טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

טיול למונגוליה עם החברה הגיאוגרפית

טיול לסיביר ומונגוליה - 13 יום - טבע בתולי ואינסופי

המזרח הרחוק
טיולים מאורגנים
13 ימים / 11 לילות

סיביר, היא רוסיה האסייתית, צברה לאורך השנים מוניטין מפוקפק כחבל ארץ מבודד וקפוא וכיעד להגליית אסירים. אך סיביר היא גם ארץ נופי בראשית: נהרות גדולים, אגמים רבים ויערות אינסופיים. הטיול מתרכז באזור הפנינה – ימת בייקל (Baikal), האגם העמוק והעתיק ביותר בעולם, שמימיו הצלולים ניזונים מלמעלה מ-300 נהרות, ומהווים 20% מכלל המים המתוקים בעולם.
סביב בייקל מתרחש זה מאות שנים מפגש תרבותי מרתק בין מזרח ומערב, רוסים ומונגולים, נוצרים עם נזירים בודהיסטים ושמאנים.
מדרום לבייקל שוכנת מונגוליה – ארצם הנצחית של הנוודים, שפעם חברו יחד כדי להקים את האימפריה הגדולה בהיסטוריה, והשפעתם ניכרת עד היום גם על סיביר. עד היום מאכלסים הנוודים את הערבות האינסופיות, נודדים עם עדריהם וחיים באוהלים מסורתיים בלב טבע בלתי נגוע.
במהלך הטיול נטייל בטבע הבתולי האינסופי, נגיע לכפרים מבודדים ומרתקים, נשוטט על גדות אגם בייקל ונשוט בו, נפגוש בני עמים ודתות שונים, נפגוש את שרידי היהדות בסיביר וכמובן נטעם ממטעמי המטבח המקומי.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

למה עם הגיאוגרפית?
 • קבוצות מטיילים קטנות ואיכותיות – עד 28 מטיילים
 • המדריכים שלנו נבחרים בקפידה ומובילים בתחומם
 • מסלולים מוקפדים, הנבנים מתוך היכרות מעמיקה עם המקום
 • בתי מלון מצוינים במיקום מעולה
מה עושה את ההבדל?
מסלול הטיול
ימים
1-2
ת"א - מוסקבה - אירקוטצק - ליסטביאנקה - אירקוטצק

נצא בטיסה דרך מוסקבה, בירת רוסיה, אל העיר אירקוטצק (Irkutsk) במזרח סיביר. סיביר, ששמה עורר במשך שנים רבות צמרמורת, מהווה כ-75% משטח רוסיה, וטיסת הפנים ארוכה ממחישה מעט את גודלו הבלתי-נתפס של חבל- ארץ זה.

ננחת באירקוטצק למחרת בבוקר. לאחר ארוחת בוקר ניסע למפגש ראשון עם אגם בייקל. בדרך נבקר במוזיאון העץ הפתוח טאלטסי (Taltsy) המציג דגמי בתים ומוצגים היסטוריים מכל רחבי סיביר. נמשיך אל העיירה ליסטביאנקה (Listvianka) שעל חוף האגם, נאכל ארוחת צהריים מול האגם ונטעם את האוֹמוּל, דג הגדל רק בבאיקל ונחשב למעדן מקומי. נעפיל ברכבל פתוח לגבעת צ’רסקי (Chersky) לתצפית על בייקל ועל החיבור לנהר אנגרה- הנהר היחיד המנקז את האגם העצום. לקראת הערב נחזור לאירקוטצק.

לינה באירקוטצק

יום 3
אירקוטצק - באיקל - האי אולחון

נצא לסיור באירקוטצק, בירת סיביר המזרחית שהוקמה במאה ה-17. נבקר בכנסיות ססגוניות ובאזור בתי העץ הסיביריים היפים. לכאן הוגלו בזמנם בעיקר אינטלקטואלים ואנשי רוח שהפכו את העיר לתוססת ומלאת חיים. לפני הצהריים ניסע לכפר הבוריאטי אוסט- אורדה (Ust- Orda), נאכל ארוחת צהריים בוריאטית טיפוסית ונצפה במופע שמאנים. נמשיך לכיוון האגם ואחר-הצהריים נחצה באמצעות מעבורת אל האי אולחון (Olkhon), האי הגדול ביותר באגם באיקל ומקום קדוש עבור האוכלוסייה המקומית. ניסע אל הכפר חוז’יר (Khuzhir), הכפר הגדול באי, ושם נלון.

לינה בחוז’יר

יום 4
האי אולחון

היום נצא לטיול רכוב ברחבי האי, להיכרות עם הנופים הטבעיים והתרבותיים שבו. רבים מתושבי האי אולחון הם בוריאטים (עם מונגולי), ובוריאטים רבים רואים בו מקום רוחני חשוב, עולים אליו לרגל ומקיימים טקסים שאמנים. סמוך לחוז’יר נמצא סלע השמאנקה, שנחשב לאחד המקומות הקדושים ביותר באסיה. בצפון האי, שאורכו 72 ק”מ, נמצא כף חובוי (Khoboi, “ניב החיה”): מצוקים דרמטיים, שעוצבו על ידי הרוח, השמש והזמן, ונופלים אל מימי המפרץ. זהו האזור העמוק ביותר של האגם, ולנופי האגם כאן יש עוצמה יוצאת-דופן.

