טיול לפרו ובוליביה 17 יום
צילום: מוטי סבאג

טיול לפרו, בוליביה ומדבר אטקמה בצ'ילה - 20 יום - נופי פרא ותרבויות עתיקות, כולל חגיגות קרנבל השטן באורורו

דרום אמריקה
20 ימים
18 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב – אירופה – לימה

נצא בטיסת בוקר ללימה, בירת פרו, הגעה לעיר בשעת ערב מוקדמת. לימה ממוקמת על חופו של האוקיינוס השקט ומשתרעת על פני העמקים בהם זורמים שלושה נהרות. כיום מתגוררת בלימה כשליש מאוכלוסיית המדינה. עם ההגעה ניסע אל בית המלון.

לינה בלימה

יום 2 | לימה - קוסקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול בעיר, נטייל במרכז הקולוניאלי העתיק של העיר ונבקר בכיכר המרכזית, כיכר סן מרטין, במנזר סאן פרנסיסקו ובמוזיאון לארקו הריירה  בו נראה את אחד האוספים הגדולים ביותר של קרמיקה פרה קולומביאנית.

אחר הצהרים ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל העיר קוסקו, בירת אימפריית האינקה העתיקה. העיר הוכרזה ב1983 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. עם ההגעה נצא להכרות ראשונית עם קוסקו .

לינה בקוסקו

יום 3 | קוסקו וסביבתה

הבוקר נצא לטיול רגלי בעיר , נגיע אל מרכז העיר שהוא כיכר פלאזה דה ארמס, לצד הכיכר נמצאת הקתדרלה הבנויה בסגנון בארוקי, נהלך בסמטאות הציוריות ונתחיל לחוש את העיר. נמשיך אל מקדש השמש קוריקאנצ'ה (Coricancha) – שכוסה בעבר בזהב, וכעת נותרו רק גילופי האבן, בהמשך היום נצא לסיור באתרים הסובבים את העיר, אתר העתיקות המרשים סקסאיוומאן זוהי מצודת- מקדש הבנויה מן האבנים המסותתות הגדולות ביותר בעולם, וטמבו מצ'אי – מרחצאות האינקה שם נובע המעיין קדוש שעל פי האמונה מעניק למתרחץ בו נעורי נצח.

לינה בקוסקו

יום 4 | כפרים בעמק הקדוש

היום נגיע אל הכפר מאראס, לביקור בטרסות המלחות של האזור, המספקות מלח לאזור כולו, נמשיך אל אתר הניסויים החקלאים של האינקה בכפר מוראי ונהנה מביקור ייחודי ומעניין בכפר מיסמינאי, שבו נראה את אורחות החיים המקומיים.

לאחר הביקורים, ניסע אל המלון שבעמק הקדוש.

לינה בעמק הקדוש

יום 5 | הכפר פיסאק ואויינטאיטמבו - אגואס קליינטס

היום נבקר בכפר פיסאק, נראה את השוק הססגוני בו מוכרים ירקות, פירות , דברי אומנות ועוד ועוד… נמשיך אל כפר אינקאי עתיק בשם אויינטאיטמבו, כפר קטן ומבודד שהיה מרכז אדמיניסטרטיבי אינקאי ושמר על צביונו המסורתי כבתקופה הפרה קולומביאנית. נבקר במקדש השמש האינקאי המשקיף על הכפר ועל העמק. משם נמשיך לתחנת הרכבת ונצא בנסיעה לאורך נהר האורובמבה עד לעיירה אגואס קליינטס.

