טיול לארגנטינה, צ'ילה וברזיל - 20 יום - דרום היבשת בחגיגות היאמנג'ה

טיול לארגנטינה, צ'ילה וברזיל - 20 יום - דרום היבשת בחגיגות היאמנג'ה

דרום אמריקה
20 ימים
17 לילות

מדי שנה, בתחילת חודש פברואר, חוגגים תושבי שכונת ריו ורמליו בעיר סלבדור שבצפון-מזרח ברזיל את חגה של היאמנג'ה, אלת הים השוכנת במעמקי האוקיינוס. האמונה באלה הגיעה יחד עם העבדים שהובאו מאפריקה, והחגיגות לכבודה נשמרות גם היום, בעיקר אצל מי שפרנסתם קשורה בים. ביום החגיגות אלפי אנשים לובשים בגדי חג ונושאים מנחות כמו סלסילות עם פרחים, בשמים, תכשיטים ועוד, הנשלחות על פני המים בתקווה שהאלה תשמח לקראתן ותרגיע את גלי האוקיינוס.

החגיגות המיוחדות האלה, שמשלבות בין השורשים אפריקאים למסורות מקומיות, מוסיפות נדבך ייחודי לטיול שלנו בארגנטינה, צ'ילה וברזיל. הטיול עובר בערים נפלאות, כמו בואנוס איירס, סלבדור וריו, ודרך כמה מפניני הטבע היפות ביותר ביבשת. בין השאר מטיילים בנופים החלומיים של פטגוניה, משני עברי הגבול – באזור האגמים, בשמורת מגדלי הפיינה, בפיורדים ובשדות קרח. נופים שונים לחלוטין מצפים לנו במפלי האיגוואסו האדירים, המוקפים בצמחייה טרופית עבותה. הדעות חלוקות איזה צד של המפלים יפה יותר, הארגנטינאי או הברזילאי – תוכלו להחליט בעצמכם בתצפיות על המפלים משני הצדדים. אחרי השתתפות בחגיגות היאמנג'ה בסלבדור, מסיימים בכמה ימים בריו דה ז'נירו, העיר שאין שניה לה בעולם.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | ת"א - אירופה - בואנוס איירס

נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה אל בואנוס איירס, המכונה  "פאריס של דרום אמריקה". עם ההגעה בשעות הבוקר של היום השני נצא לסיור ראשוני בעיר ונתחיל את ביקורנו בכיכר הראשית של העיר – כיכר מאי, שם נראה את הארמון הנשיאותי מסוף המאה ה-19, המכונה "קאסה רוסדה"  (Casa Rosada)בשל החזות הוורודה שלו. במרכז הכיכר עומד המונומנט לכב' ה-25 במאי 1810, היום בו פרצה מלחמת העצמאות הארגנטינאית. ממול הכיכר ניצבת הקתדרלה המרשימה, בנויה בסגנון נאו קלאסי. משם נמשיך ונחצה את שדרות ה- 9 ביולי ,השדרות הרחבות בעולם, ונגיע לביקור בבית הקברות המפואר בשכונת ריקולטה, בו נמצאת אחוזת הקבר של אוויטה פרון.

לינה בבואנוס איירס

יום 3 | בואנוס איירס - ברילוצ'ה

בבוקר ניסע אל שדה התעופה ונטוס לברילוצ'ה, מרכז אזור האגמים הארגנטינאי. ברילוצ'ה היא עיירת נופש הררית עם חזות שוויצרית, המפורסמת בזכות פארק הלאומי נאוול הוואפי (Nahuel-Huapi) ובתעשיית השוקולד הביתי. מיקומה של ברילוצ'ה, בין אגמים עמוקים וכחולים, הרים נישאים, קרחונים ועצי מחט, מאפשר טיולים יפהפיים בחיק הטבע. עם ההגעה נצא למה שמכונה "הסיבוב הקטן" של ברילוצ'ה, מסלול מקסים המתפתל לאורך אגם נאהול הואפי. בדרך נעלה ברכבל אל הר קמפנריו משם נצפה בנוף הרי האנדים והאגמים.

לינה בברילוצ'ה

יום 4 | הר הטרונדור

היום ניסע לטיול למרגלות הר הטרונדור, ההר שמשמעו "ההר הרועם", הוא הגבוה ביותר באזור- 3,554 מטר גובהו.

נצא לטיולי הליכה קצרים ונגיע לנקודות תצפית מרהיבות על אגם מסקארדי. לקראת הצהרים נגיע לבסיס הר הטרונדור שם נצפה בתופעת טבע מיוחדת, "הקרחון השחור" ( (Ventisquero Negro. זהו קרחון שנצבע בשחור בשל הפעילות הוולקנית שהתרחשה באזור בעבר הרחוק.

