טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טיולים גיאוגרפים עם מיטב המומחים | החברה הגיאוגרפית
טופס הרשמה
03-5639000

לאן

בחרו יעד

איך

בחרו סוג טיול

סוגי טיולים מיוחדים

מתי

בחרו תאריך

ספארי צלילה במדגסקר - 14 יום - ג'ונגל וים במדגסקר

ספארי צלילה במדגסקר - 14 יום - ג'ונגל וים במדגסקר

החברה הגיאוגרפיתטיולים מאורגנים של החברה הגיאוגרפיתספארי צלילהספארי צלילה במדגסקר - 14 יום - ג'ונגל וים במדגסקר
אפריקה
צלילה
14 ימים

טיול צלילה חלומי שמשלב בין טיולים בשמורות הג’ונגל העשירות של האי מדגסקר לבין אתרי הצלילה הבתוליים והמגוון הימי המטריף של האוקיינוס ההודי, סביב האיים נוסה בה ונוסה סקטיה. בין בעלי החיים שנפגוש יהיו מגוון הלמורים והזיקיות המוטרפות של מדגסקר, מגוון עופות, זוחלים ודו-חיים שונים, שוניות אלמוגים מרהיבות ובתוליות, מגוון עשיר של דגי שונית צבעוניים ועולם מרהיב של חסרי חוליות צבעוניים ומיוחדים. וכל זאת בשיא עונת נדידת הלווייתנים גדולי הסנפיר, נקווה לפגוש גם אותם, וגם להקות דולפינים, מנטות וכרישי לווייתן.

הטיול יוצא בהדרכת אמיר גור – מנהל מחלקת הצלילה של החברה הגיאוגרפית, מדריך צלילה וביולוג ימי ומוביל טיולי צלילה בכל רחבי העולם וחגי זבולון – צלם, צפר ומדריך טיולים בעקבות חיות בר באפריקה למעלה מ-20 שנה. ב-15 השנים האחרונות הוא חי בטנזניה ומנהל חברת טיולי ספארי. חגי הוא צולל נלהב עם למעלה מ-1,000 צלילות לאורך חופי אפריקה בלבד, מקייפטאון בדרום ועד צפון קניה, ואין מי שמכיר טוב ממנו את האיים השונים ואתרי הצלילה לאורך החוף האפריקני.

מעוניינים להצטרף לטיול?
נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

מסלול הטיול
יום 1
טיסה למדגסקר והעברה למלון

המראה לילית מנתב”ג לנמל התעופה של בירת מדגסקר (דרך אדיס אבבה). נחיתה בשעה 13:40 בצהריים בבירה אננטננריבו (בקיצור מכונה טאנה) והעברה למלון למנוחה והירגעות וארוחת ערב מפנקת במלון. בשעות אחה”צ נשמע תדרוך כללי על ספארי הג’ונגל הצפוי ועל בעלי החיים הייחודיים של מדגסקר.
לינה במלון TAMBOHO HOTEL ברמת 4 כוכבים.

יום 2
ביקור בשמורת טבע ובחוות פרפרים וזוחלים

מוקדם בבוקר נצא מהמלון בנסיעה ארוכה (כ-3.5 שעות) לאורך החוף המזרחי של האי, השופע בג’ונגלים, כפרים ציוריים ושמורות טבע עתירות בעלי חיים. בדרכנו נבקר בפארק הזוחלים ב-Marozevo, שיאפשר לנו מבט קרוב על בעלי החיים השונים והייחודיים כל כך לאי מדגסקר. לאחר הגיענו אל הלודג’, נצא לסיור ערב בשמורת הטבע Mitsinjo, מהיחידות שמותר לשהות בהן בשעות הלילה. בסיור הלילה הייחודי נוכל לצפות בבעלי חיים ליליים שונים וביניהם זיקיות, צפרדעים, נמיות, למורים, דורסי לילה וחרקים שונים ומגוונים.
לינה בלודג’ Mantadia Lodge.

יום 3
ספארי בפארק הלאומי Andasibe-Mantadia

ביום זה נצא ל”ספארי ג’ונגל” ביער הגשם של שמורת Mantadia, הממוקמת במרחק של כשעה נסיעה מהלודג’. 108 מיני ציפורים מאכלסות את הפארק המיוחד, אבל 14 מינים שונים של למורים הם שמהווים את עיקר האטרקציה של השמורה. בנוסף לאלה גם מינים רבים ומגוונים של זוחלים, ביניהם נחש הבואה המפורסם, וכן למעלה מ-80 מיני דו-חיים ושפע חיפושיות ושאר חרקים. ההליכה במסלול היום הזה מצריכה מצב גופני טוב וכשיר, ההליכה לעתים בצמחייה צפופה וכרוכה בטיפוס תלול לפרקים.
גם הלילה נצא לסיור לילי מרתק ונדיר בשמורת יער הגשם Voimma!
לינה בלודג’ Mantadia Lodge.

