טיול ליפן למתקדמים - 15 יום - טבע, פסטיבלים ואמנות

טיול ליפן למתקדמים - 15 יום - טבע, פסטיבלים ואמנות

המזרח הרחוק
15 ימים
13 לילות

שמורות טבע באי הצפוני הוקאידו ופסטיבלי קיץ בטוהוקו

יפן, ארץ השמש העולה, הייתה במשך שנים זרה, מנוכרת ובלתי מובנת לעולם המערבי.  היחס אליה בעקבות חלקה במלחמת העולם השנייה היה עוין וחשדני מחד ומסקרן מאידך. מעבר למעטה החיצוני הקשוח מעט נמצא תרבות עשירה, אסתטיקה שאין דומה לה וניסיונות מתמידים לחדש, לרתק, לשעשע ולרגש.
לאחר שהתאהבתם ביפן בטיולכם הקודם, אנו מציעים מפגש שונה עם צפון יפן של טבע וכפרים באי הוקאידו ובימות הפסטיבלים בחלק הצפוני של הונשו (Honshu), טוהוקו (Tohoku). טיול באי הוקאידו (Hokaido) הצפוני על נופי ההרים הגעשיים שבו, כרי העשב, האוכלוסיה הכפרית וחופי ים אוחוצק הצפוני הוא טיול ליפן אחרת, יפן של השוליים.
באאומורי (Aomori) שבצפון הונשו נחגוג עם היפנים את פסטיבל נבוטה (Nebuta) הססגוני המלווה במוסיקה, פנסי ענק וריקודים. נשתתף בפסטיבל הקציר הטוב אקיטה קנטו (Kanto) ונמשיך לפסטיבל טאנאבטה (Tanabate), פסטיבל הלילה השביעי בסנדאי, הוא פסטיבל המשאלות.
הטיול מסתיים בטוקיו והצצה לטוקיו הלא מוכרת.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | ת"א – סאול - הוקאידו (סאפורו)

נצא בטיסה דרך סיאול.
טיסת המשך קצרה לסאפורו, בירת האי הוקאידו ,נחיתה והעברה לבית המלון

יום 3 | סאפורו

בירת הוקאידו, החמישית בגודלה בערי יפן החלה להתפתח במאה ה 19 בימי מייג'י כמרכז מנהלי ועסקי לאזור הצפון. נסייר במוזיאון הפתוח לפיסול שאוצר פסול נפלא בהרמוניה עם מבנים, טבע ואמנות המציב את העיר עם מוזיאונים פתוחים רבים נוספים ברחבי יפן. נמשיך לאחת העבודות המיוחדות של אנדו טדאו ה"בודהא" המוקף צמחי לבנדר בבית עלמין שמשלב הרמוניה וטבע. נשוטט באחד השווקים העירוניים להכיר את הראמן המקומי  והאוכל המקומי, ונסיים בתצפית מעל העיר.

יום 4 | סאפורו – פורנו – ביאיי

בלב האי מתנשאת שמורת רכס אסאהי Asahi וסביבה אתרי טבע, מפלי מים, אגמונים וטיולי הליכה נוחים בנופי האזור. נעלה באחד הרכבלים לטיול רגלי קצר. אזור הר אסאהי הוא הגבוה ברכסי הוקאידו ומטפס לגובה של 2290 והוא חלק משמורת הטבע הגדולה דאיסטסוזאן Daisetsuzan או "מגרש המשחקים של האלים" בפי הילידים. מדרונות ההרים מכוסים ביערות עד ומהווים מכסה ליונקים ומכרסמים.

יום 5 | משמורת דאיסטסוזאן לחוף ים אוחוטסק

נעלה ברכבל לאחת הפסגות להליכה רגלית,  ונמשיך דרך נופי האי לערוץ סונקיו  Sounkyoוהמפלים הצובעים את מדרונותיו בצבעי חלב על שמם נקרא המקום בשפות הילידיות. המים התחתרו בשכבות הטוף הוולקני שהצטברו בהתפרצויות העבר. נמשיך לחוף הים של אוחוטסק Okhotsk לעבר אבאשירי Abashiri שמוקפת בימות החורף בגושי קרח סביב לה ובימות הקיץ ניתן לטייל באגם נוטורו Notoro ובאגם נופוטסו Tofutsu שמימיהם מעורבים.