לינה באגואס קליינטס

יום 6 | מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו

היום נעלה לאתר המפורסם ביותר בפרו, שם תתגלה בפנינו "העיר האבודה" – מאצ'ו פיצ'ו, אחד מהאתרים ההיסטוריים המרשימים ביותר בעולם. זוהי אחת מערי האינקה היחידות שנשארו כמעט בשלמותן ולא נהרסו על ידי הספרדים. בני האינקה הפיקו תועלת מפסגות הרי האנדים (2,430 מטר) ובנו מבנים מאבנים כבדות ומאסיביות החל מתחילת המאה ה-15, אולם אגדות מיסטיות ושמועות גרסו שהמאצ'ו פיצ'ו הוא מקום קדוש עוד מתקופות קדומות יותר. נסייר ברחבי האתר, נעלה לבקתת השומר לתצפית, נבקר במחצבה, במקדש שלושת החלונות ובאתר התצפיות של האסטרונומים הקדמונים. אחר הצהריים, נחזור ברכבת לקוסקו ללינה.

לינה בקוסקו

יום 7 | קוסקו – טיסה אל חוליאקה – פונו - אגם טיטיקקה

הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה אל חוליאקה, ממנה ניסע אל פונו. בדרך נעצור לביקור באתר הקבורה סיווסטאני, נראה מבני קבורה מונומנטלאםי שנבנו על ידי שבט הקולה מהמאה ה11.  בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע אל המלון השוכן על גדות אגם טיטיקקה.

לינה על גדות אגם טיטיקקה

יום 8 | האיים הצפים של האורוס – מעבר גבול לבוליביה – לה פז

היום נצא בשייט על אגם טיטיקקה אל האיים הצפים של בני האורוס, הבונים את בתיהם מקני הטוטורה. נטייל על האיים ובין התושבים ששומרים על מסורות העבר בצורת לבושם, גידוליהם ודרך חייהם. בתום השיט נשוב לפונו, נחצה את הגבול לבוליביה ונמשיך בנסיעה עד לעיר הבירה לה פז, הנמצאת בגובה של כ-3,800 מטרים מעל פני הים.

לינה בלה פז

יום 9 | לה פז ועמק הירח

הבוקר נצא לטיול בעיר לה פז, נבקר בכנסיות ובכיכר המרכזית, ברחוב המרכזי  Jaenבלב האזור הקולוניאלי, בשוק הענק ובחלקיו השונים: שוק המכשפות, שוק המבריחים, שוק התיירות. נבקר גם בעמק הירח – במורד העמק נמצא נהר ריו אבחו שכשמו כן הוא, הוא זורם למטה ויוצר עמק סחף מיוחד הנקרא  "עמק הירח". תוצרי הבלייה של עמק לה פז נערמו והמים שחתרו כאן, יצרו מראה של נוף ירחי. הקקטוסים שנראה מוסיפים למקום ממד של מקום מפלנטה אחרת.

לינה בלה פז

יום 10 | לה פז - אורורו

הבוקר נשלים את סיורנו בעיר. לאחר ארוחת הצהרים ניסע אל עבר העיר אורורו  ששמשה בעבר כעיר כורים ונמצאת בלב האלטיפלנו שבהרי האנדים. עם ההגעה לעיר נצא לסיבוב קצר לראות את העיר מתכוננת ליום המחרת .

לינה באורורו

יום 11 | קרנבל השטן

יום שכולו יוקדש לחגיגות קרנבל השטן , חגיגה המשלבת מסורת מקומית לצד פולחנים אינדיאנים עתיקים ואלמנטים שנשארו מתקופת הכיבוש הספרדי. נסייר בין האחוות הדתיות , נראה את להקות הרוקדים ונצפה בטקסים דתיים ובטקסי פולחן לשמש ולשטן.

לינה באורורו

יום 12 | אורורו – מדבר המלח של אויוני

בבוקר נפרד מאורורו שאט אט חוזרת לשלוותה ונתחיל בנסיעה אל עבר מדבר המלח והעיירה אויוני היושבת לפתחו של המדבר. במהלך הנסיעה נחלוף על פני כפרים מקומיים שנדמה כי הזמן עצר בהם מלכת . הגעה בשעת צהרים מאוחרת לאויוני .