יום 4
יום נוסף בשמורת Andasibe-Mantadia

נצא מהמלון מוקדם, בשעה 07:30, על מנת להקדים לשמורת הטבע הייחודית Analamazaotra, בה נתור אחר הלמור הגדול ביותר במדגסקר, למור אידרי המפורסם והאנדמי לאזור הזה במדגסקר. במסלול הליכה שאורך כשעתיים עד שלוש שעות, ננסה לאתר את הקבוצות האחרונות של פרימטים ממין זה שעוד נותרו בטבע, ובדרך כמובן שנצפה גם במינים אחרים של למורים, זיקיות, ציפורים וגם בצמחייה הקדומה והאנדמית לאזור. בשעות אחר הצהריים נצא לסיור בכפר Andasibe, שבו חיים כ-5,000 בני אדם. נתבונן בחיי היום-יום של תושבי מדגסקר הכפריים, נשוטט בסמטאות ובין החנויות ובתי המלאכה ונשוחח עם המקומיים. נסיים את הסיור בשוק המקומי, בטרם נשוב ללודג’.
לינה בלודג’ Mantadia Lodge.

יום 5
חזרה לבירה טאנה

נצא בנסיעה חזרה לאזור ההררי של מרכז האי, שם שוכנת הבירה טאנה, אחת הערים המעניינות והיפות באפריקה. בהגיענו לבירה נצא לסיור באזור הגבעות שמצפון לעיר, המכונה the Royal Hill of Ambohimanga, אזור מרשים של עתיקות, נופים, פולחן והיסטוריה מקומית. ארוחת ערב ולינה בטאנה.
לינה במלון Relais Des Plateaux.

יום 6
טיסה והפלגה ממדגסקר לנוסה סקטיה

לאחר ארוחת הבוקר במלון נעבור לשדה התעופה לטיסה בחברת “אייר מדגסקר” אל האי נוסה בה (Nosy Be), האי הגדול בארכיפלג בצפון-מערב האי מדגסקר, ממנו נעבור בסירה אל האי הקטנטן נוסה סקטיה, בו נבלה את השבוע הקרוב. האי הקטנטן הרבה פחות מתויר משכנו הגדול נוסה בה, והוא פסטורלי ובתולי. כשלא נבלה בצלילות ובפעילות הימית, נוכל לבלות על חופיו שטופי השמש, בכפר המקומי הצבעוני והאותנטי, או בהליכות בין העצים שבהם שוכן הלמור השחור ובעלי חיים אחרים.
לינה בלודג’ Sakatia Lodge.

ימים
7-11
5 ימי צלילה באי נוסה סקטיה

בחמשת הימים הבאים נצא מדי יום לצלילות באתרים הבתוליים והמגוונים שסביב האי נוסה סקטיה. אתרי הצלילה מאופיינים על ידי שונית אלמוגים צבעונית ומגוונת, הידועה במספר רב של גורגוניות ענק (“אלמוגי מניפה”) מרהיבות, ריבוי צבי ים שניזונים באזור ומקננים בחופי האיים וכמות דגי שונית מרשימה ביותר. מגוון בעלי החיים הזעירים המרתקים של המקום יפתיע כל חובב טבע או צלם תת-ימי, ובנוסף סיכוי גבוה לפגוש כרישים נדירים מהמין “זנבתן מנומר”, דגי דקר עצומי מידות, מנטות ואף כרישי לווייתן. גם מספר אוניות טבועות מהוות אופציות לגיוון אתרי הצלילה, וכמות הדגה שאופפת את חלקן מרשימה למדי. יש צלילות זרם לאורך השונית וצלילות רגועות בלגונות רדודות. להקות גדולות של ברקודות וג’ק פיש, ואם יש מזל גם להקות דולפינים שמלוות את הסירה בדרך לאתרי הצלילה.
העונה הגשומה היא בין החודשים דצמבר לאפריל, ואילו בחודש אוקטובר אנחנו צפויים לימים שטופי שמש, ראות טובה יותר במים (20-30 מטר במרבית האתרים) וטמפ’ מים נעימה ביותר שמגיעה ל-30 מעלות!
לינה בלודג’ Sakatia Lodge.

יום 12
ספארי ימי אל האי נוסה אירנג'ה

בין החודשים ספטמבר לנובמבר מתקיימת באזור נדידת הלווייתנים גדולי הסנפיר, ואנחנו עשויים לראות אותם בכל יום בדרכנו לאתרי הצלילה השונים. אולם את היום הזה נקדיש לחיפוש אחרי הענקים המרשימים האלה ובעלי חיים נוספים. מלבד הלווייתנים גדולים הסנפיר אנחנו עשויים לפגוש גם לווייתנים נוספים (Bryde’s whale ו-Omura’s whale) וגם כרישי לווייתן אפשר לפגוש במהלך היום הזה ואולי אף לשנרקל עמם. לפחות כשלושה מיני דולפינים שוחים במים שסביב הארכיפלג, בלהקות בגדלים שונים. כדי לנוח מההפלגה והחיפושים (ואולי גם מהמפגשים) עם היונקים הגדולים, נרד לארוחת צהריים באי נוסה אירנג’ה, ולאחריה זמן לשנירקול, מנוחה והנאה באי הקסום. בשעת אחר צהריים נצא להפלגה חזרה, ובדרך שוב ננסה לאתר בעלי חיים ימיים מרתקים. חזרה משוערת ללודג’: 16:30-17:00.
לינה בלודג’ Sakatia Lodge.

