טיול לפרו ובוליביה 17 יום
צילום: גילי חסקין

טיול לפרו ובוליביה - 17 יום - נופי פרא ותרבויות עתיקות, כולל חגיגות הבתולה כרמן בפאוקרטמבו

דרום אמריקה
17 ימים
14 לילות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - טיסה בינ"ל דרך יעד ביניים - הגעה אל לימה

היום נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה ללימה, בירת פרו. לימה ממוקמת על חופו של האוקיינוס השקט ומשתרעת על פני העמקים בהם זורמים שלושה נהרות. כיום מתגוררת בלימה כשליש מאוכלוסיית המדינה. עם ההגעה ניסע אל המלון.
לינה בלימה.

יום 2 | לימה - חוליאקה - פונו

היום נצא לסיור בעיר. נבקר בין השאר בכיכר המרכזית שסביבה בניין העיריה, הממשל והקתדרלה, בשכונה  מירפלורס ובפארק האוהבים, נמשיך לביקור במוזיאון הארכיאולוגיה המציג תערוכות יפות ומעניינות על תולדות פרו.
בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל חוליאקה. משם נצא בנסיעה אל פונו, העיר נמצאת בגובה של 3830 מטרים מעל פני הים ומוקמת לצדו של אחד האגמים היפים באמריקה הלטינית.
לינה על גדות אגם טיטיקקה.

יום 3 | אורוס וסיווסטאני

היום נצא בשייט על אגם טיטיקקה אל האיים הצפים של בני האורוס, הבונים את בתיהם מקני הטוטורה. נטייל על האיים ובין התושבים ששומרים על מסורות העבר בצורת לבושם, גידוליהם ודרך חייהם. משם נמשיך אל סיווסטאני – מבני קבר מונומנטאליים הנישאים לגובה של 12 מטרים ונבנו על ידי שבט הקוייה במאה ה- 11.
לינה על גדות אגם טיטיקקה.

יום 4 | פונו - חציית הגבול אל בוליביה עד לה פז

היום נצא בנסיעה מפונו לכיוון בוליביה, נחצה את הגבול ונבקר בחורבות טיוונקו (Tiwanaku)  שהן שריד לקהילה הפרה אינקאית שהייתה המפותחת ביותר באזור. נראה את המקדש, את שער השמש ומבנים נוספים. נמשיך בנסיעה עד לעיר הבירה לה פז, העיר נמצאת בגובה של כ-3,800 מטרים מעל פני הים. עם ההגעה, ניסע  אל המלון.

לינה בלה פז

ימים 5-7 | לה פז - אויוני - מדבר המלח

הבוקר נצא בטיסה אל אויוני, ובימים הקרובים נצא לטייל במישורי האלטיפלאנו הבוליביאני. ניסע בין לגונות בצבעי כחול ירוק ואדום כשאנו מוקפים בהרים והרי געש אשר פסגותיהם נושקות ל – 7,000 מ'. נבקר באי הדייג בו קקטוסי ענק בצורות משונות ובבית קברות לקטרי רכבת עייפים. ניסע במרחבי הסאלאר, המלחה העצומה כשמאופק לאופק רק נוף המלח והשמיים המשתקפים בתוכו. נראה שקיעות וזריחות מרהיבות ונלון באכסניות נידחות באווירת סוף העולם.

לינה בבתי הארחה בסיסיים

יום 8 | אויוני - טיסה חזרה ללה פז

היום נסיים את הפעילות בסאלאר ונצא בטיסה מאויוני אל לה פז, העיר נחשבת המרכז המנהלי של בוליביה על אף שהבירה הרשמית של בוליביה היא סוקרה. לה פז היא עיר הבירה בפועל, כמעט כל מוסדות הממשל נמצאים בה. נבקר בכנסיות ובכיכר המרכזית, ברחוב המרכזי  Jaenבלב האזור הקולוניאלי, בשוק הענק ובחלקיו השונים: שוק המכשפות, שוק המבריחים, שוק התיירות. נסיים את הסיור בעמק הירח הסמוך, שקיבל את שמו בזכות תצורות בליה מרהיבות המאפיינות את סביבות לה-פז.