יום 6 | מאבאשירי לשירטוקו

ניסע אל שירטוקו Shirtoko חצי-האי שבקצהו הצפוני מזרחי של הוקאידו, הנוגע כמעט באיים הקוריליים שבשליטת רוסיה שבים אוחוצק. בשפת האיינו פירושו "הקצה של אימא אדמה", ואכן, האזור הנידח והפראי מציע טבע צפוני מרגש אשר פרט לדייגים שמאז ומתמיד היה זה מקום מושבם והסתגלו לחיות באקלים סחוף הרוחות והשלגים, כמעט ואין בו אוכלוסייה, אלא נוף דרמטי שעוצב על ידי הרוחות. מצוקים תלולים היורדים לים, מעיינות שופעים ושוצפים ומפלי מים חמים. רוב שטחו כיום הוא שמורת טבע הנמצאת ברשימת אתרי המורשת של אונסק"ו, ומעטים הם המבקרים בו. חלקו הצפוני אף אינו סלול ודרכים מקומיות מקשרות בין אתריו. השמורה היא בית למגוון של חיות בר מוגנות כדובים חומים, שועלים ואריות ים.

מסלול שירטוקו גוקו Shireto goko הוא מהמסלולים המיוחדים והנוחים המתפתל כאן בין חמשת אגמי השמורה היפיפיים

שנוצרו מהתפרצות געשית וניזונים ממעיינות תת קרקעיים. הדרך מזמנת שיטוט בין נופים של ביצות, הרי געש, קניונים עם מפלי מים נהדרים ומעיינות גופרית חמים בצורות ובצבעים מיוחדים.

ניסע לרוחבו של חצי האי, בגובה 740 מ' מעל פני הים , לאורך שירטוקו פס (מעבר הרים) המחבר בין העיירות אוטורו במערב לראוסו במזרח, וחושף נופים יפיפיים של ההרים מסביב.

יום 7 | שירטוקו - אגם אקאן

נצא לאגם מאשו Mashu וממנו לעיירה אקאן Akan השוכנת על לשפת אקאן-קו Akanko. בעבר חיו במקום אנשי האיינו הילידיים וכיום נותרו בעיירה מספר בתים מקוריים שלהם.

השמורה, מהוותיקות ביותר ביפן, משתרעת סביב חמישה אגמים. נצא לשייט באגם אקאן המכונה גם "אגם התכשיטים" והמהווה פנינה אקולוגית ייחודית. מצדי אגם אקאן מציצים  לועותיהם של שני הרי געש: הר הזכר Oakan והר הנקבה Meakan במרחב הוולקאני של השמורה הרי געש פעילים ותופעות תרמיות כמו בריכות בוץ מבעבעות. השמורה מכוסה ביערות בראשית, בנהרות, נחלים ואגמים .היא מתהדרת בשני אגמי קלדרה: אגם מאשו הנחשב לצלול ביותר ביפן, עד כדי כך שניתן לראות דרך מימיו עד לעומק 35 מ', ויש יפנים המכתירים אותו כאגם היפה ביותר אם כי לעיתים קרובות הוא מכוסה בערפל. מעמדות תצפית בפתח הקלדרה ניתן להתרשם גם מהמראות  סביב האגם. אגם קושארו היפהפה הוא הגדול באגמי השמורה, ומהווה מוקד משיכה לפעילויות סביבו, כמו גם מעיינות ה"רוטנבורו" החמים שלחופיו.

יום 8 | אקאן - טויאקו

ניסע  לשיראוי – כפר ומוזיאון אתני פתוח המאפשר צוהר לתרבות ואורח החיים של בני האיינו, ילידי האי ותושביו המקוריים. נבקר במרחצאות החמים של נובוריבטסו Noboribetsu , ובעמק הוולקני המרהיב ג'יגוק מגורי jigokudani . נטייל בין אגמים מעשנים ופלגי גפרית. נמשיך לפארק הלאומי שיקוצו-טויה, מעין מוזיאון פתוח לתופעות געשיות ולהרי געש. הפארק קרוי על שם שני האגמים המפורסמים שיקוצו Shikotsu וטויה Toya. הפארק עשיר בהרי געש חרוטיים, מעיינות חמים ונופים מרהיבים.  שני האגמים, כאגמים רבים בשמורות הוקאיידו, הם קלדרות שנוצרו בעקבות התמוטטות הרי געש.