לינה בברילוצ'ה

יום 5 | ברילוצ'ה - חציית האגמים לצ'ילה עד לפוארטו ואראס

היום נשוט באגמי האנדים היפים. נחצה (ברכב ובסירה) את רכס האנדים בין יערות ביניהם חבויים אגמים ולגונות בשלל גווני הכחול, טורקיז וירוק. נעבור את הגבול בין ארגנטינה לצ'ילה בפאוז'ה (Peulla), ומשם נשוט לפטרואה (Petrohue) אשר על שפת אגם כל הקדושים (Lago todos los Santos). נבקר במפלי פטרואה השוצפים, נהנה מטיול קצר באזור ונעצור בנקודות תצפית מרהיבות על הר הגעש אוסורנו. משם ניסע לפוארטו ואראס – עיירה יפיפייה היושבת על אגם ינקיוואה ללינה.

לינה בפוארטו ואראס

יום 6 | פוארטו ואראס – פוארטו מונט – פוארטו ארנס

הבוקר נהנה עוד קצת מניחוח הקסם של אזור האגמים הצ'יליאני כשנטפס על בסיס הר הגעש אוסורנו (מותנה במזג האוויר) ממנו נשקפים נופיה המרהיבים של פטגוניה. לאחר הביקור נמשיך אל שדה התעופה בפוארטו מונט, ונטוס אל פונטה ארנס, העיר הדרומית ביותר בצ'ילה ואחד האזורים האורבניים היחידים בפרא של דרום פטגוניה .עם ההגעה ניסע אל המלון.

לינה בפונטה ארנס

יום 7 | פוארטו ארנס - שייט לאי מגדלה - פוארטו נטאלס

השכם בבוקר נצא לשייט אל האי מגדלנה (השייט אינו פרטי. קיום השייט מותנה בתנאי מזג האוויר) זהו אי השוכן במצרי מגלן שתושביו היחידים בעונה זו הם עשרות אלפי פינגווינים. נגיע אל האי ונרד מהספינה להסתובב עד כדי מרחק נגיעה בין המוני הפינגווינים המקננים בתקופה זו. בתום השייט נתחיל בנסיעה בערבות פטגוניה אל עבר פוארטו נטאלס.

לינה על גדות הפיורד 'אולטימה אספרנזה' במלון ייחודי

יום 8 | שייט על פיורד התקווה האחרונה והקרחונים סרנו ובלמסדה

בבוקר ניסע אל המזח הקטן שנמצא בקרבת המלון ונצא בשייט (לא פרטי) על פיורד "התקווה האחרונה" אל עבר קרחון "סרנו" הנמצא בחלקו הדרומי של הפארק הלאומי "טורס דל פיינה".  בדרך נוכל לצפות בכלבי וקומורנים ונהנה מנוף הפארק הנשקף מרחוק. עם ההגעה נצא להליכה בין העצים שלפתע יתגלו לפנינו הקרחון המרשים. בדרכנו חזרה נעצור בחווה מקומית לארוחת צהרים ולאחריה נשוב חזרה לפוארטו נטאלס.
לינה על גדות הפיורד 'אולטימה אספרנזה' במלון ייחודי

יום 9 | שמורת מגדלי הפיינה

היום נצא ליום טיול מלא בפארק המפורסם  של פטגוניה , הפארק הלאומי "טורס דל פיינה" .נטייל בן שבילי הפארק ונראה את מגדלי הגרניט האדירים, המכוסים ב"כובעים" של סלעים מטמורפיים, מזדקרים מעל סביבה עתירת קרחונים, יערות עד ואגמים תכולים כשמו של המקום Paine – כחול. בערב נחזור לבית המלון.

לינה על גדות הפיורד 'אולטימה אספרנזה' במלון ייחודי

יום 10 | חזרה לארגנטינה - קלפטה

בבוקר ניסע צפונה ונחצה חזרה את הגבול לארגנטינה. לאחר נסיעה במדבר הפטגוני, נגיע אל קלאפטה (Calafate) עיירה פטגונית חביבה הקרובה אל אגם ארחנטינו. נגיע בשעות אחר הצהריים ונהנה מנוף סוף העולם ואגם ארחנטינו.