לינה בחוז’יר

יום 5
חציית האגם- האי אולחון - ארכיפלג אושקני - מפרץ צ'יבירקוי - אוסט ברגוזין

הבוקר נעלה על סירה מהירה ונחצה את אגם בייקל לרוחבו. נשוט לאיי אושקני (Ushkani) שבשמורת זבאיקלסקי (Zabaikalsky). השמורה לחופו המזרחי של אגם בייאקל במרכז הרפובליקה הבוריאטית, במורדותיו המערביים של רכס בארגוזין, וחצי האי סביאטוי נוס (Svyatoy Nos), ומוגדרת כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. באיים מושבת כלבי-ים אנדמיים לבייאקל, נרפה (Nerpa), המין היחיד של כלבי-ים שחי במים מתוקים. אחר-הצהריים נמשיך למפרץ צ’יבירקוי (Chivirkuyskiy) המוקף יערות סיביריים אינסופיים, ולמעיינות החמים שבמפרץ זמיינאיה (Zmeinaya). בערב נעגון בחוף המזרחי של בייקל, השייך לרפובליקת בוריאטיה, וניסע לעיירה אוסט בארגוזין (Ust- Barguzin) הממוקמת במוצא נהר ברגוזין.

לינה במלון באוסט-ברגוזין

יום 6
אוסט בארגוזין - בקעת בארגוזין

היום נתחיל להכיר את צדו המזרחי, והאסייתי יותר, של אגם בייקל. יום של טיולים בבקעת בארגוזין הרחבה והמסולעת, והמשופעת במעיינות טבעיים. ניסע לכפר ברגוזין (Barguzin), מקום הולדתו של משה נובומייסקי, מייסד מפעלי ים המלח, ונסייר בבית הקברות המקומי. נמשיך לאורך צידה המזרחי של הבקעה וכמנהג המקומיים נעלה לרגל דרך היער לאתרים קדושים לבוריאטים, הן הבודהיסטים והן השמאנים. נחזור לאוסט בארגוזין בדרך נופית יפה לאורך הבקעה ודרך כפרים מקומיים מבודדים. הלילה נחווה חוויה סיבירית אמיתית בלינה בבתי אירוח של משפחות מקומיות.

לינה בבתי תושבים מקומיים

יום 7
אוסט ברגוזין - אולן אודה

נצא בבוקר דרומה לאורך החוף המזרחי של בייקל, לכיוון העיר אולן אודה (Ulan Ude), בירת הרפובליקה הבוריאטית. בדרך נעצור למספר תצפיות אחרונות על האגם, ואז נמשיך לביקור במנזר הבודהיסטי החשוב ברוסיה, איבולגינסקי דצאן (Ivolginsky Datsan), המשמש גם כמרכז לימודים בודהיסטי. נבקר בכפר המאמינים הישנים שאבותיהם גלו לכאן בסוף המאה ה-17 עקב שורה של רפורמות שיזמה הכנסייה הרוסית האורתודוכסית. המתנגדים לרפורמות, הם המאמינים הישנים, נאלצו לגלות לסיביר, ושם בסוף העולם יכלו לשמר אורחות חייהם ואמונתם. בכפר נבקר במוזיאון, נאכל ארוחת ערב כולל המשקה המקומי, ונראה מופע פולקלור של אנשי הכפר בתלבושות צבעוניות, שרים שירים מסורתיים בהרמוניה ייחודית. לאחר המופע ניסע לאולן אודה, המתגאה בין השאר בפסל ראשו של לנין הגדול בעולם.

לינה באולן אודה

יום 8
אולן אודה - אדזאגט, מסורות בוריאטיות

בבוקר נבקר בכפר הבוריאטי אזאגט (Adzagat), שם נכיר את אורחות חייהם של התושבים. נפגוש לאמה (מורה) בודהיסטי בוריאטי, נבקר במוזיאון המוקדש ללאמה מקומי שהיה מורו של הדלאי לאמה ה-13, ונתארח לארוחת צהריים מקומית בה נכיר את סודות המטבח הבוריאטי, נלמד על משק הבית הכפרי ונתנסה במשחקים מסורתיים. נחזור לעיר ונסייר בשוק המקומי, נתחכך עם המקומיים ונקבל הצצה לחיי היומיום של הבוריאטים.

