאון הפתוח בהאקונה.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | תל אביב – אוסקה – קיוטו

נצא בטיסה דרך יעד ביניים לאוסקה (Osaka), העיר השלישית בגודלה ביפן והמרכז הפיננסי של המדינה. העברה לבית המלון בקיוטו, בירתה העתיקה של יפן במשך אלף שנה, שנותרה מרכז תרבותי ורוחני חשוב גם ביפן של ימינו.

ימים 3-4 | קיוטו

נסייר באתרי העיר העתיקה, במקדש הזהב קינקאקוג'י (Kinkakuji), ובמקדש הזן ריואנג'י (Ryoanji) גן האבנים המפורסם ביפן. נבקר במקדש הכסף ונצא להליכה בשביל הפילוסופים ובו שדירת עצי הסקורה. נבקר בטירת ניג'ו שהוקם עבור מייסד שושל טוקוגאווה ושימש מושב נציג השוגון, ובמקדש הבודהיסטי קיומיזודרה. נמשיך לשיטוט בשוק נישיקי , שוק המזון הססגוני והתוסס . באחד מהערבים נצא למפגש עם גיישה, כולל ארוחת ערב, ונצא להכיר את רובע גיון המסורתי ורובע המסעדות של העיר, ובערב השני נבקר ב"בית שלום".

לינה בקיוטו.

יום 5 | יער הבמבוק באראשיאמה ומוזיאון מיהו - קיוטו

נטייל באראשימה (Arashiyam) שבמערב קיוטו בו מתנשאות גבעות מוריקות ויער במבוקים עבות. האזור משך אליו אומנים, סופרים ואנשי רוח בעת העתיקה והתפרסם בפריחת הדובדבן ובשלכת עצי האדר היפני. כאן נמצא את גשר מעבר הירח טוגצו-קיו Togetsukyo את מקדש טנריו-ג'י tentyuji מן המאה ה14 וכאן מצאו להם הוגים, מתבודדים ובמאי קולנוע מפלט מהמולת העיר.
נמשיך  לאיזור  שיגאראקי shigaraki לביקור במוזיאון מיהו, פנינה ארכיטקטונית המשתלבת בטבע, פרי עבודתו של היוצר הסיני איי. אם פיי I.M. Pei שהקים את פירמידת הזכוכית בלובר,  בו מוצגים פריטים מרחבי העולם בהם פסלי בודהה, אוצרות ממצריים ופרס ותערוכות יפניות מתחלפות.
בתום הסיור נשוב ללינה בקיוטו.

יום 6 | קיוטו - נאושימה – אי האומניות - אוקיימה

לאחר ארוחת הבוקר, נסיעה ברכבת המהירה לאוקיימה, ממנה נמשיך ברכב ובמעבורת לנאושימה. נבקר במוזיאון בנסה ונצא לטיול רגלי ברחבי העיירה. כמו כן, נבקר במוזיאון האומנות ציצו Chichu art Museum ובמוזיאונים לאדריכלות מודרנית.

לינה באוקיימה.

יום 7 | קוראשיקי - הירושימה ומיאג'ימה

ניסע לקוראשיקי, עיר סוחרים עתיקה עם מורשת אדריכלות מרתקת, נשוטט ברחובותיה העתיקים של העיר מבנים בני מאות שנים, המשמשים בחלקם כגלריות, מסעדות, אכסניות , עצי ערבה ותעלת מים. נבקר במוזיאון אוהרה לאומנות – במקום מספר יצירות נדירות של מאטיס, רנואר פיקאסו וגרקו. נמשיך להירושימה, שנחרבה על ידי פצצת האטום באוגוסט 1945. נשוט במעבורת לאי מיאג'ימה, משכנם של אלי השינטו על פי האמונה המקומית. נטייל במקדשי האי ובראשם מקדש איצוקושימה שעל שפת הים, במקדש הנפלא דאישואין הבודהיסטי.

נשוב ללינה בהירושימה.

יום 8 | הירושימה – נגויה

נבקר באתר ההנצחה בהירושימה, בפארק השלום ובמוזיאון. נבקר בגנים המרהיבים בהירושימה. בתום הביקור נצא ברכבת המהירה לנגויה.

יום 9 | אל הרי האלפים ויפן הכפרית

נצא בנסיעה אל מרום האלפים היפניים, בהם משובצים כפרים חקלאיים ותעשייתיים. נבקר בצומגה או מגומה, ונסייר בשבילי העיירה שהזמן עצר בה מלכת. נמשיך בנופים מרהיבים אל טאקיאמה (Takayama), המשמרת בארכיטקטורה שלה את סגנון ימי ביניים של יפן וידועה בבשר שלה.