לינה בקלפטה

יום 11 | שייט קרחונים

בבוקר נצא לשייט אל הקרחונים הגדולים הנשפכים משדה הקרח הצפוני לאגם ארחנטינו. נשוט לקרחונים, נצפה בקירות הקרח המתנשאים, נשברים וממלאים את האגם בגושי קרח צפים. לאחר החזרה מהשייט, נבקר בבר הקרח, זהו חדר עשוי קרח, כולל הרצפה, בר, קירות, ספסלים ופסלים. נקבל כפפות ומעיל חם, ונהנה ממשקה אלכוהולי באווירה קרה ומשכרת. כמו כן, נקדיש זמן לנוף היפהפה והמגוון שסובב את המוזיאון.

לינה בקלפטה

יום 12 | קרחון פריטו מורנו – בואנוס איירס

בבוקר ניסע לבקר בקרחון פריטו מורנו (Perito Moreno),"הקרחון המתנפץ", החוצה את אגם ארחנטינו. זהו הקרחון היבשתי הפעיל הגדול בעולם והתופעה הקרחונית היפה ביבשת. נגיע עד למרפסות הקרובות ביותר שצופות על הקרחון, מהן נוכל לראות ולשמוע את הקרחון נשבר בקולות רעם אדירים. לאחר הסיור ניסע לשדה התעופה ונטוס לבואנוס איירס.

לינה בבואנוס איירס

יום 13 | בואנוס איירס

היום נמשיך את סיורנו בעיר. נבקר בשכונת לה בוקה הצבעונית, הרחוב המפורסם ביותר הוא הקמיניטו (Caminito) שם לפי המסורת נולד הטנגו. ברחוב נראה רקדנים חובבים המטופפים בעקביהם לצלילי הטנגו. בכול פינת רחוב יושבים נגני הבנדוניון האקורדיון הארגנטיני המקורי – ומנעימים את זמנם של עוברי האורח בנעימות נוסטלגיות. נהלך במדרחוב פלורידה, נבקר באנדרטה לזכר מלחמת פוקלנד ובאתר השגרירות הישראלית הישנה.

בערב נצא למופע טנגו מקומי.

לינה בבואנוס איירס

יום 14 | בואנוס איירס - מפלי האיגואסו, הצד הארגנטינאי

בבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס צפונה לשמורת מפלי האיגואסו הנמצאים במשולש הגבולות של ארגנטינה, ברזיל ופרגוואי. עם הנחיתה נצא לביקור בצד הארגנטינאי של המפלים. נסייר בשבילי השמורה, נחצה גשרים מתחת למפלים שוצפים ונראה את הצמחייה הטרופית העשירה ואת שלל הפרפרים הצבעוניים. נגיע למפל גרון השטן, הלב של המפלים.

אחרי הביקור נחצה את הגבול לברזיל ללינה.

לינה בפוז דו איגואסו

יום 15 | מפלי האיגואסו, הצד הברזילאי - סלבדור

הבוקר ניסע לביקור בצד הברזילאי של מפלי האיגואסו, נטייל בשבילי השמורה ונהנה ממבט פנורמי של המפלים. בהמשך היום נצא לשייט קצר וסוער על גבי סירה שתיקח אותנו הכי קרוב שאפשר אל המפלים. בתום השייט נבקר בפארק הציפורים המיוחד הנמצא ליד השמורה. בסופו של יום מלאי חוויות ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל סלבדור, בירת ברזיל לשעבר ולב התרבות האפרו ברזילאית. לכאן הגיעו ספינות העבדים שנשלחו מאפריקה למכרות הזהב ולמטעי הסוכר, הקקאו והקפה. כיום, סלבדור היא מרכז המוסיקה, הריקוד והקצב של ברזיל. עם ההגעה, ניסע אל המלון ללינה.

לינה בסלבדור

יום 16 | סלבדור: חגיגות היאמנג'ה

היום הוא יום חגה של יאמנג'ה – אלת הים. בבוקר ניסע ל"ריו ורמליו" (הנחל האדום) השכונה בה נערכים הטקסים. נהלך ברחובות העטופים באווירת החגיגות עם המוני המאמינים ונצפה בהם מכינים את המנחות השונות. כיאה לברזיל, הכל מלווה במוסיקת סמבה, "פוהו" (מוזיקה טיפוסית צפון ברזילאית) תופים, וקצב. לקראת הצהריים נעזוב את השכונה ולך להתחיל את סיורנו בעיר. נסיים בנמל של העיר שם נעלה על סירה ונשוט חזרה אל ריו ורמליו, כאשר עכשיו נגיע אליה מכיוון הים ונצפה במאמינים ובסירות היוצאות עמוסות זרי פרחים ללב ים להגיש את המנחות ולרצות את האלה (זאת בכדי שתחזיר את הדייגים בשלום לביתם).
*ההפלגה תלויה באישור הרשויות המקומיות שלא תמיד מאפשרות לסירות פרטיות להיכנס למפרץ.