לינה באויוני

ימים 13-14 | מדבר המלח והלגונות

ביומיים הקרובים נצא לטייל במישורי האלטיפלאנו הבוליביאני. ניסע בין לגונות בצבעי כחול ירוק ואדום כשאנו מוקפים בהרים והרי געש אשר פסגותיהם נושקות ל – 7,000 מ'. נבקר ב"אי הדג" בו קקטוסים ענקים בצורות משונות ובבית קברות לקטרי רכבת עייפים. ניסע במרחבי הסלאר, המלחה העצומה כשמאופק לאופק רק נוף המלח והשמיים המשתקפים בתוכו. נראה שקיעות וזריחות מרהיבות ונלון באכסניות נידחות באווירת סוף העולם.

לינה בבתי הארחה בסיסיים

יום 15 | מדבר המלח – גייזרים ומעיינות חמים – חציית הגבול לצ'ילה – אטקמה

הבוקר נצא אל לגונת קולורדה (הלגונה האדומה)  ,הגייזרים והמעיינות החמים של שמורת לה ראה , המעוניינים יוכלו לטבול במים החמים . נמשיך ללגונת וורדה (הלגונה הירוקה)  וממנה בנסיעה אל עבר מעבר הגבול עם צ'ילה אל העיירה סן פדרו דה אטקמה, נווה מדבר בלב מדבר האטקמה .

לינה בסן פדרו דה אטקמה

ימים 16-17 | אטקמה

ביומיים הקרובים נטייל במדבר אטקמה, שהינו המדבר הצחיח ביותר בעולם. נבקר באגם המלח Salar de Atacama המשמש מקום מחייתה של מושבת פלמינגו. נבקר באל טאטיו, אתר הגייזרים הגבוה בעולם הנמצא כ-4,300 מטר מעל פני הים. נבקר גם בכפר האנדי Machuca ששימש בעבר מקום מנוחה לשיירות הלאמות שנסעו בדרכי האינקה. ובלגונת Cejar  שההרים סביבו משתקפים במים הקרים .

לינה בסן פדרו דה אטקמה

יום 18 | אטקמה – סנטיאגו

הבוקר ניסע אל שדה התעופה, נטוס אל העיר סנטיאגו בירת צ'ילה, מרכז חיי הכלכלה והתרבות של המדינה. העיר ממוקמת בלב העמק המרכזי של צ'ילה ומתגוררים בה שליש מהאוכלוסייה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר, נבקר בפלאזה דה ארמס המיוחדת (הכיכר המרכזית) על בנייני הממשל שבה, בשוק הגדול של העיר Mercado Central  ונסיים בתצפית על העיר ורכס הרי האנדים מגבעת San Cristobal.

לינה בסנטיאגו

ימים 19-20 | סנטיאגו – מדריד – תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה ותחילת הדרך הביתה. נחיתה בת"א ביום שני בשעת ערב.

 

 

רוצים לדעת עוד על הטיול?
נעם סלע, מדריך הטיול, התארח באלפן ynet כדי לספר על הקרנבל שלא כדאי לכם לפספס.

לצפייה >
bolivia_ynet_october_2018

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
20/02/1911/03/19נעם סלע$7,878$117$7,995
נעם סלע
מדריך טיולים ליעדים שונים באמריקה הלטינית ולפורטוגל, האיים הקנריים, גיאורגיה ואיסלנד. לאחר שירות צבאי כלוחם בסיירת מובחרת, חרש נעם את דרום אמריקה כמוצ'ילר. חי שנה וחצי בקולומביה והתאהב לחלוטין בתרבות הלטינית, צליליה, ריחותיה, נופיה, פשטותה, שמחת חייה ובעיקר - באנשיה. פתח...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת ליחיד בחדר: $1,395.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינ"ל וטיסות פנימיות.
 • לינה: בתי מלון בדרגת תיירות ראשונה (הלינה בסאלאר היא ברמה בסיסית).
 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול, 5 ארוחות צהרים, 3 ארוחות ערב ,כלכלה מלאה בסלאר.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית באתרים המפורטים בתכנית על פי הצורך.
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 •  אשרת כניסה (ויזה) לבוליביה כ- $100 לתשלום במזומן במקום (יש צורך בדף ריק בדרכון).
 • ארוחות שאינן כלולות.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הטיול  מתנהל בגבהים של בין 3,000-4,500 מטרים. למי שחושב שיכולה להיות לו בעיה עם הגובה, אנא בדקו את הנושא עם רופא המשפחה.
 • יש להתעדכן מראש בלשכת הבריאות/מרפאת מטיילים לגבי חיסונים הנדרשים למדינה.
הדפסה
מידע שימושי למטייל בבוליביה
מידע שימושי למטייל בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בבוליביה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו

מאת החברה הגיאוגרפית

לפרו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

לצ'ילה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על צ'ילה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בפרו
אתרים נבחרים בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בפרו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בפרו, מאגם טיטיקקה העצום, השוכן בגובה 4,000 מטר מעל פני הים ולגדותיו כפרים ססגוניים ועד אל העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו, בעיר המסתורים שהוכרזה כאחד משבעת פלאי תבל.
קרא עוד
הקרנבלים של דרום אמריקה
הקרנבלים של דרום אמריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

השתתפות בקרנבל דרום אמריקאי, שאינו דומה לשום מסיבה שאנחנו, המערביים, מכירים, היא מסוג החוויות שאסור לוותר עליהן. קשה לעקוב אחר כל האירועים, אבל הנה לפניכם כמה מן הקרנבלים הכי מלהיבים ביבשת.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בפרו
מידע שימושי למטייל בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפרו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בצ'ילה
מידע שימושי למטייל בצ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בצ'ילה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

לבוליביה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצ'ילה
אתרים נבחרים בצ'ילה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצ'ילה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בצ'ילה, משמורת טורס דל פיינה בפטגוניה, שבליבה מתנשאים גושי ענק של סלעי גרניט ועד אל אזור האגמים, מהאזורים היפים בצ'ילה ובדרום אמריקה כולה.
קרא עוד
קרנבל השטן בבוליביה
קרנבל השטן בבוליביה

מאת ברק אפיק

מתוך ענן של עשן צבעוני מגיחים עשרות "שטנים" בריקוד סוער, לצלילי מוסיקה קצבית. הרקדנים, לבושים בגדים צבעוניים, עטופים בגלימות מעוטרות, עוטים מסכות כבדות בעלות קרניים מסולסלות וזוהרות. הם רוקדים את ריקוד ה"דיאבלדה", המספר את ההיסטוריה של קרנבל השטן.
קרא עוד
אתרים נבחרים בבוליביה
אתרים נבחרים בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בבוליביה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בבוליביה, ממדבר המלח הגדול בעולם ועד אגם טיטיקקה והרכס המלכותי.
קרא עוד
אתרים נבחרים בדרום אמריקה - מדבר אטאקמה בצ'ילה
דרום אמריקה שאולי עוד לא ראיתם

דרום-אמריקה היא יבשת מדהימה והמבחר בה עצום – מדינות שונות, ערים, כפרים ומקומות שהטבע מתקיים בהם כמעט באין מפריע. אם אתם מתכננים לצאת לטיול בדרום אמריקה, היכנסו וקראו על היעדים שלא כדאי לכם לפספס.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בטורס דל פיינה
מידע שימושי למטייל בטורס דל פיינה

מאת החברה הגיאוגרפית

הכינוי של פארק טורס דל פיינה הוא "היהלום של צ'ילה". מעטים המקומות בעולם שיכולים להתחרות עם יופיו של הפארק המופלא הזה. פסגות צוקי גרניט שמתנשאות לגובה 2,800 מטרים, מרחבים אדירים ויותר ממאה מיני ציפורים צבעוניות, כל אלה הם רק חלק זעיר מן המקום הייחודי הזה.
קרא עוד