לינה בטאקיימה.

יום 10 | טאקיאמה ושיראקווגו

נטייל ברחובות העיר העתיקה שהשתמרה היטב, בשוק האיכרים, בסמטאות העץ ובמוזיאון הכרכרות. ניסע לביקור בכפר העץ המסורתי שירקווה גו (Shirakawago), השוכן בלב האלפים, משובץ בשדות האורז ובו בתי עץ שגגותיהם מכוסים בעשב ערבות. בתים כאלה אפשר לראות רק באזור זה של יפן, והם נחשבים כערכי המורשת הלאומית.

לינה בטאקימה.

יום 11 | כפרים ציוריים בעמק קיסו

ניסע דרך נופים כפריים לעמק קיסו. בעמק עברה בימי אדו דרך הדואר העתיקה, נקסנדו, שחיברה בין קיוטו לטוקיו. נבקר בחוות ווסאבי קסומה בה צולמו קטעים מתוך הסרט "חלומות" של אקירה קורוסאווה, ונמשיך למצומוטו, עיר מוקפת הרים שבליבה מתנוססת הטירה השחורה, בה נבקר.

לינה במצומוטו.

יום 12 | עמק געשי ומרחצאות חמים בהאקונה

נבקר במוזיאון של האמן הנודע קובוטה, שעיצב סדרת קימונו מהמרהיבים בעולם הממוקם ליד אגם קאגוצ'י. ניסע להאקונה (Hakone), עיירת המעיינות השוכנת בעמק געשי שהיה פעיל לפני אלפי שנים. נצא ברכבל מעל העמק הפולט עדיין תימרות עשן וקיטור. נופי העמק ממוקמים בקלדרה גיאולוגית ואקלים האזור מאפשר צמחיה ייחודית. נשוט באגם אשי (Ashi), הכלוא בתוך רכס וולקני, ואם מזג האוויר יאיר לנו פנים, נזכה לצפות בהר פוג'י הביישן.

נלון בהאקונה במלון הכולל מרחצאות חמים.

יום 13 | האקונה - טוקיו

נבקר במוזיאון הפתוח המרשים, האוצר בתוכו מגוון רחב של אמנות מודרנית. לאחר מכן נסע לטוקיו (Tokyo), בירת יפן מ-1868, עיר המשלבת מסורת וקדמה. נראה גורדי שחקים לצד בתי עץ מסורתיים, פארקים ירוקים ומקדשים לצד כבישים סואנים. נבקר במקדש אסאקוסה הצבעוני, המקדש הבודהיסטי החשוב של טוקיו, וברובע גינזה, אזור עסקים ובילויים יוקרתי. נצא לתצפית על הרופונג'י הילס ולביקור במוזיאון לאמנות מודרנית.

לינה בטוקיו.

ימים 14-15 | טוקיו, חברה ותרבות אורבנית

יומיים של סיורים בכרך הסואן. נצפה באימון סומו (כניסה תלויה באישור הרשויות). במקדש מייג'י שנבנה במאה ה19, בגן ארמון הקיסר וברובע גינזה, שם הוקמה המיטבעה הראשונה, המהווה היום את המרכז העיסקי של העיר. נצא במונורייל אל האי אודייבה שבלב המפרץ. נכיר את האייקונים הארכיטקטוניים בשדרת המעצבים אומוטסנדו ורובע הצעירים הצבעוני והתוסס הרג'וקו. נכיר את שכונות שיבויה של הצעירים ורופונגי של חיי הלילה. בערב נצא לסיור רגלי ברובע הבילויים שינג'וקו.

לינה בטוקיו.