לינה בסלבדור

יום 17 | סלבדור - ריו דה ז'נירו

היום נצא לטיול באתרים החשובים של העיר הצבעונית והתוססת: בכנסיית סניור דו בונפים, בנמל הדייגים, במגדלור השומר על פתח המפרץ ובשוק עבודות היד. נמשיך אל אזור הפלוריניו הקולוניאלי, ששוקם על ידי אונסק"ו, ובו נטייל בין הכנסיות הרבות, רחובות הומי אדם , בארים, מסעדות ואוירה. בשעות אחה"צ, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל ריו דה ז'נירו.

ריו נמצאת באזור הדרום מזרחי של ברזיל, על שפת האוקיינוס האטלנטי ונחשבת ליעד תיירותי עיקרי, בשל האטרקציות המפורסמות שבה. חופי קופהקבנה, פסל ישו שעל הר הקורקובדו והר הסוכר, הם חלק מהאטרקציות שהעיר מזמנת למבקריה. עם ההגעה ניסע אל המלון.

לינה בריו דה ז'נירו בשכונת קופהקבנה על קו החוף

יום 18 | ריו דה ז'נירו

הבוקר נצא לביקור במרכז העירוני של ריו. נסייר בשדרות ריו ברנקו, שם נראה את מנזר סאו בנטו והקתדרלה של ריו . ניכנס ונשוטט בסמטאות היוצאות מהשדרה ונגניב מבט לחיים המקומיים. ממרכז העיר נמשיך אל הר הסוכר, שם נעפיל ברכבל ונגיע לכמה מנקודות התצפית המרהיבות ביותר שיש על העיר.

לינה בריו דה ז'נירו בשכונת קופהקבנה על קו החוף

ימים 19-20 | ריו דה ז'נירו – אירופה - ת"א

בבוקר יום 19 ניסע להר הקורקובדו, שעליו נמצא אחד הסמלים המוכרים ביותר של העיר – פסלו של ישו פורש ידיו על העיר . לאחר מכן (וככל שיתיר לנו הזמן) נמשיך לסיבוב אחרון בעיר בין החופים של קופהקובנה ואיפנמה. לקראת הצהריים (ועפ"י שעת הטיסה) ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה (דרך אירופה). הגעה לתל אביב צפויה ביום ה- 20 בשעות הצהריים.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
18/01/2006/02/20דן גזית$8,871$119$8,990
דן גזית
בוגר קורס מדריכי טיולים של החברה הגיאוגרפית, מדריך טיולים בדרום אמריקה ובספרד, בלשן בהשכלתו, מטייל בנשמתו, וסקרן בזמנו החופשי. דובר אנגלית, ספרדית, צרפתית ופורטוגזית, טייל ברחבי אמריקה הלטינית ובאירופה, וחצה את סיביר ומונגוליה ברכבת. אחרי 3 שנים של מגורים ועבודה בברצלונה...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת מחיר לחדר יחיד: $1,680
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ (מעט ממיסי הנמל בדרום אמריקה משולמים במקום).
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • טיסות פנימיות כמפורט בתכנית.
 • לינה: בבתי מלון בדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ו- 10 ארוחות נוספות (ערב או צהריים). הארוחות אינן כוללות שתייה.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית: באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל עפ"י התכנית המפורטת.
 • הדרכה: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות וכיוב').
 • ארוחות נוספות שאינן כלולות.
 • ביטוח רפואי ומטען. (מומלץ להנפיק מיד עם ההרשמה לטיול).
 • משקל עודף בטיסות בינ"ל ופנים (בהתאם לחוקי חברת התעופה).

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
אתרים נבחרים בדרום אמריקה - מדבר אטאקמה בצ'ילה
דרום אמריקה שאולי עוד לא ראיתם

דרום-אמריקה היא יבשת מדהימה והמבחר בה עצום – מדינות שונות, ערים, כפרים ומקומות שהטבע מתקיים בהם כמעט באין מפריע. אם אתם מתכננים לצאת לטיול בדרום אמריקה, היכנסו וקראו על היעדים שלא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בברזיל
מידע שימושי למטייל בברזיל

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בברזיל אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בצ'ילה
מידע שימושי למטייל בצ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בצ'ילה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
הקרנבלים של דרום אמריקה
הקרנבלים של דרום אמריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