יום 9 | טויאקו - שמורת אונומה - הקודטה

נמשיך אל פארק אונומה Onuma  , שפירוש שמו הוא "הביצה הגדולה". שמורת טבע זו הכוללת שלושה אגמים מנוקדים באיים קטנים, מוקפים בשטח מיוער שבו חיים איילים ושועלים. מעל כל אלה מתנשא מצפון הר הגעש קומגטאקה. באגמים אפשר לצפות במגוון עופות וצמחי מים. נמשיך אל העיר האקודטה Hakodate . העיר הוקמה במקור על אי, אשר במהלך השנים התחבר ליבשה בשרטון חול נמוך. נבקר בפארק גוריוקאקו  בו נמצאים שרידי מצודה עתיקה על שמה קרוי הפארק ונעלה ברכבל לתצפית יפה מהר האקודטה.

יום 10 | הקודטה - אגם טוואדה - אואומורי

אזור זה של צפון הונשו שבו נטייל בימים הקרובים נקרא טוהוקו Tohoku  ופרוש שמו צפון-מזרח, שם שניתן לאזור בשל מיקומו ביחס לעיר הבירה הקיסרית, קיוטו. היום ניסע לאגם טוואדה  שגם הוא לוע של הר געש קדום בלב שמורת הצ'ימנטאי . בדרכנו נעצור לתצפית מהר האקודה Hakkoda אליו נעפיל ברכבל ונטייל בפסגתו. נמשיך בנסיעה  דרך מעיינות הגופרית של סוקאיו  ואזור ביצות וצמחי מים. ברחבי השמורה מתפתל הנהר אוריאסה Oirase המנקז את אגם טוואדה Towada לאוקיינוס ויוצר במהלכו קניונים שופעי מפלים.

באאומורי מתקיים הערב פסטיבל הקיץ של נבוטה Nebuta  והרחובות נצבעים בשלל רקדנים ותפאורות צבעוניות של גיבורי הפסטיבל.

יום 11 | אגם טוואדה - הצ'ימנטאי

הבוקר נשוט על אגם טוואדה וניסע בדרך הנופית אספייט  המתפתלת לאורך שמורת הרי הצ'ימנטאי (Hachimantai) בדרכנו נעבור באגם אונומה הקטן והמעיינות החמים של גושוגאקה .בפסגתו השולחנית של ההר מצפור המשקיף אל הסביבה בדרכנו אל פסטיבל קנטו Kanto בו נישאים מוטות במבוק עם פנסי נייר ברחבי העיר

יום 12 | אקיטה – צ'וזונג'י – סנדאי

נסיעה לצ'וזונג'י מקדש יער מסוגנן ושלו והמשך לחוף הים במפרץ מצושימה שמנוקד באיונים בהם אורנים נישאים ובעיירה הקטנה שבחוף ממוקם מקדש זן מיוחד. האזור נפגע באירוע הצונמי הגדול של 11 מרס 2011 אך העיירות חזרו לתפקד ומעט הנזק שהתרחש כאן כבר איננו מורגש. בעיר סנדאי מתקיים פסטיבל טאנבטה Tanabate  או פסטיבל הכוכבים שכנראה החל כבר במאה ה-8 ומעלה על נס מספר מסורות שינטו – בודהיסטיות ומיתולוגיות מקומיות בהן הבגדים המיוחדים שניתנו לאלים על מנת לבקש יבולים טובים והגנה מפני סערות ונזקים.

יום 13 | טוקיו

נסייר בער סנדאי  Sendai בה שרידי הטירה העתיקה לבית הסמוראים של האזור, במאוזוליאום המעוטר בסגנון מומויאמה בתשליבי עץ צבעוניים ונעזוב את העיר ברכבת המהירה לטוקיו בכדי להתחיל את סיורינו בבירה היפנית.

יום 14 | טוקיו

נצא לאתרים פחות מוכרים בבירה טוקיו בהם משולש התרבות רופונגי, מרכז האמנויות של העיר, מוזיאון 2121 ונותיר זמן לשוטטות בעיר הנפלאה באזורים שאהבתם בטיולכם הקודם.