יום 16 | טוקיו – ת"א

טיסה חזרה ארצה.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
09/04/2024/04/20זאביק רילסקי$7,510$80$7,590טיסות בקתאי פסיפיק | אחרי ליל הסדר I בפריחת הדובדבן
זאביק רילסקי
ארכיאולוג ואנתרופולוג, מרצה, מדריך בכיר ומומחה לתרבויות אסיה והפסיפיק. מתמחה בתרבויות מזרח אסיה ובקשרי סין – יפן למן העת העתיקה ועד היום. אוהב ועוקב אחר המפגש בין אדם וסביבה ביפן של אמנות, אדריכלות, ציור ואסתטיקה. מרצה באוניברסיטה הפתוחה, בקתדרה, במכון אבשלום ובמכללות...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: $1,390
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית
 • לינה: בבתי מלון ארבעה וחמישה כוכבים, כמפורט בתכנית.
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול + 7 ארוחות נוספות .
 • מפגש עם גיישה כולל ארוחת ערב.
 • תחבורה: הרכבת המהירה, שיט, תחבורה ציבורית ואוטובוסים, כמפורט בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.
 • ערכות שמע.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות וכד')
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • בתאריכים 1 עד 7 במאי חל חג ביפן. אנא התאזרו בסבלנות במידה ותיווצר צפיפות ועומס.
 • ייתכנו שינויים במחיר בשל ערך הין לעומת הדולר.
 • בתקופות חגים ופסטיבלים ייתכנו שינויים במסלול הטיול.
 • המס המקומי ביפן התייקר ב- 10%, אצלנו כלול במחיר.
 • באוקטובר ובנובמבר נערכת בטוקיו והסביבה תחרות הרוגבי העולמית, והחברה הגיאוגרפית מלינה את נוסעיה בטוקיו!
הדפסה
יפן אל מול המערב - מפגש תרבותי מרתק
יפן והמערב

טיול ביפן מזמן מפגש מרתק לא רק עם נופים ואתרים אלא גם עם היסטוריה ותרבות, שהשלכותיהן משתקפות בבני העם היפני, ביחסם כלפי אנשי המערב בכלל והתיירים בפרט. איך הדבר בא לידי ביטוי?? בכתבה הבאה ננסה לענות על "החידה" התרבותית הזאת.
קרא עוד
דת ביפן - יש חיה כזו?
דת ביפן - יש חיה כזו?

יפן היא ארץ מיוחדת, והגישה כלפי דת ביפן מיוחדת לא פחות. מהן הדתות המרכזיות במדינה? איך ניתן להבחין בין מקדשי שינטו למקדשים בודהיסטים, וכיצד החילוניות והסינקרטיזם משולבים בחיי היום יום של היפנים? על כל אלה בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
אתרים נבחרים ביפן
אתרים נבחרים ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר ביפן? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר יפן, מטוקיו, עיר הבירה המרתקת, המשלבת מסורת וקידמה, ועד אל הרי האלפים היפניים, החוצים את האי הונשו, האי המרכזי בארכיפלג היפני.
קרא עוד
הפתעה יפנית ושמה קיוטו - טיול מאורגן ליפן
הפתעה יפנית ושמה קיוטו

בתוך יפן הגדולה, בין הערים הומות האדם ולצד הבשורות הטכנולוגיות שהמדינה הזו מייצרת, נמצאת הפתעה ושמה קיוטו – עיר מיוחדת במינה. מה מאפיין אותה? מה מייחד אותה ולמה כדאי להקדיש לה כמה ימים של טיול? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל ביפן
מידע שימושי למטייל ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ביפן אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
יפן - הפסטילים שלא תרצו להחמיץ
יפן חוגגת - 7 פסטיבלים יפניים שלא תרצו להחמיץ

ליפנים יש יותר פסטיבלים מאשר ימים בשנה. ריכזנו כאן שבעה מהפסטיבלים המוזרים והיפים ביותר במדינה הרחוקה. חלקם רבי משתתפים וכלל ארציים, חלקם מקומיים וקטנים, וכולם כולם מהווים מחזות מדהימים לצפייה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן

מאת החברה הגיאוגרפית

ליפן היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן.
קרא עוד
פריחת הדובדבן - טיול מאורגן ליפן
פסטיבל פריחת הדובדבן

פסטיבל פריחת הדובדבן נפתח ביפן עם בוא האביב, כשהפריחה הוורודה-לבנה מופיעה במלוא תפארתה. בתקופה זו כל יפן על תושביה ותייריה חוגגת מתחת לעצי הסאקורה הפורחים. מה מקור ההערצה של היפנים לפריחת הדובדבן ואיך היא משתקפת בראי ההיסטוריה? איך ואיפה חוגגים את הפסטיבל ביפן? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
תרבות האוכל ביפן
אוכל ביפן - היסטוריה, תרבות וגיאוגרפיה בצלחת

מה מיוחד באוכל היפני? כיצד הוא מושפע מהגיאוגרפיה של יפן ואיך התפתח לאורך שנים של תמורות היסטוריות? מה מאפיין את תרבות האוכל היפנית? על שאלות אלו ואחרות נענה בכתבה שלפניכם, הכינו את בלוטות הטעם.
קרא עוד