לינה באולן אודה

יום 9
אולן אודה - הרכבת הטרנס - מונגולית - אולן באטר

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע לתחנת הרכבת, ונצא לנסיעה ארוכה במרחביה סחופי- הרוחות של סיביר לאולן באטר (Ulaan Baatar), בירת מונגוליה. מונגוליה, ארץ הנוודים האחרונה בעולם, הייתה ביתם של לוחמים ופרשים קשוחים שבזזו וכבשו ערים מהנהר הצהוב במזרח ועד הדנובה במערב. כשיעלה השחר, יקבלו את פנינו הערבות של מונגוליה, ביתם של הנוודים, שילוו אותנו בדרכנו עד שנגיע לאולן באטר הבירה. אולן באטר היא מטרופולין בלב הערבה, וזה לצד זה מתקיימים בה בנייני בטון לצד גרים (אוהלים מסורתיים), ונעים בה גמלים לצד אופנועים ומכוניות חדישות.

הנסיעה ברכבת כוללת תהליך חציית גבול מייגע (כפוף לשינויים).

לינה ברכבת הטרנס- מונגולית

יום 10
אולן באטר

נגיע לאולן באטר בשעת בוקר מוקדמת, ניסע למלון לארוחת בוקר והתרעננות, ולאחריה יום סיור בעיר: נבקר באנדרטת זאיסן שנבנתה לזכר החיילים הסובייטים שנהרגו במלה”ע ה-2, בארמון החורף של החאן המונגולי האחרון, ובמנזר גנדן – מהגדולים והחשובים במנזריה של מונגוליה, ובו מעל 500 נזירים. שמו המלא של המנזר הוא גנדנטגצ’ינלן (Gandantegchinlen), ומשמעותו היא ‘המקום הגדול של האושר המושלם’.

ארוחת ערב בסגנון בר-בי-קיו במסעדה מקומית.

לינה באולן באטר

יום 11
פארק טרלז'

היום נצא בעקבות הנוודים של מונגוליה אל הפארק הלאומי טרלז’ (Terelj), המציע טיולים בין גבעות חשופות של ערבות עשב ליערות מחטניים המאפיינים אזורים אלה של מונגוליה. נחזה בתצורות סלע מופלאות, נפגוש משפחת נוודים על עדריהן הגדולים, נלמד לירות בחץ וקשת, ונלון בגר (אוהל) מונגולי מסורתי. ארוחות בוקר, צהריים וערב כלולות.

לינה באולן באטר

יום 12
אולן באטר

נהנה בבוקר מטיול אחרון בפארק, ולקראת הצהריים נשוב לאולן באטר. בדרך נבקר בפסל המודרני הענק של ג’נגיס חאן הרכוב על סוס, ועם שובנו לעיר נצא לסייר ברובע הגרים (Ger district), שכונת אוהלים מסורתית מסופחת לעיר ההומה. בערב ניפרד מאולן באטאר במופע פולקלור מסורתי וארוחת ערב.

לינה באולן באטר

יום 13
אולן באטר - מוסקבה - ת"א

בבוקר ניסע לשדה התעופה של אולן באטר לטיסה למוסקבה וממנה טיסה חזרה לת”א. הגעה לת”א אחה”צ.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים

כרגע לא מתוכננים תאריכי יציאה למסלול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

המחיר כולל
 • טיסות: טיסות בינלאומיות פלוס טיסת פנים (מוסקבה- אירקוטצק) כמפורט בתכנית.
 • לינה: במלונות מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה, לילה אחד בבתי תושבים מקומיים, לילה אחד בגר מונגולי ולילה אחד ברכבת (בתאים של ארבעה).
 • כלכלה: חצי פנסיון.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים בהתאם לגודל הקבוצה, שיט ורכבת כמפורט בתכנית. הרכבת על בסיס לינה של ארבעה נוסעים בתא.
 • מופע פולקלור.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים על פי הצורך.
 •  דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו”ל עפ”י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • הוצאות אישיות (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד’).
 • ארוחות נוספות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות למחיר
 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת מחיר ליחיד בחדר: $330 (למעט בברגוזין ובגר (אצל מקומיים, בגר ובמלון בברגוזין – אין אפשרות לחדרי סינגל). התוספת כוללת תא יחיד ברכבת.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע”מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו”ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).
הערות כלליות
 • עקב שינויים תכופים בלוח הטיסות לרוסיה ובתוכה, ייתכנו שינויים במסלול הטיול ובאורכו.
 • רמת המלונות בסיביר נמוכה משמעותית מרמת המלונות במוסקבה ובסנט פטרבורג, ובוודאי מרמת המלונות במערב. ניתנים המלונות הטובים בנמצא. רמת הלינה ברכבת בסיסית, באוסט בארגוזין לנים בבתי משפחות, ובפארק טרלז’ לנים באוהל מונגולי מסורתי המיועד לתיירים.
 • בחלק מהמלונות אין מעליות ואין שירותי סבלות.
 • רמת הארוחות ברוסיה אינה כמו זו המוכרת לנו, ויש לקחת זאת בחשבון. אנא, קבלו זאת ברוח טובה, וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול וההיכרות עם הארץ בה מטיילים.
 • אשרות כניסה: לא דרושות אשרות כניסה לרוסיה ולמונגוליה.
כדאי לקרוא