יום 13
חזרה לטאנה, מדגסקר

אחרי ארוחת הבוקר ניפרד לשלום מהאי הקסום נוסה סקטיה ונעלה על הטיסה הפנימית חזרה לטאנה. בשעות אחה”צ אולי נוכל לבקר בשוק מקומי צבעוני ותוסס.
לינה במלון Relais Des Plateaux.

יום 14
טיסה חזרה ארצה

בשעת אחה”צ נעלה על הטיסה לתל אביב, דרך אדיס אבבה. נחיתה בתל אביב בשעה 04:20 בבוקר של ה-31 לאוקטובר.

הדפס מסלול
תאריכי יציאה ומחירים

כרגע לא מתוכננים תאריכי יציאה למסלול זה.
תאריכים יפורסמו בהתאם לעונה.

רוצים להצטרף לטיול?
צרו קשר

נמצאו שגיאות בטופס

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר
שניות לאישור

תודה שפניתם אלינו! 
ניצור איתכם קשר בקרוב

המחיר כולל
 • טיסות בינ”ל במסלול תל אביב – אדיס אבבה – אנטננריבו וחזרה.
 • בתי מלון כמפורט.
 • תחבורה והעברות.
 • כלכלה מלאה במדגסקר וחצי פנסיון בסקטיה.
 • דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
 • מדריכים דוברי עברית ואנגלית בצלילות ובספארי היבשתי.
 • סיורים ופעילויות כמצוין.
 • תכנית צלילות הכוללת כ-12 צלילות ויום “ספארי ימי” כמפורט בלו”ז.
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגאוגרפית – אמיר גור.
 • מדריך טבע ישראלי – חגי זבולון.
 • מפגש קבוצה בארץ לפני הטיול.
המחיר אינו כולל
 • טיפים לצוות מקומי ושאר הפעילויות.
 • ויזת כניסה למדגסקר (25 יורו בכניסה למדינה, נכון לשנת 2018).
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו”ב).
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • חריגות מטען בטיסות הפנים (יש מגבלות בטיסות הפנים של 15 קילו לאדם).
 • השכרת ציוד צלילה – למעט מיכל ומשקולות.
 • כל מה שלא כלול תחת הסעיף “המחיר כולל”.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הערות
 • תוספת עבור חדר יחיד (בכל הטיול): €585 לאדם.
 • תוספת עבור שדרוג החדר בלודג’ סקטיה (6 לילות): €180 לאדם (בחדר זוגי).
 • במקרה של אדם הנרשם לבד, הוא ישובץ עם עוד אדם לחדר (במיטות נפרדות).

הערה: בחירת אתרי הצלילה תעשה בשטח על פי תנאי הים, זמני הגאות והשפל והמלצות של צוות מועדון הצלילה המקומי. שמות האתרים המוזכרים כאן הם דוגמה בלבד.

תנאי תשלום

 • 50% בעת ההרשמה.
 • 50% עד 120 יום לפני מועד היציאה, כלומר עד ה-15.06.19.
דמי ביטול
 • עד 120 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם עבור הצלילות וסידורי הקרקע, למעט דמי ביטול מונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו, ומקדמה בלתי חוזרת בסך 900 יורו.
 • מ-120 ועד 60 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 50% ממחיר הצלילות וסידורי הקרקע, למעט דמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.
 • פחות מ-60 ימי עבודה לפני הנסיעה – דמי ביטול בסך 100% מעלות הטיול.

בנוסף – דמי הביטול כפופים לכל תנאי הביטול שיחולו על ידי הספקים בחו”ל, אם הם שונים מאלה המפורטים לעיל. למסלולים שיש להם תנאי ביטול מיוחדים מצורף פירוט בנפרד.
ההחזרים הכספיים הנובעים בגין ביטול טיול יבוצעו תוך 30 יום מיום קבלת הודעה בכתב על הביטול, בין אם על ידי הלקוח ובין אם על ידי החברה בחו”ל. הכסף המוחזר יחושב בערכים דולריים.
הבהרה לגבי מועד הביטול על ידי המטייל: הודעה על ביטול יש למסור למשרדנו בכתב, בשעות העבודה (אפשר בפקס).
הבהרה לגבי “ימי עבודה”: ימי עבודה הם הימים א’ עד ה’ – להוציא חג או ערב חג.

כדאי לקרוא