לינה בלה פז

יום 9 | לה פז - קוסקו

היום נצא בטיסה אל קוסקו, בירתה לשעבר של אימפריית האינקה והעיר העתיקה ביותר ביבשת. העיר הוכרזה ב1983 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. נהנה מסיור בעיר, נבקר בפלאזה המרכזית, בקתדרלה המפורסמת, נהלך בין הסמטאות הציוריות, הרחובות מרוצפי אבן והבתים הקולוניאליים הייחודיים.

לינה בקוסקו

יום 10 | קוסקו

היום נשלים את הסיורים בעיר, נבקר בין השאר במוזיאון הקוריקנצ'ה ובשוק המקומי ונצא גם לביקור באתרים הסובבים את העיר, מצודת סקסאיוומאן החולשת על העיר ובנויה מאבנים מסותתות הגדולות ביותר בעולם ובמרחצאות האינקא – טמבו מאצ'אי –  שעל פי האמונה מעניק למתרחץ נעורי נצח.

לינה בקוסקו

יום 11 | אל הפייסאטה בפאוקרטמבו לכבוד הבתולה כרמן

היום נצא אל הכפר הקטן פאוקרטמבו שתושביו מעידים עליו ש362 ימים בשנה לא קורה בו כלום למעט 3 ימים בין ה14-16 ביולי אז הכפר "יוצא מדעתו" וחורג מגודלו בעשרות מונים….

נגיע ונתחיל לחגוג את החגיגות לכבוד הבתולה כרמן שמאמינים שביכולתה לחולל ניסים רבים. החוגגים מבקשים בקשות רבות בעיקר לקראת השנה החקלאית החדשה. אחד משיאי החגיגה הוא הוצאת הבתולה מהכנסייה, כדי שתברך את תושבי הכפר. הבתולה – דמות מקושטת עשויה פורצלן מונחת על אפיריון חגיגי ונישאת על כתפי החוגגים. בחגיגות יש כ17 ריקודים שונים, עם נגנים, תחפושות מרהיבות, תהלוכות יפייפות שלכל ריקוד יש משמעות פולקלוריסטית.

לינה בפאוקרטמבו בבתים של מקומיים (הלינה בחדרים פרטיים עם שירותים ומקלחות משותפים)

יום 12 | פאוקרטמבו אל השווקים בעמק הקדוש

בבוקר ניפרד מהאזור, ניסע אל הכפר הציורי פיסאק , בתי הכפר בנויים ברובם מעצי סידר אדומים ומעצים עמידים אחרים. נראה את השוק המקומי החביב, דוכנים של ירקות, פירות, חפצי אומנות מקומיים, מפעלי טויה קטנים ועוד ועוד . משם נמשיך לביקור בכפר צ'ינצ'רו שגם בו מתקיים שוק אותנטי וחביב. בסוף היום נגיע למלון שבעמק.

לינה בעמק הקדוש

יום 13 | הכפר אויינטאיטמבו - מאראס - מוראי - אגואס קליינטס

היום ניסע אל אויינטאיטמבו, כפר קטן ומבודד שהיה מרכז אדמיניסטרטיבי אינקאי. הזמן בכפר כמו עצר מלכת מאז המאה ה-13, שביליו מרוצפים אבן, בליבו פלג נחל, ותושביו משמרים מסורות עתיקות, כולל אגירת מים והזרמתם, ועיבוד שדות במחרשות ובכלי עבודה קדומים. נבקר גם במקדש השמש האינקאי המשקיף על הכפר ועל העמק. משם נמשיך לביקור בכפר מאראס, נראה את טרסות המלח המרשימות, המספקות מלח לאזור כולו. נמשיך אל אתר הניסויים החקלאים של האינקה בכפר מוראי אשר שימש כאתר הניסויים החקלאים של אימפריית האינקה בשעות הצהריים המאוחרות, נצא בנסיעת רכבת עד לעיירה אגואס קליינטס השוכנת למרגלות המאצ'ו פיצ'ו.