יום 15 | טוקיו – תל אביב

עזיבת יפן בטיסה מטוקיו לתל אביב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםטופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: ִִ$1,290
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ. מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות במחלקת תיירים, בחברת קוריאן אייר.
 • 13 לילות: בתי מלון בדרגה ראשונה ותיירות טובה ובחלקם במלונות יפנים מסורתיים.
 • תחבורה: הרכבת המהירה (מחלקה 1), שייט, תחבורה ציבורית ואוטובוסים כמפורט בתכנית.
 • מדריכים דוברי אנגלית בסיורים.
 • ארוחות בוקר לכל אורך הטיול, ועוד 7 ארוחות ערב נוספות.
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית ככלולים.
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים.
 • מפגש הכנה לפני היציאה.
 • אוזניות שמע.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח נסיעות ומטען (אפשר לרכוש דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • ייתכנו שינויים , במהלך המסלול בהתאם למזג האויר, הפסטיבלים ואתרי הלינה.
הדפסה
פריחת הדובדבן - טיול מאורגן ליפן
פסטיבל פריחת הדובדבן

פסטיבל פריחת הדובדבן נפתח ביפן עם בוא האביב, כשהפריחה הוורודה-לבנה מופיעה במלוא תפארתה. בתקופה זו כל יפן על תושביה ותייריה חוגגת מתחת לעצי הסאקורה הפורחים. מה מקור ההערצה של היפנים לפריחת הדובדבן ואיך היא משתקפת בראי ההיסטוריה? איך ואיפה חוגגים את הפסטיבל ביפן? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
יפן - הפסטילים שלא תרצו להחמיץ
יפן חוגגת - 7 פסטיבלים יפניים שלא תרצו להחמיץ

ליפנים יש יותר פסטיבלים מאשר ימים בשנה. ריכזנו כאן שבעה מהפסטיבלים המוזרים והיפים ביותר במדינה הרחוקה. חלקם רבי משתתפים וכלל ארציים, חלקם מקומיים וקטנים, וכולם כולם מהווים מחזות מדהימים לצפייה.
קרא עוד
יפן אל מול המערב - מפגש תרבותי מרתק
יפן והמערב

טיול ביפן מזמן מפגש מרתק לא רק עם נופים ואתרים אלא גם עם היסטוריה ותרבות, שהשלכותיהן משתקפות בבני העם היפני, ביחסם כלפי אנשי המערב בכלל והתיירים בפרט. איך הדבר בא לידי ביטוי?? בכתבה הבאה ננסה לענות על "החידה" התרבותית הזאת.
קרא עוד
דת ביפן - יש חיה כזו?
דת ביפן - יש חיה כזו?

יפן היא ארץ מיוחדת, והגישה כלפי דת ביפן מיוחדת לא פחות. מהן הדתות המרכזיות במדינה? איך ניתן להבחין בין מקדשי שינטו למקדשים בודהיסטים, וכיצד החילוניות והסינקרטיזם משולבים בחיי היום יום של היפנים? על כל אלה בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן

מאת החברה הגיאוגרפית

ליפן היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על יפן.
קרא עוד
הפתעה יפנית ושמה קיוטו - טיול מאורגן ליפן
הפתעה יפנית ושמה קיוטו

בתוך יפן הגדולה, בין הערים הומות האדם ולצד הבשורות הטכנולוגיות שהמדינה הזו מייצרת, נמצאת הפתעה ושמה קיוטו – עיר מיוחדת במינה. מה מאפיין אותה? מה מייחד אותה ולמה כדאי להקדיש לה כמה ימים של טיול? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
אתרים נבחרים ביפן
אתרים נבחרים ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר ביפן? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר יפן, מטוקיו, עיר הבירה המרתקת, המשלבת מסורת וקידמה, ועד אל הרי האלפים היפניים, החוצים את האי הונשו, האי המרכזי בארכיפלג היפני.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל ביפן
מידע שימושי למטייל ביפן

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ביפן אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
תרבות האוכל ביפן
אוכל ביפן - היסטוריה, תרבות וגיאוגרפיה בצלחת

מה מיוחד באוכל היפני? כיצד הוא מושפע מהגיאוגרפיה של יפן ואיך התפתח לאורך שנים של תמורות היסטוריות? מה מאפיין את תרבות האוכל היפנית? על שאלות אלו ואחרות נענה בכתבה שלפניכם, הכינו את בלוטות הטעם.
קרא עוד