השתתפות בקרנבל דרום אמריקאי, שאינו דומה לשום מסיבה שאנחנו, המערביים, מכירים, היא מסוג החוויות שאסור לוותר עליהן. קשה לעקוב אחר כל האירועים, אבל הנה לפניכם כמה מן הקרנבלים הכי מלהיבים ביבשת.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בטורס דל פיינה
מידע שימושי למטייל בטורס דל פיינה

מאת החברה הגיאוגרפית

הכינוי של פארק טורס דל פיינה הוא "היהלום של צ'ילה". מעטים המקומות בעולם שיכולים להתחרות עם יופיו של הפארק המופלא הזה. פסגות צוקי גרניט שמתנשאות לגובה 2,800 מטרים, מרחבים אדירים ויותר ממאה מיני ציפורים צבעוניות, כל אלה הם רק חלק זעיר מן המקום הייחודי הזה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בארגנטינה
מידע שימושי למטייל בארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בארגנטינה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
אתרים נבחרים בברזיל
אתרים נבחרים בברזיל

איפה כדאי לבקר בברזיל? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בברזיל, מריו דה ז'ניור התוססת ועד עולם החים המופלא של ביצות הפנטנל.
קרא עוד
הפנטנל בברזיל
הפנטנל בברזיל

מאת החברה הגיאוגרפית

חובבי בעלי חיים נוטים לתאר את הפנטנל כגן עדן מושלם. ביום אחד של סיור בפנטנל אפשר לפגוש לצד דגי פירניה, נחשי אנקונדה, מאות מיני ציפורים, אלפי פרפרים, אינספור פרחים, קופים, תוכים, נחשים וזוחלים, שיוצרים תיאטרון מרהיב, גם את הקפיברה – המכרסם הגדול בעולם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

לצ'ילה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה.
קרא עוד
בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה
בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה

מאת רענן בן בסט

בואנוס איירס – בין נובלה לטלנובלה מיהם תושבי בואנוס איירס? מה מאפיין את רוח העיר שהם חיים בה? אם תשאלו אותם, הם יאמרו בגאווה שמדובר בעיר אירופאית לחלוטין שחיה תרבות בלי הפסקה. אם תביטו מבחוץ, ייתכן שתזהו מורכבות גדולה יותר. רענן בן בסט, מדריך ישראלי בעיר, ומאוריסיו דימנט, יליד בואנוס איירס, ישבו לשיחת פינג-פונג בין נקודות השקפה על החיים ועל האנשים בבואנוס איירס.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ברזיל
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ברזיל

מאת החברה הגיאוגרפית

לברזיל היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ברזיל.
קרא עוד
עובדות מפתיעות על הקרנבל בברזיל
עובדות מפתיעות על הקרנבל בברזיל

חגיגות הקרנבל המפואר והזוהר בריו דה ז'נירו הן היהלום שבכתר עונת הקרנבלים בדרום אמריקה ובעולם כולו. קיבצנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על הקרנבל של ריו, וגם על קרנבלים נוספים ומעניינים ביבשת.
קרא עוד
מפלי האיגואסו בדרום אמריקה
מפלי האיגואסו בדרום אמריקה

כל מי שמטייל בדרום אמריקה לא יכול להתעלם מהם – מפלי האיגואסו המופלאים. מהו ייחודם? מה הופך אותם לאטרקטיביים ומתוירים כל כך? מה מאפיין את הצד הברזילאי ומה את הצד הארגנטינאי, ואיזו אגדה מלווה את סיפור היווצרותם? על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא בכתבה שלפניכם.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצ'ילה
אתרים נבחרים בצ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצ'ילה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בצ'ילה, משמורת טורס דל פיינה בפטגוניה, שבליבה מתנשאים גושי ענק של סלעי גרניט ועד אל אזור האגמים, מהאזורים היפים בצ'ילה ובדרום אמריקה כולה.
קרא עוד
טיולי חורף דרומית לקו המשווה
טיולי חורף דרומית לקו המשווה

כשבישראל שורר חורף, בחצי הכדור הדרומי הקיץ בשיאו. אם כך, זה הזמן לצאת לטיולים ליעדים הממוקמים בחלקו התחתון של קו המשווה. בכתבה שלפניכם כמה יעדים מעניינים שמומלץ לטייל בהם, במיוחד כשאצלנו קר וגשום.
קרא עוד
אתרים נבחרים בארגנטינה
אתרים נבחרים בארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בארגנטינה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בארגנטינה, מבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, המכונה 'פריז של אמריקה', ועד אל ארץ האש, בה נמצאת אושוואיה, העיר הדרומית ביותר בעולם.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה

מאת החברה הגיאוגרפית

לארגנטינה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על ארגנטינה.
קרא עוד