לינה באגואס קליינטס

יום 14 | מאצ'ו פיצ'ו - חזרה אל קוסקו

היום נגיע אל האתר המפורסם ביותר בפרו, זוהי "העיר האבודה" – מאצ'ו פיצ'ו. על אף שהייתה מוכרת למקומיים במשך מאות שנים, העיר לא זכתה להתעניינות בינלאומית במשך זמן רב. העניין התעורר לאחר פעילותו של הארכיאולוג חיראם בינגהם ב1911, שביצע את הבדיקה המדעית הראשונה באתר. נבקר במקדש השמש והאדמה, נעלה  לבקתת השומר לתצפית, נבקר במחצבה, במקדש שלושת החלונות ובאתר התצפיות ששימש את האסטרונומים בתקופת האינקה. לאחר הביקורים נחזור אל המלון בקוסקו

לינה בקוסקו

ימים 15-17 | קוסקו - לימה - טיסה בינ"ל דרך יעד ביניים באירופה - תל אביב

הבוקר נהנה משעות אחרונות בקוסקו, בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל לימה, משם נמשיך לטיסתנו הבינ"ל. הגעה משוערת אל תל אביב תהיה ביום ה- 17.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחיריםכרגע אין תאריכי יציאה לטיול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונת הטיולים.

טופס הזמנת טיול
צור קשר

טופס ליד כללי
שם *
שם משפחה *
טלפון *
דואר אלקטרוני *
מתעניין ב
יעד מבוקש
מועד מבוקש
formtype
pageid
fromurl
senttoemail
תיאור
חומר שיווקי מהאתר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • המחיר למינימום 15 מטיילים.
 • תוספת ליחיד בחדר: $1,250.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינ"ל וטיסות פנימיות.
 • בתי מלון כמפורט בתוכנית (או דומים להם ברמתם) על בסיס ארוחת בוקר.
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול, בסאלאר כלכלה מלאה.
 • העברות: ברכב מרווח וממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית לכל אורך הטיול .
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.
 • הדרכה: מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית.
 • מפגש הכנה בארץ.

מחיר הטיול אינו כולל

 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • ויזה לבוליביה בסך 90$ (משולם במקום, במזומן).
 • ארוחות נוספות.
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצוינים בתוכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 • הטיול מתנהל בגבהים של 3,000 מטר ומעלה (בבוליביה עד 4,500 מטר). המטיילים מתבקשים להיוועץ ברופא המשפחה בטרם ההרשמה לטיול.
 • חיסונים – יש לפנות ללשכת הבריאות או למרפאת מטיילים לקבלת הנחיות, לפחות חודש לפני הנסיעה.
הדפסה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו

מאת החברה הגיאוגרפית

לפרו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על פרו.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בבוליביה
מידע שימושי למטייל בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בבוליביה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

לבוליביה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על בוליביה.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בפרו
מידע שימושי למטייל בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בפרו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
קרנבל השטן בבוליביה
קרנבל השטן בבוליביה

מאת ברק אפיק

מתוך ענן של עשן צבעוני מגיחים עשרות "שטנים" בריקוד סוער, לצלילי מוסיקה קצבית. הרקדנים, לבושים בגדים צבעוניים, עטופים בגלימות מעוטרות, עוטים מסכות כבדות בעלות קרניים מסולסלות וזוהרות. הם רוקדים את ריקוד ה"דיאבלדה", המספר את ההיסטוריה של קרנבל השטן.
קרא עוד
הקרנבלים של דרום אמריקה
הקרנבלים של דרום אמריקה

מאת החברה הגיאוגרפית

השתתפות בקרנבל דרום אמריקאי, שאינו דומה לשום מסיבה שאנחנו, המערביים, מכירים, היא מסוג החוויות שאסור לוותר עליהן. קשה לעקוב אחר כל האירועים, אבל הנה לפניכם כמה מן הקרנבלים הכי מלהיבים ביבשת.
קרא עוד
אתרים נבחרים בפרו
אתרים נבחרים בפרו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בפרו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בפרו, מאגם טיטיקקה העצום, השוכן בגובה 4,000 מטר מעל פני הים ולגדותיו כפרים ססגוניים ועד אל העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו, בעיר המסתורים שהוכרזה כאחד משבעת פלאי תבל.
קרא עוד
אתרים נבחרים בבוליביה
אתרים נבחרים בבוליביה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בבוליביה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בבוליביה, ממדבר המלח הגדול בעולם ועד אגם טיטיקקה והרכס המלכותי.
קרא עוד